Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
13. jan 2011

@blumka 😀 😀 😀 to aby si sa nenudila

lenica81
13. jan 2011

@maculik a to ma nejake tlacitko na vypnutie, bo my sme baterky vybrali... 😅

lenica81
13. jan 2011

@blumka... tak budeme skusat... 😀

jaja32
13. jan 2011

@svetlankat @blumka telefonovala som aj so znamou farmaceutickou samospravneho kraja a zajtra mi to preveri. MM hovoril, keby to bolo 5 eur...dobre, tak zoberie. Pockam na odpovede a vysvetlim to aj lekarnikovi 😵
Vyhlasenie na stranke MZ SR (ked sa vam chce citat 🙂 ):

Očkovanie detí proti pneumokokom bude aj naďalej bezplatné. Ministerstvu zdravotníctva SR sa v náročných cenových rokovaniach s výrobcom podarilo znížiť cenu každej dávky vakcíny Prevenar 13 o 4,5 eur. To znamená, že táto vakcína bude i naďalej bez doplatku pacienta a bude plne hradená zo zdravotného poistenia. Rodičia si pre očkovanie svojich detí budú môcť vybrať medzi 10 a 13 valentnou vakcínou. Obe vakcíny budú bez doplatku a bude sa nimi očkovať podľa platných očkovacích schém uvedených v schválenom príbalovom letáku (SPC) - 10 valentnou v schéme 3+1 (spolu 4 dávky) a 13 valentnou tak ako doteraz v schéme 2+1 (spolu 3 dávky).
Toto rozhodnutie je výsledkom cenových rokovaní s výrobcom, odbornej diskusie pediatrov a odborníkov na vakcináciu, ako i Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorý v tomto rozsahu pripravil od 1.1.2011 aj aktualizáciu očkovacieho kalendára.
Vďaka tomuto opatreniu ušetria pacienti a taktiež aj zdravotné poisťovne. Očakávaná úspora pre zdravotné poisťovne je cca 810-tisíc eur.

laxity
13. jan 2011

@jaja32 tiež som šokovaná z tej sumy a to akože u každého doktora inak 😠

maculik
13. jan 2011

@lenica81 praveze nema 😝 😀

lenica81
13. jan 2011

idem ja fuc... pekny vecer este... 😉

jaja32
13. jan 2011

@blumka vidaaas, vidaaas.....zle sa kupuje Julinke k narodeninam, ked vsetko uz mas.... po Terezke 😀

Moji rodicia malej kupia trojkolku, tusim @svetlankat nejaku vyberala. Lepsie povedane my vyberieme a rodicia zaplatia. Kamoska mi v obchode uz odlozila, zajtra mi posle foto, aby som si pozrela aj na nete. Vraj ma bezpecnostne pasy, striesku, slnecnik a neviem co. Stoji 70 eur so zlavou 60 eur. Sondovala som u mamiciek a vraj su spokojne a deticky sa vyvazaju. Neviem co je na tom pravdy. My mame problem byt kociku dlhsie ako 30 min., tak snad takto sa dlhsie povozime.

jaja32
13. jan 2011

@laxity nie u doktora, ten sam povedal, ze sa neplati...v lekarni, vraj system nepusti a ten pyta 55 eur. Taku maju kategorizaciu. Je to hlupost.

svetlankat
13. jan 2011

@jaja32 inac ja len potvrdzujem,Misa sa dokaze vyvazat v tom nasom aute aj cely den

jaja32
13. jan 2011

uz ked som sa rozpisala....dnes som dala na veceru 1x kasu (hodinu pred spanim) a tesne pred spanim este natalka spapkala 150 ml mlieka. Som zvedava, ci to bude mat nejaky vplyv na spanie. V noci sme boli 2,5 hod. hore, cez den spala 1 hod. a nebola som vobec pri nej. Len som ju uspala. No zazrak. Som zvedava co bude v noci. Zatial uz spinkame 2 hod. bez prebudenia.

jaja32
13. jan 2011

@svetlankat ved som myslela aj na vas...tak uvidim. My kupime novu stolicku... co uz, ked vyskakujeme z tej novej co mame 🙂 🙂

blumka
13. jan 2011

@jaja32 ale vies co je mne cudne, ze vas poslali po tu vakcinu do lekarne...ved ked lekar vie ze vas ide ockovat tak ak je to hradene tak to ma mat u seba, ci? nechapem..predtym si tiez chodila kupovat vakcinu?

a trojkolku mame aj my, terezka sa na nej rada vozi 😉

svetlankat
13. jan 2011

@blumka ja som pozerala v spravach, ze od noveho roku to ma takto fungovat, dr da recept ty si ho pojdes vybrat do lekarne a tak zaockuju. Este som vravela mm, ze aka hovadina, aby mamicky behali s tymi malymi detickami po lekarnach. My ideme zajtra, presne kvoly tomu ide so mnou aj mm, tak dam zajtra info ako sme pochodili my

olifcek
13. jan 2011

@jaja32 v telke vraveli, ze 13 sa bude doplacat z nasich penazeniek, v pripade, ze uz bolo aspon jedno ockovanie 10 a chceme 13... daj si pichnut 10 a bude to zadara

olifcek
13. jan 2011

ja som to kukala este v minulom roku v spravach... asi v oktobri, novembri?

svetlankat
13. jan 2011

bru baby

zoska
13. jan 2011

@blumka tak super, to som rada, tak vazne to znelo v tych spravach 😒
@jaja32 toto je sila! 😠 som zvedava co napisu z MZ potom daj vediet...hlavne nic neplatte!
@maculik vdaka 😉 ideme autom, my vsade autom chodime 😅 ale vcera som sla vlakom zo Ziliny po dllllhom case, bola som s kamoskou svadobne saty zhanat a vybrala si v tom salone co ja, tak som si aj svoje vyobzerala a zaspominala....nechcelo sa nam trepat cez strecno autom

idem sa vam cosik pochvalit do tajnej 😉

zoska
13. jan 2011

jaj a este som chcela @garonka ...nasa dr. chcela ockovat Neli tiez v 10tom mesiaci to co sa v roku, a to v 15.-18tom chcela davat v roku... nechapacka 🙄
ale salmonela a prechladnutie nam to vyposuvali a teraz to bude sediet presne...

olifcek
13. jan 2011

nam Oliv ide dnes bez spanku... uff

blumka
13. jan 2011

@svetlankat tak akoze nech sa daju vypchat...ja este budem platit za nieco co nechcem? a co mi niekto prikazuje ale pritom si umyva nad tym ruky? 😠

zoska
13. jan 2011

viete co 😀 uz sa musim smiat..
my mame lekaren v komplexe kde je dr a asi pred POLROKOM bola na poradni maminka s rocnym chlapcom a sestricka sa "zlutovala "ze tam nema mm tak ze jej ona ide vybrat vakcinu...a ta mamicka e: vy nas idete ockovat???
sila ze?
1. prekvapko ?: chodte po vakcinu
2.prekvapko: ideme vas ockovat...to neviete, asi sme vam to minule nepobvedali... 🙄

a VDAKA tomuto pripadu viem co ma caka....
ale platit za povinne ockovanie nebudem 😠

zoska
13. jan 2011

@olifcek skus pozriet do zadocku, urcite tam je baterka 😀

olifcek
13. jan 2011

@zoska 😀

avaka
13. jan 2011

caute 🙂
@jaja32,to co?to bolzase niekto mudry vtej lekarni... 😖 no a ak sa bude vazne behat pre vakcinyy do lekarne....no uz nevedia,co by vymysleli.. 🙄
@laxity,ja tiez davamobyc.maslo,aj ked som citala,ze rastlinne sa ma...a struham na to kalerab+mrkva,alebo uhorka,no nevie sa dojest....keby tak ostatne jedla,potvorka...
@lenca81,aj avokado zmiesane s maslom som skusala,tiez chutilo 🙂
a tiez uspavam bezne hodinu a viac,aj ked je na prse,lebo,ked doje,tak musi pobehat po posteli,porobi mi zle,alebo pusinky(podla nalady)pospieva la -la- la.ponatahuje sa s kablom od lampy,poskusa,ci spadne,ked sa pusti,potom zo 5 x zase mlieko,este to nejde spat,tak zase skusa,potom hladkam,skrabkam,hadze sa do perin a tlieska ,potom uz ked vidim,ze je nalomena,tak ju davam lezat,ked sa stavia,jej to je smiesne,ale to uz zostane lezat a spi,alebo na prso a spi.... 😅 ale niekedy zaspi aj rychlo 😅
@svetlankat,ani ja nedavam ranajky,lebo rano kojima potom cca hodinu od zobudenia ma desiatu ovocmu a potom pred spanim zase mlieko,obed az po spani...
mna to baby,ale tak blbo vychadza,nebude vadit,ked uz bude mat len 1 spanok,ze dam obed az ked vstane? 😅 lebo ak vstane o 8 a spat pojde o 11,tak ma desiat a mlieko pred spanim...

baby,nechavate deticky vsetko same jest lyzickou?
my sme sa dnes boli prihlasit u novej dr.malej sa paciilo,boli tam hracky,tak jej hned spravila aj rocnu prehliadku a v polovivi to malej trklo a zacala hucat... 😅 dr.aj sestricka v poho,velmi mile... 🙂 len mi bolo divne,ze nemam v noci tolko kojit,lebo preto potom nechce cez den jest 😕 ,ale to asi blbost nie?ved mm je lahko stravitelne a keby nebola hladna,tak ani rozky a chleba by nejedla a toho by spraskala...a mame 7660g a vysku nepamatam...
este ma caka mila povinnost ist k starej dr.pre kartu 🙄
dnes spala mala do 9 a kedze sme boli u dr.nesla spat ako je zvyknuta ,tak som ju nemohla uspat,som tam s nou lezala,ani som neuvarila,az vecer a musela somutekat o 14-tej s kocikom zase von...
a na narodky som kupila v lidli hud.nastroje,tak budemehrkat 😀 apotom macka,lebo ked sme boli pre rekl,cizmicky,tak bol na pulte a hucala,brum brum,tak som ho upila,pekny makucky a kocku,kde sa vhadzuju rozne tvary a dreveny vlacit(vagony s menom),potom som zistila,ze som mala kupit radsej nieco poriadne anie 4 blbosti.. 😅
wow,ani by som neverila,kolko toho dokazem za 1 den zazit... 😅 a to som urcite na nieco zabudla 😀

alex
13. jan 2011

ja som tiež čítala, že budú hradené z poisťovne, tak neviem. My ideme na poradňu 15.2. a to nás budú aj očkovať, tak potom uvidíme.

blumka
13. jan 2011

@avaka 😀 ty sa teda nemozes stazovat na stereotyp na materskej 😀
ja teda julinku nenechavam jeste lyzickou este vobec...to by vyzeralo 😅

avaka
13. jan 2011

@blumka 😀 .ono to taklen vyzera...
ja sa pytam,lebo dr.sa ma dnes pytala,ci uz je sama? 😕 ja tiez nedavam,len chleba a take,aj banan,ked jej dam,tak si odkusne tolko,ze ju natahuje a obed si ani neviem predstavit...

avaka
13. jan 2011

@blumka ,myslis,ze to nocne kojenie moze ovplyvnit denne jedenie?lebo mi vravela menej kojit v noci,ale co budem vedla nej lezat a hovorit,ze pani dr.vravela menej papat v noci... 😅

olifcek
13. jan 2011

@avaka ja lyzicku dam, ale drzim Olivke rucku a spolu naberame i papame, este maju casuuuuuu

len koj dalej, mm je i od smadu... ja kojim hooodne a uz konecne i cez den papame, zubky uz netrapia, zda sa 😵 😵 😵 a pozri, mame 9780g 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre