Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
12. dec 2010

ahojte 🙂

@zusika krásna si, fakt ti to veľmi pristane a neboj určite ešte potiahnu ako píše @maculik...a ako sa inak cítiš? 🙂

peknú zasneženú, slnečnú nedeľu prajem 🙂

olifcek
12. dec 2010

no nic, ideme sa mi obliect a hajde do SNV 😉

olifcek
12. dec 2010

aha, tak az o jednej ideme z domu, ale ideme sa salit s Oliv 😵 😵

avaka
12. dec 2010

caute 🙂
@zusika ,krasna mamina,drzim palce,nech este potiahnete 🙂

@hribikana ,krasny chlapcek a v tych topankach to nema chybu 😉
@zucana ,ved gunar je samec od husi,nie? 😅 ,to moze byt mnamka,nerob chute,ja mam navarene od vcera aj polievku aj druhe,tak som rada,lebo mala cele doobedie nie pistala,ale skriekala kolko jej hrdlo vydalo,len co som sa postavila k linke a ledva som rozok zjedla...tak sme sa hrali,pri natierani rozku som ju musela mat na linke vysadenu..Ja neviem,co je taka,podla mna je aj nervozna,asi ju svrbi pokozka,vcera som tu ani nevbola,sme boli v OC a a spinkala od 11:30 - 13:30,takze mala len 1 spanok,ale mi to moc nesedi,este sa mi zda pre nu dlho do vecera,sice vydrzala,ale pri uspavani bola tak nervozna...a kazdu pol hodinu hore,skriabala sa chudatko,tak som ju o 22-ej natrela a skrabkala som ju po chrbatiku,az ocka privierala...a kukala,cim to tak dobre robim....uz som zostala s nou spat,ale az o polnoci zaspala.. 😔 ale zato uz dva dni mame rekord rano do 8:30 😎 no a mam ju rano zobudit skor,nech ma dva spanky? 😕
zajtra ideme k dr,dufam,ze nas neposle len na kozne 😠
a vcera ,ked svtala na obed,taka zlata bola,stala v postielke,ospate ocka este,ukazuje mliecko a potichucku na mna daaa inak to vzdy krici...keby sa mi to podarilo niekedy natocit...

avaka
12. dec 2010

@zucana ,ja som cviklu este nerobila,ale dlho sa chystam na nu...neviem,ci len kasu zem. a maso k tomu...ale mne neviem,ci ju mala zje neochutenu,vcera som mala prikrm po celej kuchyni aj na tapete 😒 ,co mi schmatla misku a potom lyzicku vyrazlila,ja jej nestiham,tak sa cvikle bojim... 😅
Viki ja krasna na fotkach,Ty ju mas vzdy tak pekne vyobliekanu 😎 ,ja uplne ina ,take dievcatko uz 😉

avaka
12. dec 2010

@maculik ,ta kyselina,je asi este horsia,ako by bol hladny..ked Ti Petko vstane o 15 tej,kedy ide vecer potom?
tak romantikus nabuduce.. 😅

svetlankat
12. dec 2010

baby pridala som na fb nase prve sankovanie, ako je le vonku krasne

svetlankat
12. dec 2010

@zusika drzim palce, krasna si

zucana
12. dec 2010

Babce no narychlo sa pochvalim gunar uzasny makucky a chutny ako maminka robi 20 loksi nakoniec a vyborne tenucke same zemiaky a kapusta uzas sladucka recept z nemecka oblizovali sa svokrovci a svokor bol tak hotovy ze tak ma nikdy este nepochvalil 😀

blumka
12. dec 2010

ahojte
som vyhodila mm s Terezkou do snehu tak mam chvilku na vas
@zucana, ty jake fajnoty robis..ja som rada ked raz dva nieco zbucham a ty ze gunar...hmmmm....ale ja mam rada take..my sme mali pred 2 tyzndami morku s pomarancami, mnam, tiez fajnotka..ale u nas take hovada velke pecie mm 😀
@avaka ja by som malu nebudila skor..nechaj to prirodzene na nu..ona sa bud sama zacne skor rano budit, takze bude este mat dva spanky alebo zacne spavat dlhsie a bude mat jeden spanok...alebo ju skus davat vecer skor spavat...kedy chodite? ono to prechodne obdobie je vzdy take kadejake, aj nevies ci uz staci jeden, ci nestaci, jeden den akoby stacil, druhy den sa ti zda ze nestaci...ale podla mna len potrebuje aj ona si trosku zvyknut a nastavit sa...No basnik tym chcel pvoedat ze nechaj to na nu, pripadne poposuvaj to vecerne spanie...

co som este chcela...hmm
jaaj..@zusika velmi ti to pristane... 😵 drzim palce aby bolo vsetko v poriadku 😵

maculik
12. dec 2010

ahojte 🙂
ja som zase vyslala mm s Adelkou kupit svetla na stromcek a potom na prechadzku, Petrik zaspal a ja idem konecne nieco spapat a docitat.

@avaka no, on vcera spal prvykrat len 1 spanok, lebo rano potiahol do pol9, inak vstava okolo 7. A ked sa zobudil o tej 3, isiel spat vcera pred 8. Ale aj ked spi ako teraz do tej 4-pol5, tak vecer chodi spat najneskor o 8.
Tie 2 spanky su sice ostara, lebo sa nikam neda poriadne na vylet ist, ale teraz je aj tak zima, tak nech spi, kolko treba.

@olifcek veru hej, mame este 2 spanky, ale myslim, ze nas je tu celkom vela takych, ci nie? 😕
a lekarky som sa na to pytala aj na Sk, aj tu, a povedali mi len to, ze treba vydrzat, prip.ze on by uz mal celu noc vydrzat bez papania a to, ze sa budi, je len potreba ma citit. Hm, takze nic nove, aj zoske toto povedali....

maculik
12. dec 2010

a ozaj, prihlasila som nas na cvicenie a hru s detickami od 10mes 🙂 bude to byvat pondelky od 14,15-15h, celkom sa tesim, ze vypadnem medzi ludi a Petrik bude v kolektive. Adelka v jeho veku uz bola v jasliach, tak chcem aj jeho priucat kolektivu. Len som rozmyslala, ze v priebehu toho cvicenia sa asi postupne prestavi na jeden spanok, ktory mozno bude aj do tohto casu zasahovat, ale tak prinajhorsom by som ho tie pondelky zobudila, ved aj na plavanie tak niektore budite, ze?

selyma
12. dec 2010

@zusika pristane ti, pri pomysleni co to tam ukryvas. Drzkam palec, aby to bolo este nech malinki nikam nenahlia

selyma
12. dec 2010

@olifcek aaaaaaaa, ja byvam blizko SNV, skoda, ze som sem nekukla skorej. Aj sme sa chystali na trhy dnes, ale kvoly pocasiu sme nesli. Vidis, keby sme sa tam nahodou stretli. Ja by som sa ti bez hamby ozvala. Mozno priste

lienka2
12. dec 2010

ahojte, po dlhsom case 😅 rusny vikend, som rada ze sedim ale som hotova 😅

@avaka
ja by som Elu nebudila, sama si povie kedy chce spinkat a kedy vstavat.. ja som Lukaska nikdy nebudila, okrem toho ked sme mali ist k lekarke.. tiez uz asi dva tyzdne spime iba raz denne.. necakala som, ze to bude tak skoro, ale tak spat ho nedonutim..zato chodieva teraz spat vecer skor, okolo osmej-pol deviatej, co niekedy chodieval skoro o desiatej.. tie prve dni co spal iba raz boli dost blbe, kym si aj on zvykol ze je to inac.. ale stale si hovorim v tazkych casoch ze je to len docasne 🙂

@olifcek, ja mam tetu zo SNV a bola tu teraz cez vikend, preto som nemohla dojst k @blumka v piatok.. inac by som dosla urcite 🙂

svetlankat
12. dec 2010

@avaka drzim u dr palce.

svetlankat
12. dec 2010

@lienka2 oddychuj, aspon trosku

avaka
12. dec 2010

@blumka ,
@maculik ,
@lienka2 ,dakujem za rady 🙂 ,ale ako tak pozeram,Vam deticky pekne dlho vydrzia hore... 😕 nasa teda vcera bola 5,5 hodiny,ale bola fakt hotova..da sa to vynimocne ,ale kazdy den to tak natahovat nechcem.. inak ide spat cez den po 3 h a vecer 3,5-4 hodiny.Kupavam ju o 19-tej a posuniem tak 1/2 hodku,podla toho kedy poobede vstala,takze najcastejsie okolo 20-tej zaspi dnes vstala o 13:30,potom vonku som jju skusila dat lezat o 16:10 a 16:17 uz spala.Mne sa preto zda 1 spanok malo pre nu,no ale ved uvidime.Keby som ju pri 1 spanku kupala o 18-tej,nie je to skoro, 😕
@svetlankat dik 🙂
@zucana ,tak si skvela kucharka,mnam,fakt si narobila chute 😝

olifcek
12. dec 2010

@avaka my tiez fajne vladzeme byt hore 😉

uz domaaa... boli sme prec od cca 13.00 a vratili sme sa po 21.00 🙂 uz okupkani, napapani a hraaaame sa 😉

@selyma jooooj, fakt skodaaaa... ale trhy tam neboli... ci?

maculik
12. dec 2010

jaaaj kocky, vam neblbne kon?
uz par hodin ma to stale vyhadzuje prec, ze porucha..

blumka
12. dec 2010

aj vam blbne kon? som vravela mm ze zajtra bude hlavny titulok v novinach ze vrazda modreho kona 😀 😅
@olifcek a co ste boli v SNV len tak na prechadzku? 😀 😉
@avaka a keby si skusila to ele striedat, jeden den ked ti skor vstane ulozis ju na dva spanky, tym padom pojde vecer neskor spat, rano aj neskor vstane, takze ju ten den ulozis len na jeden spanok, vecer pojde skor spat, skor ti rano vstane atd...
ja som tak robila terezke, trvalo to asi 2 tyzdne a potom sa sama prestavila na jeden spanok, vecer sla spat rovnako, ale rano vstavala neskor a ten jeden spanok sa jej predlzil, takze vydrzala do vecera

blumka
12. dec 2010

@maculik 😀 😅

zoska
12. dec 2010

ahojkoš 🙂 tak my už sme domka 😉
ukecala som lekarku, ale uz aj tak bola asi sama rozhodnuta ze nas pusti...baby taku uzasnu doktorku sme mali, som jej dakovala za jej krasny pristup k malickej a ochotu odpovedat na moje otazky a pocuvat moje trapenia...trosku bola zaskocena ale isto jej to dobre padlo...aspon v tomto smere sa na nas usmialo statie

Nelka spi uz od 19.30 bez pohnutia ()zaspala sama-en som u polozila do postielky, hladkala), co je total nezvyk, tak mam aj blby pocit z toho...neviem ci ju len unavil domaci pohyb po tyzdni lezania, alebo na nu nieco lezie 😕

baby! ďakujem vam vsetkym z podporu, ste uzasne, som rada ze vas mam!! 🙂 🙂 🙂

@zucana to musi byt fjn pocit, ked tketo v podstate slovenske jedlo talianom zachuti, ze ta chvalia a este ak je to svokor 😉 som si spomenul ako som nedavno kacicu piekla a kapustu robila a z mi slinky vybehli 😅 no ale lokse som este neskusala, bol knedla kupovna 😝 sikovna si...je to vidiet ze ta to varenie bavi 🙂

maculik
12. dec 2010

zaaazrak, teraz nevyhodilo 🙂

dnes sme teda ozdobili stromcek, tu je foto, je to sice veeeelmi skoro, ale to aby sme si uzili vian.atmosferu aj tu, doma, nielen na Sk. Bud.rok chceme ostat na sviatky tu, takze to uz bude vsetko tak, ako ma byt - zdobenie az na Stedry den rano.
Adelka nam pomahala zdobit, potom sa obaja velmi tesili z tych svetielok, zlati boli 😵

@avaka ja ked som varila cviklu, tak sa vyvarila do oranzova, uplne ta farba zmizla a ani ked mu padlo na oblecenie, tak tam nejake velke flaky neostali. A to tiez rozhadzuje, kam sa da, ked sa mu podari strcit mi ruky do jedla alebo capnut po lyzicke alebo rovno vyrazit mi cely hrncek s jedlom ako dnes 😠 😀

maculik
12. dec 2010

@zoska vitajte doma 🙂
super, ze ste mali dobru doktorku, to velmi vela spravi, ja som sice zatial s detmi v nemocke nastastie nebola, ale teda viem aky je dolezity pristup normalnej detskej dr, nieto este dr v nemocke. A Nelka sa mozno naucila tak zaspavat tam, kedze nemohla mliecko pit, nemaj blby pocit, mozno to tak bude lepsie a bude aj lepsie spavat. Uvidis dalsie dni, teraz, ked ste uz doma, sa pomalicky bude zase vracat do svojho rezimu, je v prostredi, ktore pozna, tak uvidis, ako bude. Nic nesil, ona ti da najavo, ak bude zase potrebovat pomoct pri zaspavani 🙂

zoska
12. dec 2010

@maculik super vianocna atmoska... 😉
ja mam oddnes Vianoce, sice bez vyzdoby a v neporiadku, ale klud na dusi s Nelkou doma 🙂

tento tyzden urobim aj ja stromcek

inak Neli spi na chrbte s rukami od seb...ako ked bola v nemocke uviazan, chudtenko...
kojit mam dovolene od utorka, tk uvidime ako na tom bude moje mliecko, lebo uz je to 9 dni od posledneho kojenia, ale este si ho udrziavam zubami nechtami...aj ked nelka ho uz prestala vyzadovat...dnes dokonca potihla par glgov sunaru

blumka
12. dec 2010

@zoska, no super..akurat dnes som na vas myslela ze ci vas predsa len nepustia 😉 a zistilo sa teda z coho to bolo? fakt z tych ATB ci nieco ine?
a ja si myslim ze nelka je len vysilena po tom pobyte v nemocke a doma je doma, tak si pekne spinka 😉
@maculik peknyyy...ja som tiez chcela ze urobime skor, lebo 25.12 ideme hned k nasim, tak aby sme si aj tu uzili..ale to by nebolo ono, ja aj tak mam najradsej to cakanie na ten den ako ten den samotny 😀 😅

maculik
12. dec 2010

a idem buvat, neviem, aka bude noc, Petrik bol hore o pol10 s velkym revom, zase mal kyselinku a sapal sa po mne, aj ma velmi bolestivo uhryzol na krk (zajtra idem na kozmetiku, dufam, ze tam nebudem mat cucflek 😀 , tak som zavolala mm a jemu zaspal na pleci. Aj sa bojim ist do spalne, ze ho zobudim, mame taku sprostu vrzgajucu postel, uz aby prisla ta nova spalna...

inak,som aj rozmyslala, co ak sa budi preto, ze ho v noci rusime? co myslite? Chcem vyskusat niekedy, ked mm bude na sluzobke, ze budem spavat pri Adelke a on sam v spalni, ci to nebude lepsie. Ak hej, tak by som ho asi supla uz k nej do izby...

blumka
12. dec 2010

@zoska chudatko malicke ☹ ale uvidis ako zajtra uz bude saliet ako za starych cias..neboj...tak ako maculik vravi, ona sa da rychlo do svojho stareho rezimu..teda spanie by som vam priala po novom, ale myslim cez den 😉

maculik
12. dec 2010

@blumka my si to naozajstne cakanie a zdobenie uzijeme u nasich, tam budeme na Stedry den a tesim sa na zdobenie pri tych rannych rozpravkach 😵

@zoska @blumka dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre