Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
16. dec 2010

@njonja tu nepada 😀 ale uz budem na sk zajtra 😉 skoda ze nemozes dosjt na stretko
😖 a ten chrbat nezaviim ja mam co robit a boli ma dost...a to vazime 9300 gramov...pojdem na masaz
odsavanie vyskusam na sk aj ked zatial to neni akutne a vcera som skusila s tou co ma @olifcek a neslo nic....
ta odsavacka je onicom....ale tak ako vravim kvapky davam teda solny sprej a nic nejde....

maculik
16. dec 2010

@garonka @zoska @maminnka vsetko naj k 10.mesiacikom 😵

inak, ta tatrovka je super napad na 1.narodky, uz nemusim vymyslat a s tym sa vyhra dlho 🙂

olifcek
16. dec 2010

@zucana nam ta odsavacka vytiahne vzdy vsetko, tak neviem, chi... ale perfektne taha s baterkami na fotaaaaK

njonja
16. dec 2010

@olifcek teoreticky ano, len ja sa nemozem zohybat (zablokovany chrbat) a museli by sme kupit jeden prebalovaci pult navyse, lebo vsetko je tu nizke... a to mi je trosku skoda penazi, ked aj tak uz onedleho ho nebudeme potrebovat....
to mas super, ze vsetko mozes jest....@zucana, prijde aj tvoj mm na Vianoce na SK? Ako to mate so stedrovecenou vecerou? Zje ti kapustnicu? Taliani ju moc nemusia....

olifcek
16. dec 2010

@zucana hech, Viki bola pred dvoma dnami o cosi malicko lahsia ako Oliv ;) vazis ju kazdy den? ;o) my len u lekarky a raz, 2x doma za mesiac x;O)

@blumka som sa neopytala lekarky... odkedy sa pribera uz menej? pochybujem, ze mi Oliv priberie za kazdych 37dni o 1.5kg, ako tomu bolo teraz 2x...

zoska
16. dec 2010

@zucana a ty si chcela vediet ze co nove v panelaku 😀
Kordiak prisiel z nemocnice, maslak ho nechcel pustit do bytu, takze je vlastne bezdomovec ale stretol agatu a ta mu dovolila byvat na 3.posch. kym si nieco nenajde, lebo ten jej byt je teraz volny
uniesli malu Lucku, co si ju Lucia z baru adoptovala? MYSLI SI ze ju uniesol jej biolog.otec, bola ju ukludnovat Denisa
U Ďusiho prespala jeho mama a vykradli jej auto 😀 , v ktorom mala nakupy z viedne
u Blicharovcov s ozrala Marienka
a gatin Noro sa ozr 😢 al a isiel prespat do panelaku a otvoril mu u nich kordiak tak mu jednu natiahol 😀
uz ma nenapada nic viacej

olifcek
16. dec 2010

@njonja joj, aha, chrbatik mas bloknuty? tak keby ste presunuli komodu dolu? teda prebalovaci pult? ved ked uz nie na dlho.. zacinas s nocnikom? ja az na jar planujem, ked uz bude teplejsie x;o) chcela by som, aby sme do jesene uz nepouzivali plienocky, tak uvidime, ci to vyjde x;o)

olifcek
16. dec 2010

@blumka sice, asi dost pomoze i tato page, ze?

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

no lucim sa, ideme sa naplno spolu salit, paq obedovat a snad i upratat, saq nedela je tu co nevidiet a my tu mame, akoby nam tu bomba vybuchla 😅

zoska
16. dec 2010

@zucana tie smajliky tam nemali bxyt...Nelka ľ+tu vyvadza

olifcek
16. dec 2010

pozeram, ze dvojrocne dievcatka maju vHU MEDZI 9,6-14,3kg, priemer je 11,9kg, dnes mame 9250g, takze sme v suchu x;o) uz mozeme kludne i malinko priberat mesacne x;o) ved to budu i mesiace, ked nepriberie, ci? @blumka

olifcek
16. dec 2010
raa2
16. dec 2010

@maculik aj moja mamina ide matikovi k jednemu roku kupit tatrovku 😉

zucana
16. dec 2010

@njonja my kapustinicu na vianoce nerobime ale na silvestra...ale necham si ju spravit lebo hribovu smotanovu nemozem....a my budeme mat lososa a krevety 😉 mm pride 22.12. vecer lebo u nich sa aj 24.12 pracuje tak skorej nemoze
@olifcek viki som vazila v pondelok ale neda sa uz vobec nechce ist na vahu...takze vazim raz za mesiac.....a mne je jedno kolko vazi hlavne nech rastie a je spokojna....
@zoska anjel dakujem za zhrnutie 😀 vcera som ale pozerala s viki ale to predvcerom som nevidela a poviem ti ze nic neujde ked jedenkrat vynechas 😀 😝

raa2
16. dec 2010

aj my sme sa vratili z prechadzky, je tu krasne pocasie ale riadna zimisko!!! matik aj 20 minut pospal, teraz sa napapal, mali sme tekvicu, zemiak a masko. pekne papal, muselo mu vytravit ako sme boli vonku 😀
@selyma inak to s tym tahanim a kopanim zacal robit aj matko, davam to ja na vinu zubkom, snad ho to prejde. a ked ho obliekma, mi len uteka, place a kope do mna ako do vreca...
Vsetko najlepsie oslavencom!!!
@njonja kolko mate presne? ja som to asi prehliadla ak si to uz pisala 🙂

olifcek
16. dec 2010

@zucana aj na Sk sa pracuje 24.12. ale len do 12.00 x;o)

ja uz tiez nemam potrebu vazit, viem, ze dobehla svoje, som stastna a viac neriesim.. x;o)

ja s ana tieto vianoce taaaaak tesiiiim. budeme vsetci traja konecne spolu na sviatky aaaa dam si kapustnicu, salaaaaat s majonezou, mnaaaaaam... lososika aaaa @zucan ainspirovala si ma, mozno si kupim a urobim krevety x;o) uz ale olupaneeee, mm take nelubi, tak mi veeela ostane, chi ;)

rezen asi robit nebudeme, ale kupime si okrem lososa aj file a tie obalime, mnam... mm moc masko nemusi, i ked spapa, ked mu dam, ale tak, ja ryby milujem, takze kompromis, bude viac ryby 🙂 este od mamky popytam hribiky susene, nech mame do kapustnice, mlaaask

rozhodla som sa, ze u nas budeme davat vianocnu vyzdobu, az po narodeninach Olivky x;o)

raa2
16. dec 2010

@olifcek katastrofa s tym babatkom, nemam slov co sa uz deje v tomto svete...

olifcek
16. dec 2010

do mna Oliv kope uz asi i dva mesiace x;o) to preto, ze si lahne kolmo na mna a potom do mna kope, lebo jej zavadziam 😀 i ked pred par nocami som videla hviezdicky, jak ma fajne do rebra kopla, myslela som, ze mi dych vyrazi...

tuto noc mrncala pricasto, aleee, uzasne bolo, jak si lahla vedla mna na vankus, hehe, ja som ju vzala, dala na seba a aspon chvilku takto polezala, cca pol hodku? potom si lahla na moj biceps, vedla mna a spinkala tak bez pohnutia hodku a pol, co bolo najviac vkuse, co som dnes pospala, potom som odisla a sla zehlit, rano o 5.40, hehe, sla som si lahnut po 7.15....neslo mi spat x;oD tesim sa uz na nedelu a pondelok

raa2
16. dec 2010

@olifcek inak mne doktorka vravela ze od pol roka by sa malo uz priberat menej, lebo uz viacej spalia, ale u kazdeho to je asi individualne...

blumka
16. dec 2010

@olifcek to je velmi individualne, ale napr. Terezka pribrala po prvom roku do druheho roku len kilo a teraz znova len kilo za rok 😉 uz ked zacnu deticky chodit a behat tak jednak to vybehaju a jednak uz nebudu papat tak ako teraz, teda aspon to moje...uz to nie je take striktne pravidelne, proste je ked si popyta alebo aj neje, lebo nema chut, niekedy neje cely den, niekedy je vkuse 😉

olifcek
16. dec 2010

@raa2 my sme teraz krasne priberali, ale to i v lete tusim x;o) my sme ale dobiehali x;o)
@blumka daki, ja len aby som vedela naco sa pripravit 🙂

doobedovaneee, ideme opat od pc x;O)

zoska
16. dec 2010

@zucana aha tak nic 😀 aspon som ti zopakovala vcerajsok 😀
predvcerom uz napamatam, len viem ze Martina z USA prisla k maslakovi, vraj ju pozval a to vlastne jeho mama jej poslala letenku nech pride do BA a poslala jej aj akoze ich svadobne oznamenie a prsten....tak ona doletela, on na nu kukal jak puk...vysvetlili si to, ona u neho prespala, ale nie spolu a isla prec....

svetlankat
16. dec 2010

No baby, co sa tyka priberania, tak mi priberame nejak pomaly, my este nemame ani osem, ale neva, aspon ma tak krize nebolia

garonka
16. dec 2010

@svetlankat aj my priberame menej ale neriešim vôbec vahu, hlavne, že su detičky zdrave a chutí im nie? 🙂

svetlankat
16. dec 2010

@garonka presne tak, ani ja neriesim, my sa vazime len na poradni kazde dva mesiace, vcera som odvazila, len tak zo zvedavosti malu, lebo sme boli v pondelok na poradni, ale bola tam len zastupujuca lekarka, tak som odisla. Ja rada chodim k jednej dr, tak ideme opat v pondelok a uz som bola zvedava ci mame osem alebo nie. Ale tak to vyzera ze este nie, ale uz nam chyba len par deka.

maculik
16. dec 2010

ahojte, tak Petrik je dnes ako keby mal vrtulu v zadku, v kuse cosi vymysla, uz si stihol pricviknut prst a tresnut na hranu policky tak, ze som myslela, ze si roztal celo, nakoniec to mal udrete od obocia, cez oko a lice, okamzite tam mal navretu modru ciaru, tak som mu to nasilu schladila, co ma mm taky obal na biele vino v mraz., vrestal este viac, ale aspon mu to uz odpuchlo a uz tam ma "len" tu modru ciaru.
Plus este nieco postukal na pracke, ked prala a ked som teraz chcela dat druhu pracku, tak to neslo, stale mi tak nahadzovalo ten predchadz.program a ukazoval sa tam klucik, proste nic s tym neslo robit. Nastastie dosiel mm (ide vecer na futbal, tak sa prisiel obliect, nech tam nezamrzne) a nejako to opravil.

Teraz zaspal, Adelka si kresli a ja som konecne si sadla, ze odpisem segre a vypijem si pri tom cajik 🙂

lenica81
16. dec 2010

@svetlankat netrap sa, ani my nemame 8 kil... 😅

lenica81
16. dec 2010

@njonja... s tym percentilom je to asi skor tak, ze len 1 % deti je vacsie ako tvoj Pati... 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenica81
16. dec 2010

@maculik Petik aky sikovny s tou prackou... 😀

Vilko pre istotu si zacal otvarat dnes vstavanu skrinu... a to ste mi hovorili, ze nech sa netrapim, ze urcite sa mu nic nestane, ked bude okolo toho sa stavat, a to sa este len plazi okolo... 😔 jak s nim potom supne o dlazbu... boze... 😨

lenica81
16. dec 2010

@rivatha aspon sa nenudis, ked David pomaha... 😀 jasne, ze potom nemas na nas cas... 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre