Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
5. jan 2011

@blumka inac neviem co to je, ale aj mna vcera vecer zacalo tak strasne skrabat v rhdle, uz som si naordinovala cibulu s medom,
@lenica81 u nas je to presne ako u vas, niekedy sme hore kazdu hodku.

lenica81
5. jan 2011

@svetlankat obcas boli take ze "dobre noci", ale to sa uz davno nestalo... takze som proste vycerpana... pozitivny pristup proste nefunguje, ked som nevyspata... 😅 a to som zvykla aj normalne si cez den schrupnut...

laxity
5. jan 2011

@blumka v sobotu ráno sa zobudila a chrčala a mala teplotu, tak sme volali pediatričku 40evri poplatok 😅 , ale neva...potvrdila nám laryngitídu, dala nám Stoptusin, Calciový sirup a Fenistil...to bolo o 15.00, no ale potom keď šla Naty spať a zobudila sa o 20.50, tak to prišlo, nevedela dobre dýchať, chvíľami sa nevedela nadýchnuť-dusenie, tak sme volali 112, prišli po 20 minútach a povedali, že treba do nemocnice...tak a sme tam boli až do včera ☹

lenica81
5. jan 2011

@laxity fuha... tak to muselo byt strasne... nezavidim... ale fajn, ze ste uz doma... 😔

blumka
5. jan 2011

@laxity joj, chudatko male...my mame tiez stoptusin a calciovy ale nie fenistil ale ditiaden...moja lekarka miesto fenistilu dava ditiaden, vraj posobi rovnako ale dlhodobejsie.....juli kasle od vcerajsej noci a mam pocit ze dnes kasle uz inak,, vcera to bolo take suche a dnes uz vykasliava hlieny...
dala osm jej teraz znova ten olejovy zabal na hrdielko, celu noc ho mala, teraz ani neprotestovala, pekne drzala hlavicku...dufam, ze jej lieky pomozu

laxity
5. jan 2011

@blumka inak aj ja som nad tým olejovým zábalom rozmýšľala...mne poradili husaciu masť 😕 a je to lepšie či ani nie?

a na Kramároch to funguje tak, že ak ťa už hospitalizujú tak s podmienkou, že na dva dni 😅 ...nás aj chceli pustiť v nedeľu domov, ale ešte to nebolo 100 percentné, že keď tie kortikoidy či čo to prestanú účinkovať, že sa to môže zopakovať, tak si nás tam nechali...a bola som na izbe s cigánčaťom zo zápalom pľúc a s bronchitídou 😅

blumka
5. jan 2011

@laxity ja som terezke davala na hrudnik hucasiu mast, myslim ze to ma ten isty ucinok ako olej akurat ze ta mast bola vsade, strasne sa mi to smykalo a smrdelo to 😀 pediatricka mi vcera povedala ze mam dat olej, tak mame olej... 😉

katka888
5. jan 2011

@olifcek
ano, bolo super, som rada.... zas niekedy zopakujeme 😀

blumka
5. jan 2011

@katka888 ahoj katka, ako sa citis? tehu prebieha ok?

@laxity prosim ta ako davas natalke calciovy sirup? mne ho juli vypluva

laxity
5. jan 2011

@blumka keď som dávala, tak ja som musela zmiešať Stoptusin s calciovým a dávam to v tej odmerke...prstami roztvorím líčka, čiže mi otvorí ústa a šup to tam...ale stane sa, že aj mne vypľuje

blumka
5. jan 2011

@laxity jaj vidis, dobry napad pomiesat to...skusim..dakujem

laxity
5. jan 2011

@blumka tak nakázala doktorka 😉

raa2
5. jan 2011

Dobre rano
@selyma neviem ti povedat, mali sme to tak isto, vtedy mu sice isli zubky, ale zaroven som menila aj mlieko...skus urobit ryzovy odvar, ten nam pomohol. daj ho do nemliecnej ryzovej kase aby ti to zjedla...

blumka
5. jan 2011

@laxity vidis..a mozno aj mne tak povedala, len juli rycala elbo jej brali crp tak som prepocula..ale som si vsimla ked som citala o laryng. ze tak robia len mi nedoslo ze to mozem aj ja tak urobit 😀

blumka
5. jan 2011

@svetlankat @lienka2 @olifcek @katka888 @garonka a ine kosicanky prosim vas, kde kupim lacne ale pekne, pritom jednoduche, nevycancane zaclony? 😀 ci vela chcem? 😀

blumka
5. jan 2011

@laxity a kolkokrat denne davas calcium?lebo na krabicke je ze deti do roka raz denne pol lyzicky

selyma
5. jan 2011

Ahojte babky. Tak asi sa Klauduske polepsilo. Uz nema teplotu a dnes kakala nie len cistu vodu. A neviem sa jej dostat do ust, aby som pozrela, ze ci uz ma zubok. Nieco sa mi ale mari. To by bola oslava. Nas prvy zubok. Aby sme vas vsetky predbehli.

maculik
5. jan 2011

Ahojte,
ja dnes nestiham, zajtra nam dovezu tu spalnu, tak aby bola pekna, museli sme ju vymalovat. Takze hned, ako sa Petrik rano zobudil, mm musel rozobrat postielku a zlozit ju v A.izbe, rozobrat postel, vyniest matrac a periny do obyvky, odsunut skrine, vsetko pozakryvat, polepit a uz spravil prvy nater a pred pol hodkou isiel do roboty. Vecer druhy nater, ked zaspia deti, tak to vsetko vycistit, zavesit zaclony a zajtra uz hadam budeme spat v novom...
Nastastie Petrik akoby vedel, ze treba pokoj, spi uz skoro 2h, kazdu chvilu cakam, ze sa zobudi.
Stale kasle, ale nakoniec sme uz k dr nesli, lebo som mu zase nasadila ten inhal.olej, co sa kvapka na saty, ten mu velmi pomaha vykasliavat a uz je menej zahlieneny.

@lenica81 u nas ziadna zmena, Petulik v noci spava stale zle 😅 😀 Dokonca si teraz posledne 2 noci posunul prve zobudenie z pol11 na 9,45, potom kazde 1,5-2h papa. Nastastie teraz ma fazu, ze vzdy hned po papani zaspi, lebo ked pred asi 3t par noci po sebe ostal v noci aj 2h hore, tak to bolo otrasne. Sunar odo mna stale nechce, mm ma toho teraz vela, takze sa chce vyspat a nechce k nemu vstavat, takze zatial stale kojim.
Zuby u nas uz dlho ziadne, stale mame 6 a nezda sa mi, ze by isli dalsie.

@laxity uf, tak uz aj vy mate za sebou nemocku ☹ A je uz aspon lepsie?

No nic, viac asi az poobede, idem ozehlit jednu zaclonu, v spalni nemame zakarovu, takze tu musim zehlit.

lienka2
5. jan 2011

@blumka skus merkury market na kvp je obchod a ten ma aj na nete stranku alebo aj diego tiez na nete maju katalog. ale ja som pozerala aj na nete len neviem uz aka stranka to bola teraz pisem z mobilu ale ked budem na notaku mrknem ci som si ju neulozila..

blumka
5. jan 2011

@lienka2 dakujem... 😉

zoska
5. jan 2011

cafte,
@lenica81 Nelka spi fajn oproti tomu co bolo...2-3 krat sa zobudi na cumlik a hned zaspinka, spáva 12hodin

@jja ked mala kamoskina dcera hlieny v hrdle tak si ukazovak obalila do jemnej gazy a hlien vytrela, mala sice revala ale vraj pomohlo...

@zucana ako sa mas? uz dobre? ja som este zasoplena, ale lieky asi zabral, lebo uz mam len silnu nadchu...

@laxity strasne co sa to deje...Natalke zelam skore uzdravenie

@raa2 Nelka mi to acidko dnes vypila ani som nevedela ako...velmi jej chutilo...na vecer dam kasu a v priebehu dna do nej musim dostat aspon 4dcl caju...

@hajdylca pytala si sa na tie teplaciky na fb...mamina ich kuila v obhode DROBČEK u nas, ale tusim maju obchody po celom slovensku

olifcek
5. jan 2011

@blumka netusiiiim, my zaclony zatial nemame 🙂
@selyma i my sme mali prvy zubok v 10mesiacoch, teda rovno dva, dnes uz mame 5.5 a dalsie dva na ceste 😉
@maculik petrik nebude od Teba chviet um, ked citi mm

@zoska super, i ja iz dam acidko. ktore si mala? vanilkove?

baby, ja uz rok nespim vkuse ani dve hodky, niekedy mi je darovana trojka vkuse, vtedy sa citim neskutocne vyspana a uz neviem spat, chi, ale ked idu zubky, i kazdu pol hodku sme hore...zvacsa ale hajam vkuse hodku, hodku a pol... ved vydrzime, raz to prejde 😵 😵 😵

olifcek
5. jan 2011

baby, Oliv, ked sa napapa, zatial stale len par lyziciek, ale lepsi sa to, kedze uz i 6 zubok je takmer prerezany, tak si utrie do vlhcenej utierky pusinku a aj mne, hehe.... uzasne to je ...donedavna utierala pusinku len sebe x;o) a ked sa jej pytam aka velka vyrastie, uz povie takaaa a da rucky hore, ked sa jej nechce, da aspon hlavku hore a zrak hodi na strop

lienka2
5. jan 2011

@olifcek ja ta uprimne obdivujem, ze to zvladas 🙂 si velmi obetava maminka 🙂

olifcek
5. jan 2011

@lienka2 dakujem... 😵 😵

baby, dufam, ze uz nik nepojde do nemocnice... ja som si myslela, ze nami to skonci... ved sme tam boli 25dni.. a po roku? uz tam bolo par z vas... silno drzim prsty aby sme vsetci boli zdravi ako repy

olifcek
5. jan 2011

@lienka2 mne zas padla sank pri Tebe.. 5 mesiacov odsavat mliecko rucnou odsavkou... ja som odsavala 23dni a ruky ma z toho neskutocne bolelo... kazde tri hodky som nosila cerstve mliecko.... ruky som si od bolesti uz ani necitila, ale musela a chcela som odsavat, no po prichode dom sme sa uz len kojili a ziadne mm vo flasi.... ale Ty? wow, ze 5mesiacov... klobuk dolu, fakt, fakt, fakt, toto bola riadna obeta a odhodlanie...

i @svetlankat odsavala par mesiacov, paq sa zacali vsaka zubkom kojit... sice elektricka, ale aha, koja sa 😵 😵 😵

lienka2
5. jan 2011

@olifcek vidis a ja si vycitam ze som to dlhsie nezvladla 😔

olifcek
5. jan 2011

@blumka @svetlankat @lienka2 prisiel nam telefonik FP... mam ho dat Olivke, ci staci az na meninky v juni? 😵 😵

olifcek
5. jan 2011

@lienka2 mnoho mamin by to vzdalo omnoho skor, ver mi, citala som o tom hodne tu na koni...

olifcek
5. jan 2011

@lienka2 bud na seba hrda, pravom ! 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre