Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

avaka
6. jan 2011

boze,zabudla som na nase prve a najpouzivanejsie,najhlucnejsie slovo Dáááááááááááááááááááááj!!!!!!!!!!!!!

baby,moze sa avokado,ze?vcera ma inspirovala kamoska,tak som nam robila natierku a urobila som aj malej avokado s maslom,musela som este dorabat,tak to spraskala...
a dnes som skusila jedlo pre velkacku,zvlast ryzu a masko so zeleninou na kusky nepopucene,tak jedla a potom zbytok som jej dala,nech si berie rukou a hovorila som jej:hrasok,brokolica....masko...a zjedla vsetko 😎

olifcek
6. jan 2011

my mame novu zabavku ... ja sedim na otocnej stolicke, Oliv sa ku mne postavi, chyti ma za kolena a zacne chodit... cize ma toci dookola 😀 😀 😀 ja som na kolotoci a Oliv si fajne pochodi 😀 😀 😀 😀

avaka
6. jan 2011

@olifcek 😀

jaja32
7. jan 2011

Ahojte, cim dalej, tym horsie zaspavame a spinkame. Vecer natvrdo zalomila o desiatej, dovtedy spinkala, ale sa budila s placom, o pol tretej papala mliecko...u nas nezvycajne, o siestej sa zobudila s placom ale zalomila a tak sa to opakovalo az do osmej, vtedy uz bola hore uplne.

@blumka ty davas probioticke kvapky? pomahali Julinke?

@maminnka Natalka ukazuje prstekom, je to take chutne...len niekedy neviem na co ukazuje,tak jej poviem noooo, aj to je tam 🙂 blaboce, ale nic zrozumitelne 🙂 . Mame jeden spanok, ale len hodinovy, dufam, ze sa to polepsi.

blumka
7. jan 2011

ahojte, baby..ja sa citim dnes este horsie ako vcera..nechcem ist k lekarovi ale ak to takto pojde dalej tak asi budem musiet 😒
@jaja32 nedavam..davala som biogaiu ked mavala koliky a zapchy ked sme zacali prikrmovat
@maminnka juli ukazuje prstom len posledne dva tyzdne..a rozprava mama, baba, havka na psika, vie uobit konika jazyckom, ked sa jej neico paci povie jeeeej, a na vsekto ligotave povie cece a potom kadejkae zvuky a slabiky

blumka
7. jan 2011

ahojte, baby..ja sa citim dnes este horsie ako vcera..nechcem ist k lekarovi ale ak to takto pojde dalej tak asi budem musiet 😒
@jaja32 nedavam..davala som biogaiu ked mavala koliky a zapchy ked sme zacali prikrmovat
@maminnka juli ukazuje prstom len posledne dva tyzdne..a rozprava mama, baba, havka na psika, vie uobit konika jazyckom, ked sa jej neico paci povie jeeeej, a na vsekto ligotave povie cece a potom kadejkae zvuky a slabiky

svetlankat
7. jan 2011

@avaka no zjedla som ho dost vela, isla som sa liecit a namiesto toho som sa dokalicila, 🙂 , neviem o tom ze by som sola alergicka, aleopuchla mi pera z vnutornej strany, strasne to palilo a aj jazyk, no uz sa to pomaly dava do normalu,akurat som sa zahlienila, ale znama mi vravela, ze to tiez moze byt z medu, ze med drazdi hrdlo tak neviem, asi som to prehnala

jaja32
7. jan 2011

@blumka aha, mne sa zda, ze natalku castejsie boli brusku, myslis, zeby som mohla skusit?

vidis, ved aj nasa hovori mama, baba a dnes sme sa ucili ako robi huska...pekne opakovala gaaa

jaja32
7. jan 2011

@blumka len sa liec a rychlo vyliec

svetlankat
7. jan 2011

@maminnka u nas prstom len sem tam, aj to sme zacali len teraz a slovicka, len mama, jej, no a to je vsetko

blumka
7. jan 2011

@svetlankat ja si na hrdlo nikdy nedavam med, tiez som citala ze drazdi, tak radsej caj s cukrom...a mozes to mat z toho...vsetkeho vela skodi ;)

jaja32
7. jan 2011

@blumka a moze aj od zubkov boliet brusko?

blumka
7. jan 2011

@jaja32 no nevim, ale ked idu zby tak je imunit trosku oslabena tak preto u niektorych deti su teploty, hnacky atd..ale ci bolest bruska, nviem...probiotikami ale nic nepokazis ;)

jaja32
7. jan 2011

@blumka vies, ja sa pytam vas, ved viete aeho mame pediatra...poslal by nas na vysetrenie. Skusim nieco kupit v lekarni.

svetlankat
7. jan 2011

@blumka ved to, pobolievalo ma hrdlo a tak som si naordinovala cibulovy sirup,v tom je med,cibulovy caj s 3 lyzickami medu, popritom som vypila kopec caju s medom a vecer ked som cela opuchla som zistila ze sedemdecka medu je fuc

svetlankat
7. jan 2011

@jaja32 ja by som to skusila tiez iresit probiotikami, tymi fakt nic nepokazis

jaja32
7. jan 2011

@svetlankat dakujem, urcite skusim.
Vcera sa jej 4x stikutalo...v poslednej dobe dost casto. Nemam to riesit? Je to v norme?

svetlankat
7. jan 2011

@jaja32 nam ked sarano zacne ckat, tak to trva cely den niekedy dva,ale nie je to asto tak fakt neporadim

svetlankat
7. jan 2011

@maculik ja som prve topanocky zacala davat az ked Miska urobila prve samostatne kroky, okolo abytku ked chodila, tak som nedavala nic, ani protismykove. Aj to som davala tomanockylen napar minut, aj tak si ich Miska vzdy sama vyzula. Teraz uz chodime,kedze uz nestvornozkujeme, napr vcera stvornozkovala len raz a po styroch idelen ked spadne u prostred obyvacky a nemasao co postavit tak vtedy ide po styroch k nejakej opore aby sa postavila a potom ide po dvoch, takze ja uz davam topanocky na dlhsie

svetlankat
7. jan 2011

@zucana juj tiez som nevedela,je mi to luto, ja som o prve prisla uz v7 tyzdni a to 22. 12. dva dni pred vianocami, ale velakrat si spomeniem kolko by uz to male asi malo, ale asi to takto malo byt,lebo by sme nemali Misu

svetlankat
7. jan 2011

@jaja32 @andrea2603 inac baby ja tiez mixujem, ked nie je obed mixnuty, tak mi velmi malo spapa a ked mixnem spapa vzdy vseko

Sorry baby ze reagujem na starsie prispevky ale docitavam

svetlankat
7. jan 2011

@blumka este by som sa chcela opytat k tej activii a k acidku, to uz mozu nase deturence? a lepsie je plnotucne acidko??? To akoze dat vypit? alebo lyzickou??? Nejak mi to nie je jasne

maculik
7. jan 2011

ahojte 🙂
drobec spi, ja varim polievku a idem dozehlit zaclony, nech su pekne v spalni. Popritom dopozeravam Panelak, lebo nemam dopozerane asi od 22.

My noc zase taka, ze od 12 sa stale budil na cucanie, o 2 uz som ani mlieko nemala, co v kuse cucal a vlastne aj tak mal kyselinu, tak mm dosiel, ci ho nechcem vziat (este sme spali s A.v izbe, len on spal v spalni), no a jemu zase hned zaspal, 2x sa zobudil na kyselinu, ale ked ho ponosil, hned zaspal a doniesol mi ho az kratko po 5. Vraj chcel velmi buvat,ale ta kyselina ho budila, on je asi tym, ze stale cuca, prejedeny alebo co....

@maminnka my sice ukazujeme, ale len tak hociako, na nic konkretne 😀 Hovori len papa, ba (ked nieco mu spadne), bbbbb, ked si chodi s autom, a uz len take vseliake slabiky, co ani nemaju vyznam. Ak bude ako Adelka, tak si na prve slova este pockame, ona zacala veeelmi neskoro a aj to hovorila vzdy len prve slabiky 🙂

blumka
7. jan 2011

@svetlankat actimel neviem, ale @zoska dava skus sa spytat jej a acidko mozte, plnotucne..vsetko pre nase deti musi byt plnotucne...a skus ako ti bude jest..mozno ak mas nejaky poharik s vacsimi dierkami tak vypije z toho ak nie mozno aj lyzickou bude...

dorotka2
7. jan 2011

Ahojte babule,po dlhom case opat tu.Prajem vsetko dobre v Novom roku,nech su nase deturence len zdrave a stastne a aj namprinasajulen stasticko.
@maculik ja som Viki zacala predvcerom v noci ponukat cajik namiesto mm, zatial to vychadza, teda dva dni nam to funguje,ked sa zobudi,ponuknem flasku v postielke,ani ju nevyberiem, ona si chvilku pocucka s spi dalej,tak je to asi koli smadu. A rano o piatej jej uz davam mm. Vcera sa budila vela, dnes uz menej, no idem dat do izby zvlhcovat,lebo tam mame len 33%, tak mozno aj preto sa mi budi od smadu.No na noc som dala flasku klasicku, nie poharik ako cez den. 😉

blumka
7. jan 2011

a inak aj jlui si posuva nocny spanok..chodievala spavat o siedmej, teraz posledny tyzden ide do postielky o osmej..bud spi dlhsie rano alebo si predlzi prvy denny spanok...vcera mi napr. spala od desiatej do jednej a o pol stvrtej bola uz taka unavena ze mi bolo luto ju trapit do siestej, tak som ju dala spat, spinkala do pol piatej a vecer tym padom sla az o osmej...
a dnes spi od pol jedenastej...

jaja32
7. jan 2011

@blumka my sme vecer zaspavali pred siedmou. Teraz este nespinka, dam jej obed a uspim. Dufam, ze aspon hodku potiahne. Co by som dala za to, keby mi sama spinkala. Musim byt pri nej. Ona kontroluje. Spala by len pol hodku a to je malo.

avaka
7. jan 2011

caute 🙂

@blumka ,dufam,ze sa coskoro vyliecis...
inak,ste ma inspirovali,dnas som skusila acidko s bananom a zjedla,tak som rada 🙂
@jaja32 ,nasej sa stikuta niekedy po chlebe,a tie noci mozte mat aj zubky,ked doteraz pekne spinkala...

@maculik ,aj u nas to je tak,ja byvam rano uplne vycicana.. 😅 ,uz ani mlieko nejde...tu kyselinu,ak by mala ,to by bolo citit asi vsak?

inak,aj my vieme husku,zajka -ho ho (to ako hop) a minule som niesla podbradnik a E hned zacala znakovat" jest",tak vravim,Ty uz to vies podla podbradnika?,ano dame kasicku a ona zacala robit varila mysicka kasicku 😀
a vcera sme robili leva,tak teraz na mna stale robi uaaaaaaaaaa a je stastna a rehoce sa ked sa zlaknem 😀

svetlankat
7. jan 2011

@blumka mne praveze Miska naopak, chodila spavat o osmej a posledny tazden chodi o siedmej, ale asi preto, ze je chorucka, ale tym padom skor vstava. No a u nas su tie denne spanky velmi nepravidelne, niekedy spi 45 minut niekedy 2 hody, teraz spinka od 09.30 a este spinka, tak uvidime dokedy

avaka
7. jan 2011

@blumka ,aj my teraz spavame od 10:30-11:00 do 13:00 a poobede 16:00-16:40(ale to vonku,doma by nezaspala),tak ide tiez spat o 20-tej a zaspava okolo 21-ej,ale rano spavame do 7:40,co ma tesi 😎 .aspon mi kompenzuje tie stale nocne budenia 🙂

svetlankat
7. jan 2011

baby normalne zavidim ale v dobrom, ja by som tak chcela Misku naucit zvieratka, ocko usko, ale ona mi vobec neobsedi, len chodit a chodit po skriniach a vyhadzovat veci, ale ze by sme sa nieco ucili, nehrozi, tak ako mala rada hracky tak teraz ich ma na haku,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre