Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
13. jan 2011

kocky, my ranajky vobec... ked sa zobudi (okolo 7, +- nejaka pol hodka) kojim a potom aj skusam okolo 9 mu dat chlebik, ale nehrozi - ani suchy, ani s maslom. Takze ma okolo pol10 jogurt, potom kojim pred spanim a potom klasika. Som zvedava,kedy mu zacne chutit pecivko, lebo inak neviem, co mu budem robievat na ranajky....

blumka
13. jan 2011

@zucana po dohode s lekarom mozu imunoglukan uzivat aj rocne deti...alebo potom existuje aj nieco na baze hlivy ustricovej pre babatka len teraz neviem ako sa to vola...to by si mohla aj ked kojis, nie?

blumka
13. jan 2011

my ranajkujeme ako kedy...ked rano pije mlieko tak nepapa ranajy, ale ked nepije tak papa bude chlebik alebo jogurt alebo napr. dnes som jej dala jablko

olifcek
13. jan 2011

@blumka tu hubu majui ti martankovia v sirue 🙂

teuska
13. jan 2011

@olifcek ja mavam teda aj afty aj herpesy a raz dokonca aj naraz som mala 😅
dakujem za rady

olifcek
13. jan 2011

@teuska to vaaaazne? fiha...

teuska
13. jan 2011

vazne, ale naozaj ked som prestala s vlasskymi orechmi, tak afty zmizli. A trapili ma strasne, lebo ja orechy velmi rada. Som mala tyzden afty a tyzden nie a zas. Doktorka mi nieco popredpisovla, ale nic nezaberalo. Dokonca raz sa zubarka zhrozila, ze take velke afty este nevidela. Nastastie dufam, je to za mnou.

teuska
13. jan 2011

@maculik krasne fotocky mate. Adelka je cela mamina, pravda? Chcem sa opytat, Petko dostal na Vianoce tu archu? Hrava sa s nou?
Babenky poradte nejaku dobru hracku, co vase deti zaujala, lebo Petka najviac misky a lievil a varesky. Je to sice parada, ale predsa mu na narodeniny nekupim varesku 😀

olifcek
13. jan 2011

@teuska ta archa je super od roka a pol, podla mna... 🙂

blumka
13. jan 2011

baby, poradte aj mne co juli na narodky?

zoska
13. jan 2011

ahojte opat 😉

tak ste ma vyviedli z mojej nevedomosti o masle 😨
ja som bola presvadcena ze by sa mal davat rastl. tuk a zivoc. klasicke maslo az neskor...
ale u nas sa konzumuje, hlavne obyc. maslo, takze no problem budem davat take 🙂

No a k vitaminom...mne mm kupil na vianoc kapsule GS Ealden proti vypad. vlasov- a teda mozno je to aj tym ze uz nekojim, ale teda predtym mi padali katastrofalne a teraz ok, par vlasov ostane na hrebeni, ale to asi aj zdravemu cloveku
no a teraz po vsetkych chorobach beriem Hlivu ustricovu v tabletach od terezia comany, uvidime ci pomoze

Zajtra cestujem na Liptov- do Mikulasa, k mojim starym rodicom, aby sa z Nelinky potesili, lebo si poplakali vela kvoli tomu ze bola v nemocke, oni su z nej na vetvy, tak ideme kuknut na 1 den

juj @blumka co to pocuvam v spravach, ze v Krasnej je mimoriadny stav kvoli zosuvom pody? dufam ze vy ste ok, aj svokra aj vas new house 😕

svetlankat
13. jan 2011

@zoska MYSLIM ZE BLUMKA SU OK, ONI SU OD TOHO KPCA DOST DALEKO

olifcek
13. jan 2011

@zoska no to, co je v spravach.... tam to uz pada dlhsie... ide to od opatskeho... tam uz popadalo vsetko...

lenica81
13. jan 2011

baby, skusala som to uspanie doobeda len lezanim vedla, hladkanim a spievanim, ale v postielke nehrozilo, zacal sa tam stavat... pri mne na posteli zaspal, ale trvalo to cca 3/4 hodku... 😅 ale som si aj ja dobre pospala... ale keby to takto fungovalo, nefungovali by ine veci... 😀

svetlankat
13. jan 2011

@olifcek inac to je sila

svetlankat
13. jan 2011

@olifcek tam kde to pada mi byva kamoska, len teraz pred vianocami sa tam stahovali, vsetci sa im cudovali, ze tam stavaju, z jednej strany hornad, ved ich aj minuleho roku vytopilo a to este nemali dokoncene a z druhej strany padajuci kopec. Nikto im to nechce poistit, tak do takeho niecoho by som urcite neivestovala

svetlankat
13. jan 2011

@laxity toho nasho inteligenta mame doma uz skoro tyzden a poviem ti, ze maka v kuse, je to fakt uzasny pomocnik, nic lepsie sme kupit nemohli 🙂

maculik
13. jan 2011

@teuska dakujem 🙂
a ano, hrava sa s nou, vlastne hned na druhy den po Vianociach sme isli k svokrovcom do BB a darceky sme tam zobrali a hral sa s nou kazdy den, ten klavirik ho bavi a tiez hore tie zvieratka dava prec a potom ich skusa dat nazad. On ma rad take veci, ktore sa daju vytahovat a davat naspat, aj ked zatial tieto nevie trafit na miesto, ale aj to sa nauci 🙂
A ked mu zapneme tu hudbu, tak pri tom tancuje, Adelka sa s tym tiez hra, takze u nas je uz oboma vyuzita naplno.

Ale ja som na 1.narodky kupila toto (inak nic ine nejdem kupovat). Je to ta klasicka Tatra, co bola kedysi, pozerala som aj tie v Tescu a Draciku, ale tie su take akesi tenke a mensie, toto je taka pevna, neviem, ci ste ju niekedy mali doma, len vtedy bola oranzovo-neviemaka, teraz zmenili farbu. Dala som si ju poslat na Sk, tak dufam, ze bud.tyzden do piatku dojde, aby ju mm potom v nedelu doviezol.

http://www.4kids.cz/shop/productdetail.aspx?pk=...

blumka
13. jan 2011

@zoska, moja svokra ma dom na uplne opacnej strane, daleko od akehokolvek kopca a aj od vody a nas dom je sice na svahu, ale za nasim pozemkom sa uz nesmie stavat, je tam biokoridor, taky lesik, a a dookola su lesy, ale viem kde to je...ale nas to neohrozuje
@lenica81 ale nemozes chciet vsetko 😅 aj uspat vilka nie na rukach, aj ho uspat za 10 minut a aj tutuli mutuli s mm 😀 podla mna v tom pokracuje a raz vilko zaspi za 15 minut 😉 len vydrz...
keby si videla co robi juli pred tym ako zaspi tak by si si mozno povedala ze zlaty vilko...teraz som pri nej napr. lezala hodinu a pol 😀, stavala sa v postielke, mrnkala, ked som ju tapkala po ritke bola ticho akonahle som dala ruku prec, tak hladala moju ruku, potom sa zacala rehota, sadla si a nakukala cez tycky ci som tam...a ja sa stale musim tvarit ze spim a kolkokrat sa dusim od smiechu ale nemozem nahlas 😀

svetlankat
13. jan 2011

@teuska my sa tiez s tou archou hrame kazdy den, Misku dost bavi, takze nesuhlasim s @olifcek. Miska si tiez tie zvieratka vybera a vklada, povyberat vie uz aj tie spodne, ale tie jej este nejdu vlozit dnu. Takze ja len odporucam

jaja32
13. jan 2011

Ahojte, dnes sme mali poradnu- 8720 g a74 cm. Neskutocne sme sa s mm vytocili 😠 Dr. nam dal recept na vakcinu prevenar, tak mm rychlo isiel vybrat vakcinu do mesta (v nasej lekarni mali len hexa a prevenar nie). Nebolo vakciny veru nikde az nakoniec v poslednej lekarni konecne mali a pytali si 55 eur. Vraj takato je kategorizacia a system ich nepusti. Prenevar 13-valentny je hradeny poistovnou a 10-valentny nie. No staci? MM povedal, ze je to povinne ockovanie...to co ma byt? Tak sme obisli bez ockovania. Dr. povedal, ze to je cudne, tiez maju usmernenie a tam je vakcina bezplatna. Pozerala som aj stranku MZ SR a samozrejme je to tam tiez uvedene. Tak som napisala na MZ SR a poziadala o vysvetlenie. Ja nechapem. Zajtra idem opat k dr., dohodli sme sa so sestrickou, ze ona vsetko zisti a v nasej lekarni objednali vakciny. Pockam na odpoved z MZ SR a budem sa stazovat v lekarni.

svetlankat
13. jan 2011

@blumka 😀 😀 😀 zlata Julinka

garonka
13. jan 2011

@jaja32 to ake očkovanie ste mali mať? to MMR? čo je od 15 mesiaca?

maculik
13. jan 2011

@jaja32 pekne miery 🙂 my mame poradnu zajtra, tiez som zvedava, lebo nemam ani potuchy, kolko vazi a meria, viem len, ze cez 9kg.
@zoska tak prijemnu cestu 🙂 Ako idete, autom ci vlakom?

laxity
13. jan 2011

@svetlankat ja som vravela, že to je vec na nezaplatenie...my sme tiež nadmieru spokojní...som rada, že slúži a ste spokojní 🙂

jaja32
13. jan 2011

@garonka ockovanie v 11 mesiacoch... vlastne tretie preockovanie infanrix hexa a prevenar
@maculik ja som cakala, ze bude mat aspon 10 kg, ved je to co nosit a to ma len ked je oblecena. Za 2 mesiace pribrala nieco cez pol kila

svetlankat
13. jan 2011

@jaja32 krasne miery a s tym platenim si ma sokovala

blumka
13. jan 2011

@jaja32 to je divne 😕 nas to caka 25.1 😒 som zvedava co to..ale nezaplatim ani cent
@svetlankat a to som opisala len to najlepsie..okolo toho su este kadejake vzdychy a plutie atd 😀

garonka
13. jan 2011

@jaja32 joj nam už take pichli na 10 mesiacov a ďalšie bude 7.2 to tobi nema ani 12 m a už ma mať to MMR ale prekladam ho
ja som nič neplatila ta čo je? no som zvedava čo ti odpišu 🙄

svetlankat
13. jan 2011

@jaja32 inac my ideme zajtra na ockovanie, tak dam vediet ako sme pochodili my

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre