Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
12. jan 2011

@blumka @lienka2 @olifcek no ale co robit, ked mi brucho zacne rast a my Vilka iba na rukach uspavame... alebo v kociari na prechadzke... 😔

olifcek
12. jan 2011

@lenica81 pockat s bruskom? 😉 skusit, co pisala @jaja32, to mi pride uplne prijatelny pokus... 🙂

lenica81
12. jan 2011

@olifcek cakat nechceme... a ked ho dame do postielky, a sme pri nom, je to jedno, lebo sa tam kruti jak ringispiel a udiera sa o tycky, alebo po mne sa nacahuje... nevie sa ulozit sam... aj ked spi pri nas, tak tolko divadla okolo toho v noci robi, ked sa preberie trosku viac ako treba... 😅

lenica81
12. jan 2011

@olifcek a to je nalomeny, ze oci nedokaze udrzat otvorene, ale tak sa vyhecuje, ze je hned prebraty... 😨

olifcek
12. jan 2011

@lenica81 jj, to poznaaaam, my mame divadlo kym zaspime 😀

podla mna @blumka a @lienka2 poradia... x;o) ja preto hovorim, ze dalsie neplanujem a ci vobec bude sa vyjadrim mm az, ked bude mat Oliv 3 roky 😉

olifcek
12. jan 2011

@andrea2603 dakiiiii, prisloo

andrea2603
12. jan 2011

@laxity ja poviem za seba, ja chcem mať pokoj 😅 😎 a myslím si, že 90% percent mamičiek tiež myslím najprv na seba, lebo to dieťa, ktoré sa naučí samé zaspávať a potom akože spí celú noc, tak nespí, len keď sa prebudí, nepotrebuje na znovu zaspanie mamu, lebo je naučené zaspávať samé. To je ako u dospelého, zobudíš sa, že sa potrebuješ prehodiť alebo zakryť a zaspíš sama, nikto ťa nemusí uspávať 😉

@olifcek máš to 🙂

olifcek
12. jan 2011

@andrea2603 😉

andrea2603
12. jan 2011

@olifcek asi 1. meil nie je dobrý, kuk 2.

teuska
12. jan 2011

citam, ze riesite zaspavanie. Mne maly spal do 7. mesiaca tak, ze som ho polozila do postielky a zaspal sam. Potom zacal plakat, ked som odchadzala a tak ho teraz uspavam tak, ze mu spievam a hojdam ho na rukach a on zaspi. Dcerku som tiez skusala nechat plakat, ale nepomohlo. Mala obdobia, ked zaspavala vecer aj poobede sama a mala obdobia, ked bolo treba uspavat. A v noci niekedy spala dobre a niekedy nie. Dnes v noci sa zobudila, ze ma zly sen a prisla na chvilku k nam do postele a pochvili odisla, ze sa uz jej chce spat. Bolo to o 3 rano. Takze medzi tym, ako sa mi Petko budi po dvoch hodinach, som bola asi 20 minut hore aj s malou. a to uz ma 9 rokov. Rano som bola tiez ako pise Andrejka unavena, alre tiez to nejako pocas dna dobehnem. Dnes je Petko ako duracelka cely den 😅
Ale tu knihu by som chcela aj ja. Rada citam taketo knihy. Ja mam doma Rodicovstvo je veda a paci sa mi.

svetlankat
12. jan 2011

@lienka2 @zucana dakujeme

lienka2
12. jan 2011

@lenica81 toto aj mna trocha trapi, kedze uz skusame, no neratam ze to vyjde skoro.. ak vobec niekedy 😔 u nas to islo nejako samo, este nedavno Luky pri zaspavani sa metal, ked mi lezal na hrudi cele bruco som mala dokopane.. teraz nastastie staci ho chvilu podrzat, alebo si vecer lahnem k nemu do postele.. no plakat by som ho nenechala, este stale ho moze skusit uspat manzel, aspon vecer.. hadam ked bude vacsi pochopi skor.. no ako citam co @blumka pisala o Tete, tak zacinam pochybovat 😅

lenica81
12. jan 2011

@lienka2 vecer mi ho uspava mm, ale co cez den... 😅 ked tu nebude... 😔

lenica81
12. jan 2011

idem ja pozerat film... dobru... 😎

inak, ja som taka motacka... som chcela, ze... vsetkym oslavencom naj... i dvojickam od @loginka... i Miske od @svetlankat... 🙂

teuska
12. jan 2011

my uz spime, bezim zehlit 😀 Chcem kuknut novu fotku 😀

@lienka2
@lenica81 drzim palce, aby vam to vyslo. Nebojte vsetko sa nejako vyriesi, aj spinkanie.

Dobru a nicim nerusenu nocku prajem

@andrea2603 ak sa da posli aj mne, prosim

svetlankat
12. jan 2011

@lenica81 dakujeme

Inac baby, k tomu zaspavaniu, hanba nehanba, ja som dospela a neznasam ked zaspavam sama, ked nejde mm spat v tom istom case ako ja, tak malokedy zaspim, az ked si on lahne az vtedy zaspim. Ale to len tak na margo

lienka2
12. jan 2011

@svetlankat presne aj ja 🙂 ked je mm niekde vonku nahodou tak neviem zaspat..

@lenica81 predpokladam ze si uz skusala ze si len vedla neho lahnes..

blumka
12. jan 2011

@lenica81 ty uspavas vilka na rukach? ked ho das do postielky a lezis pri nom tak place? mozno tadial vedie cesta, polozit do postielky ale ostat pri nom...mozno obcas potlapkat po ritke, alebo po chrbatiku...Juli tak zaspava, akurat ze predtym este hodinu beha po postielke a rozprava sa, smeje, pluje atd...potom ju to asi zlomi a zaspi...a tiez predtym je taka unavena ze sa mi zda ze zaspi do 5 min ale ju to rozhecuje

ja som otehotnela s juli ked mala terezka rok aj 3 mesiace...ona uz sice vtedy zaspavala v postielke, tak ako hore pisem, ale boli dni ked som ju musela nosit na rukach a to som vtedy nemala ani fitloptu, ktora by pomohla.
Neviem, ale podla mna aj tak budes vilka este vela nosit, v podstate cele tehotenstvo s tym musis ratat, ked chces uz teraz otehotniet....
A dalsia vec, naucila som sa riesit problem vtedy ked nastane, nie skor a tym si ho vlastne vyrabat...
V tej knihe je napr. opisane to ze tak ako dieta zaspi tak presne tu istu situaciu ocakava ked sa znova v noci preberie..takze ked zaspava na prsniku a nahodou sa v noci preberie tak je zmatene ked tam ten prsnik nie je...ked zaspava na rukach tak je zmatene preco nie je na rukach aj ked sa zobudilo uprostred noci...takze ide o to, nejako docielit aby zaspalo same aby ked sa v noci zobudi a bude same, bolo to pre neho normalne a aby znova zaspalo same....
ale ci je na to prave tato metoda vhodna to neviem....asi by som najrpv skusala vsetko mozne a toto az na koniec..ak vobec

maculik
12. jan 2011

no ja som Adelku skusala naucit spat sama a naucila sa. Zacala som vtedy, ked som este kojila pred spanim, ale uz na prse nezaspala a musela som ju hladkat, kym nezaspala. Ona bola v tomto ale ten typ, ze vobec nerevala a nerobila bordel, len trochu plakala alebo mrnkala, ja som k nej chodila (ale v mensich intervaloch, nez je pisane, ja som isla vtedy, ked som uznala za vhodne) a po par dnoch stacilo polozit ju do postielky a spala.

Petrika som tiez tak naucila, zacala som dennym spankom, ked sme to zvladli (tiez bez vyrevania), skusili sme aj vecerny. Niekedy vecer zaspi na prse, ale to uz malokedy, teraz ho staci nechat odgrgnut a on sa uz sam taha z mojich ruk smerom dolu do postielky. V noci ked sa zobudi a nepomoze na uspanie ani prso, tak ho nieekdy skusam aj pri mne uspat, ale to nehrozi, mece sa a plazi na vankus a na mm, proste vidno na nom, ze chce spat, ale nevie sa ulozit. Tak vtedy vacsinou ho vezme mm, da do postielky, bud ho hladka alebo len pri nom stoji a zaspi. Ale musi byt napapany, skusali sme to aj bez papania, ale to nikdy nezaspal.

Takze u nas to zaspavanie cez den a vecer fungovalo, u sesternice tiez, ale obe sme mali stastie, ze nam nerevali, lebo to by som ja urcite nevydrzala..

ja som proste (hlavne teraz u Petrika, kedze mam aj Adelku uz a casto som sama) nechcela dopadnut tak, ze budem musiet pri rocnych a starsich detoch aj hodku lezat a uspavat. Priznam sa, mam rada vecer uz svoj klud a trosku oddych, prip.porobit, co cez den nestihnem, navarit a pod, a aby som travila niekedy aj hodku uspavanim a nebodaj sa zdvihnem a male sa zobudi a vsetko odznova, to som nechcela. Cez den sa venujem naplno obom (Adelke ked dojde zo skolky), takze vecer chcem pre seba a mm. Ale nemyslim si, ze by to Adelku nejako poznacilo, nic nasilu sme nerobili, aj ked isla v lete do vlastnej izbicky, bolo to najprv tak, ze spaval s nou v izbe aj ocinko, az casom odisiel, ked uz si zvykla a prestala sa znovu budit.
Takze zalezi urcite aj od rodicov, aj od deti, neda sa generalizovat, proste kazdy to inak citi a kazdy ma iny pristup a pohlad na vychovu 🙂

maculik
12. jan 2011

@lenica81 ja si tiez myslim, ze ak planujete druhe babo, tak to neodkladajte len kvoli tomu, ze Vilko zatial sam nezaspava. Ono sa to vyriesi samo postupne, uvidis. A aj tak musis pocitat s tym, ze (ak teda nebudes mat nejake rizikove tehu) Vilka budes nosit cele tehu, ci sa ti to bude pacit, alebo nie 🙂 On este nebude velmi rozumiet, ze mas v brusku babo a nemozes ho nosit, jednoducho bude k tebe chciet ist aj napriek vysvetlovaniu (poznam z vlastnej skusenosti, ved Adelka mala len 9mes, ked som otehotnela a hadam az posledny mesiac som ju nosila menej, aj to len kvoli tomu, ze som sa otvarala a musela som lezat).

ale pozitivum toho druheho tehu bolo, ze som viac stihala a uz som tak nevnimala, ze som tehotna (aj ked neviem, ci to je zrovna pozitivum... 🙂 , takze aj pri A.som brala automaticky, ze ju dviham a nosim a pod.

Takze drzim palce, aby sa vam podarilo, ked sa rozhodnete a neboj, vsetko sa bude riesit za pochodu 🙂

Doplnok - vidim, ze aj blumka ti napisala nieco podobne, tak sorry, ak sa opakujem 😉

blumka
12. jan 2011

...ja este chcem dodat..aby ste si nemysleli ze som nejaka divna, samozrejme aj ja mam rada vecerny klud, klamali by sme si keby sme napisali ze nam to nechyba, ze? pri terezke som velakrat doslova zurila ked vyvadzala v postielke a nechcela zaspat a zaspavala hodinu, ale mala som na vyber...bud ju necham plakat a znova sa dogrcia, alebo mozno sa nedogrcia ale plakat bude, alebo budem ja zurit pri nej ze tak dlho zaspava a ja nemam svoj vecerny klud, alebo sa s tym zmierim ze tak zaspava a docasne nebudem mat svoj vecerny klud...
takze som sa s tym zmierila, ked som uz bola asi v 7. mesiaci, prebral vecerne uspavanie terezky na seba mm a ja som mala aspon tie 2 posledne tehu mesiace klud...teraz terezka zaspi do hodiny, stale jej to dlho trva ale uz nevyvadza, jednoducho ona nevie skor zaspat...mohla by som jej posunut spanie na deviatu pripadne desiatu hodinu, to by urcite zaspala hned ale to by bolo este horsie, keby nam tu do desiatej tancovala a spievala...takto lezi v posteli od pol osmej a do pol deivatej zaspi...s mm... a juli tiez zaspava hodinu...ale zatial ma rezim taky ze vacinou ide do postielky o siedmej, takz o osmej uz ja sedim pred telkou...ked sa to poposuva tak znova si povzdychnem ze nemam svoj vecerny klud, mozno ju skusim nechat v izbe samu co to spravi, ale plakat ju isto nenecham...
takze ono je rozdiel mat deti ktore neplacu a zaspia krasne same ako napr. Miska od @svetlankat alebo Adelka alebo petko, co si trosku pomrncali..a mat moju tvrdohlavu terezku, ktora mi napr. aj dnes povedala ze mamka nechod prec ja budem smutna... 😀

blumka
12. jan 2011

baby sorry, ja neviem pisat v kratkosti 😀 😅

laxity
12. jan 2011

@svetlankat a takýto je aj môj mm...a keď som bola tehu a chcela som pozerať aj dlho do noci tv, tak on bol z toho chorý, že kde som, že mám ísť k nemu, že on nevie zaspať 😅 😀 😅

garonka
12. jan 2011

@svetlankat všetko naj naj k 11 mesiačikom 😵

svetlankat
12. jan 2011

Inac baby, vy sa nepametate z detstva? aspon u nas to takto bolo. Chodili sme spat po vecernicku a to na nas este hodinu rodicia kricali, ze TICHO TAM: 😀 😀 😀

svetlankat
12. jan 2011

@garonka dakujeme

olifcek
12. jan 2011

@svetlankat nadherne vymesacninyyyyyyyyyyyyyyyyy

garonka
12. jan 2011

@laxity u nas je to opačne 😅 do postele ženiem mm ja 😀

laxity
12. jan 2011

@garonka 😀

laxity
12. jan 2011

@svetlankat 😀 😀 😀

svetlankat
12. jan 2011

@olifcek dakujeme

laxity
12. jan 2011

@svetlankat ja sa na tom TICHO TAM zabávam ešte teraz...super zážitky, aspoň, že je na čo spomínať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre