Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

avaka
20. dec 2010

@olifcek ale ved to jej davam len do kupela,natieram ju kremom mastnym,co mame od koznej a teraz skusam mruhy,co mi detska predpisala,lebo ten predtym nezaberal..

lienka2
20. dec 2010

@blumka u nas sal cez pusu nehrozi.. co ma mrzi, ked mrazi vonku.. no ale Luky sa tvari ze sa dusi 😅 asi ho zrusim, ten overal, nasla som aj ine.. len teraz si neviem vybrat 😀

avaka
20. dec 2010

@olifcek olej som jej zacala davat.az ked mala suchu a krv jej brali tiez,ked uz bola sucha..

avaka
20. dec 2010

@lienka2 ani u nas sal nehrozi,ale ked zaspi,tak jej ho posuniem na pusu.. 🙂 ,najhorsie bolo,ked v mraze robila psa,vyplazila jazyk a dychcala.. 😅

olifcek
20. dec 2010

@avaka skus teda nedavat len do kupela, ale pred vybranim , jej daj este olejcek na telicko ako sprchac, umy a hned vytiahni... a ktory olej mas? mam pocit, ze oilatum je slabsi nez balnea

blumka
20. dec 2010

@avaka @lienka2 no tak asi v tomto mam asi poslusne dieta, ona ked sme este dnu tak vytahuje ruky, robi soromoro ale akonahle vyjdeme vonku a zisti ze je zima tak sa stiahne, dovoli mi dat sal na usta, zapnut fusak ze jej len oci vidno a ide sa 😀

blumka
20. dec 2010

@avaka a pytala si sa na alergiu na chlad? tu z krvi asi neurcia a existuje a nejak takto sa prejavuje...ja to mam tiez..vzdy takto v tomto obdobi ked pridu chlady svrbi ma cele telo, skriabem sa az do krvi, nepomaha ziadny krem...

avaka
20. dec 2010

@blumka ,aj nasa sa uz drzi vo fusaku,ked vie,ze ide spat,cusi,aj ruky necha vo vnutri,ako mumia lezi,len ten sal neskor... 😀 a mame blby kocik,tak aj deku dam este okolo hlavy,tiez ju ani nevidno 😅

@blumka a co stym? 😕 😔 ,ja mam tiez taku nejaku pokozku,ale ona je tak hrozne sucha...draplava...niekedy oj cervene flaky ako zistim,ze to ma zo zimy?ale mala to aj v lete...uz to ma 3.x,ale teraz najhorsie.myslela som,ci nie z vody,ale 1.x to mala,ked sme nechodili este na plavanie a ateraz bola skoro mesiac pauza v plavania aj tak to ma 😔

avaka
20. dec 2010

@blumka 😕 ,vyzera to tak... 😔 ,presne take pupence ma po telicku a ten Raynaudov syndrom mam asi aj ja som zistila

blumka
20. dec 2010

@avaka pozri ten link, tam pisu ze sa to da zistit aj z krvi aj kontaktnym testom na pokozku len ten z krvi je kus iny ako ked sa hladaju klasicke alergeny...
ak to mala aj v lete tak mozno je fakt na nieco alergicka a teraz sa jej to dava dokopy...tak ako mne...aj ovocie aj chlad...

avaka
20. dec 2010

@blumka je mozne,ze to mohla mat aj v lete?

avaka
20. dec 2010

@blumka a co stym robis?natieras,ako casto sa Ti to opakuje?

avaka
20. dec 2010

@blumka ten tast by urobili asi na alergologii,ze?alel dr.vravi,ze ju este nikto neotestuje.. 😒

blumka
20. dec 2010

@avaka natieram do bludu ale ustupi to az ked sa zima ukludni...vzdy to mam ked nastupia prve mrazy a ked je uz zima dlhsie akokeby si moje telo zvyklo uz mi to ustupi...a mam to kazdy rok uz asi 4 roky ci viac...

raa2
20. dec 2010

@blumka to aj mna skrabe v zime cele telo, som si myslela ze z prasku, ale ten dlho pouzivam, moze to byt alergia na chlad??? sprchujem sa v kuse ako diva a nic nepomaha...

blumka
20. dec 2010

@avaka ty si bola na alergologii? ci len tvoja pediatricka? ci kozna?
no ja neviem, aj ked ju neostestuju tak by som sla sa aspon s alergo porozpravat...ked vam nic neustupuje. Kozne riesia len to co vidia, neriesia naozajstnu pricinu kozneho problemu, mozno by ti alergologicka nieco poradila...

avaka
20. dec 2010

@blumka 😔 ,tak tebe to az neskor zacalo...hmm,ja tiez stale natieram,vsetky veci mam znicene z toho mastneho kremu..neviem si spomenut kedy to mala 1x,veru eviem,ci to nebolo v takm prechodnom obdobi...ja som myslela,ze to ma z vody,ale asi nie,aj mydlo pouzivam minimalne..a prach som tiez nemenila

lienka2
20. dec 2010

@blumka a ked je uplne ze do krvi popraskana koza na rukach? moj mm to ma vzdy v zime, ked je fakt uz velka zima.. napriek rukaviciam, kremovaniu.. uplne sucha koza medzi prstami az popraskana..

blumka
20. dec 2010

@raa2 @avaka, ja nie som lekar, ja len tak hovorim ze nieco take ako alergia na chlad existuje a prejav je aj sucha pokozka, pupaky, skriabanie...ak mate podozrenie na nieco take tak treba sa poradit s lekarom..

blumka
20. dec 2010

@lienka2 tak to ma aj moj muz...ono v zime je pokozka viac namahana tak treba kremovat viac ako pocas ostatneho roka a nemusi to byt vyslvoene ze alergia, to fakt neviem...

avaka
20. dec 2010

@blumka ,skusim na alergo aspon zavolat,poradit sa nech ma vezmu,u pediatra brali krv,ale ktovie naco.. 😒 u koznej ovedala,ze dets.dermatitida,ale to sme boli,ked to mala 1.x a teraz ma zase na kozne posielala,ale ja nechcem,ako vravis,chcem zistit z coho a nie len maste patlat ☹

avaka
20. dec 2010

@blumka ,ked som sa pytala,ze preco nespravia testa,tak vraj preto,ze by tym mohli sposobit(vyvolat) nejaku alergiu 😕

raa2
20. dec 2010

@blumka mavam to iba v zime, teraz ked nad tym premyslam, skusim viac kremovat 🙂
inak rozmyslam ze matkovi kupim tento poharik : http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2101... myslite ze uz bude vediet z neho pit??

lienka2
20. dec 2010

@blumka moj nechodi bez rukavic vobec, dokonca niekedy take hrube lyziarske ma.. kremuje jedna radost a nepomaha nic.. blbe je, ze aj mne sa zacina uz take robit 😒 ale to asi preto ze sa viac clapkam vo vode teraz, aj vonku sme viac.. vidis a dnes bol na alergologii sa mohol opytat.. ma to nenapadlo..

blumka
20. dec 2010

@avaka tak ..ved skus to alergo, porozpravas sa,mozno maju skusenosti aj s takymi malymi detickami..aj ked nebudu robit test tak mozno ti aspon poradia nieco,

raa2
20. dec 2010

@lienka2 to mam aj ja, na to mi pomaha neutrogena, krem na ruky, je naozaj super, kupim si aj na cele telo a bude mozno po svrbeni 😉

avaka
20. dec 2010

@blumka zajtra ockovanie,popytam sa na to,dik 🙂

avaka
20. dec 2010

@raa2 ja som kupila slamku a nevedela,teraz som neskusala dlhsie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre