Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

alex
28. dec 2010

@hajdylca máme vybratú zárubňu na obývačke a v stene nahodené také tie háčiky na hojdačku.

olifcek
28. dec 2010

@hajdylca mna oliv schvalne hryzla asi len raz, nono a dat dolu z narucia pomohlo... ak ma hryzne nahodou, hned ma pusti, vyplesti oci, caka na reakciu a ked nic, pije dalej, ak zjojknem, rozplace sa a zacne sa tulit.... nono u nas funguje, nesmies sa len zasmiat, i ked kutiky tahaaaa... zacalo to fungovat u mm, paq i u mna...

@alex veru, prave sa mm tak hodila... esteze ju chcel zodvihnut, inak by sa hodila rovno o kachle...

my budeme mat hojdacku upevnenu nad zarubnou v hmozdinkaaach

hajdylca
28. dec 2010

@alex a tie haciky ste dostali k hojdacke, ci ste dokupovali zvlast? tie by sa mohli dat normalne i do stropu, nie?
Dakujem 😵

alex
28. dec 2010

@hajdylca kúpili sme v baumaxe a samozrejme aj hmoždinky. Jasné, aj do stropu sa dá dať. Len aby to potom nebolo veľmi vysoko.

Inak nono u nás zaberá len občas. Napr. včera sme vyberali s mm fotky, sme dávali na kľúč a mm ho mal na kolenách a samozrejme nedával pozor a malý zhodil zo stola nejaké veci, tak som zvýšeným hlasom na neho, že toto sa nerobí, no no no, a tak som mu dohovárala a on pretočil ústa a už naberal, tak som sa začala smiať na ňom a on hneď úsmev a tak som mu zase dohovárala, že to sa nesmie a zase začal naberať. Ale teda väčšinou si zo mňa nič nerobí a robí si po svojom a úplne ma ignoruje, keď mu niečo zakazujem.

olifcek
28. dec 2010

@alex veru, nehaja... Oliv hryzie mm vlastne, mna ee, nastastie. Ale hryzne ho do ruky, nohy, chodidla, palcov...

alex
28. dec 2010

@olifcek ty máš riadnu duracelku, ja si to neviem predstaviť, že by mi malý tak málo hajal.

olifcek
28. dec 2010

@alex vcera sla haji o 1.0, no vstala o 13.40, ze wow, lebo zvykne ist spat o jednej, ale vstava o 8.40, ci o 11.0. Spanok mame len jeden cez den a v noci cuckame. Tak som zvedava, kedy dnes zalomi, lebo este sa nechysta 😖

alex
28. dec 2010

@olifcek my sme včera spali okolo 19:30, samozrejme sa často budil na cucnutie, ale vstal o 9 potom sme sa hrali v posteli, neviem presne koľko asi hodinku a potom sme zahajali a vstali o 12, teda ja o dvanástej a malý neviem, či skôr a hral sa, alebo ma hneď zobudil. Poobedný spánok mal už o 14:30, lebo bol unavený zase a spal do 17:10. Teraz spinká od 21:45, zatiaľ som pri ňom nebola.

hajdylca
28. dec 2010

@alex na tej hojdacke sa neda "ta vyska" nejako nastavit?

@olifcek vauu to Ti hajala skoro do druhej ? no ta sa tusim pripravuje na culy nocny zivot 😅 nam chodi teraz drobec spavat medzi 21a 22 a sa mi to zda neskoro, no nebudi sa tak casto, a hlavne ked sme ho dali hajat este pred 20 tak sa okolo 23 zobudil a bol hore i vyse hodiny 😖

olifcek
28. dec 2010

@alex pekne. Oliv bezomna dlho v posteli nevydrzi. Malicky Ti krasne haja

olifcek
28. dec 2010

@hajdylca no veru, dnes tak dlho, ale lezala som s nou, nech si oddychne, v noci sa dost budila

alex
28. dec 2010

@hajdylca dá sa to regulovať, ale keby sme to dali na strop, tak by to bolo moc vysoko, aj keby som to úplne povolila.

@olifcek no nesťažujem sa, spinká pekne, niekedy lepšie, niekedy horšie, ale pospí. Zvláštne že oliv ten spánok nechýba, to bude riadna flámovačka 😵

olifcek
28. dec 2010

@alex sova, ako mm 😀

alex
28. dec 2010

@olifcek som bola akurát pri malom. Cucol a spinká ďalej. Keby som vedela, že tak dlho pospí, tak si ľahnem s ním a celkom dobre by som si pospala. Teraz už asi bude hore častejšie. Pôjdem si už k nemu ľahnúť. Tak dobrú nocku a nech Olivka pekne už ide spinkať a dlho hajá, aby si si oddýchla 😉

hajdylca
28. dec 2010

@alex dakujem za info ohladom hojdacky 😉 @olifcek i ja pomalinky idem, dobru 🙂

olifcek
28. dec 2010

@alex daki. Ja uz dlho len na mt. Uz dlhsie lezime po tme, pri hudbe, a zda sa, ze to zacina prinasat ovocie. Bru nocku a odpocin si aj Ty

olifcek
28. dec 2010
laxity
29. dec 2010

dobré ránko

@svetlankat my sme dostali na Vianoce túto a sme veľmi spokojný...nie je veľmi plastová ako niektoré ostatné http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/2304...

@supi my používame už novú sedačku, aj keď Naty ešte nepresiahla 9kg a ani jej hlávka netrčala, takto v novej je spokojnešia 😉

Pozerám, že vy ešte o pol noci tu...a ja už od 21.00 spím ako drevo 😀

laxity
29. dec 2010

@olifcek tvoja malá nemá náhodou vymenú noc za deň? Keď vstáva o 13.40 😕 ...preboha to Naty už má 18 krát rozhádzané hračky, prvý spánok za sebou a prechádzku prípadne...ale je vidno, že naozaj každé dieťa je iné 🙂 ...spíte do poobedia a moja piškóta už straší zato o 6.00 😀

maculik
29. dec 2010

dobre ranko,
tak my noc o nieco lepsia, neviem, ci mu vecer uz zabrala prva davka atb, ale v noci uz nekaslal, budil sa sice klasika kazdu 1,5h, ale aspon vzdy hned po papani zaspal a nebuntosil 2h, ako 2noci predtym. Teraz sa hraju, ja si idem este trochu polezat, lebo stale som slaba. Ale vonku je tak krasne, hned by som isla lyzovat, baby, ja som sa na to tak tesila a teraz nemozem 😢 Mm ide poobede, uz som aj rozmyslala, ze pojdem, ale bojim sa, ze dostanem zapal pluc, tak ci tak ma boli medzi prsiami, tak asi tam nieco je, no a nechcem to silit, ked mam atb. Ale je mi to luto, zase nebudem lyzovat tento rok, uz 4. po sebe ☹

A vonku je stale -14, takze s P.dnes von isto nie este a s Adelkou uvidime, aspon na chvilu by sa mala prevetrat.

@supi my uz novu sedacku, mame vyse 9kg a aj tak vo vajku uz bol nespokojny, v tejto aspon co-to vydrzi...

svetlankat
29. dec 2010

@laxity @blumka dakujem baby,

@laxity ja by som chcelatie pedale v strede, na prednomkolese je to dost neprakticke, aj @blumka mala taku skusenost, ci?

blumka
29. dec 2010

bree ranko... @svetlankat ano, pedale na prednom kolese su strasne neprakticke, v podstate su tam na dve veci, lenze ako pozorujem na TErezke, ona az teraz zacina chapat na co pedale su, uz obcas do nich aj tlacila ale nohy este nevie zosuladit ze raz jedna raz druha, ale na trojkolke ona sa uz vozit nechce, ona chce bicykel..takze uz pri juli mi bude uplne suma fuk, kde budu pedale, lebo viem, ze ich nebudeme vyuzivat..takze si myslim ze aj ty radsej kup lacnejsku trojkolku a neskor kupis aj tak miske bicykel, ci ne? 😉

a ste sa kocky bavili o tom ci chodit s detmi on alebo nie ked je velka zima, prosim pekne, tu je od soboty kazdy den vacsia a vacsia kosa, zacalo to pri minus osem, dnes je minus patnast, a keby ste videli kolko deti je von a nielen v kociku ale aj take ako nasa Terezka, ktora sa chodi sankovat kazdy den a musime ju dnu tahat co sa jej von tak paci..ale zas nefuka tu a momentalne svieti slniecko, krasne je vonku...no a zajtra ma byt minus dvadsat 😀 😀 😨

laxity
29. dec 2010

@svetlankat a ja som si myslela, akú parádnu trojkolku mám 🙂 ...každé dieťa je iné, tak uvidíme ako ju bude trojkolka a pedále zaujímať 🙂 ...ale na trojkolke veľmi nechce byť...veď samozrejme, je na to ešte malinká ale zato pedále si obzerá stále...bo sú tam tie čierne guličky 🙂

blumka
29. dec 2010

@laxity no naty je fakt na trojkolku este mala, my sme kupili terezke ked mala rok a tri mesiace ale naplno ju zacala vyuzivat az od roka a pol a co sa tyka pedalov...pozorujem zo svojho okolia ze az okolo 2,5 roka a viac ich deti zvladnu...terezka ta by tiez pedalovala ale jednoducho nevie ako na to....

a dalsia vec aj keby ich zvladla, je omnoho tazsie slapat do pedalov ktore su umiestnene tak ako na bicykli ako slapat tak ze mas nohy vystrete pred sebou ako u tychto trojkoliek ;)

olifcek
29. dec 2010

@laxity ahoj, nema vymeneny den s nocou. Ako som pisala, to 1.x tak dlho hajala. Tuto noc sla haji opat o 1.0, ale uz sa asi hodku hrame. Malo hajala... Zalomi okolo 15.0, alebo 17.0 na cca 90min., paq zase az v noci zalahne

olifcek
29. dec 2010

@blumka jj kosu mame, ale my sa nedame a vzdy aspon na hodku ideme. Vymimkou je, ked sa mi tam nechce

olifcek
29. dec 2010

v ke mame dnes -9... Aj pocitovo. Ale von ideme. Mamina malej kupila perfektne teplu vetrovku od nextu na narodky, zvonku zelena, zvnutra ruzova, je ako perovka, uzasne tepla 😵 takze naplno vyuzivame. Inak v noci bolo -11 a pocitovo -18, ze wow, kosa, chudak bezdaci a zvieratka

olifcek
29. dec 2010

vybija sa mi mt, tak sa lucim, zatial. @laxity nova profilovka? Ci to len na mt sa mi tak vidi?

dorotka2
29. dec 2010

@svetlankat @laxity my mame tuto trojkolku http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... a je uzasna, uz mozeme teraz jazdit, teda doma 🙂

svetlankat
29. dec 2010

@blumka tazsie ci lahsie??? teraz som trosku mimo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre