Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
9. dec 2010

Bru noc ty brdo hentak stromcek prvykrat vidim 😀
inak SME boli vcera v tom toskansku a ze 17 stupnov tam bolo 🙄

laxity
9. dec 2010

brú baby 🙂

avaka
9. dec 2010

cafte 🙂

@zucana ,a aka bola cesta...? 😅 ci pisala si inde?kuknem

@zoska,velmi na vas myslim,posielam energiu,nech je to rychlo za vami...a co zistili?

my sme sa boli dnes pohrat v MC,ale tak fucalo,ze som myslela,ze to otocim...kedy sa nam aspon kocik dal otocit... 😖 a mala mi zaspala cestou spat a spala 16:30-17:25,tak som ju aj neskor kupala a zaspala az o 21:15,ledva...to sa posunulo,lebo doobeda tahala od 11:00 do 13:30,co nezvykne...nabuduce ju asi radsej skor okupem vecer

olifcek
9. dec 2010

docitam neskor...

tak namiesto parneho hrnca som si od jeziska popytala

Canon PowerShot A495 digitálny fotoaparát, striebornej farby, tesiiiiiiiiiiiiiim... x;o)

uz som si neprosila nic, ved uz mam notasek a bundu, ale mm, ze jezisko mi odkazuje, ze som bola velmi dobrucka a trva este minimalne na jednom darceku... 😵 😵 😵

loginka
9. dec 2010

caves,
veru super rychlo som prebehla udalosti, este ze zamrzol MK 🙂
@zoska joj chudatka obe, a co je vlastne malej?, myslime na vas, je mi z toho smutno ☹
@avaka chodite sa hravat do MC? dobre sa tam mala zahra? my sme este neboli, je tu take jedno, ale neviem ci tam chodia aj take male deticky
@olifcek super darceky, to si musela byt velmi dobra 🙂

ja by som chcela od jeziska pracku so susickou, neviem ale ci je to dobry vyrobok, nemate niektora skusenosti? mne sa by s to velmi pacilo, lebo pracku mam uz dost staru a susicka by sa bodla

loginka
9. dec 2010

ozi baby, nemate niektora z BA okresu kontakt na niekoho kto pecie torty, chcem narodeninovu
a este nejaky kontakt na fotografa, co foti pekne detske fotky

olifcek
9. dec 2010

@loginka eee, to je ako normal hrncek, len ma jednu stranu vyssiu a druhu nizsiu

@blumka krasne vymesacniny... i my budeme isto iste tlacit auticko, bo hrazdicku tak tlaci pred sebou a ide za nou, je to skveleee. Tvoja Juli je bez okolkov sikuliatko ale!
@lenica81 jeeej, ten stromcek je zabity 😀

olifcek
9. dec 2010

@loginka daj si to do pasu a uvidis kolko ohlasov budes mat.. ja som to tak urobila, alebo navstiv temu https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-slavnosti-a-darceky/kto-pecie-marcipanove-torty-v-okoli-bratislavy/

ja tvrdim, ze som tak bra nebola, no vraj bola a zasluzim si uz len za Olivku minimalne... tak oki, noooooo 😵

avaka
9. dec 2010

@loginka ,ani velmi nie,len par krat sme boli,ale chcem,aby bola trosku s detmi,tak aj na plavanie preto chodime a teraz bola dlhsie pauza,mali tam nejaky problem a mala normalne plakala a to vodu zboznuje...a celkovo sa meni,predtym vykrikovala v obchode,chcela putat pozornost,teraz uz tak nie...dokonca sa minule rozplakala,ked sa jej prihovorili,aj mliecko zacala si viacej pytat cez den,predtym nemala cas.....ma asi take obdobie a chcem aby si zvykala na deti a ludi viacej
Dnes tam bolo zrovna viac deti a asi 3-4 v jej veku ,ale mamicky ich drzali za ruky a" chodili" s nimi 😅 ,tak sme boli chvilu s 15mes.dievacatkom a zobralo Ele loptu,som nechapala,ako sa Ela rozcertila 😀 ,jasne,ze som tam aj tak stale pri nej,ale hned sa rozkukala po detoch a sama k nim stvornozkovala...potom som jej tam dala jest a cestou domou spala
a pracku so susickou by som brala ja ja,ale vsade vidim len kazde zvlast...

loginka
9. dec 2010

@avaka aj moja zacala viac pytat mliecko, neviem ci je to tou chorobou, alebo len tak zmenou
my s tym hranim sa s inymi detmi problem nemame kedze su dvaja, akurat ich musim drzat od seba, lebo si uz robia zle, teda Domi sa zlosti naLauri ked mu berie hracky a zacal ju capat

avaka
9. dec 2010

@loginka moze to byt aj chorobou,ale u nas nie,mala uz cez den pila len pred obed.spankom a az o 17-18 tej vecer,medzi nechcela...a teraz pyta,znakuje a pritom krici daaaa a ukazuje na mna prstom,ked nejdem hned,tak aj na spalnu ukaze(ze ci nechapem.. 😀 ) ja si myslim,ze si to uz viac uvedomuju,ze to nie je len krmenie... 😉
a tebe sa aspon zahraju spolu,to je super 🙂

avaka
9. dec 2010

@loginka ,inak,ked mala E teplotu,tusim vtedy zacal viac pytat ..

avaka
9. dec 2010

@loginka ,inak,ked mala E teplotu,tusim vtedy zacal viac pytat ..

olifcek
9. dec 2010

@avaka E je sikulka

svetlankat
10. dec 2010

dobre ranko baby, krasne vymesacnicky vcerajsim aj dnesnym oslavencom prajeme. My dnes strasime uz od pol siestej, ale uz som dala Misku opat do postielky, lebo si velmi suchala ocka. Tak si idem dat kafee a ranajocky, asi hrianku s masielkom a dzemikom, to ja rada

@olifcek, potom daj vediet kedy vas mame cakat

blumka
10. dec 2010

bre ranko. @olifcek, @svetlankat cakame na vas...Terezka uz kresli obrazky pre vas 😀 😀

svetlankat
10. dec 2010

@blumka 🙂 🙂 🙂 tesime sa 🙂 🙂 🙂

lenica81
10. dec 2010

ranko, u nas noc vselijaka, do 12 bol hore 4x, len na pretras... a potom sa zobudil s takym revom... no ale o pol 1 zalomil a do 5 spal a potom opat do 7... 😔 no vyspata furt nie som... 😀

@blumka, @olifcek, @svetlankat vam bude dnes hej... a obrazky od tete ako bonus... 😉

lenica81
10. dec 2010

a dakujem, ze sa moj stromcek paci, i ked je viac netradicne umiestneny... 😀

andrea2603
10. dec 2010

ahojte 🙂

@lenica81 pozrela som foto a myslela som že si to opačne odfotila 😅 a potom čítam, že vy to máte na strope, ale dobrý nápad, aspoň nezavadzia 😉

Liv je trošku soplavá, chudokrvná už nie je, ale ešte pečeňové testy nie sú o.k., hodnota AST sa jej znížila z 0,99 na 0,96 a má byť myslím max. 0,60, tak máme ísť pre istotu na sono brucha, to my včera MUDr. povedala, ale dnes sestrička ma trošku upokojila, že to detičky mávajú zvýšené, lebo mala by sa krv brať na lačno a tieto malé kojené deti celú noc papajú 😅 , tak to trošku na tom výsledku sa odzrkadluje. Ale aby sa nič nezanedbalo, tak sa musia urobiť takéto vyšetrenia. Tak sme sa objednali na 19.1., poradňu s očkovaním máme 12.1., tak to bude úžasný týždeň 😝

lenica81
10. dec 2010

@andrea2603 ked uz tolko vysetreni budete mat, tak hadam sa nieco aj ukaze, aby to opat nebolo, ze nic jej nie je a pritom ano... a nic sa neporiesi...

joj, to ockovanie nas teda caka... vraj to tretie je najhorsie... tak uvidime... 😔

lenica81
10. dec 2010

@andrea2603 samo, ze najlepsie by bolo, kebyze nic Livke nie je, ale ked ma vysledky ake ma, tak nech zistia z coho... pisem jak hotentot, z tej unavy mi nepracuje mozog ako by mal... 😔

a musim sa pochvalit, konecne som docitala knihu, co mam od porodu rozcitanu... skoro... 😅

maculik
10. dec 2010

Dobre ranko 🙂

@laxity @lenica81 v pohode o 2 moze byt, aj mne to tak lepsie vyhovuje, lebo potom stihame druhy spanok uz na hoteli, v kociku by asi nezaspal.

@loginka od nas z juloviek robi jedna kocka krasne torty, nie si na FB, ze by si si pozrela? ak chces, poslem ti kontakt do IP.

my sme vcera boli len tak doma, mm nesiel do roboty, kedze v stredu dosiel z tej sluzobky az vecer. Potom sme poobede isli spolu pre Adelku a na hodku sa prejst do lesa, bolo cerstvo nasnezene, krasa.

Dnes uz hadam konecne pridam aj nejake fotky, co sme boli na Sk, len idem este uspat Petrika.

A chora uz som aj ja, bolia ma priedusky a kaslem ako keby som denne fajcila 2krabicky, no nanic mi je 😝

laxity
10. dec 2010

Ahojte

@loginka neporadím, my máme zvlášť práčku a sušičku a so sušičkou som moc spokojná 😵

baby Košičanky máte stretko? tak si to užite 🙂

mmaarrttiinnaa
10. dec 2010

kočky už ste davali detom cestoviny mimo polievok ak ano tak s cim omacka ? alebo poradte

laxity
10. dec 2010

@maculik teším na stretko moc... 🙂

skoré uzdravenie

zucana
10. dec 2010

bre rano ....noc lepsia ale nic moc...
to stretko to sa tu riesi to 22.12.?
mne by vyhovovalo viac o 15.tej lebo viki spi....ale tak asi ju budem zobudit.... 😎
@maculik skore uzdravenie....

maculik
10. dec 2010

@laxity dakujem 🙂
a aj ja sa tesim 😵

kocky, s cim ste varili tu malu oranzovu tekvicu? A ako? mam ju len osupat a nakrajat a dat do vody? Idem ju prvykrat varit Petrikovi.

@mmaarrttiinnaa ja davam len bud samotne cestoviny (najradsej ma spagety, s tym sa vie pekne zabavit 🙂 alebo som robila taku brokolicovu omacku
nadrobno pokrajanu brokolicu dam varit s trochou vody a mlieka (mozes dat kludne UM), tak v pomere 1 : 1 a mixnem, mozno pred tym, nez to mixnes, odlej tej vody trochu do hrnceka a az potom ju pridaj, ak to budes chciet redsie. Potom neskor, ked uz drobci mozu syr, tak som pridavala Adelke do toho aj Lucinu alebo Kiri, neskor Eidam (pred mixnutim)

maculik
10. dec 2010

@zucana dakujem 🙂
ano, riesime 22.12., zda sa, ze viacerym to vyhovuje skor, ale ved uvidime, co aj dalsie povedia.

zucana
10. dec 2010

tak ja iny madar....ze asi ju budem zobudit 😀 malo tam byt musiet.... 😉
ok ok ved prisposobime vacsine 😎

dorotka2
10. dec 2010

Ahojte babule po dlhsej dobe. ja nejak nemam kedy v poslednej dobe reagovat, teda citam, aspon nieco, ale inak reakcie nejak nestiham. CO sa tyka stretka, @zucana, mohla by som ta poprosit o tie lieky na zuby, co si aj maculik kupovala, lebo dnes sme opat boli celu noc hore a viki sa budila s takym strasnym placom, ze otras. Dala by somti peniazk na sretku, ved je to uz o chvilku. A ja sa tiez tesim na vas babule, pridavam sa k skorsiemu casu, pretoze ja pojdem zo stretka asi priamo do hlohovca, teda mozno este dom,lebo mozno pojdem so svokrou, ale uvidime, mozno pojdem atom a potom by mi to bolo v podstate jedno. ale ved to sa este uvidi vsetko. Inak uz nam je vidno stvrty zubok, ten ju dnes v noci trapil, Viki mi stale len stoji, akonahle sa niekto priblizi,natahuje rucicky a hned ide chodit. A zda sa mi, ze tu niekto pisal, ze maju tioez nejake lisaje zo zimy,lebomy mame a pomaha nam dost krem od biodermy,on jeaj na bradavky, sice je drahy, ale je dobry, origos je na pusu babatiek. A na von mame kremik od sebamed, kedze pouzivame komplet kozmetiku, proti mrazu a odkedy ku natieram,je tolepsie. A inak k vianociam, stromcekbudeme mat v hlohovci,doma ozdobim len krb,lebo to by somsa z obyvacky ani pohnut nemohla,kedje tu Viki, lebo ona je taka zvedava, ze byu na seba ten stromcek asi zhodila. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre