Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
2. dec 2010

@dorotka2 no presne to som myslela tym oni chcu nas, len som to zle napisala 😉 😉 😉

dorotka2
2. dec 2010

@svetlankat 😉

olifcek
2. dec 2010

baby, ked dnes mm dosiel dal mi pusu, ako vzdy, potom Olivke, ta sa odvracala, ako vzdy 😀 , aleeee, pocitim na licku Olivkinu ousinku, ona mi dala pusu, hehehe... potom sme to s mm skusali, tak ked mi dal pusu on, otocila som sa k Oliv, a hne dmi i ona dala ;DDD

avaka
2. dec 2010

@blumka,tak aj Ty mas taketo starosti s alergiou?😔 ,ja inak rozmyslam,ci malej dost nepridava aj suchy vzduch,lebo ona je taka presusena a ak ma pokozku po mne citlivu,aj ja sa v zime skriabem az do krvi niekedy 😒
a Zucana tiez vravela,mate pravdu,ze kozny lieci,len prejav..
@lenica81,ze argumentovali 😀
a sosovica zduvala...chudatko,no nabuduce budes vediet.Nasej nerobila nic,ale zduva ju rozok cerstvy a ja blba som jej ho predvcerom zase dala a tak plakala v noci,ze ani nechcela,aby som ju popestovala,len sa krutila.. 😔
@raa2,my mame tiez nove predstavenie k jedlu,okrem toho,ze jem na zemi akoze je to moje,tak mala pri mne stoji a kedze "uz"tyzden skusa stat,tak sa drzi len jednou rukou a pri tom papa,ina macherka 😅
@lienka2,aj ja sommyslela,ze mame len jeden spanok,dnes vstala poobede o 13:15,myslela som,ze vydrzi a u nasich zacala byt upistana,som musela s nou utekat von a to uz bolo skoro 16:00,tak pospala 1/2 hodku,som ju odstavila pri brane,nech ju pes nechtiac zobudi o 16:30 😅 a vecer zaspala o 20:30
a ked mala len jeden spanok,to som ju dala vecer spat uz pred 19-tou a rano spala do 7-7:30 ako obyc. 🙂
@olifcej,zlate 🙂 ,nasa Ela vobec nebola taka pritulna,ale sa meni,uz si aj tak lazka ku mne,sa necha hladkat a pusu mi da v posteli rano,pride,da a odide... 🙂 ,ked pytam,tak neda

zucana
2. dec 2010

No jak ju piznam na um pojde Hz coskoro a 5 krat sa mi zda velmi malo a od 22.00 do 6.00 to' vychadza 6 krat.... Annag vravela ze min. 7 kojeni za den ma byt

lucia411
2. dec 2010

@olifcek velmi mile 😉

katka888
2. dec 2010

@olifcek
jeeeeeee to jesuper 🙂 🙂 🙂
mne sa stalo len raz, ze viki otvorila usta a nacapila mi ich na moje, akoby isla dat pusu, ale usta mala otvorene, akoby sla zjest nieco velke.....
to je take mile, tie pokroky u deticiek a prejavy lasky a toho, ze sa tesia

olifcek
2. dec 2010

@avaka mne ked popytam, pusu Oliv da, ale dne uzasne prekvapila, hehe

raa2
2. dec 2010

@zucana ja som pocula tiez o 7-8 razoch za den kojit...
@avaka nas matik spi podobne, tiez sa zobudi okolo 13 a potom je uz zly ako cert, keby nebolo take hnusne pocasie, tak s nim idem vonku aj o tej 16 nech pospi pol hodku... kebyze ho dam doma spat tak potiahne aj dve a potom by siel spat o 22... v kociku on zasadne spava iba 30 - 40 minut. to mam odskusane. dneska bol zly ako cert , bol hore od pol 12, aj vonku sme boli, zadriemal na 15 minut, to nepocitam ako spanie. najhorsie na tom je to ze, ked ho dam o 10 spat, tak spi len hodku a pol, ked ho dam spat o 1045, tak to vie potiahnut skoro 3 hodiny...tak neviem co robit, zase sa mi ho nechce na silu drzat hore, to tiez nie je dobre.

avaka
2. dec 2010

@zucana ,ta Tvoja "kamoska" 😅 ,no je to dost malo,ale napr.aaj mne mala dost dlho jedavala,kazde 3 hodiny,bola ako naprogramovana...potom uz castejsie,no v noci jedla vzdy,aj vtedy aj teraz...niektore deticky prespia...ale ked nepribera,tak by mala asi castejsie ponukat... 😕

olifcek
2. dec 2010
olifcek
2. dec 2010

oliv mi zaspava, ja neverim

avaka
2. dec 2010

@olifcek ,zlata je 🙂
ozaj,ja som sa chcela@blumka pochvalit,ze Ela znakuje mliecko 🙂 ,uz by to robila davno,ale ja som vzdy zabudla... 😅 😒 ,zlata ,nevie to dobre tou ruckou,robi to trochu inak,ale snazi sa,dnes to uz islo 🙂 a vie aj psa,ukazujem aj knihu a chcem spanok...,alebo je lepsie po jednom,ked ukaze,tak dalsie?,alebo viac naraz radsej 😕

@raa2 ,mne vzdy spala v kociku 30 minut,ale teraz ,spi aj dllhsie,otvori oci a ked ma zbada,rychlo ich zatvori 😀
To keby spinkal 3 hodky do 14-tej skoro,by viac vydrzal asi do vecera,ak ma teda spinkat len raz... no ale tazko,aj naasej sa to meni,raz je unavena skor,inokedy neskor..

blumka
2. dec 2010

@avaka to fakt? jej super, sa tesim...sikovna je malicka 😵 😵 maj vzdy tri znaky alebo niekto aj pat naraz ukazuje, ked sa jeden z nich nauci, nahrad ho novym, aby vzdy boli tie tri resp. pat alebo kolko si povies 😉

@olifcek Juli ked ide spat tak dava pusu vsetkym..krasne naspuli pusu a pusinkuje nas 😵

olifcek
2. dec 2010

@blumka u nas, ked Oliv ide haji, pyta prso 😀

blumka
2. dec 2010

@olifcek 😀 😀

zucana
2. dec 2010

Tak my skusame bocnicu a vzdy sa zobudi super som si to' naplanovala ked som chora....

olifcek
2. dec 2010

presunuli sme sa do izby a uz nespime... saq jasne, nie je este po polnoci, no nie? aaach joooo, duracelka nasa, hehee 😀

olifcek
2. dec 2010

no lucim sa, idem s mm a Olivkou tancovat x;o)

andrea2603
3. dec 2010

dobré ránko 🙂
.. a zase sneží 😉

@olifcek vy máte výdrž,že po polnoci spať 😨 , ja už o 21.00 odkvecávam, dnešná noc hrôza, jedna z najhorších, každých 40-50 minút hore, zase tie zuby 😠

@avaka šikulka 😵
Livka povie ba-ba, keď vidí dieťatko, hlavne v reklame, kýva a hovorí pa-pa, keď ju prezliekam /aj večer do pyžama 😅 / a zas by sa len fľákala, na psa povie ha-ha, cmukne pusinku 😵 /ale to občas zabudne, tak potom sa to znova učíme/ a najnovšie pozrie hore na strop a to znamená, že pozerá pavučinu 😅 , lebo raz som ju mala na rukách a zhýkla som, že júúúj, tam máme pavučinu a ona sa začala rehotať, tak odvtedy, keď pozrie hore, tak jej hovorím, že zase si našla pavučinu? a ona sa na tom zabáva 😀 . Teraz jej snažím vysvetliť, aby ukázala rúčkou daj-daj, keď niečo chce, tak nech si takto pýta 😉 , ale zatiaľ nič 😉

lenica81
3. dec 2010

ahojte baby... vsetky ste v tej metelici na prechadzke, ci... 😕 😀

Vilko uz pomaly aj na spanok pojde, ale supnem ho na balkon, aby som mohla upratovat, dojdu dnes svokrovci... 😉

my dnes v podstate super noc, zaspal okolo pol 9, kontrolne do hodinky bol hore, potom az o 3/4 na 1 a pol 7... 😵 som mu dala spaci vak, lebo sa furt otocil dole hlavou a vadila mu perinka... tak hadam tak zle spava kvoli tomu... 😅
uvidime, testujeme dalej...

boze, @olifcek, ja by som uz bola na prasky... 😅 super mama... 😎

@zucana, sak 5x cez den aj ja kojim, a noci to niekedy vyda aj na 4x... ale to je max...

no, idem ho ulozit a makat... tak tu snezi, ze ani nos nevystrcim... uz som oboznamila mm, ze na nakup nech ide po praci on... 😀

lenica81
3. dec 2010

@andrea2603 mas doma jaku sikovnicu...
pavucinky... vidis, musim omiest pri rurach... 😅 kontrola dojde... 😀

zucana
3. dec 2010

cafte ja iba jednoslovne ze sa mam naprd.....hlava, sopel a vsetko steka dolu....
svokra mi doniesla namiesto cmulacich cukrikov co som chcela na ukludnenie ked mi to steka dole abych mohla spat nejake homeopaticke lieky a ked som si dala druhy citam ze je tam laktozum........v noci som vobec nespala a namiesto cukrikov jedla med...
bocnica isla dole uz o polnoci lebo vika ked som ju dala do postielky zacala strasne plakat a mm vstaval o 6tej do rima na vlak na sluzobku a ja som bola na tom dost zle takze 'operacia postel s bocnicou' sa presuva ked budem zdrava....
baby ked davate do ovocia vlocy namocene vo vode predtym tak ich aj mixnete?

lenica81
3. dec 2010

@zucana ja povarene davam a nemixujem... ani som nemixovala.... 😉

zucana
3. dec 2010

@lenica81 dik ja som iba namocila vo vriacej vode ale moc jej to nesmakovalo....si to tam cucala a nepacilo sa jej to 😅
idem si lahnut zaspala....

lenica81
3. dec 2010

@zucana oddychuj a liec sa... ja som v permanentnej nadche... a teraz tie prechody von-dnu mi velmi nepomahaju... 🙄

olifcek
3. dec 2010

@zucana ja som uvarila jablko, kusok cucoriedok, vybrala to, pridala banan, uvarila som par sekund ovsene vlocky, pridala, pomixovala a mame na dva dni kasicku fajnovu 😉 skore uzdravenie prajem

@andrea2603 to oliv a mm, ja bych spala skooooor, no neda sa 😅

@lenica81 😵 dakujem

vcera, ked sme sa presunuli, co vstala... sadla si, kecala, akoze si posediacky sla cucnut, no pri prse pusu zatvorila, posadila sa a rehot, toto parkrat dokola, potom mi aj parkrat pusinku dala na prso 😕 potom mi jemne chytala bradavku a tlieskala... ked zacala tahat, nonono pomohlo...jemne zacala plackat, tak som jej povedala, ze no no, to boli, a bolo dobre, he he...

inak, ked ma nechtiac hryzne, zjojknem, Oliv sa vzdy akoby zlakla, pozrie na mna, spusti plac, ja ju pohladkam a poviem, ze to boli, ukludni sa pomalicky a pocucka si 😵

zucana
3. dec 2010

tak som si lahla a dosla svokra ze mala som pravdu ze v tych liekoch bolo laktozium....a doniesla mi medove cukriky ze to jedine mozem a paralen a naparit sa sodou bikarbonou...vraj nic ine....a ze aj tie bylinky ze robia horke mlieko...no nekup to.....idem sa naparit 😒

olifcek
3. dec 2010

@zucana eukapiltovy olej a sprej propolis by to chcelo...

olifcek
3. dec 2010

vonku poprcha, bleeee. nechce sa mi ist do socialky takto... skocim asi len tu na postu a do potravin, saq v pondelok je mikulaaas, tak mm cosi do topanocky, nech mu to v noci dam do topanky a v pondelok rano aby si to nasiel x;o) ale je to tak uzasny muz, ze by som musela kupit vsetky sladkosti na svete 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre