Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
3. jan 2011

@andrea2603 😀 😀 😀

olifcek
3. jan 2011

@blumka u mna novorodeniatko vzbudzuje radost, ze je uz Oliv vacsia 😀 😀

olifcek
3. jan 2011

@svetlankat @blumka @katka888 @garonka co tak zajtra stretko v galerke?

olifcek
3. jan 2011

@zoska nelke vsetko naaaaj k meninkaaaaaam

a vsetkym nelinkam kraaasne meninkyyy prajemeeeee

lenica81
3. jan 2011

@alex nam to prve podla toho nesedi... 😅

este sa nic nedeje, ale je to v plane...

u nas Vilko coraz castejsie spi s nami a okupuje postel... na figu je to, ze on sa furt odkopuje a my mame len jeden velky paplon, a ked ho v strede odkope, je mi zima... 😅 😀 ale sak hadam nejake zuby uz vyjdu... uz na ne cakame 3. tyzden... hadam to, ze padol na pusu a si to dasienko vrchne rozsekol dolnymi, nesposobi, ze tie zuby zostavaju dnu... ale sak uvidime... 😔

@andrea2603 sak ked odidu z domu, este vam to bude chybat... 😀

maculik
3. jan 2011

@zoska jej, aj ja sa pridavam a prajem Nelke vsetko naj k prvym meninkam 😵

andrea2603
3. jan 2011

Všetkým Nelinkam len to najlepšie 😵 🙂

maculik
3. jan 2011

@blumka my to mame podobne, a to je Adelka o pol roka mladsia... 😒 Na vsetko je NEIN! uz niekedy mam fakt toho dost, vsetko neguje, odmieta, hada sa, krici, k tomu uplne zacala odmietat jest, len take kraviny chce, ale zeleninu a ovocie do nej nedostanem, aj teraz zelenin.polievku len trochu. Proste vymysla...

a u nas tiez zabera to, co pise @andrea2603 . Poslat do druhej izby, poviem jej, ze na take divadlo nie som zvedava a ked si chce vrieskat, tak nech ide do spalne. Niekedy ide sama a ked sa ukludni /co je vacsinou o chvilu/, tak dojde (aj ked o chvilu zacne znovu 😝 , ked nechce ist, tak ju jednoducho vezmem (aj nasilu) za ruku, odvediem ju tam, zavriem a necham, kym nedojde. A tiez uz vie, ze ked nieco spravi (napr.capne Petrika) a ja dojdem, ze CO ROBIS? tak si schova tvar a ide do spalne.
Ale je to fakt narocne niekedy.
No ucitelka v skolke nam povedala, ze toto obdobie vzdoru je velmi dolezite, ze deti, ktore ho maju, maju potom miernejsiu pubertu, zato tie, ktore su teraz zakriknute a poslusnucke, tak mozu v puberte vybuchnut..

olifcek
3. jan 2011

@maculik ja som nemala ziadnu pubertu, ale za to, ked som mala dva rocky a cosi, som si vydupala v obchode zeleny kabatik, i ked mamka chcela cerveny... no ja som chcela zeleny, lebo i tatko nosil zeleny, bol vojakom v otm case 😅 😅 , ze osm na celu predajnu kricala, ze ja si prosim zeleny ako nosi tatko 😀 😀 😀 tak mi mamka kupila zeleny... ale,ze som nebola drza a vzdorovita ze som vzdy i prosim povedala 😀 😀 😀 😀 😀 😀

olifcek
3. jan 2011

potom, ked som mala 2.5roka, zhodila som zo schodov kociarik, lebo ja som chcela tatrovku, vlastne, prosila som si tatrovku 😀 😀 😀 😀 tak segra mala dva kociare a ja som dostala tatrovku 😀 😀 😀 😀

olifcek
3. jan 2011

a to, jak som sa hrala na chodbe, vchodovej chodbe s muchami, velkymi hnusnymi muchami, a nasi ma hladali som uz pisala, ze? alebo ako som sa sla smykat na smyklavku o par blokov dalej... v zime, v satickach v puncoskach tiez... povystrajala som ja medzi 2-3rokom svojho zivota, hehehe, usmevne to je teraz, ale ked ma hladali a netusili kde som, asi im vsetklo jedno nebolo, ze? 😀 😀 😀

zucana
3. jan 2011

baby nestiham docitat dieta mi nici obyvacku 😀 ale nove pozorovania : viki ma 2 babiky a obe musi mat naraz ..ked jej jedu zoberiem ze sa chcem aj ja hrat nervaci....mm jej vcera vysvetloval ze sa musi naucit pozicat veci ale zatial nula bodov 😅 no a krasne sa sama hra a dala som taky maly samlik a vie si nan sadnut aj sa zo sebu postavi 😵

olifcek
3. jan 2011

@zucana skus hru, daj, dam, prosim... u nas sme s tym zacali v septembri, na plavarni, a dnes to super funguje, da vecicky, aj si ich pyta nazad x;o)

a super, gratulujem 😵 😵

katka888
3. jan 2011

@olifcek
ja som za , len napiste kedy a kde a my prideme 😉

blumka
3. jan 2011

@maculik, @andrea2603 tak toto robim aj ja...presne jej poviem ze takto sa so mnou rozpravat nemoze, albo ked zacne kvoli kazdej kravine mrncat tak jej poviem nech sa sprava ako velke dievca, tiez ju nechavam v izbe nech o vsetko popremysla, ale mna niekedy uz tak vytoci ze sa cudujem ze som este nevybuchla....
ona bude asi cholerik ako ja, mm vzdy poznamena ze to ma po mne...ale teda ja si stale hovorim ze dobre ze je taka priebojna, ze si buduje svoju osobnost a vyzera to ze ona si bude vediet povedat svoje, len niekedy by mohla miernejsie...
ale mam pocit ze je to aj kvoli tomu ze teraz sme boli tyzden mimo a tam vsetci skakali ako si ona piskla a princezna si zvykla a chcela to praktizovat aj doma... 😅
@maculik a to NIE ja ked pocujem tak uz penim,, 😅

a este k tym tabulkovym radam...hmmm...podla mna treba robit tak ako si myslim ze je dobre...darmo budem chciet od dietata aby spalo same v postielke, ked vedla v kuchyni budem plakat ze preco tak place...netreba ist proti sebe 😉 niekto to zvladne nechat babo plakat, lebo si v duchu hoori ze ho tym vychova a dieta sa nauci, takze to pretrpi..niekomu to trha srdce tak po 2 minutach bezi a bere decko na ruk 😉

blumka
3. jan 2011

@olifcek ja tento tyzden na stretko isto nie...mame tu netere, Terezka je doma, nechodi do skolky, mm uz zacal makat na stavbe...musi sa to tu trosku ukludnit a potom 😉

olifcek
3. jan 2011

@blumka hech, jasne, i ratala som s cimsi takym... skolka je otvorena, ci az od 10? akurat som mm hovorila, ze kebyze som v praci a nemam dovcu, skolka by bola mozno zatvorena, co by sme s Oliv urobili, hech

lienka2
3. jan 2011

ahojte,
baby poradte, resp. dajte svoj nazor.. chcela som davat malemu pit z poharika avent, no nechce.. zatial pije z flase, ale hadze ju po zemi, vylieva z nej.. takze je vsetko mokre, lepkave.. podlaha, stolicky.. preto som vytiahla poharik.. no z neho nevypije nic, akoze da si ho do pusy, ale to je tak vsetko.. ked vidim ze mi z neho nepije, tak to nakoniec aj tak prelejem do flase, aby aspon nieco vypil.. 😅

lienka2
3. jan 2011

@zucana ja som velakrat pocuvala, ze nemame Lukyho davat k nam do postele, to este ked bol mensi.. ze uz sa ho nezbavime 😅 a on si kludne spinka vo svojej postielke, aj teraz ho obcas k nam vezmem, hlavne nadranom ked sa zobudi prilis skoro.. a napriek tomu si to sam nevyzaduje.. ved ked vyrastie uz si ho takto neuzijem 😅 teraz pre zmenu stale pocuvam ze uz by som ho mala davat na nocnik a uz ma pomaly rok tak by mal chodit 😀 co bude nasledovat? 😕 😀

blumka
3. jan 2011

@olifcek oficialne su prazdniny do 10. ale skolka bola ochotna sa otvorit ak by bol zaujem, ale tak pocitam ze tam je len par deti, co fakt nemaju kde byt, lebo maju rodicov v praci...a terezka je doma aj kvoli tomu ale aj zamerne lebo je tu veronika 😉

jaja32
3. jan 2011

ahojte,
my mame posledny tyzden velmi zle spinkanie (no pre mna zle, pretoze spinkavame celu noc). Pravidelne sa zobudi po polnoci, resp. neotvori ocka, ale sa prehadzuje zo strany na stranu, napina nozicky akoby ju bolelo brusko. Vraj vtedy zacina pracovat traviace ustrojenstvo, ja som mavala ten problem, zobudzala som sa s bolestou zaludka a to pravidelne o druhej v noci. Predoslu noc stacilo zobrat na ruky, trosku som jej zatlacila brusko a zaspinkala, ale predchadzajuce noci plakala a nechcela spinkat aj hodinu, dve. Ukludnujem sa, ze su to len zubky a nie brusko. Od prveho nocneho prebudenia spinka na mojom vankusi.... potvorka, aj ked ju dam na rovne, hned je na mojom vankusi. Tak som jej uz dala do postielky detsky vankusik. Prvu noc som sledovala ci nezabori nostek do vankusa, ale to nie je taky vankus. Velmi sa jej paci na vankusi. Viem, ze az od roka, ale ked je kludnejsia...snad nic zle som neurobila.

Natalke zachutilo nastruhane jablcko. Tesim sa, pretoze odmietala jablcko celkovo..dusene ci surove. Teraz polku z velkeho pekne spapka.

jaja32
3. jan 2011

...jaaaaj a som tu sama

lenica81
3. jan 2011

@jaja32 nie si... ja cakam na chlapov, kupali sa... 😀

olifcek
3. jan 2011

@svetlankat @blumka @katka888 @garonka co tak zajtra stretko v galerke?

@lienka2 i Tebaaaaa sa pyyytam... zatial sa ozvala katka, ze jo, blumka, ze ee

garonka
3. jan 2011

@olifcek my mame zajtra navštevu 😵 😵 😵 pride mi kamoška z valalu tak tobi ma frajerku 😀

olifcek
3. jan 2011

@garonka oki

mmaarrttiinnaa
3. jan 2011

ahojte vy sa len stretávate a ja nemám s kým do ke mám ďaleko ale uz sa teším na veľké stretko 🙂

raa2
3. jan 2011

Ahojte!! takk uz aj my sme konecne doma! Prajem vam vsetko dobre do noveho roku, vela zdravia, stastia, lasky a uspechov!
neviem co nove tu je, ale snad par stranok stihnem precitat 🙂

raa2
3. jan 2011

nelkam vsetko naj prajem 🙂

lucia411
3. jan 2011

cafte baby, tak nam je uz od soboty vyborne..akoby utalo, celi si zacala pytat papat, uz vsetko papa ako predtym, aj hnacky presli, aj zapekanie, uz je vsetko ako predtym som haaapppyyyy strasne...inac ma odbite zo zuba predneho... 😕 a riadne to vidno,citala som, ze ked sa stane nehoda zo zubkami tak treba navstivit zubara....aj ked su to male deti a maju zubky mliecne...tak som rychlo volala do poistovne aby mi urobili pre malu poistku na zubky, lebo tu su zubari straaaaaaasne drahy a jeden zub vas moze stat aj jednu vyplatu... 😝 a to sa tyka aj deti...co som nevedela ani ze potrebuju nejaku speci poistku na zubky.... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre