Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
8. jan 2011

@zoska ja som povzbudit chcelaaa... ale je pravdou, ze si mm este mala i ked uz Nelka nechcela 😵 😵 jasne, kerd sa babo zacne odtlacat, a robi to par dni vkuse, tak uz asi samo nechce, tak to je ine a ako si napisala, odstavenie bez placu 😵 😵

olifcek
8. jan 2011

@zoska fiiiiha..... i ja chcem Oliv vysku zmerat, lebo je evidentne vyssia.... hech... vyssia, nez bola 🙂

zoska
8. jan 2011

@olifcek jaska ved to ja v dobrom...no par dni by som nevydrzala asi ...akoze v ten den mi bolo najblbsie ked som videla ze "mna" uz nechce, na druhej strane sa mi ulavilo ked vypila sunar a bola spokojna s plnym bruskom... aj tak sa cudujem ze som to prezila v skoro uplnej pohode to odtavenie, ale velku "zasluhu "na tom mala nemocka, vtedy som chapala ze su aj horsie veci...

olifcek
8. jan 2011

@zoska tak tak.... i ja, ked som bola v nemocke 25 dni... tesila som sa ako mala, ze ideme dom, ze i moj mm si moze malicku pomojkat kolko chce, ako oteckovia, co si chodili pozriet deticky uz par hodin po narodeni... ked sme boli v juni v pruhom a Oliv mi plackala od hladu, lebo uz nesmela nic a operacia sa posunula este o hodinu a pol neskor... zdravie a usmev babatka je najdolezitejsie i pre mna 🙂

olifcek
8. jan 2011

my sme Olivku naucili, ked si uz neprosi papat, kyvat hlavkou na stany a vravies nie nie 😉 je to krasne....

olifcek
8. jan 2011

vlhkost... my sme tuto noc mali radiator v spalni vypnuty a vlhkost stupla na 39-40%... 😵 😵

andrea2603
8. jan 2011

včera som tu trošku čítala, ale už som zabudla, že ktoré bábo vykašliava, tak ja len toľko, že keď sa to začne soplíkmi a pokračuje to tým, že dieťatko začne kašľať, resp.vykašliavať, tak sú to ztečené soplíky a to je dobre, že sa vie bábo vykašľať, môže to trvať aj 10-15 dní, kým sa nosová sliznica prestane sopel tvoriť, ktorý potom zteká do dýchacích ciest.
Vždy je dobré vykašlievať ako by sa to tam malo usádzať a zapáliť. V takomto prípade ja nedávam lieky na kašel, zásadne len sinupret. Lenka bude mať už 6 rokov, ale ani raz nemala zapálené dýchacie cesty, 3-5 krát do roka soplí a poriadne pri tom aj kašle, hlavne ráno, ale vždy sme to zvládli so Sinupretom. Samozrejme ju vždy idem dať popočúvať MUDr., pre istotu, ak ten kašel je už fakt na nervy.

laxity
8. jan 2011

@olifcek vlhkosť má byť od 40-60% my dávame na 50%

@zoska veď si krásne kojila pekných 10 mesiacov, takže je to krásne...ja si to tiež vravím, už aj keby som prestala, tak je to úžasné, koľko sme vydržali kojiť 🙂

a inak krásnu výšku má...to moja Naty mala naposledy 71cm 😕

olifcek
8. jan 2011

@laxity viem, ze minimum je 40... ale nemame zatial zvlhcovac, takze i toto je uspech 🙂

svetlankat
8. jan 2011

@laxity DIKES ZA INFO, ESTE JEDNA FAKT POSLEDNA OTAZOCKA, TO TYCH VIRTUALNYCH STIEN TREBA AZ TOLKO? to by asi ten vysavac nepresiel do inej miestnosti? pouzivas aj klasicky vysavac, ci len tento?? Ja ho chcem tiez kupit ale uvvazujem ci nestaci ten lacnejsi, alebo je lepsie investovat do toho drahsieho? Ja vysavam kazdy den, tak by mi to o hodne ulahcilo zivot

laxity
8. jan 2011

@svetlankat

https://www.youtube.com/watch?v=v5kbfZ6MPnU

tento určite žiadny iný, tento je najlepší...ostatné nemajú toľko funkcií. Akurát treba dať pozor, keď sú chlpy a zvieratá...buď treba iný model alebo dokúpiť špeciálne kefy na zachytenie chlpov...a treba myslieť na to, že ak sa dá robot vysávať, že treba všetko buď povykladať alebo prispôsobiť, aby robot vedel všade povysávať, aby nepozhadzoval vázy, doplnky, kvety...

olifcek
8. jan 2011

@laxity jemine, aky je drahyyy... ale do domu, ci velkeho bytu, parada... 🙂 🙂

laxity
8. jan 2011

@olifcek je drahý ale určite dobrá kúpa 🙂

laxity
8. jan 2011

jaká krásna torta http://www.tortyodmamy.sk/pre-deti/druha-ovecka

už začínam hľadať niečo pre Naty k narodeninám 😵

laxity
8. jan 2011

aj táto je pekná len ten rok je chybný 😀 http://www.tortyodmamy.sk/pre-deti/tucniaci-4

olifcek
8. jan 2011

@laxity jo, pekna... ja dam Olivke urobit cosi podobne ako mala tieto narodky... ak si videla.. x;o) ladila s oblecenim 😵 😵

no mne by sa ten vysavac neoplatil, ja mam povysavane raz dva, mame lahky a malicky vysavac, takze... ale jo, je super ten vysavac x;o)

olifcek
8. jan 2011

@laxity hehe, ta druha mi pripomina tortu mm x;o) mal tam par tucniacikov okolo notacika a na nom 😵 😵

olifcek
8. jan 2011

@laxity do februara este casuuuuuu, az si nebudes vediet vybrat 😀 😀

laxity
8. jan 2011

@olifcek hej videla Minnie...aj tých je od výmyslu 🙂

veď už teraz si neviem vybrať 😀

blumka
8. jan 2011

cauky cauky..
@olifcek ja bych sla k lekarovi ale kde? na pohotovost naco ked aj tak mi daju tie iste lieky co mam doma, a v pondelok ma poslu k mojej obvodacke. mm je na stavbe, deti teraz spia...rana a noci su najhorsie, tak to nejak porieism do pondelka a v podnelok ak nebude lepsie pojdem isto sito 😉

ja uz mam vybrate torty..robim toho roku 3 oslavy..teda 2,5 lebo jednu budeme robim spolocne so @svetlankat a @lienka2, no ale ked budeme u nasich tak mamina upecie dievcatam tortu v tvare hradu a ked budeme tu v KE tak dam upiect taky kvietok, resp. dva kvietky na jednej stonke akoze jedne pre Juli a druhy pre Tete 😉

@laxity a ten vysavac ti povysava poriadne aj po kutoch a popod stolik v obyvke napr a popod stolicky? ci to vsetko musis dat prec?

garonka
8. jan 2011

@laxity krasotinky si vybrala 😵 daj urobiť všetky 😀 😝 ja už tortu vybratu mam 😵

nestíham mam doma maroda s nohou v dlahe 😒 Tobi mal zažitok zo sanitky a sme poprosili nech mu pustia majaky tak chlapec ani zaspať nemohol od užasu 😀

laxity
8. jan 2011

@blumka hej povysáva ale musí mať dostatočný priestor a po pod stoličky sa mi dostane 😉

garonka
8. jan 2011

@laxity v telerane raz bola reklama na taky vysavač a sa mi to veľmi ľubilo, tak žeby dostal mm na 30tku 😅 mne sa s našim vysava dosť blbo

alex
8. jan 2011

Ahojte,
čítam, že sú tu samé choroby, tak všetkým skoré uzdravenie!
Tak ja sa idem ,,pochváliť,, odvčera regulérne mrchujem 🙄

@laxity dúfam, že to máš len nejakú laktačnú krízu a ešte to potianeš, a ak aj nie, máš odkojených krásnych 10 mesiacov, čo je úžasné 🙂

olifcek
8. jan 2011

@laxity jj minnie... o rok bude opat minnie, lebo ako pises, je ich kopeeeeeeeeeeeec 🙂 hlavne ale nech je i chutna, lebo niektore moje zname mali krasnu tortu ale vraj chutovo nic moc... i mm mne nechutila, ale Olivkina bola mnam

@blumka skus aspon 3vytlacene citrony s medikom vypit, to pomaha... mne vzdy , to mi poradil davnejsie ten moj kamos lekarnik x;o)


@blumka jeeej a daj urobit do stredu kvietka ich fotky na jedly papieeeer

alex
8. jan 2011

ja som taká nasrdená... pod nami susedia majú psa, zavrú ho do izby a odídu a on šteká jak sprostý. A to rovno v izbe, kde mi malý spáva. Vo vysielačke ho počujem, ako by štekal u nás v byte. A teraz sa rozhodol niekto vŕtať, tak som zvedavá, koľko mi malý bude spať. Už ťahá skoro hodinku.

olifcek
8. jan 2011

@garonka vysavac stoji skoro 500eur 😅 😕 😅 mne to pride ako prezitok do bytovky, tak ale to som ja... 😝 😀 lebo inak je perfektny 😵
@alex i ja som zacala v takom case 1.x

blumka
8. jan 2011

@laxity ako casto vysypavas ten zberny kos?

alex
8. jan 2011

@olifcek no jo, no. Nejako sa s tým budem musieť zmieriť. A muž mi vraví, že to je moja chyba, že už som nemusala mrchovať, keby som sa dala nahovoriť na druhé bábo 😀

alex
8. jan 2011

@olifcek akurát pozerám tie tortičky, čo dala @laxity link a je tam aj Olivnkina 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/fotogalerie/pre-deti/...

olifcek
8. jan 2011

@blumka ja bych Ti prisla cajicek urobit i deticky postrazit... no s Olivkou ist by bolo riskantne a sama... sa neda... prave mi i mm siel do jumba do posilky... sme sa dohodli, ze od noveho roka uz moze chodit... takze chodi 3x do tyzdna x;o)

olifcek
8. jan 2011

@alex 😀 😀 😀

ja som inak dufala, ze do roka a pol malickej to nepride... aka naivna som bolaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre