Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
21. dec 2010

bru nocku

laxity
22. dec 2010

Dobré ránko baby

Ja sa len chcem spýtať ohľadne stretka...kedy a kde to teda je? Či to je v tom Hopsasa...ďakujem nečítam vôbec nie je času varím, pečiem, upratujem.....ako všetky ostatné 🙂

alex
22. dec 2010

@laxity hopsasa o 14-tej, tešíme sa 🙂

laxity
22. dec 2010

@alex oki ďakujem vidíme sa teším moc tiež 🙂

laxity
22. dec 2010

@alex a je to dohodnuté v tom hopsasa? Bo tuším haydy spomínala, že ju tam nepustili

alex
22. dec 2010

@laxity @zucana tam volala ale neviem či vravela ako staré detičky tam ideme, ale oni tam nemajú problém s menšími deťmi. Keď som tam bola ja, tak tam bolo viac takÿch menších, možno hajdy narazila na nejakú novú zamestnankyňu...

dorotka2
22. dec 2010

Ahojte babulky. Tesm dnes na stretko v hopsasa, uz vcera som soerovala, zvladam, takze uricte pridem a velmi sa na Vas tesim.
@laxity zuzka volala a vraj tam o tej druhej ani nebyva vela ludi, takze by to malo byt fajn.
maminka pisala, ze tam nie je problem s mensimi detmi, ze maju napisane od roka, ale za deticky od roka sa plati, za mladsie nie.

blumka
22. dec 2010

@zoska mi este napadlo k hnacke... ked raz mala terezka hnacky, nevedeli sme z coho tak jej lekarka predpisala hylak, je hnusny horky, terezke trosku zabral, kakala menej ale aj tak stale hnackovala..a dost dlho, tka som sa potom nastvala a skusila espumisan, neviem preco mi to napadl..a hnacky zo dna na den prestali...len terezka nemala ine priznaky, ziadna teplota, nic, proste len kakala vela...tak sa skus mozno popytat aj na hylak alebo nieco ine ako biogaia

svetlankat
22. dec 2010

Dobre ranko baby.

Uzitesi si dnesne stretko

My ideme dnes na poradnu tak som zvedava na miery. Pocasie je tu hnusne.

lenica81
22. dec 2010

caute baby... dnes to tu odsypa... 😕

my uz sme stihli rychly nakup poslednych nutnych veci... maly teraz zaspal, idem si aj ja schrupnut, len dovarim jeho obedik...

@laxity, @matesl, @mmaarrttiinna... vsetko naj krpcom... nech su len zdravucki... 😵 ostatne hadam zvladneme... 😀

tesim sa na stretko... 😉 vidime sa...

@svetlankat tak nech su miery co najlepsie... hlavne ze rastie a pribera... sak spokojna je... 😎

laxity
22. dec 2010

@svetlankat ďakujeme aj my máme o 12.15 poradňu, tiež som veľmi zvedavá...potom napíš 😉

@lenica81 ďakujem veľmi pekne 🙂

laxity
22. dec 2010

podobne prajem dnešným oslávencom všetko naj 🙂

zoska
22. dec 2010

Ahojte,
Nelka mala v noci iba 37,0 ale rano uz 38,0 dostala nurofen, teraz spinka, uvidime ako bude poobede...
návstevu dr sme museli odlozit, lebo vraj pre nevolnost neordinuje dnes 😕 🙄
ak teploty dnes nebudu tak uz vezmem zajtra Neli len moc a zanesiem ho sama k dr, nech tam strci papierik aspon...
@olifcek krásna profilovka 😉 pisala som obidvom doktorkam ktore si odporucila, velmi mi pomohli, urcili rozne moznosti co by mohlo malej byt a odporucili mi ake vysetrenia mam ziadat od mojej dr. takze som vdacna ze si ich spomenula 🙂

@blumka dakujem, ryzovy odvar teda Nelk nechcela po prvej lyzicke s skoro pogrcala 😅 Espumisan som mala dlho na okne, tak dnes manzel kupi novy a Biogaiu aspon na 4 dni vysadim...preds len je to probiotikum ktore upravuje travenie...mozno aj preto castejsie kaka... vdaka ze na mna myslis, vazim si to 🙂

oslávenci prajem vám krásnych 10 mesiacikov a vela zdravíčka 🙂

blavácky uzite si stretko 🙂 ved snad na chate vas opat uvidim a konecne aj @maculik 😉

zucana
22. dec 2010

baby nekupite niekto pampers active ten modry sakel velky cislo 4 od 9 do 20 kg lebo viki tlacia...nechapem ako je to mozne....

raa2
22. dec 2010

@zoska skujej spravit ryzovy odvar a ten zarob s nemliecnou kasou a to som davala matkovi ked hnackoval, celkom mu to chutilo, bola to kasa od hami Nemliecna. samotny mrkvovy ani ryzovy odvar nechcel matko. ja som mu vtedy vysadila na dva dni komplet mlieko a hnackovanie preslo, plus take hipp suchare som mu davala a zeleninu iba dietnu a kura k tomu.

zoska
22. dec 2010

@raa2 dik za tip, dokonca mam doma hami nemliecnu kasu 😉
mna tiez napadlo, ci to nebude zo sunaru, ale zase ona hnackovala aj vtedy ked sme sli do nemocky a vtedy bola bez mlieka 8 dni uplne, bez materskeho aj bez umeleho...
vcera kakala 4krat a nie uplne riedko, take kasovite skor, ale na nu je to vela...ona zvykla 1-2 krat kakat a taku homogennu placku vzdy 😅

laxity
22. dec 2010

@zoska moja zase nekaká už druhý deň 😕 ...prajem, aby Nelke bolo čím skôr dobre

@zucana včera som kúpila 2 balíky ale prines ich ja ich vezmem....koľko penazí? Sú to tie Active baby 4 od 7-18kg?

blumka
22. dec 2010

@zoska, to som ti chcela napisat co @raa2 ze ten odvar skus zamaskovat do niecoho, alebo jej do neho primiesaj len jednu odmerku mliecka..nebude to mlieko, jedna odmerka snad neublizi a ona ked mozno zaciti chut mlieka tak spapa..
a Nelka ti ma len teplotu alebo aj kasle, sopli atd? a teda beriete ATB? chudatko male si vytrpi..vam na vianoce budem priat hlavne obrovsky kopec zdravia.. 😉 ...

zucana
22. dec 2010

@laxity ano donesiem penazi si povedz ty asi 5 chyba 😉 ved dohodneme sa
a davam do temy videjko konecne sa podarilo natiahnut

raa2
22. dec 2010

@zoska to zas nie je take tragicke 4 krat, my tiez kakame asi 2 krat za den a vtedy mi tak 5 - 6 krat, z toho 2 krat bola cisto iba voda s takou prazenicou. lenze my sme teploty nemali...a trvalo to vyse tyzdna..potom tu ryzu z toho vyvaru je daj do jedielka, neboj to pomoze... dufam ze budete coskoro fit..drzime palce. ma napadla taka blbost nemoze to mat zo zubkou tie teploty,sople a hnacky? niekedy to deticky mavaju...

jaja32
22. dec 2010

Ahojte, chcem Vas len pozdravit, nie sme doma, tak ani nemam cas citat spatne.
My uz 6 dni soplikujeme, ale zatial to zvladame. Dufam, ze to je len pocasie a zubky, pretoze sa nam konecne prerezal treti a dalsie 3 sa tlacia von. Menej sme papkali....ovela menej ako je zvykom, ale vcera sa to uz polepsilo. Tak snad to ide k lepsiemu.
@zoska drzime palce, nech je vsetko o.k.

zoska
22. dec 2010

dakujem kocky 🙂
nelka stale spinka, tak hadam nabera silu 🙂
@blumka @raa2 a ako ste robili ryzovy odvar vy? ja som 2 polievkove lyzyce vyvarila asi v 0,5 l vody...neviem ci je to ok 😕
a radka ja som tiez najskor myslela ze zuby, ale vyssie CRP ukazalo zapal a to zo zubov len nebude...sopliky ma len trosinku aj to biele a nekasle vobec

baby doktorky my povedali ze to moze byt zuby + 6. choroba, ale to by sa mi dnes uz vysypala a to sa nestalo...takze este prichadzaju do uvahy mocove cesty alebo dych, cesty...lenze dychacie cesty boli v pondelok ok a kedze berieme ATB tak sa to uz lieci asi
no ale je moznost ze je to virusove a ATB su nam na 2 veci

raa2
22. dec 2010

@zoska ja som to podobne robila, liter vody, do toho 2 lyzice ryze a varila som to asi aj dve hodiny. aj pol litra vody je ok 😉 ja som mala ten zapal pred porodom a do dnesneho dna nevedeli co mi bolo, CRP kriticke, tak sme sli rovno na sekciu...

raa2
22. dec 2010

Inak cakam na mm, matko spi uz vyse dvoch hodin a ak mm nedojde tak ziadne hopsasa sa u nas nekona, ebo nemame ako prist ☹ ☹ ☹ ☹

raa2
22. dec 2010

tak mi akurat volal ze dojde o 1345 po nas 🙂 🙂 🙂 🙂

olifcek
22. dec 2010

@zoska dakujem x;o)no ja som @latvia i @strapco13 pisala i ked sme sli s malou na pruh, bola som perfektne pripravena, vedela som, na co mam narok, na co nie... a vedela som, co mozem cakat... 😉

baby, dakujem za komenty vo fotoalbume x;o)
https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-postielk...

neskor poreagujem x;o)

olifcek
22. dec 2010

@blumka tie pampersky 4 Ti predsa nechaaam, len musim poratat kolko chybaju... su to tie nove, co reklamuju, ze su extra tenke, najtensie ake existuju... len mne sa Oliv fakt na jednej nozicke z nich vyhadzuje, co nechapem, ale nemozeme ani pampersky 3, jednak su nam uz male, mam stale 18ks, tie som chcela @svetlankat ponuknut, zabudla som... vyzera, ze ta nozicka sa lepsi vzdy, ked pouzivame babylove plienky, a kremikujem, do kupkania davam balneum olej... musim ist na kozne, bo to, co mi dala, to Olivke len scervenalo...

olifcek
22. dec 2010

@blumka tak ako sme boli dohodnute x;o) ak teda moze byt stale x;o)

blumka
22. dec 2010

@olifcek jasne tak ako sme boli dohodnute 😉
@zoska ja varim ryzovy podla tohto receptu: 50g ryze varime v 2 litroch vody asi 1,5hodiny, precedime a doplnime do 1 litra vodou

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre