Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
3. jan 2011

AHojte,
tak sme uz doma, Petrik buva, mm isiel nakupit, lebo nemam z coho varit, akurat Adelke som rychlo spravila vajcovu polievku, nech nejde buvat hladna. Idem s nou teda papat a vecer hadam napisem viac.
Zaital pekny dnik 🙂

olifcek
3. jan 2011

@zucana kukam z mt, ciZE fotka mala, ale to je z kolotoca, jej, i my tento rok pojdeme, len musia kolotoce prist 🙂 no a matky, kt.nechaju dieta vyplakat, ci uz aby spalo same, ci ine, neuznavam, a ked necha plakat od hladu, taku bych priviazala o radiator a tyzden nedala jest, chudak drobec

olifcek
3. jan 2011

@lienka2 tak tak ako pises 😉
@zucana zuzka, deti hajaju ako chcu. Niekomu dieta prespi pol dna a celu noc, kt.zacina uz o 18.0, ci 19.0, a vstava po 12hod. My mame nocny spanok okolo 11hodin s cucanim...

lenica81
3. jan 2011

@zucana my sme mali modriny na dasienku, aj dole aj hore, ked isli von... ale necitala som spatne, tak hadam nemas iny problem so zubkom... 😅

andrea2603
3. jan 2011

ahojte
Liv má taký blbý harmonogram 😒 , ráno vstáva medzi 7.00 - 8.30 hod., potom okolo obeda spí také 2 hodinky a potom nevydrží až do večera, tak si okolo 18.00 hod. pospí hodinku a potom ide spať až o 22.00-23.00 hod. Inak asi hodinu pred spaním sa jej najlepšie hrá s legom, ani neviem že ju mám vtedy, cez deň si ho ani nevšimne 😎
Keď ju držím na rukách a chce si cecnúť, tak "znakuje" tak, že sa hodí do ľahu, už ma z toho švihne, lebo niekedy ju držím v jednej ruke /z druhou niečo robím/a ona takým švihom sa hodí, že už nie raz mi skoro na hlavu padla, potvorka jedna 😅
A ešte ju pochválim, cez Vianoce som chcela mať obrus na stole, tak sme sa naučili, že obrus sa zo stola nesťahuje a v pohode tam môže byť, keď ju aj pokúša, tak jej poviem, že to je čeče /výraz pre niečo pekné, čo nechytáme/, že to len pozeráme 😉
A takto chodila pozerať koláčiky, ktoré nemohla jesť 😉 😝

svetlankat
3. jan 2011

caute baby, dakuje za odpovede, my sme trosku ochoreli, tak sme trosku mrzuty, ale neva, ved to prejde.

svetlankat
3. jan 2011

@blumka napis mi prosim tvoj nazor na tuto knihu, ci by si ju kupila, dostala som na nu odporucanie, ty si taka zbehla, please http://www.ramzes.sk/-p-29534.html

svetlankat
3. jan 2011

@andrea2603 jej zlatunka

olifcek
3. jan 2011

skusim ist dnes s oliv neskor von, aby inak hajala, mozno sa unavi skor tym padom.. uvidime

olifcek
3. jan 2011

@andrea2603 hehe, rozkosne

tak vidim, ze niesme jedine, co sme sovy... my vstavame najnovsie okolo 11.00, plus, minus, 1. a jediny spanok mame bud od 16.00-19.0 alebo od 17.00-20.00, pripadne kratsi, niekedy len hodku pospinka, ale zaciatok sedi a paq az okolo jednej.. vcera som ju uz musela o 00:45 zacat kolisat na rukach, lebo bola moc ziva a tancovala i na bacha, hehe, tak jej nozickami do rytmu tancovalo, ale nedala som sa, a zaspinkala, cize okolo 1.10 uz hajala.. no a vstalu sme dnes o 11.10, ale do 12tej sme sa este v posteli k sebe tulili 😵 😵 😵

olifcek
3. jan 2011

baby na silvestra siel panelak, ta ista cast o 16.00 i o 20.00? a kedy zas bude chodievat panelak? od 10.1?

olifcek
3. jan 2011

kukam, ze mne nejak par casti uslo, hehe, nebol cas kukat 😀 😀

andrea2603
3. jan 2011

mne ani jedno dieťa nechodilo pekne večer spať, najlepší bol Branko ten okolo 20.00-21.00, Lenka 21.00-22.00 a Liv teraz takto 😝 . V dobrom závidím mamičkám, ktoré majú už o 20.00 detičky v posteli uložené a majú už kľud. Lenka mi cez leto, keď mala 1a1/2roka prestala cez deň spávať,nechápačky ako môže také malé dieťa vydržať a to v žiadnom prípade sme ju nedostali skôr do postele ako o 21.00 hod. Vždy sa utešujem tým, že vraj deti, ktoré málo spia, majú vysoké IQ, teda niekto mi to hovoril, ale možno ma tým chcel len upokojiť, aby som nestresovala, že málo spíme? 😕 😎

olifcek
3. jan 2011

@andrea2603 to s tym IQ som i ja citala a aj lekarka, kardio, mi to vravela x;oD uvidime, co je na tom pravdy, aZ podrastu 😀 😀

lenica81
3. jan 2011

teraz odveci... myslim, @zoska... nepamatas tu stranku, kde sa dalo cca vyratat, ci sa pocne dievca al. chlapec... 😕 😅 nasla som iba kontakty na zaslanie, az tak to zasa podstatne nie je, ale aj motyka raz vystreli... 😀

olifcek
3. jan 2011

@lenica81 jeee, idete sa pokusat o dalsie mimino?

lenica81
3. jan 2011

@olifcek tak nejako... 😅 😨 😀

olifcek
3. jan 2011

@lenica81 a uz vcul, ci az o mesiac, dva? fiiiha, drzim paste aby dievcatko vyslo tentokraaat 😵 😵 😵 ale i keby nie, neva, hlavne, nech je zdravuckeeeee a nech sa Ty citis ok, aby si i Vilka v pohode zvladala 😵 😵 😵

no, ideme sa my obliect a hajde von x;o)

alex
3. jan 2011

ahojte,

@lenica81 http://www.nasarodina.sk/tehotensky-kalendar/ka...
podľa tohoto to mne vyšlo 😉

olifcek
3. jan 2011

@alex kukam, ze i nam to vyslo podla toho 😀

blumka
3. jan 2011

huhu...nestiiiihaaaam... 😀
@svetlankat neviem co to je za kniha, vecer kuknem tu rezenciu co tam je ale tak takzo ti ja poiem svoj nazor na nieco co som necitala 😀
@lienka2, ja som uz juli dala normalny hrach..ted apolievku z neho..mamina varila, nic ine nebolo a juli uz hladna vrestala tak som odliala pred dochutenim z nasej polievky a dala jej...a nic..ani prd 😀

@zucana taky maju harmonogram aky si urobia. terezka mi uz v roku spavala len raz dve hodky cez obed a chodila spavat o osmej, vstavala o siedmej...vlastne tak to bolo od jej 10. mesiaca a juli este stale spi 2x cez den a spava od osmej-deviatej do siedmej rana...takze to je velmi indivindi...

a baby co mate starsie deticky hlavne asi @andrea2603 pomoooooooooooooooc...terezka ma obdobie kriku..na vsetko krici, hada sa a neuveritelne papuluje a je drza nenormalne...ja nechapem co to do nej voslo..cisty cholerik 😀 ale luia keby ste poculi tie argumenty..normalne jak velke decko sa so mnou hada a obcas taka logika ze ja neviem co na to mam povedat...co mam robit? co to bude v puberte?

zucana
3. jan 2011

tak sme boli u lekarky s tou modrinou a zub to nie je...vraj to co sa buchla zislo dole aj na dasno 😔 dufam,ze jej to co skoro prejde a nebude to mat nejake nasledky :( skoda ze tam nebola jej dcera zubarka....ale ked tak v najhorsom este pojdeme to dat pozriet...

zucana
3. jan 2011

jaaaj a ze ma spavat sama v postielke....ze sa mi to vypomsti....

cukruska1920
3. jan 2011

Ahojte dievcata...co mate nove?? ja poriadne nic nestiham...maly zacina byt riadny vymyselnik...stale vyzaduje pozornost a ked sa vzdialim zacne mrncat...inak pekne rastie a pribera... musime mat vyvysenu postel lebo sem tam grcka...len sa mi z nej kotula dole tak neviem ako ho mam dat aby nepadal 😒

olifcek
3. jan 2011

@zucana jasne, jasne, vypomsti... ja mam normalne uz alergiu na tie sablonove rady.... moja mala ma byt tiez ustrachana podla sablonoivych mamiciek a mamiciek, co nemaju narocne babo ako ja, a prd.. Oliv je nesmierne spolocenska a o ustrachanosti? o tom nemoze byt u Oliv reci... a to, ze si ma zase viac vyzaduje je zrejme pre bolest zubkov, ktore rastu...

blumka
3. jan 2011

tak zas ked som tu ja tak seci zdrhli? sa ma bojite? ☹ 😀 😕

@lenica81 aj uz sa snazite ci ste sa uz nebodaj aj posnazili? 😕 😉

Moja veeeeeeeelmi dobra kamoska ma maleho Matka, uz ma 2 mesiace ale ja som ho teraz videla prvykrat a teda baby, ja ked som ho vzala na ruky a on sa tak ku mne tulil a vydaval tie babatkovske zvuky a vonal tak nadherne a este ked mi zaspal na rukach tak som bola cela namakko...uz sa tesim na dalsie nase babo 😀 😕 😅

zucana
3. jan 2011

no tak mne to vravi aj mama ze som si ju tak naucila a je rozmaznana...a svokra ta tiez ze ona obe deti davala do druhej izby hned skoro od narodenia...

olifcek
3. jan 2011

@zucana Ty vies, ze to nie je o premaznanosti, ze? ja mam 3 surodencov a sme total rozdielni a pritom rovnaka vychova, rovnake postupy 😉 takze rob ako citis, ze je najlepsie. ja si nenecham hovorit maminou do vychovy a jedalnicka 😉

zucana
3. jan 2011

no ja to skusim dnes ale uz teraz viem ze to bude ako doteraz ze vika sa rozhodne kedy ma u nebude chciet pri sebe...lebo ja ju veru desperatne plakat a kricat mama nenechat....aj ked je vychcana nevynucuje si ma predsa lebo vie ze chcem pozerat telku a just budem s nou....

olifcek
3. jan 2011

@zucana ja som presvedcena, ze ked budeme deticky do niecoho nutit, tak toto sa nam vypomsti... 😉 az budu mat 2 rocky, uz budu chapat vecicky, nie ako teraz... teraz nevysvetlis, preco odrazu ma byt sama, alebo, ze teraz toto a hento nemoze, ze ma pockat, ze jo? ja som hrda na to, ze mi Oliv doveruje, ze sa ku mne tak tuli, nemenila bych to za nic na svete a uz vobec nie za babo, ktore uz ani nezaplace, uz si ma k sebe nepyta, lebo itak ho necham plakat 😉 su deticky, co su rady same, a potom take ako nase, co lubia mat maminku pri sebe 😵 😵

andrea2603
3. jan 2011

@zucana samozrejme, že vypomstí 😉 , ja s mm sme sami v spálni nespali už 12 rokov a ešte predpokladám,že najbližších 5 nebudeme 😎 😀 . Nevadí. Keď to nevadí tebe a mm, tak ostatných je prd do toho. 😉 😅

@blumka z hlboka dýchať 😀 iný recept na 1. pubertu nemám. Keď bolo najhoršie, že vrieskala, jedovala sa, papuľovala, tak som rázne povedala, že na toto nie som zvedavá a pokým sa takto správa, tak bude v spálni a nech tam nad sebou rozmýšľa, že či sa to s mamičkou takto má rozprávať,... a výjsť môže až potom, keď bude dobrá. U nás to zaberalo, až na toľko, že keď vyslovene urobila vedome niečo zlé, tak stačilo, že som na ňu špatne pozrela a ona už sama odišla do spálne 😅
A s mojimi citmi už malé novorodeniatko ani nepohne 😎, ja mám tak akurát,aj kúsok navyše 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre