Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
7. dec 2010

@garonka tekvicu nemam, ale dam cuketku, hadam tiez bude dobre 🙂

jja
7. dec 2010

@maculik neboj, ani my nesedime...steluje sa o dusu ale furt nist...ta ritka je tazsia🙂) ani nestojime ani nelozime....neboj nieste sami....ked budes mat nabuduce smutne myslienky tak si spomen na moju buchticku, ktora je lenivsia 😉

olifcek
7. dec 2010

o chvilku ideme do mesta... kto sa prida? @garonka ? @svetlankat?

garonka
7. dec 2010

@maculik aj cuketka je fajna mňamky
my sme už spapali 380g a malo bolo 😅

garonka
7. dec 2010

@olifcek juj vonku prší a ja nerada sa teperim v meste po daždi s kočíkom ☹

garonka
7. dec 2010

@maculik my nesedíme sam sa mi neposadí ale zato stojí všade kam dočiahne tak nezufaj, naše detičky su šikovne aj tak 😉

olifcek
7. dec 2010

uz neprsiiiii

zucana
7. dec 2010

@garonka ty brdo dobry....moja da tak 230 g max....aj to pri tom pohadze vsetky hracky na zem.... 😅

svetlankat
7. dec 2010

@zoska skore uzdravenie, nech ste cim skor doma, ved doma je doma.

@olifcek my sme sa prave vratili z dvojhodinovej prechadzky a o tretej uz letim na Aj, pride segra ku malej.
@garonka krasne papate, moj mm ma tiez vysoky nart a poviem ti, ze kupit mu topanky je nemozne

maculik
7. dec 2010

@garonka fuha, tak to my papame zvycajne okolo 100, ale teraz na Sk papal asi raz tolko, no dnes mu velmi nechutilo, mozno nova chut, uvidime na veceru a zajtra.

a my sa tiez staviame, kam dociahne, len dole stale nevie ist, tak pisti, kym mu nepomozem. A ked mu chcem pomoct, tak sa mi chyti ruky a zacne kracat...

bola som teraz na nakup, hotova som, 2plne tasky a Petrika tahat z garaze a na 3. posch., musela som jednu tasku nechat dole a otocit to este raz.

Teraz pre Adelku do skolky a budeme dnes len doma, pride kamaratka, tak pokecame pri cajiku a deti sa budu hrat.

@svetlankat na Aj chodis ty, ci ucis? Super, ja by som mala zacat na Nj, ale akosi nie je kedy, kedze mm robi do vecera a nikoho ineho tu nemam. Ale planujeme si najst opatrovatelku, ktora by nam sem-tam postrazila deti, ale to asi az ked prestanem vecer kojit...

olifcek
7. dec 2010

@svetlankat my sme boli vonku od cca 13.10 do 17.15x;o))

@garonka my papame cca 150g, ked pyta, dam viac, ale zzvacsa staci a o dve-tri hodky papa opat x;o)

i moj mm chce aby som pokracovala v Aj.. ale jak, poberiem i Oliv? 😀

lucia411
7. dec 2010

@zoska silno silno silno drzim palceky., nech ste uz doma a zdravucke. my sme dnes mali horzny den ☹

raa2
7. dec 2010

@lucia411 my tiez, hroza, matko od rana pistal, a len mamamamamamama, nic sa mu nepacilo, na rukach nechcel byt, na zemi nechcel byt, v obchode sa trhal, kmasal a na zaver dna, nachystany na spanie ma ogrcal a aj seba, tak sme sa museli prezliect, ale uz spinka, dufam ze zajtra uz bude lepsie 🙂 hlavu mam ozvucenu ako balon, usta sa mu dnes skoro vobec nezavreli. 😕

blumka
7. dec 2010

ahojte zeny...
@olifcek a my sme boli vonku od 17:00 do 18:00..potrebovala som nieco na mlynskej tak sme trosku vybehli do mesta a ze kukneme aj vyzdobu...akoze asi niekto chcel pekne vyzdobit centrum, ale tie bez rozmyslu pohadzane ziarovky na stomoch sa mi vobec nepacia...neviem ci ludia nemaju vkus alebo sa im nechce alebo co... 😕

a este som cosi chcela a uz som zabudla... 😒 😅

lucia411
7. dec 2010

@raa2 no aspon niekto to mal tak podobne ako my....tiez od rana len mamama, ja som musela nieco vybavit no Celi len na mne, sla som varit tak som nic neurobila, poobede spinkala na prechadzke ale prisli sme dom a pred spankom treeeeeeeeeeesk o roh suplika 😔 tak ryhu mame riadnu nad okom...a uz spinka, este sme mali nedorozumenie s mm, potom s kamaratkou vymena nazoru...no den na prd

blumka
7. dec 2010

@raa2 chces, poziciam ti Terezku aby si si postupne zvykala na ohucanost...tej sa usta nezavru ani ked spi..ja normalne ked je ona v skolke pustam doma telku, lebo je tu neprirodzene ticho 😅 ona ked nema co povedat tak si zacne vymyslat pesnicky a spievat na nejaku znamu melodiu bez rozmyslu slova alebo len take hatlaniny alebo sa zacne pytat nekonecne preco... 😅

olifcek
7. dec 2010

Oliv sa odomna nepohne ani na krok uz treti den a to doslova...

inak.. @zucana pamatas, ze som mala ist k neuro este v lete? taaaak, vybodla som sa na to.. glg.. az sa bojim zavolat a poziadat o novy termin, chi... lieky neberiem uz mesiace, chi...

blbe je, ze asi zacinam mat opat zapal slachovitych tkaniv v lavom chodidle x;o(( uz som to mala 2x... ked to vypukne, neviete slapnut na nohu, chytaju vas krce do stredu chodidla zospodu i zvrchu,,, 😒 1x som to mala z prehnaneho sportovania /7dni v tyzdni nejaky pohybovy sport ako volejbal, tenis, hadzana.../., potom z turistiky /kazdy vikend niekde, trasy cca 30km, a na poslednej, 55km to prislo, nastastie na konci koncucom, inak by som neviem ako zliezla.../, no a zda sa, ze i teraz... ale teraz z coho??? z takmer kazdodennej 4hod. prechadzky??? joj... moja lava nozicka 😖

raa2
7. dec 2010

@blumka jj, musime si zvykat, este nam budu chybat tieto ohucanosti 😉 my mame radio zapnute, ale ked ide matko spat, tak vsetko vypinam, nech mam chvilku ticho. Terezka chce byt stredobodom pozornosti,ci? nas matko sa hral v autosedacke, ako sme sli z obchodu, tak sme sa rozpravali s mm a hned po chvilke ako zistil ze si ho nevsimame , tak take revy spustil 😖

@lucia411 joj tak to ozaj na figu, chuda Celi , no ale co uz narobime, aj to sa stava ...

lucia411
7. dec 2010

@raa2 ano, ale sedim vedla nej a tresk.... 😔 mama mi vravi, ze este bude modrin..... 😔

zucana
7. dec 2010

babce vikinka tak cely den slinta a vyplazeny jazyk ma....taky vonku...to moze byt ten jazyk zubami?

olifcek
7. dec 2010

x;o)

palia ma oci, idem od pc

olifcek
7. dec 2010

@zucana Oliv uz asi 3 alebo4? ci viac? dni tiez vyplazuje jazycek a skuma zubky dole, takze mozno len objavili zubky 😉

raa2
7. dec 2010

@lucia411 mama ma pravdu, bohuzial je to tak 🙂

avaka
7. dec 2010

caute,
@zucana,tak uz neteplotkuje? 🙂 a jazyk,neviem,zo zubkov moze byt,aj nasa ma teraz stale,ale to ma naschval,lebo robi psa.. 😅 ,ale predtym ho vyplazovala a chytala si ho stale,akoby ho objavila,tak neviem... 😕

@zoska,skore uzdravenie 😔 ,to mi je luto....chudatko Nelka,ale verim,ze to nebude nic vazne a tie 3 dni tam vydrzite,ved vy ste bojovnicky 😉 aspon,ze s nou mozes byt na izbe,drzim palce
@lucia411,no tiez super den...
ja doma tiez nic nespravim,E sa vobec sama nezahra,musim byt pri nej a niekedy ani to nestaci,len krici a a ni nevie co chce,len sa nudi,tak dnes nas zachranila @jja s Kajkou 😉 sme sa u nich pohrali,vcera u nas,tak nam dni ubehli lepsie a zajtra plavanie... 😵
@blumka,videla som videa,Tete je skvela a aj fotky ,aka je ina,vlasky asi dlhsie ma,no kocka🙂

@olifcek ,take nieco aj ja mavam na nohe 😔 ,hrozna bolest,mavam to tak 1-2 x do roka,aj ked som bola tehu,ani mi nezistili z coho,asi presilene som to mala...ani stupit na nohu...bolieva ma ta kost akoby za palcom,na ktoru sa doslapuje

olifcek
7. dec 2010

@avaka mna bolela vyslovene slacha... ale zacina to ako teraz... boli ma cely nart, nielen pri chodzi, ale i na dotyk, bleeee... bez masti mi to neprejde...

presneeeeee, i Oliv si jazycek chyta, hehe, sa smejem, ze znovuobjavenie, len si ho inak asi uvedomuje nez ked bola mensia 😀

jaja32
8. dec 2010

Ahojte, vcera bola kamoska so stvormesacnym syncekom u pediatra, mal trosku sopliky, ale to nebol hlavny dovod. Maleho stale bolelo brusko. Postlacala mu ho, on plakal, tak ich poslala na chirurgiu. Tam im lekar povedal, aby nedavala vigantol, pretoze sposobuje bolesti. To nie je len samostatny vitamin D a do takeho maleho telicka tolko vitaminov... Ja som davala vigantol vzdy do vecerneho mliecka. Natalka samozrejme zaspinkala, ale pravidelne po polhodine sa zobudzala a nestacilo dat len dudlik. Vzdy som ju zobrala na ruky, plakala a ked si poprdkala bolo dobre. Vcera som vecer vigantol nedala a bola som pri malej asi 2 krat a to len dudlik dat. Dala som rano a presne po polhodine zacala prdkat, ale zaspala. No uvidim, ci to ma suvis s jej vecernym koncertom.

maculik
8. dec 2010

Dobre ranko,
tu zase snezi, moc ma to nebavi, lebo musim ist s Petrikom k dr, stale ma sopliky a este viac kasle a strasne mu to na hrudi chrapci, tak sa bojim, aby to nesadlo na priedusky. V noci sa velmi casto budil, takze polovicu z noci spal pri mne, co ja nerobim, ale zdalo sa mi, ze sa mu tak lepsie spinka, ked mal hlavu na mojom ramene.

Takze teraz som ho dala spat o hodku skor, nez zvycajne, aj tak uz bol unaveny, aby sme stihli na 11,15 dr. Ja idem varit polievku a masko, vecer pride konecne mm, tak nech ma co papat 🙂

lenica81
8. dec 2010

@jaja32 mne doc vyslovene povedala, ze rano do mliecka... tak ja davam rano... ked nezabudnem... inak, to nove balenie ma ine davkovanie, lebo minule ste tu pisali, kolko ho davate, a teraz len kvapka denne ma byt... 😉

inak ahojte... 😅

alex
8. dec 2010

Ahojte,

@zoska Nelke prajeme skoré uzdravenie! Nech ste obe rýchlo fit a doma.

Ja som tiež opäť chorá, je to našťastie len nádcha, takže kýcham, mám plný nos a trošku ma bolí hrdlo. Musím si kúpiť sprej do nosa, lebo nasivin sa mi zdá byť slabý.

lenica81
8. dec 2010

tak idem docitavat, lebo mi tu viacere veci zjavne uchadzaju, kedze tu mame marodov... tak nech ste vsetky a vsetci skoro zdravi... 😔

svetlankat
8. dec 2010

@maculik chodim, kde ucit, od toho mam este na mile daleko

blumka
8. dec 2010

@jaja32 @lenica81 ja osobne som sa o tom vigantole s pediatrickou nebavila ale sama som zistila ze ked dam juli vigantol poobede alebo do vecerneho mlieka tak strasne ju to naduvalo. Odkedy ju uspavam tak ze lezi sama v postielke mala strasne prdy vecer...predtym ako zaspala najprv poriadne tlacila, vyprdela sa ale az s takym krikom, a potom zaspala. Najprv som myslela ze ju zduva jedlo, tak som postupne vsetko vynechavala a skusala a nic. potom mi napadlo ze ked vigantol nebravala tak nic take nebolo.este som to aj mojej mamine telefonovala ze vyskusam. Tak som znova par dni nedala ze co to spravi a ona vobec nemala take problemy ako predtym. Takze teraz ho davam do prveho ranneho mlieka a travenie sa krasne upravilo, vecer ju uz brusko vobec netrapi a co som vtedy musela aj po polhodine alebo hodine ku nej bezat a brat ju na ruky skoro kazdy den, tak teraz je to raz za 10 dni ako napr. teraz ked jej idu zuby.Takze ja si myslim ze to suvisi 😉 a este ked teraz pisete aj vy tak asi na tom fakt nieco je

@svetlankat @olifcek kedy dojdete? o kolkej zhruba?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre