Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
13. jan 2011

@lenica81 nam dnes uhorka nejak nesmakovala, tak hadam neskor zachuti. Ale nam vseobecne ranajky nejak neberu. Asi preto ze nakojim a potom by som este chcela aby jedla. Vy rano kojite ked davate ranajky?

blumka
13. jan 2011

ja tiez davam obycajne maslo..rajo... @lenica81 a to cudo na herpesy to kupim v lekarni? to su tabletky, ci cvo? mm ma s tym strasny problem, jemu vzdy pri strese vyjdu, a teda za posledneho pol roka ma tych stresov dost 😒 a potom ma nechce bozkavat 😀 😀 tak ho musim poliecit nejako bo sa mi to nepaci 😀 😀 😅

laxity
13. jan 2011

@lenica81 a dávaš po kúsočkoch? Alebo dávaš odkusovať? My máme 6 zubov ale aj tak bojím, aj keď dnes som jej dala banán do ruky a pekne si sama odkusovala 🙂

svetlankat
13. jan 2011

@laxity ja jen nakrajam a Mis si papa ale my mame dvojnasobok zubkov

olifcek
13. jan 2011

@laxity veru, ma, mne to v nemocke odporucali i lekarky, ktore niesu za uzivanie vitaminov v tbl., ale, ze pri kojeni je to nevyhnutne... inak z vlastnej skusenosti vravim, ze je to fakt rozdiel... a urcite mne osobne lepsie robia centrum materna, nez calibrum... calibrum su slabsie...

@garonka 😀 😀

olifcek
13. jan 2011

@laxity ja dam uhorku Oliv do rucky a ta odhryzava, v pohode i zuje... mame len 5.5zuba, 2 uz na ceste 😉

svetlankat
13. jan 2011

@olifcek vidis, tak asi preto ja nepocitujem ziadnu zmenu leno ja mam calibrum

lienka2
13. jan 2011

@svetlankat my mame na ranajky mliecko zatial 🙂 nic viac

garonka
13. jan 2011

@lenica81 stieklo stieklo? 😀 😀 😀

svetlankat
13. jan 2011

@lienka2 mne ked sa Misa zobudi ja ju nakojim a potom prezleciem prebalim a hygiena no a potom som skusila dat ranajky, ale sa mi s tym len hra. myslim si ze preto, ze sa napapala z mliecka. Preto som chcela vediet ako to robievate vy

garonka
13. jan 2011

@olifcek ja som nevedela že aj uhorky už môžeme tak super, len som zvedava či to šidlo male ju zje 😕

lenica81
13. jan 2011

@laxity chlebik na kusky a na tom nastruhana uhorka... on si to stale o dasno roztlaca...

@blumka ano v lekarni, maju viac druhov... 😉

laxity
13. jan 2011

@olifcek uhorku dnes nemám, tak dám len maslový chlebík 😵

@lenica81 veď oni sa s tým popasujú 🙂

lenica81
13. jan 2011

@garonka veru, aj do polievky... 😀
@lienka2 Vilko ked vidi, ze ranajkujeme, tak mrnci, kym aj on nedostane, aj ked pred pol hodkou mal mm... 😅

olifcek
13. jan 2011

my napriklad uz druhy den papame... aleeee.. na ranajky mame zeleninku, zatial kupovanu, kym sa naozaj opat nerozpapame, nech zbytocnenevyhadzujem.. 🙂 predtym sme papali na ranajky ovocie, ci chlebik.. sice chlebik si este da, lebo si idem urobit, tak bude chciet 😉
@svetlankat centrum je drahsie ale fakt odpodstatnene... centrum beries itak len jednu tbl. denne, u calibrum dve a ja sa itak necitim nejak fit.... musela som kupit calibrum, lebo jeden cas centrum stiahli, lebo mali nejaku chybu na obaloch, ci co.. ale uz mi dochadza, uz mam len na dva dni, takze si kupim opat centrum 😵 😵 😵

lienka2
13. jan 2011

@svetlankat my ked rano vstaneme tak ho prezleciem a ideme si dat mliecko.. potom uz ani odo mna nepyta co mam ja, a okrem toho vypije 250 ml mliecka, to mu hadam staci 😅 a potom o hodku a pol ma desiatu.. a teraz mi odmietol acidko tak tlaci banan.. bananove acidko asi nerobia.. 😕
no ale uz som skusala miesto mliecka dat rano chlebik, ale viac sa hral ako jedol..

olifcek
13. jan 2011

@lienka2 daj mu biele acidko mixnute s bananom 😉

zucana
13. jan 2011

@olifcek beriem maternu vitaminy a sem tam aj Bcko...teraz budem extra bcko kazdy den....okrem toho beriem c-cko a mm mi robi kazdy vecer odstavenu stavu z pomarancov a citronu...stravujem sa iba zdravo...beriem este calcium kvoli tomu ze nepijem mlieko tak ja uz neviem co mam viac ....

teuska
13. jan 2011

caute babenky. Idem zasa po radu. Ake acidko mozem davat? Ja davam na ranajky smotanovy jogurt, alebo milacika alebo vlocky. A dnes som zistila, ze zjedol cely obed- masko, cukinu, hrasok, zemiak. A stale mi podaval lyzicu, tak som mu otvorila este kupovanu vyzivu a to bolo 190g a zjedol skoro celu. Takze uvazujem, ze mu dam aj polievocku aj druhe. Kolko by asi mali zjest? Nemoze sa prejedat? Ja davam obcas aj kukuricu, mozem? Nikde som to totiz nenasla. Neviete poradit niekde na internete dobre recepty pre dojcata? Diky za rady.
A este vecer mi velmi nechce tie kase mliecne. Keby som mu chcela uvarit krupicnu, mohla by som pouzit nutrilon aj ked kojim?

olifcek
13. jan 2011

@zucana no, ale tiez sa nema moc kombinovat.. aspon ja, ked som si chcela kupit centrum aj becko, tak mi vraveli, nech zase nemiesam, ze centrum na vsetkeho dostatok, aby som zase nenarobila zle velkym mnozstvom.. tak ja neviem... ja len, co mne osobne v nemocke vraveli... a kazda sestricka nezavisle na sebe i dve lekarky, chi, az mi uz vtipne bolo... 🙂

babyyyyy, pred rokom sme takyto cas konecne prisli domooooov z nemocniceeeeeee 😵 😵 😵 😵

teuska
13. jan 2011

@zucana mna casto trapili afty a tiez som si myslela, ze stres. nakoniec som zistila, ze su to orechy. Ale herpes je asi nieco ine. Chcela som tym napisat, ci nemas tiez nejaku alergiu. Mna to totiz samu prekvapilo, ze nikde na tele, ale v ustach sa mi vyhadzu afty.

olifcek
13. jan 2011

@teuska milacik nie je vhodny, ten az od roka... kukurica je ok, tu mozes. ked kojis, nedavam a nepouzivam UM, naco? urob s vodou, alebo stavickou z ovocia. a acidko akekolvek, len nech je plnotucne

olifcek
13. jan 2011

@teuska aft a herpes je vlastne to iste. niekto ma herpesy, iny afty, vraj nieje clovek, co ma jedno i druhe, ale neviem, ci to recht.

blumka
13. jan 2011

@olifcek a existuje aj clovek co nema ani afty ani herpesy..to som ja 😀 a take afty ako spomina teuska maval aj mm a tiez zistil ze to ma z orechov, tak odvtedy su prisne zakazane orechy u ans...teda vlasske 😉

@zucana, aj s vitaminov sa mozes predopovat.nie kazdy sa z tela pri nadbytku vyluci von..to len tak pre info...a pri oslavebenej imunite je dobre brat probiotika 😉

olifcek
13. jan 2011

@blumka 😀 😀 ja som mala aft naposledy este na zakladke tusim, takze, klop, klop..

blumka
13. jan 2011

@zucana este mi napadlo..ja teraz davam terezke na posilnenie imunity Imunoglukan, zda sa mi ze naozaj jej pomaha..vyskusaj

olifcek
13. jan 2011

ja mam biopron a ked mi je divne, ci uz od zaludka, alebo sa citim proste slaba, vezmem a je mi ok na dalsi den 😉

loginka
13. jan 2011

caves,
hlasim ze noc super otrasna, Domi bol hore od 1 do 4 a potom bola hore Lauri do pol 6, Domi vyplakaval v postielke, neviem co uz s nim, taky je zly, ci su to stale zuby, Lauri sa mi striedavo budila a zaspavala len na prse, aj po polhodinkach, uz neviem ako dlho to vydrzim

zucana
13. jan 2011

@blumka to co davas terezke sa pri kojeni a tehu neodporuca mi povedali....vitaminy beriem len to multicentrum a ked mam herpes tak to Bcko si dam navyse...kalcium mam na predpis a c-cko je bio cecko a to sa vycika....
ale dik...
a v probiotikach je asi mlieko....musim to pozriet....a to nemozem resp. laktosa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre