• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@rivatha teraz jej skusam posunut ten jeden spanok, co ma, ale tiez bez vysledku... Asi uz len mak ostava :grinning: paq skusim dat kupkanie na neskoro vecer aj so samponikom na bru noc a uvidime, i ked asi nic nepomoze :grinning:
11. jan 2011 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity tato varianta tiez skusena, ale to nedobre, lebo Oliv to vzala ako denny spanok, vstala o 22.0, a tahala do 3.0 :sweat_smile: som sa bala, ze uz stale tak bude, nastastie ee. Znakovat? Ja som len nedavno mm, umytie zubkov, calgel na zubky naucila, takze ano, ma to vyznam
11. jan 2011 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz skusam spanok posunut tak, aby o 16.30 uz nehajala, nepomaha, vcera tak tahala az do 1.20, zaspala az o 1.30, hodinu aj cosi sme po tme uspavali, hehe, duracelka
11. jan 2011 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek Jaj, no nezavidim veru. Ale raz sa jej to mozno posunie :wink:
@laxity My znakujeme. Podla mna nie je neskoro, ved niektore veci deticky pochopia zo dna na den a ukazuju, tak mozno aj znaky. Isto ti ale @blumka poradi, ona vie viac o tom. Ja akurat studujem rozne dalsie znaky a postupne budem pridavat.
11. jan 2011 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musim sa @latvia a paq 21.1. Na hemato opytat, ci to nemoze byt kvoli maltoferu, co berie malicka, lebo uz zjavne par mesiacov anemicka nie je
11. jan 2011 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha verim, ze posunie, musi :sweat_smile: . Zapacilo sa mi to znakovanie, takze idem dalsie znaky ucit. Ty mas link od @blumka, ci aj ine? Vyuzivas aj youtube na to?
11. jan 2011 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pisem z mt, kt.uz hlasi slabu baterku, Oliv uz cucka, cize nabijanie este nehrozi, tak sa lucim
11. jan 2011 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobre ranko :slight_smile:
@zoska krasne saty, na tebe isto vyniknu, kedze si vysoka :slight_smile: A ved sa skus s tou predavajucou dohodnut, ze najprv by si si ich vyskusala a az ked by ti naozaj sedeli, az vtedy by si zaplatila.

@avaka pacilo sa aj mne, aj Petrikovi, dufam, ze sa mu bude, aj ked tam bude viac deti. Len dufam, ze tam nebudu prilis vacsie deti, lebo je to skupina od 10mes do 2r, ale po nas je skupina od 1-3r, tak hadam uz tie od roka prihlasili tam. Lebo v tomto veku je predsa len rozdiel medzi takymito ani nie rocnymi detmi a potom napr.1,5r, ktore tam uz behaju. Tak uvidime, aki drobci pridu o tyzden.
A som zvedava, co budeme robievat, su tam aj fit lopty, tak ci aj tie budeme vyuzivat a tak.

mm dnes vzal Adelku do skolky, lebo ako sme sa vychystavali a uz bola v bunde, tak Petrik sa dokakal a nechcela som ho brat takeho (sice za 10-15min by sme boli doma,ale aj tak), tak isiel s nou on. Mne sa uz von nechce ist, ved o chvilu papame a spanie, tak pojdeme az ked sa zobudi..

Idem varit fazulu na kyslo (dllllho som ju nevarila, musim si obcerstvit pamat a zavolat mame :slight_smile: a masko so zeleninou a smotanou a mm spravil rano spenatovu ryzu s troskou cesnaku, mnam :dizzy_face:
11. jan 2011 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity aj ja som nad tym znakovanim rozmyslala, ze by som este zacala....
11. jan 2011 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka môžem ťa poprosiť o nejaký jednoduchý postup a kde nájdem znaky? Bo ja ich na stránke neviem nájsť :confused:
11. jan 2011 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik Das do varenia tu spenatovu ryzu? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja som robila mm oblubeny paprikas s haluskami. A predtym fazulku, zelenu strukovu na kyslo s vajkom volskym, mnam.
@olifcek @laxity Ja zatial vyuzivam znaky odtialto, to nam staci teraz este, kym sa uci len to, co ukazeme.
http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary/dictionaryofsigns.aspx?letter=A
Dolu si prepnes pismenko a vlavo na boku su slova :slight_smile:
11. jan 2011 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute :wink:
@zoska, saty su krasne..aj ja chcem potom vidiet teba v nich :wink: :dizzy_face:
@laxity, ja som tiez cerpala znaky z tej linky co dala @rivatha. znakovat ma zmysel stale, kym sa dietatko nenauci rozpravat...niektore deti zacnu rozpravat v 1,5 roku, niektore v 3 a je uzasne ze uz rocne dieta vie povedat co chce aj ked to nevie povedat slovami... zacni s niecim co natalku zaujima..u nas to bola napr. ta ryba na vianoce, teraz nedavno kon, svetlo, uz juli znakuje aj mliecko, teraz ju ucim ovecku, lebo mame taku knihu o zvieratkach a tam si ona vzdy nalistuje ovcu a vresti na nu a smeje sa z nej, ucim ju aj kvietok, lebo mi chodi ocumovat orchidee a tak podobne..je to krasne ked sa hrame a ona zrazu zacne mrknat a ja ze co moja a ona mi ukaze znak pre mliecko alebo svetlo, hned viem co mam s nou robit, co ona chce a nemusim sa dopatravat k tomu kym ona zatial place lebo ju nechapem :wink:

my sme dnes mali zas zlu noc, juli sa stale budila a vstavala v postielke a mrnkala, ked som ju polozila a pohladkala zaspala ale opakovalo sa to asi 5x...ale no aspon nieco pospala :wink:
11. jan 2011 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, my sme od pol stvrtej do siestej boli hore :angry: a prvy krat papakala mliecko vecer o 21.30h...to co sa deje?
11. jan 2011 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za ohlasy na saty :slight_smile:
@laxity ja do nich nemam prsia teda vobec....ale snad sa mi podari nejaku dobru podprsenku do nich kupit :grinning: :sweat_smile:
a k znakovaniu...ja som tiez este nezacala, a spominala som to mm a on je nejaky nadseny z toho a ze preco to nerobim, tak sa chystam zacat, len by som poprosila @rivatha alebo @blumka ten link co sa tu spominal... alebo sa kupuje nejake dvd? prosim dajte info ak sa vam chce, ja so toto neriesila ked ste sa o tom bavili :unamused:

@maculik ja by som to tak urobila keby sa dalo, lenze to je na objednavku, ona ich sice predava u nas v meste, ale najskor ich musi objednat a potom to uz nejde odmietnut...nie su nosene, je to novy tovar...
11. jan 2011 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoska http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary/dictionaryofsigns.aspx?letter=A vlavo su slova, dolu je cela abeceda a preklikavas sa pismenkami a roznymi slovami a teta ti ukaze... alebo si v youtube daj signing time alebo cez google znakovnie s babatkami alebo batolatami a vyhodi ti rozne odkazy... znakov je vela niektore angl. su ine ako nase slovenske ale to je jedno, ako sa vy naucite tak budu deticky ukazovat, niekedy si treba vymysliet aj svoje, niekedy si aj deti vymyslia svoje...hlavne je ze sa vy medzi sebou v rodine dorozumiete :wink:
11. jan 2011 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja dakujem za info, robim to tak ako si napisala, len asi budem nusiet davat menej vodicky, ale asi zabralo, lebo sice je este zahlienena a kasle, ale hrdlo uz nieje cervene...
a vy ste ako na tom? ste teraz zdraví?

no a inak Nelka ma taku nadchu :frowning2: v noci o 4tej sme museli odsavat vysavacom (chudaci susedia), taka je zahlienena stale :unamused:
stale sa budila, nemohla dychat vypluvala cumel, kychala, kaslala a este sa zuby deru- horne jednotky, uz ich vidiet obe , aj mm si vsimol biele bodky, takze este aj toto ju trapi asi, uff vsetko naraz :unamused:
budem volat na obed kvoli vysledkom, tak som zvedava velmi ako vysli
11. jan 2011 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka diiik :wink: idem na to :slight_smile:
11. jan 2011 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoska nemas za co...vela stastia a trpezlivosti :grinning: :wink:
11. jan 2011 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka A co to znamena, ked ti Julinka ukaze svetlo? :confused: Ja zatial take davam, co si moze napriklad pytat. Ze mliecko, to uz teda velmi velakrat za den ukaze. Asi viac cuca, ako predtym :grinning: Neviem, ci je to len tym, ze skusa. A tusim to ukaze, aj ked je hladny, lebo papat este nie vzdy ukaze. Strasne sa tesi, ze mu rozumieme, cely ziari, ze nam nieco "povedal" :dizzy_face: No a papat, to uz tiez teda ukazal. No minule robil miesto toho Indiana :sweat_smile: To mam tak, ked si zapamata taketo hovadinky :grinning: Dalej dam asi pit, spinkat, neviem. Niektore su take zlozitejsie tie znaky sa mi zda. Chcela som aj havka, no to hovori vzdy rovnako, takze na to znak neviem, ci treba.
@zoska www.mybabycantalk.com Tam je aj slovnicek. My sme stiahli cez torrenty aj jedno video kedysi, no tam vlastne hovorili to, co aj tu si piseme :slight_smile:
11. jan 2011 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoska HHihi, uz ti aj sikulka @blumka poslala :grinning:
11. jan 2011 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha napr. teraz ked sme mali stromcek, tak ked ukazala svetlo, tak som vedela ze jej ho mam zapnut.. alebo hocikedy ked sa napr. hrame v terezkinej izbe a ona uz je tam unudena z tych vsetkych hraciek, ukaze znak a ja zapnem terezkinu lampu aebo velke svetlo a ona sa na to diva a rehoce sa...
ja ukazujem to o co prejavi zaujem..
11. jan 2011 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blumka Hmm, tak mne sa nezdalo zatial, ze by ho zaujala lampa a chcel, nech mu zasvietim :confused: Ale urcite to ma vyznam. David ma veru najradsej mliecko a rad papka, preto sme tak zacali tymito znakmi. V podstate este 3 nevie aktivne, tak dalsie do toho nepletiem. Potom sa isto prejavi aj sam a ukaze, co by rad :slight_smile:
11. jan 2011 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha jasne, ved ty najlepsie vies co pre neho bude dobre :wink: ja som napr. terezku ucila znakovat tiez jedlo a mlieko na zaciatku a nebola ziadna odozva, tak som jej zacala ukazovat take veci ako napr. kniha, macka, svetlo, kacka atd...proste nieco s cim sa hrala a to sa ucila rychlejsie, a jedlo prislo ovela neskor ako znak...
juli vyzera ze tak isto ako terezka reaguje..sice mliecko sa naucila...ale vidim na nej ze ju niektore veci velmi zaujimaju, ona hned k nim dojde, ukaze prstekom a caka co jej na to poviem...
11. jan 2011 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A este ma velmi rad knizky, tak zacnem aj to iniciativne ukazovat, ked uvidim, ci uz "papat" zvladol :slight_smile:
11. jan 2011 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej, super, aj ja zacnem, len dufam, ze mi to nadsenie vydrzi :slight_smile:

kocky, taka otazka mimo, neviete, ako mam zozipovat fotky? Chcem kamaratovi poslat asi 15 fotiek, ale nechce sa mi to natahovat po jednej do mailu, tak som myslela, ci to nejde poslat ako zip. neviete poradit?
11. jan 2011 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoska nevahaj, saty su krasne, teda ak si ich uz nekupila... :wink:
11. jan 2011 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uz som na to prisla :slight_smile:
11. jan 2011 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak ahojte... docitavala som...

@maculik... my sme boli na cviceni s 1-2 rocnymi, ale skusim sa prehlasit na nizsi kurz, ked cas bude vyhovovat, lebo dost vela sa tam chodi a bezka, co sa ja viac zapotim, ked ho nosim... :sweat_smile: ale aspon clovek ma nej. predstavu, co moze s babom robit, aby zabil cas... :grinning:

my znakujeme tiez, sice ukazuje len mliecko, ale ked ukazem lampu, stromcek, knizku, tak sa kukne kam ma... :wink: este skusame jest, pit, spat, macka, mys, pes a kvietok, ale zatial len na nas kuka jak puk... je ich mozno viac, ale niekde som citala, ze treba mat viac v zalohe, tak som si kukla nejake zvery, lebo tie najcastejsie riesime... a vsimla som si, ze odkedy ukazuje prstekom, sa mu nechce znakovat... akokeby zacinal odznova... :unamused: ale hadam to pride a rozznakujeme sa poriadne... :grinning: len niektore znaky mi fakt pridu zvlastne... :sweat_smile:
11. jan 2011 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maculik inak ak mas legal software, da sa na stranke microsoftu stiahnut ImageResizer, a ten zmensi fotos... na posielanie je to idealne... tak mi posielame rodinke fotky... :wink:
11. jan 2011 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenica81 ale potom sa daju otvorit v orig.velkosti, ci ostanu zmensene?
ja som to zipla a teraz mi to natahuje do mailu, ale straaasne pomaly, ten zip ma 24MB a este musim par fotiek zvlast dat, tak dufam, ze to nakoniec natiahne, kapacita je 25MB.

a inak, napadlo mi, moj mm asi, teda urcite, znakovat nebude. Staci to, ked budem ja? @blumka ?
11. jan 2011 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok