Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
15. dec 2010

@blumka my osobne ten vlacik moc nepouzivame, ale kazdeho bavi nieco ine.

zucana
15. dec 2010

@zoska volaju sa balducci a vraj su naj ....a su aj naj ..drahsie
http://www.balducci.it/linee_elenco_cita_ai.php...
pro inspiration

olifcek
15. dec 2010

sranda, ako kazdy predajca a vyrobca chvalia svoje produkty, ze su naj 😵 tak ale, funguje to, kazda kupujeme to naj 😀

boli sme vonkuuu a aj mm dokupit este darcek na vianoceeeee

lenica81
15. dec 2010

ahojte baby... tak my po poradni, @avaka, aj my sme stihli, teda Vilko.. 😀 . 74 cm a 7750 g... som myslela, ze aspon 8 kg mame, ale hold nie... pribrali sme od septembra sa mi zda nieco cez 600 g... @olifcek, co ty Oli do toho jedla davas, ze ti tak pribera... som rozmyslala, ze ja mu davam delenu stravu, 😅 zeby to bolo v tom... davate k zeleninovo-masovemu prikrmu vzdy nejaku zavarku - ryzu, cestoviny, zemiaky... 😕

@zoska... netrap sa, ja som uz tiez uvazovala o odstaveni, ale kedze nemam zaruku, ze mi prespi tak ci tak noc (kedze ani kasa nezabera), tak stale bojujem... aspon mam prso pre Vilka na ukludnenie... a to sme nemali az take zle ako vy... ale i ja by som sa uz rada vyspala... 😔 totizto ma v poslednom case strasne bolia oci a mam pocit, ze to lave sa zhorsuje... no, musim poctivejsie nosit bryle, i ked sa to Vilkovi nepaci, furt ma mna kuka, ze kto to je... 😅 😨

lenica81
15. dec 2010

inak, som prekazila mm darcek na vianoce... som mu objednavala knihu, tak ze vychadza novy Matkin, tak som si aj toho, a zlatusik musel zrusit objednavku... 😅 😔

lenica81
15. dec 2010

pre seba som si Matkina... tam malo byt... 😒

olifcek
15. dec 2010

@lenica81 hehe, nedavam vzdy cestoviny, len sem tam x;o) Oliv zboznuje brokolicu s mrkvickou, kralicim maskom 😉 niekedy pridam i cestovinky, ale fakt malokedy. ryzu papa;a len raz, i to kupenu... ovocie mixnem jablcko s ovsenymi vlockami, niekedy s kasou, inokedy len jablko s bananikom a hruskou, bez cohokolvek x;o)

zucana
15. dec 2010

@lenica81 ja davam aj prilohu cize my delenu stravu nemame 😀 a nenechaj sa zmiast olivkou ona bola chuducka tak teraz rychlo nabera co nase nabrali predtym tak nemstrachuj 😉

olifcek
15. dec 2010

😉

jj, my sme dobehli vahu na rocne babo x;o)

olifcek
15. dec 2010

jaaaj, a este i zemiak davam do brokolice sem tam

lenica81
15. dec 2010

@zucana @olifcek ved ja preto, lebo sa snazim, aby mi zjedol tych cca 200 ml zeleniny s masom, resp. zltkom, aby mal vitaminov dost... no neviem, v podkladoch, co mam od doc je, ze neuznava zavarky, lebo rozvijaju obezitu, ale to Vilkovi nehrozi... 😅 som rada, ze mi tolko tej zeleninky poje, dakedy aj 300 da, ale to len cumim, ze mu tak chuti... 😵

lenica81
15. dec 2010

@olifcek Vilkovi davam aj zemiaky, ale ked dam v pomere vela zemiakov, tak mi to nechce jest, asi mu je to ako glej... 🙄

zucana
15. dec 2010

@maminka kde kupujes bio maso v heinburgu???ja neviem kde mam kupit maso v blave......

olifcek
15. dec 2010

@lenica81 vidis? a mne pritom Oliv papa cca 150g-200g jednu davku, viac nezvykne pytat x;o)

no ja vela zemiakov nedavam, lebo ako pises, je to divnej konzistencie paq x;o)

lenica81
15. dec 2010

@olifcek dufam, ze nebude mat travenie ako svagor, toho volam atomova elektraren... co ten poje a chudy jak pes... 😅 😀

olifcek
15. dec 2010

jeeej, Oliv zaspinkava, este dnes nehajala, skusim sa presunut, i mne sa chce x;o)

vcera zaspinkala uz o 22.00 😵 po presunuti sa okolo 23.00 sa len pricucla, ale hajala dalej... sice som o 6.40 musela odsat nostek, lebo mala susniky, co ju uz dooost zlostilo, musime kus zvlhcit vzduch v spalni, nech sa to neopakuje, ale este pohajala do 9.00, a odvtedy nehajala, ani vonku ee, divala sa a kecala somnou, uzasniatko moje x;o)

no idem si lahnut s Oliv... nech mame obe dost energie do nocneho spanku 😀

zoska
15. dec 2010

@lenica81 ja dostanem Matkina 😉 mm mi ho chcel kupit na narodky ale vtedy este nebol na trhu, takze bude na vianoce, minule som si chcela ist kupit tak mi povedal ze mam zakaz si do Vianoc hocico kupovat 😀

@zucana pekne vyzeraju, je to nieco ine ako na SVK vidiet, viki bude paradnica od hlavy po paty 🙂

@svetlankat dufam ze sa tvoje slova o Nelinkinom pití naplnia 😉

zucana
15. dec 2010

ozik baby vika objavila nosne dierky tak si viete predstavit co robi s prstami 😀

matesl
15. dec 2010

Ahojte babule,

som tu daaavno nebola ale sledujem vas na FCB 😉

dnes sme mali poradnu, mame 10 020 kg...ufff
zubky zatial len 4 ale vraj pekne, vsetky dvojky sa nam tlacia, vajka krasne reaguju na dotyk (to so metusila, ze ked poskocia ze to je nejaky reflex 😅 ) a mame nosit topanocky ked stojime lebo ze jednu nozku ma klenbou dost dole aby sa mu nekrivila. mame ich doma, len vacsie cislo, lebo mensie nam neslo na klenbu, s botami mame probleeeem, trochen.
jo a mam doniest maleho stolicu, ked mam ja helikobaktera, vraj je pravdepodobne ze ho ma aj ona bude ho musiet preliecit gastroenteorolog...vraj je to trochu narocne u deti. no ale ak sa to potvrdi, mala by som sa aj ja preliecit, lebo inak mu to stale budem prenasat a to pre mna znamena koniec kojenia, ale ako ho mam odstavit?????????
dudel nehrozi, kedze zaspavame na prse. a v noci ho len tym utisim. tak to som zvedava. ale mame zas besne noci, dufam, ze to nie je tym ze aj jeho boli zaludok 😖
no ved uvidim ake buduu vysledky

matesl
15. dec 2010

Ahojte babule,

som tu daaavno nebola ale sledujem vas na FCB 😉

dnes sme mali poradnu, mame 10 020 kg...ufff
zubky zatial len 4 ale vraj pekne, vsetky dvojky sa nam tlacia, vajka krasne reaguju na dotyk (to so metusila, ze ked poskocia ze to je nejaky reflex 😅 ) a mame nosit topanocky ked stojime lebo ze jednu nozku ma klenbou dost dole aby sa mu nekrivila. mame ich doma, len vacsie cislo, lebo mensie nam neslo na klenbu, s botami mame probleeeem, trochen.
jo a mam doniest maleho stolicu, ked mam ja helikobaktera, vraj je pravdepodobne ze ho ma aj ona bude ho musiet preliecit gastroenteorolog...vraj je to trochu narocne u deti. no ale ak sa to potvrdi, mala by som sa aj ja preliecit, lebo inak mu to stale budem prenasat a to pre mna znamena koniec kojenia, ale ako ho mam odstavit?????????
dudel nehrozi, kedze zaspavame na prse. a v noci ho len tym utisim. tak to som zvedava. ale mame zas besne noci, dufam, ze to nie je tym ze aj jeho boli zaludok 😖
no ved uvidim ake buduu vysledky

svetlankat
15. dec 2010

@matesl krasna vaha, drzim palce nech su vysledky negativne

zoska
15. dec 2010

@matesl cawes 🙂
pekná váha , riadny chlapisko a my máme zuby stále len 2 😉
dufam ze helikobakter sa nepotvrdi

lenica81
15. dec 2010

@matesl riadna vaha... 😵 a hadam to helikobakter nebude... 😔

buduci tyzden dojdes na stretko... aj s matkou... 😉

andrea2603
15. dec 2010

@zoska asi so mnou väčšina nebude súhlasiť, ale ja by som už nekojila. Liv sa budí na cecnutie cca.3-5krát, dosť to unavuje, tak si viem predstaviť, čo si zažívala ty po nociach. Ak ti spapá kašu, jogurt, maslo, syr, ani by tak nevadilo, že by nechcela umelé mlieko a ona piť určite začne, treba skúšať, skús normálne z pohára, ja som Liv už tak dávala, síce mala z toho viac zábavu ako sa napila 😅

matesl
15. dec 2010

baby, jasne ze dojdem, aj Matke som vravela, isto dojdeme 😉

zucana
15. dec 2010

tesim na stretko snad dovtedy nezamrzneme a budeme zdrave....lebo mame trochu sople ale ja jej to nedokazem vytiahnut ona si nenecha...ked bude najhorsie mozem v spranku ??? 😅

matesl
15. dec 2010

@andrea2603 my len do pol noci upokojujeme na púrse aj 5x..ako vcera bolo 😢

matesl
15. dec 2010

baby a uz davate syry?

zucana
15. dec 2010

@andrea2603 ja s tebou suhlasim 😉

zucana
15. dec 2010

@matesl tu sa dava parmezan a my sme dali a vyhadzali sa 😅 a zistili nam alergiu takze esteze sme skusili 🙄

andrea2603
15. dec 2010

@matesl ☹ , tak aj Liv má občas hroznú noc, každých 40-50minút cecnúť 😒 , ja som sa s Lele takto" trápila " skoro 2 roky, tak Liv by som chcela skôr odstaviť, keď sa nepolepší 😅 , ale ona mi zatiaľ nič mliečne nedá do úst, Lenka tiež umelé mlieko nechcela, ale kaše a jogurty papala, aj 2-3 denne 😵

raa2
15. dec 2010

ahojte,tak my sme uz doma 🙂 Cesty nic moc neboli, hlavne v BA katastrofa. Mame v byte 20 stupnov a nie a nie sa to vyhriat na 22 a to mame naplno pustene

@zucana a neskusala si tu odsavacku cez vysavac? Ci to nie je dobre? my ju mame ale este som ju neskusala, ale kamaratka vravela ze je super, ze vsetky sople vytiahne...
@matesl my syr este nedavame, mam pocit ze od roka mozu...
idem si vas pocitat trosku co ste popismenkovali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre