Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
3. jan 2011

a prepacte zabudla som....vsetko len to dobre v novom roku Vám zelame!!!!!!!

maculik
3. jan 2011

@blumka no u nas to iste, 2t na Sk s obskakovanim a aby nebodaj nemrnkla spravili svoje a bojim sa, ze najblizsi tyzden bude fakt perny. Ale zajtra uz ide do skolky, tak som zvedava, ako bude po 2t. Len musim ucitelky upozornit, ze asi aj im bude strajkovat s jedenim, ale no co uz, ved hadam sa zase niekedy rozpapa.
blumi, ty si spominala, ze si UM chystas skor a potom ho davas len tak izbovej teploty. Svokra to tak davala, ked bola s Petrikom na Silv., urobila si mlieko o 8 a dala mu o pol12 a potom si spravila o polnoci a dala mu o 3. Moze sa to tak? Ako dlho sa moze nechat to mlieko stat?

lucia411
3. jan 2011

a inac strasne ale strasne nam zacala nervacit....az je cervena ako paprika niekedy....a vydobija si vsetko placom..to asi preto, lebo tyzden sme sa o nu starali ako v bavlnke 😀 a zase cely den ani oka nezazmurila...to co to????uz nam nebude spat vobec cez den???? 😕

lucia411
3. jan 2011

kuk kuk je tu niekto??? 🙂

lucia411
3. jan 2011

takze nikto..ok idem ja kukuckovat na TV 😀

katka888
3. jan 2011

@olifcek
ahojky, tak ak chces, mozme sa stretnut my na malu kafu alebo na vychadzku, ale to asi bude zima.....

svetlankat
3. jan 2011

@olifcek my urcite nie, Miska je chora, je mi luto, inokedy

Baby prosimporadte, tie co uz ste mali chore deticky. Miskakasle a veeeeeeeeeelmi sopli, nevie ani dychat, vkuse mrnci, je mrzuta. Davam jej sinupret 10 kvapiek tri krat denne a fenistil kvapky 7 kvapiek tiez tri krat denne, odsavam a davam physiomer. Ale teraz v noci ked Miska lezka nevie chudatko vobec dychat. Davali ste deturencom nejake kvapky do nosteka??? prosim poradte, popripade mali ste inu liecbu???

olifcek
3. jan 2011

@katka888 okiii, o 14tej?

katka888
3. jan 2011

oki, o 14tej pri vytahu v galerke?

olifcek
3. jan 2011

@svetlankat juuuj, chudak malicka... na sankovacke prechladla? x;o(((

olifcek
3. jan 2011

@katka888 dohodnuteeee x;O)

lucia411
3. jan 2011

@svetlankat ahoj ja som davala malej nasivin pre deti od 6 mes...to zabralo a ten krem pulmex baby, urcite si ho vypytaj niekde vlekarni ja ho vsetkym babam odporucam ktorych deti maju sopliky...natierala som jej hrudnicek a vzdau chrbatik tym kremikom..a hned jej nostek prebilo a sopliky sa liali....

lucia411
3. jan 2011

@svetlankat a daj jej vyssie vankusik boze chuda Miska, my sme to tak mali pred 4 tyzdnami take riadne sopliky...

svetlankat
4. jan 2011

@lucia411 dakujem, kupime, nam sa sopliky leju o sto sest, nestiham utierat, len v noci, ked si lazka, tak nevie vobec dychat. Teraz tu pobehuje ako keby spinkala celu noc.

svetlankat
4. jan 2011

@lienka2 Miska co ma poharik, ved si ho videla, tiez vala po zemi a tiez sa z neho vylieva. Existuju aj pohariky z ktorych sa nevylieva aj ked sa otocia hore dnom? Ja davam cistu vodu, takze u nas to lepkave nie je

svetlankat
4. jan 2011

@lenica81
@alex u nas to tiez sedi pola tabulky

lienka2
4. jan 2011

@svetlankat magic cup od aventu z toho ide len ked cuca a on cucat nechce.. Vezme do pusy ale necuca:(

svetlankat
4. jan 2011

@lienka2 a kolko stoji musim kuk, Miska cuca, aspon myslim ved aj s cici musi cucat ci nie? Lebo z toho nasho tecie ked ho otoci alebo s nim kyve tak mam vodu vsade

svetlankat
4. jan 2011

@lienka2 a mate ten tvrdy naustok alebo te makky? uz by som hadam mohla kupit aj s tvrdym ci???

blumka
4. jan 2011

@svetlankat aj juli mi zacala dnes v noci kaslat, bezim s nou k lekarke, sople ma zatial velmi malicko, takze ten kasel bude z niecoho ineho..
kvapky som davala nasivin...su pre dojcata aj pre vacsie deti, pytaj v lekarni adekvatne veku 😉

@maculik, ja nerobim mlieko ale si nachystam vodu do flasticiek...kazdu noc dve flasticky v nich 120ml vody a vedla toho dve male flasticky v kazdej 4 odmerky prasku a ked juli zacne hucat tak len supnem prasok do flasky zatrepem a davam pit...ked nahoaodu sa stalo ze do sekundy zaspala a nevypila tak som mlieko nechala pre istotu ze sa zobudi o par hodin, ale nikdy som nenechala ako 2 alebo 3 hodiny..potom uz robim nove..tusim sa moze zarobene mlieko nechavat 2 hodky, je to asi aj na krabici napisane...a ja davam juli izbovu teplotu stale..rano si prevarim v kanvici vodu, nalejem ju do velkej sklenenej flase a z nej uz len odlievam ked robim mlieko alebo caj alebo len na pitie jej taku davam..nezohrievam..robila som to tak aj pri terezke .

no a co sa tyka toho vzdoru, dnes uz si terezka odplakala svoje...ale bolo to miernejsie ako vcera...a uz pekne sedela v izbe kym sa neukludnila a potom prisla ku mne, povedala mi prepac (jasne ze som ju naviedla aby to povedala) a uz je dobre...dufam, ze sa vrati do normalu bhom tyzdna aby v skolke uz nevystrajala 😅

lenica81
4. jan 2011

caute baby... ako vidim sa tu chorlavie... aj Vilko zacina pokaslievat, ale zatial je to v norme, skusim kalciovy sirup... ked on robi take hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaaa... az z toho zacne kaslat, ale rano sa mi zdalo, ze tak ci tak kasle trosku... no uvidime...
@lucia411 som sa pytala na ten pulmex baby a vraj to az od roka az dvoch sa moze, ale ze nemaju... ani ine take na potieranie hrudnicka neodporucala, lebo vraj to obsahuje vela aromatickych latok... tak vcul budz mudry... 🙄

teuska
4. jan 2011

Vsetko dobre v Novom roku prajeme 🙂 Ako sa mate? Co je tu nove? Dala som si zavazok, ze v novom roku navstivim castejsie konika. Normalne mi chybate dievcence 😅

lenica81
4. jan 2011

@teuska a ostatne baby si dali zavazok, ze tu tak casto nebudu... 😅 😉

teuska
4. jan 2011

@svetlankat ja som malemu hrudnik natierala koalkou, tiez je to az od jedneho roku a potom som dala uvarit zemiaky, poriadne som ich omastila maslom, dala teple do satky a polozila mu to na hrudnik, ked spinkal. Nie horuce, len teple. A nieco zabralo, my sme len kaslali, ale asi dva tyzdne.
A minule som videla, ze jedna pani v lekarni kupovala psie sadlo, to by tiez mohlo byt nieco take.

teuska
4. jan 2011

@lenica81 no teda, a to preco? 😕

svetlankat
4. jan 2011

@blumka u nas kasel ustupil, uz skoro vobec nekasle, akurat ked vresti, ked ju odsavam alebo sa strepe tak kasle, ale to asi z toho vreskotu,inac fakt len sem tam, ale tie sople, to je hotova pohroma, nestiham utierat a tym ze sa tlacia ocne zubky a MIska si stale trie dasienka tak si tie sopliky roztiera po tvarice, no prosto parada.

svetlankat
4. jan 2011

baby a pouzivate niektora ten avent poharik co lienka spominala, ci sa mi oplati kupit, lebo Miska pije z toho nuk ale z toho vyteka ked s tym sermuje.

svetlankat
4. jan 2011

@teuska dakujem my sme skusili to s tou cibulou, len som citala, ze ju trebalo posolit a to sme neurobili,

teuska
4. jan 2011

@svetlankat ja mam avent poharik, ale od jedneho roku a Petko z neho nevie pit. Zatial davam flasu a z toho sa mi super napije.

svetlankat
4. jan 2011

@teuska dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre