Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
12. dec 2010

@maculik za pokus nic neddas 😉 mam jendu kamosku, ktora ma teraz uz 3 deticky ale ked boli len dve, tak ta mladisa spavala sama vo vedlajsej izbe lebo ju vsetko rusilo a oni traja s mm aj so starsou spali spolu v spalni 😀 😉

blumka
12. dec 2010

@maculik jj to je ine...my ideme ku nasim toho 25.12 a to uz stromcek tam bude stat...kebyze ideme uz skor tak jasne...ale zas vratime sa hned po Novom roku, takze si uzijeme stromcek este par dni...a mozno ho budeme mat az do februara ako minuly rok 😀

alex
12. dec 2010

Ahojte kočky,
juj, konečne to ide. My hajáme 1x doobeda a 1x poobede. Poobede mi spinkával 2x, ale teraz už len raz a som rada, lebo večer ide spinkať skôr a aj lepšie zaspí. Zase máme soplíky... V stredu ideme na poradňu, tak som zvedavá koľko náš sloník váži a meria. A už lozíme, sedkáme, tak sa teším.
@maculik to stretko toho 22. bude teda skôr? Okolo tej 14-tej?

avaka
12. dec 2010

jaj blbne blbne a este som si zle precitala,ze skuste ist spat a potom zopakovat operaciu,az potom kukam,ze mam ist späť 😀 ,ja ze ma zenu do postele... 😅

@zoska ,tak konecne doma 😵 ,tesim sa,ze uz je Nelka v poriadku,a chytit skvelu lekarku,no mali ste stastie 😵

@blumka ,dik 😉 ,no budem skusat tak,nebudem ju ja nasilu drzat hore,ved v podstate ja jej to kupanie aj teraz posuvam,podla toho kedy vstane...no ked spi rano do 8:30,to je bomba 😎 ,nie ako ked kedysi vstavala o 5-6 😅 ,ale nesmie ju nic vyrusit,staci,ze mm otvori dvere a E v tej sekunde sedi vyskerena..

@maculik ,tak uz mate vianoce,super,tak si ich tento rok aspon dlho uzijete 😉

blumka
12. dec 2010

@avaka 😀 😀 som sa zasmiala ze ako ta vyhanaju admini spat 😀 😀

avaka
12. dec 2010

@blumka no ved aj ja som sa zasmiala,kym mi to trklo 😀 ,ale ja aj idem,tak akoze ma vyhnali 😎
dobru nocku

zoska
12. dec 2010

@blumka vraj to bol virus,,,ja ked som ochorela mala som najskor chripku,ktora neskor presla na priedusky...chripka mi napadla respiracnu sustavu a na Nelku sa pretransformovala ako enterovirus...lebo niektore chripkove virusy su dychacieho charakteru, niektore zazivacieho a niektore sa spravaju obojako...
no a ked som dostala ATB tak malu to uz dorazilo...

este som sa chcela opytat kolko ti vypije mala za den UM a kolko ml inych tekutin?

avaka
12. dec 2010

este som chcela,@zoska,chudatko Nelka,ze tak spinka... 😔 ,ale je to naozaj len zvyk,ved ona rychlo zisti,ze aj inak moze.. 😉
a sunar moze a tvoje mliecko nie?kvoli tomu,ze to mala z tych atb?

zoska
12. dec 2010

a j osttne bby ktorym deticky piju UM @raa2 @lienka2 a teraz ma nejako nenapada kto este...
bolo mi povedane, ze Nelka by mala vypit (pokial nebudem kojit) denne 500ml mlieka a 400ml inych tekutin...mne sa to zda nerealne.... a stale mi to prizvukovali, nechceli ju odpojit od infuzky, lebo ked vypila 350ml caju za den tak im to prislo malo 😕

blumka
12. dec 2010

@zoska juj, zlozite..ale tak hlavne ze uz je ok 😉
za 24 hodin vypije cca od 500 do 600ml plus 200 ml cajika..vodu mi nechce, tak jej robim taky slaby...

zoska
12. dec 2010

@avaka ano kvoli tym ATB mi bolo odporucene pockat do utorka

zoska
12. dec 2010

@blumka dakujem pekne, bojim s dehydratacie, ale uz to snad nejako zvladneme...ani mne nechcela nelka vodu, ani ked jej bolo uplne zle, potvora...tiez som jej robila detsky nesladeny caj, pripadne hippacky granulovny caj sladeny hroznovym cukrom a najviac jej idu riedene ovocne stavy... no proste rozpačmanica 😔 😅

blumka
12. dec 2010

@zoska podla mna to je velmi vseobecne taketo pocty...ja sa stale riadim pocikanymi plienkami..a tych ma juli viac nez dost a poriadne plne...
ja jej mliecko davam cez den pred oboma spaniami, potom vecer pred spanim, okolo polnoci pije raz a nad ranom znovu. No a cajik vzdy po jedle..spravim do flase 200ml a po ranajkach jej dam flasu aj po obede a vacsinou to vypije na tie dva razy, niekedy ked napr. vsetko 200 vypije hned po ranajkach tak jej po obede spravim este 100 a to vypije.. po olovrante jej uz nedavam, lebo ked som jej dala tak plienku co som jej dala na noc mala vzdy rano precikanu...

blumka
12. dec 2010

@zoska no kym som jej davala vodu tak nepila skoro vobec..par hltov a bolo...a zle kakala, tak som to skusila s cajom a ten jej zachutil...ked ma vidi s flaskou caju tak az vyska od radosti

zoska
12. dec 2010

@blumka no ved j Neli sa hadam nejak nauci...pre mna bol velky uspech ked som nemohl kojit ze mi vypila z hrncek 350ml z den...som bola happy, ale ma schldili...no ved ale tak pomalicky sa hadam naucime

uff kolko hodin, idem do hajan , uz aj bodyguard skoncil...som si zaverecny song uzila, cely film som sa na to tesila 😅

cafte kocky, dobru noc

blumka
12. dec 2010

@zoska ale ked sa podari ti kojit tak nebudes musiet toto riesit, ci? kazali ti v nemocke aby pila aj ine tekutiny okrem mm?
ja by som tiez mala ist spat, cakam na ten bod kedy sa mi oci zacnu zatvarat a uz sa pomaly dostavuje
bru nocku 😉

blumka
13. dec 2010

dobre ranko///
u nas noc ako som predpokladala, snivali sa mi hovadiny bo som pozerala king konga, takze som bola rada ked uz boli styri rano ze uz o chvilu aj vstavat budeme...ufff.. 🙄 😀

blumka
13. dec 2010

dobre ranko///
u nas noc ako som predpokladala, snivali sa mi hovadiny bo som pozerala king konga, takze som bola rada ked uz boli styri rano ze uz o chvilu aj vstavat budeme...ufff.. 🙄 😀

svetlankat
13. dec 2010

dobre ranko baby,
@maculik jej pekny stomcek, my budeme robit 23 v noci, ked Misa rano vstane najde stromcek.

@zoska Misa tiez nechce pit vodu, vypije mi asi 100 ml za den, ja sa tiez riadim pocikanymi plienkami ako @blumka. ked su pocikane dehydrovana urcite nebude, neboj. Drzim palce nech sa vam kojenie opat rozbehne.

svetlankat
13. dec 2010

@blumka 😎 😀 😝

svetlankat
13. dec 2010

Všetko najlepšie všetkým naším bosorečkám.

selyma
13. dec 2010

@olifcek boli thy, vianocne,od piatka do nedele

lucia411
13. dec 2010

Dobre ranko dievcata...zoska vitajte doma, tesim sa s vami, ze Vas uz pustili...aj moja vypije UM denne 500 ml a cajik tak cca 300-400 ml denne vodu nechce ani za nic nesmakuje 😅 inac mame sa fajn, len Celi idu zubky,tak v noci sa nam zobudza s placom 😕 bolia ju dasienka...tento tyzden idem urobit este stromcek, tak sa velmi tesim, ze vianoce mozu zacat...a este vcera som tak revaaaala ale jak tur, kamaratka mi odporucila kupit si knihu od Sone Rebrovej- EMA...no neviem ci som dobre urobila, ze som tu knihu precitala...strasne smutna, a este teraz nad nou premyslam, ale je neuveritelne aka je sila matky, ktorej 2 rocne dieta ochorie na rakovinu ☹ zelam Vám krasny den, idem sa ja venovat mojej bambulke, pride nas pozriet aj kamaratka, tak si dame spolocne ranajky...vecer nakuknem!!!ahojte

lucia411
13. dec 2010

@svetlankat dakujem

lenica81
13. dec 2010

dobre ranko...

@blumka po mne haved nechodila, takze som spala po king kongovi veeeeeeeeelmi dobre, co mi umoznil aj Vilko... dnes noc fajn...

@zoska tesim sa s vami, ze uz ste doma a drzim palce s mlieckom a dobrym spankom Nelky... 😉

@svetlanka... tak super, ze Miska chodi...

@maculik peeeeeeeeeeeeeeeeekny stromcek... 😵

pisem co ma napadne, lebo som vcera docitavala, a uz si vsetko nepamatam... 😅

lenica81
13. dec 2010

@lucia411 vsetko naj... nech sa ti dalej co najlepsie bosoruje... 😅 😕 😀

blumka
13. dec 2010

lucky, aj ja vam zelam vsetko najlepsie 😉
@lucia411 ja taketo knihy necitam, nepozeram filmy, kde su obete deti, spravy prepinam..nemozem inak ☹

maculik
13. dec 2010

dobre ranko 🙂
my noc klasika - otras 🙄
boli sme uz aj vonku, brrr, zima, slniecko uz sice svieti, ale tak zubato..

Petrik by mal ist spat, ale akosi nevyzera, ze je unaveny, kde to dieta berie tolko energie? 😝 🙂

dnes idem o 1 ku kozmeticke, este posledny krat si to uzit, kym mam svoj prijem, od januara uz budem musiet pytat od mm, takze co teraz idem 2.x po asi tak 7rokoch, tak to je asi na dlho aj posledny 😀

@alex no zatial sa to neuzavrelo, ale vyzera to tak, ze o 14h, viacerym nam to tak je lepsie. Tebe je to ako lepsie?

@blumka @lucia411 ani ja take necitam a nepozeram, hlavne odkedy mam deti, lebo mi je to strasne luto potom 😢

lenica81
13. dec 2010

@lucia411 @blumka @maculik staci, ked v spravach obcas take nieco daju, a som v slzach, jak vcera tie 2 deti, co sa sankovali... 😢 😔 ☹

garonka
13. dec 2010

kuk 🙂 @lucia411 Lucka všetko naj k meninkam 😵 metlu maš? ja si chystam vysavač aby som večer vzlietla 😀

zucana
13. dec 2010

baby ste ma tu vystrasili...my okrem mlieka nic ine nepijeme...a mlieko rano 2krat potom o 12tej o 17tej a vecer ...aky caj davate?

no a prosim pekne nasa uspesnejsia noc s bocnicou 😅
o 21.15 ze ideme spat.zaspala v manzelskej lebo do postielky ani za svet rev jak hovado a mamamama a ruky hore
o 21.45 som ju chcela presunut do postielky...zistila to...plac takze naspat na manzelsku
o 22.00 sa mi presun podaril
o 24.00 plac....o postielke ani chyru ani slychu....zaspali sme pri kojeni
5.00 som sa zobudila a presun do postielky - uspesne
o 8.00 nas zobudil tatov budik - kojenie a manzelska
o 9.30 budicek v manzelskej 😅
no ale po tych predoslych nociach som sa vyspala 😀

chce este niekto to homeo na zubky lebo pojdem do lekarne nech viem kolko mam kupit 😉
a vsetko naj lucke

blumka
13. dec 2010

@zucana caj davame my nekojace matky, ty sa neplas...a @zoska sa pytala na caj, lebo do utorka nemoze kojit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre