Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
15. dec 2010

@blumka mp4 prehravac? fotak? x;oD

zoska
15. dec 2010

@olifcek dakujeeeem 😵 taky mensi na stol, aby v pohode prezil bez Nelkinho zasahu 😀

@maculik ty si teda uzijes pri tom certikovi malom, ja mam zatial ako sme doma z nemocky klud, ale kazdym dnom ako je Nelke lepsie sa tiez viac budi, ale staci cumlik a hned zaspinka nastastie uvidime dokedy...
a zacala soplit a dnes jej aj zatekalo a v noci tak strasne plakala, co plakala...vrestala na cely panelak, ze som v panike skoro ju obliekala a bezala na pohotovost..... neviem co jej bolo, a dala som jej cucnut.... 😝 no nepomohlo, takze asi zuby, alebo tie sople, no a rano som si ju posadila na kolena a zacala tahat a ja nemam mlieko!!! chapes? 2 tyzdne nekojim, furt sa trapim s tvrdymi hrudkami v prsiach a ked teda dam Nelke, tak nejde nic, Nelka place ja uz pomaly tiez, nic mi nechce pit...tak skusam homeo, caje, odsavat...zatial nic....rozhodla som sa tak pre tu jej chorobu a preto ze mi nechcela pit, a toto ma zaskocilo....ak nebudem moct kojit, tak sa len modlim aby ona zacala pit vodu, caj...a nejake mlieko...
no ale naspat k tebe 😅 ja myslim ze Petrik je uz v takom zacarovanom kruhu...ze ma nekludny spanok a ukludni ho len prso ale zasa ked je to pricasto, tak je prekysleny a z toho nervozny a ked ti place zase len prsom sa da utisit a tak dokola..... ja viem ze je to tazko nedat ked si taka vysilena a unavena, ale mozno keby si v sebe nasla silu utisit ho cumlom, alebo hladkanim...mozno chvilu poplace, ale zaspi bez papania a nebude ho boliet brusko....to je len moj dohad...Neli bola takisto prisavka a odkedy sme doma, aj ked sa zobudi v noci, tak nepapa, len pomrnka, niekedy viac , niekedy menej...hladkam ju, dam cumlik , pridrzim ju aby sa nestavala a zaspinka...takze hladna nieje a uz som rada ze je to takto, lebo vidim ze to ide aj bez toho...lenze mi sme k tomu prisli bohuzial cez nemocnicu
drzim ti velmi palce, nech sa to cim skor upravi, uplne ta chapem

zoska
15. dec 2010

@blumka dik 😉 vy idete stavt stromcek 23ho, aby mali decka 24ho rano show?

blumka
15. dec 2010

@olifcek no, nieco menej narocne a hlavne, nieco co ju este viac nerozmazna...ona ma vsetko ako na podnose, nic si nevazi, samozrejme ze idu vianoce tak darcek nejaky treba ale az taketo nie..a navyse ona co aku elektroniku dostane tak ju behom roka rozbije alebo sa jej pokazi...
ale rada cita knihy, tak asi tym smerom sa budem uberat..aj ked neviem ake ma a ake nie budem musiet nejak nenapadne sa popytat 😀
ozaj @olifcek, ako bracho? maju uz byt?

blumka
15. dec 2010

@zoska toho roku uz budeme stavat s terezkou. mam totiz ozdoby vytiahnute a ona ich videla, tak sa pytala ze co to je tak som jej povedala ze ozdoby na stromcek a ona ze kto ho bude zdobit tak mi to nedalo tak som jej povedala ze my spolu, tak sa tesi velmi 😵 minuly rok sme ho robili v noci a rano sa vytesovala, a toho roku bude mat radost zas z ineho 😉 a urobime ho 23. lebo uz 25. ideme k nasim na oravu 😉

olifcek
15. dec 2010

@zoska ked si nekojila, neodsavala si? piiis @annag ja verim, ze mm nie je nadobro prec, to malo casu na ot bolo 😵

olifcek
15. dec 2010

@blumka su na zeleznikoch, v jednotke, 41m2, rozdeleny na dve izby, kuchyna zvlast, platia 300eur mesacne, ale mali dostaty i zmluvu a s tou mali ist poziadat financnuy pomoc na byvanie

zoska
15. dec 2010

@olifcek kedze som chcela okolo roku odstvit a Nelka si v nemocke od mlieka musel odyknut a "vdka" chorobe to bolo bez placu, tako som sa celkom vazne pohravala s myslienkou odstvit uz teraz....odsvala som ked bolo njhorsie, ale v nemocke nemal byt kto bri malej, tk ked zaspala som len letela do sprchy rozmsirovala trocha odstriekala a zasa bezal k nej...
lenze teraz ma nadchu a stale odmiet tekutiny kedze nie je fit bojim sa o nu a zasa som zacala....este pred vcerom som mala mlieka dost a dnes par kvapiek...
Katke napisem, zatial sa riadim radami ktore mi dala pred casom a ak sa to nerozbehne budem hladat rady co robit aby nebola dehydrovana...
viem, ze v tomto sa so mnou nestotoznjes, ale proste mozem milovat svoje dieta najviac na svete, ale ked som slaba a kruti sa mi hlava, tak si materstvo nemozem uzit koby som chcela....
chcela by som mat tvoju silu, ze aj ked nespis tak si pokojna a vyrovnana...mna to strasne znicilo za posl.5 mesiacov...pri mojej vysle 180 mam mometalne 58 kil, to bolo asi naposledy na gympli....proste som vycicana, vyzmykana, mozno sebecka ...snad ma neodsudis 😉 😝

@blumka tak to je fajn, sice ja som vzdy sa tesila ked mi povedali ze jezisko donesie stromcek....to bolo super prekvapko az neskor som sa vytesovla z vesnia ozdob...ale tak Tete bude mat z tohto asi vacsiu radost a bude pysna aky stromcek si urobila 🙂

maculik
15. dec 2010

no, tak som ani nestihla zaspat a sme hore 😅
@zoska dakujem. mas pravdu, je to uz taky zacar.kruh. chcem teraz v piatok v noci s tym zacat, aby ak sa Adelka na plac zobudi, tak nesla rano do skolky unavena. aj ked ona ma tvrdy spanok, minule som pre nu dosla o pol3 do skolky, v spalni medzi detmi (ktore uz boli oblecene a blaznili sa tam, kym ucitelka schovavala postele) som ju nevidela, tak som isla do kupelne a triedy pozriet, jej nikde, az mi druha ucitelka povedala, ze ved ona je v spalni. Tak som sa tam vratila, pozeram na deti, jej nikde a zrazu ucitelka mi ukaze a ona tam medzi tymi kriciacimi drobcami si este sladko spala v posteli 😀 Ich totiz o 2 budia, ale Adelka je zvyknuta spat dlhsie, tak ze ju teraz nechavaju az kym nie su popratane ostatne postele a ju zobudia az potom. No zlata tam bola 🙂
Takze hadam sa nebude na ten plac budit, ale ktovie, pre istotu cakam do vikendu.

Inak, svokra sa nam ponukla, ze sa mame ist na Silv.zabavit a jej nechat deti, s A.nebude problem, len mam obavy, co s P., ked sa jej zobudi (zvycajne okolo pol11-11 chce prvykrat papat), ale ona ze ved si poradi, bud ho utisi len tak, alebo mu da cajik, alebo skusim nachystat Sunar, mozno motyka vystreli a on si da a prinajhorsom by mi brnkla a dosli by sme domov (byvaju v centre, takze tam budeme za chvilu). Normalne ma to laka, ale povedala som, ze si to este rozmyslim, uvidim, ci sa teraz, ked budem skusat, da uspat aj inak, nez mlieckom.

No, idem ja povysavat a umyt dlazky, tak zatim sa lucim. A som objavila v spajzi, ze mm vcera v noci este navaril, takze mame aj normalny, domaci obed 😵

zucana
15. dec 2010

docitam neskor....
bola som na krvi a letela do obchodu kde som kupila puzzle lebo som celu noc nespala jak sa bala tych toxickych latok....tu v it na nete totiz napisali ze vsetky koberce z ciny pouzivaju tu chemikaliu ktora sposobuje zmakcenie toho koberca a je to rakovinotvorne a toxicke....
v obchode bolo napisane ze je to vyrobene v malaizii a ze bez toxickych latok tam bolo napisane a kontrolovane talianskou firmou tak ja v noci som koberec zrusila a ked som dosla domov som mala co robit ho dat zas spat....tak ale snad je ok a neklamu nem?
no a kupila som za peniaze od svokry este viki na vianoce serbel taky s takymi ruckami a topanky na jar.....cizmy zimne kupim v blave tu ani nemaju take snehule....nic zateplene....
aha taketo topanky

olifcek
15. dec 2010

@zoska urcite neodsudim 😉 robis, co mozes a ako vladzes. ja hlavne tvrdim, ze aby bolo babo spokojne, musi byt i maminka.

ja casto od unavy vecer ani nevnimam, no chudnut chudnem pomalicky, zacalo to odkedy mam menstruaciu... ja chcem pokracovat, pretoze sme sa uz dost natrapili, tak chcem ist do maxima. no uz na jar mienim zit i svoj zivot, snad to vyjde, snad Oliv dovoli, konecne 😉

maculik
15. dec 2010

@zoska pekne si to napisala 🙂

@blumka ono to nie je ńaozaj drevena ta knizka, to len ja tak volam, ale su to take tie tvrde, co sa nedaju roztrhat.

olifcek
15. dec 2010

@maculik ved ked je to tak blizko, skuuus

laxity
15. dec 2010

@zoska krásna výzdoba mne sa také moc páči a aj stromček je nádherný 😵

@zucana aké lakovky 😀 krásne

olifcek
15. dec 2010

@zucana neklamu, isto nie x;o)

joj, nespominaj endo, ja som sa na to vybodlaaaaaa, ale napravim, v novom roku x;o)

mne tiez pediatricka, ze nech dam OLivku na nocnicek, ze super pevne sedi, ze sa jej na nom bude pacit, ale zatial kaslem na to, az na jar zacneme x;o)

kokos, Viki ma topanok a topanok... my mame jedny, na doma, pripadne dam do tasky a ked niekam ideme, prezujem, aby mohla kusok pochodit, za ruky ale, same este nechodime, inak ma na nozickach teplucke cizmicky capackove 🙂

olifcek
15. dec 2010

@zucana ja na lakovky niesom, ale tieto su krasne! uzasny vkus mas veru!

zucana
15. dec 2010

@zoska krasna vyzdoba a si velm idobra mamina takze nechapem kto by ta mal odsudzovat....si si svoje prezila a uz len dobre bude a mliecko sa isto rozbehne 🙂
@maculik tiez sa budime niekedy viac inokedy menej ale podla mna rob a skusaj co vyhovuje tebe a na silvestra by som sla...ved jeden vecer maly prezije 😉
topanky boli za polovicnu cenu a su to 19tky takze to bude mat na jar...lebo teraz ma 18tky ale uz pomaly citim ze su jej len tak tak...a vcera prvykrat behala teda so mnou po zahrade a mala cele topanky zablatene takze musi mat jedny na dom a jedny na von a na von veru 19tky nemame 😉
teraz pekne spinka v postielke a ja jej varim....JEJE sebe davam zemiaky z nedele 😅

olifcek
15. dec 2010

@zucana ja som dopapala hranolky s krabimi tucinkami, zboznujem tie tycinky, i ked z kraba nemaju nic, ale uzasne chutia 😀

zucana
15. dec 2010

@laxity este k tym sedackam...vec nazoru ten pultik 😉 my mame maxi cosi priorifix so zakladnoua vysla ma z nemecka za nejakych 230 eur (tak podla mna super cena v porovnani 320 a pod- objednavala som cez mytoys ;) mozno este maju v akcii) a mame aj kiddy ktoru sme zatial skusali na SK a viki sa pultik velmi pacil a zda sa mi to super bezpecne lebo cez to idu pasy......cize pri naraze je super chranena nie v inych iba pasmi....tod moj postrech a nazor...a je az do 36kg tato a super je mala aj na teraz lebo rastie s dietatom takze tuto vyuzijeme dlhoooo

zucana
15. dec 2010

@olifcek jaaj olif ja takymto polotovarom neverim a uz vobec nie morskym 😒 ale som rada ze chutilo 😉 ja som mala hranolky vcera vmcdrive 😀
a este k tym sedackam....je dolezite ci mate auto s isofixom...napr.moj pegueot ma a preto tam ide maxi cosi a bude tam zafixovana cize ju uz nebudem presuvat (lebo vsak dakujem pekne za take milodary a taku robotu ) a kiddy sa da super prenasat a ta pojde mm do auta lebo by ste neverili ale 3krat drahsie auto jako moje nema isofix.....a kiddy bude potom kolovat ked sa pojde inym autom alebo svokrovci alebo nasu budu chciet odviezt viki cize je podla mna aj dost dolezite kde a ako chcete mat umiestnenu sedacku...som trosku expert lebo som sedacky vyberala 3 tyzdne 😀

olifcek
15. dec 2010

@zucana to je len rybkaaa do takych tyciniek robeneeee 🙂 ale veru, zboznujem to

svetlankat
15. dec 2010

@olifcek mnam ja mam kraba tiez rada,
@zucana jej peknucke boty,

@zoska pekna vyzdoba, a k tomu kojenie, do pol roka je to dolezite, ale teraz je to uz len doplnok, vsetky dolezite vytaminy su uz v tuhej strave, tak ziadne vycitky.

zoska
15. dec 2010

@zucana @olifcek dik...ja niezeby som si tu chcel sypat popol na halvu kvoli odstvovaniu, len asi sama so sebou mam este problem...chcela som prestat a ked som sa rozhodla pokracovat tak to nejde... no proste vsetko akosi naopak a vacsina z nas tu koji kojenie sa povazuje za best...
len ja si napr. aj teraz nadavam ze som malej nedavala vodu v lete...mozno by si privykla na flasu a teraz by nebol problem ucit ju pit..a ak sa mi to mlieko nerozbehne, tak neviem co si počnem s nou, kedze je zoslabnuta a bude malo pit....bojim sa aby mi ju nevzali opat na infuzky

@olif mi robievame obcas z krabich tyciniek pomazanku/ salat- podla toho na ake velke kusky sa nakrajaju tycinky.... ja tycinky moc nemusim ale v tomto ich mam rada...len ich nadrobnucko nakrajame, pridame sol, korenie, worchestrovu omacku, sojovu omacku, tatarsku omacku lebo majonezu na polku s bielym jogurtom...neviem presne mnozstva robime to podla chuti, konzistenciu to ma ako tresk asi...moj svokor tam dava este uplne najemnunko nakrajanu cibulu, ale mne viac chuti bez 😉

zoska
15. dec 2010

@laxity dakujem
a k sedačkám- my mame MC priori, a som uplne spokojna, lahko s polohuje, na boku ma take uchyty na pasy, cize ked dieta vyberies, mozes pasy zacviknut naboku a ked ho budes davat naspat, tak ich nemusis lovit spoza chrbta...to len taka mala vychytavka co som si na inych nevsimla
je pohodlna a Nelke sa tam paci 😉

zoska
15. dec 2010

@svetlankat vdaka 🙂 len este naucit dieta pit a dostat do nej dostatok tekutin za den a bude to ok 😉

zoska
15. dec 2010

@zucana pekne boty, aka je to znacka? u nas som takyto styl nepostrehla... 😉

zoska
15. dec 2010

som sa prisla vyrozpravat, kedze mi dieta zaspalo....
ale zse tak, ze mrnkala, pretierala oci, tak som ju dala do postielky, chytila zajacika a zavrela ocka...toto je taka parada 🙂
ked si spomeniem, ze predtym len na prse, alebo v koci, tak z tohto mam radost...snad nam to vydrzi 🙂

zoska
15. dec 2010

http://www.topky.sk/cl/10/853707/SHMU-varuje-v-...

mna porazi...vcera som nemohla otvorit na aute ani jedny dvere...vsetky primrznute 😠 a ak to takto bude pokracovat tak ho otvorim asi az na jar... no asi usetrim na benzine tuto zimu 😅

zoska
15. dec 2010

😀 😀 😀 koncim...

svetlankat
15. dec 2010

@zoska ja som raz citala v mama a ja ze ked sa dietatko odstavi, samo si zacne pytat tekutiny, lebo mu budu chybat, tak aby si nebola prekvapena, ze nebudes Nelku nic ucit a pride to uplne samo. Niekedy deticky vedia prekvapit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre