Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
13. jan 2011

my konecne zaspavame... oliv nespala ani sekundu od 11.00... nocny spanok mala 10hodin... ale prali sme spolu, kupkala sa, tancovali sme, boli sme vonku, vyvesali sme pradlo, upiekli kolacik, nahanali sa, paq s tatkom tancovali, hrali na klavirik, pomahala mi pri zehleni, a konecne zaspaaaava... uz i zubky umye, prebalena, prezlecena 😵 😵 😵

zucana
13. jan 2011

@avaka veru veru ja vravim : nie mliecko daj si dudasik nie nie nie no dobre tu mas 😀
A nik mi tu knihu o zaspavani neposle?
Inak den zly..... Umrncana s horuckou Iba rano som dalla cipok potom fez den ficala na 37.3 a vecer 38.3 tac som dalla cipok. zaspala o 20.00 a 20.30 hore hysaky ze mecche spat a di 23.00 ficala.ja Po dni na rukAch a placu a kramov som mrtva. Uvidime co zajtra

olifcek
13. jan 2011

@zucana nemas panadol baby sirup? ten je i na bolave zubky, i chripku...na viac ako cipok... knihu mas v emaily

zucana
13. jan 2011

@olifcek tu je jediny liek pod. Ako paralen a bud sirup al. Cipok a zo sirupu mi grcala
Dik za knihu bru

olifcek
13. jan 2011

@zucana panadol by jej chutnal 😵

bruuu, idem i ja...

olifcek
14. jan 2011

no ,,super,, dalo mi to tu az 3x

olifcek
14. jan 2011

bre ranko. Oliv sice zaspala skor, uz o polnoci, ale vstala o 6.35 😅 a to sla vcera od 11.0 bez spanku... Bud mam redbullove mlieko, alebo ma Oliv skutocne niekde schovane baterky. Este sa valame po posteli, no, uz ju pomalicky opustame...

olifcek
14. jan 2011

esteze sa to da cez preklepy opravit

janielah
14. jan 2011

Dievcata zdravim Vas ! 😀

Ako sa Vam tu dari? Stale sa tu veselo debatuje? Mne nejak neostavalo casu, ale pomaly by som to chcela zasa napravit, ze by som aspon sem - tam nakukla...

Nieco som docitavala, ale zvacsa som nenadobudla nejaky prehlad....iba nieco o Olivke, o Nelke Zoskynej, Viky, ze je chorucka a ze Julinka nebude este papat sama s lyzickou, v zachrane Blumkynho pribytku 😀

My sa mame dobre, papame vsetulinko vsetko, aj mliecka dost pijeme, zrejme mame malinko nieco cez 9 kg, ale sme dost dlhy, ako slizik 😀

1.1. urobila prve samostatne krociky a dnes beha ako sinter po celom byte uplne sama 🙂 robi nam radost, aj krasne zaspava, naucili sme sa uz tak, ze len ju pomojkam, polozim a mozem ist. A prespi celu nocku, ale to sme viac menej my mali tak stale, az na to obdobie ked sme prechadzali potom na vecerne kase a tak.
No a stale rozprava, ale najradsej vykrikuje na tatinka, s tym je to medzi nimi laaaaaaska najvacsia 😅

Tak sa tesim na novinky od Vas. A my ideme na poradnu 25.1., a tiez aj ockovat by nas mali, tak som zvedava, ze co to za novinky...

jaja32
14. jan 2011

Dobre ranko ci dobry den 🙂
@blumka no ja som si zatial vzdy bola sama zobrat v lekarni vakcinu

A tu je odpoved z MZ SR:

Vazena pani,

Na Slovensku mame od 1.1.2011 v ramci povinneho ockovania dostupne dve vakciny:
1. Synflorix – vakcina proti 10 serotypom/ 10 valentna
2. Prevenar 13 - vakcina proti 13 serotypom/ 13 valentna

Kedze su obe tieto vakciny v povinnom ockovani, obe su BEZ DOPLATKU pacienta.
Vakcina Prevenar 10 u nas nie je dostpuna – predpokladam, ze ste mali asi na mysli Synflorix 10 – v kazdom pripade, ako pisem vyssie, aj ten je bez doplatku pacienta.
Odporucam Vam preto skusit bud inu lekaren, ale sa este raz obratit na Vasho osetrujuceho lekara.
V pripade, ze budete mat i nadalej problem, nevahajte sa na nas obratit, v ramci nasich kompetencii a moznosti Vam ochotne pomozeme, pripadne poradime na koho sa dalej v tejto veci obratit.

laxity
14. jan 2011

Ahojte

@zucana som ti poslala mail, skús si to pozrieť či je to ok a či je to dostatočne veľké 🙂

my sme spali do 7.30 to tu dlho nebolo 😀

svetlankat
14. jan 2011

dobre ranko baby, my od sistej fungujeme, dnesideme na cvicenie na fit lopte s detickami, tak sa tesim

svetlankat
14. jan 2011

@jaja32 zjavne v tej lekarni v tom maju chaos a bohvie ci aj lekarka neurobila chybu pri recepte kedze prevenar 10 u nas nie je

olifcek
14. jan 2011

@jaja32 fakt uzas, grr... Ja, ked som to kukala v spravach, ked to bola novinka, tak hovorili o doplateni, ale len, ked uz bolo babo aspon raz ockovane 10 a rodicia chceli dalsie 13... Po novom uz len 13budu, ja ale este 10chcem, musim si to ustriehnut 😉

olifcek
14. jan 2011

@janielah vitaj

janielah
14. jan 2011

Dakujem Oli 🙂 akurat som pozerala Oliv, krasne vyrastla 😉 a aka vlasatica je z nej 🙂 co mate nove?

janielah
14. jan 2011

Dakujem Oli 🙂 akurat som pozerala Oliv, krasne vyrastla 😉 a aka vlasatica je z nej 🙂 co mate nove?

olifcek
14. jan 2011

@janielah dakujem Jani za komenty k fotkam 😵 veru vyrastla... ved mame takmer 10kg a dlzka naposledy 73cm.. 😵 nie je najdlhsia ale uz zdaleka nie najlahsia 😵 😵 😵 😵

nove? mali sme rocik, vcera rocik co sme doma z nemocky, chodime zatial len okolo nabytku, ked tancuje uz sa pusti a bez drzania tancuje, no @blumka, ktora doteraz mala vo vsetkom, co sa OLiv tyka recht, predpoveda, ze budeme chodit v tomto mesiaci, tak uvidime, Oliv je dost opatrna zda sa 🙂 rozprava o dusu, napodobnuje tiez tak, tancuje uchvatne, niekedy hodim video, az natocim, chodi neskoro hajat, no viac deticiek chodi hajat neskoro, len my odtialto vedieme, hehe, ale nevadi, Oliv je vitalna, usmievava, spolocenska, nechradne, takze som spokojna 😵 😵 😵

no ale Ty sa pochval viac, gratulujem ku chodzi, je uzasne divat sa na tie malicke osobky ako chodia, ked som pozerala Misku od @svetlankat, ktora zacala chodit v 10 mesiacoch a Viki od @zucana, ktora zacala v 11 mesiacoch samostatne chodit, tak mi az slzy po lici sli... ved len nedavno sme sa bavili o tehu, potom sme mali doma uzliky a teraz? uz chodiace osobky... jaj, i drobcek od @rivatha chodi, len tam som video nevidela este, neviem, ci je 😵 😵 😵

olifcek
14. jan 2011

@janielah dakujem Jani za komenty k fotkam 😵 veru vyrastla... ved mame takmer 10kg a dlzka naposledy 73cm.. 😵 nie je najdlhsia ale uz zdaleka nie najlahsia 😵 😵 😵 😵

nove? mali sme rocik, vcera rocik co sme doma z nemocky, chodime zatial len okolo nabytku, ked tancuje uz sa pusti a bez drzania tancuje, no @blumka, ktora doteraz mala vo vsetkom, co sa OLiv tyka recht, predpoveda, ze budeme chodit v tomto mesiaci, tak uvidime, Oliv je dost opatrna zda sa 🙂 rozprava o dusu, napodobnuje tiez tak, tancuje uchvatne, niekedy hodim video, az natocim, chodi neskoro hajat, no viac deticiek chodi hajat neskoro, len my odtialto vedieme, hehe, ale nevadi, Oliv je vitalna, usmievava, spolocenska, nechradne, takze som spokojna 😵 😵 😵

no ale Ty sa pochval viac, gratulujem ku chodzi, je uzasne divat sa na tie malicke osobky ako chodia, ked som pozerala Misku od @svetlankat, ktora zacala chodit v 10 mesiacoch a Viki od @zucana, ktora zacala v 11 mesiacoch samostatne chodit, tak mi az slzy po lici sli... ved len nedavno sme sa bavili o tehu, potom sme mali doma uzliky a teraz? uz chodiace osobky... jaj, i drobcek od @rivatha chodi, len tam som video nevidela este, neviem, ci je 😵 😵 😵

janielah
14. jan 2011

@olifcek Oli moja, a vidis, aka si bola ustrachana, ja som ti to tiez vravela, ze Oliv je sikovna bojovnicka, a ze vsetko dobehne....vidis, aj pred nedavnom som volala s Alex a jej Kubko je daleko tazsi a vacsi ako Krpka...a pritom v dievcatkach Krpka viedla, co sa tykalo porodnych proporcii....do kelu... 😎
To sa potom uz velmi individualne rozvija... Ale mam z vas teda radost.

Co sa tyka malej, tak ta mi robi kazdy den nadhernym, je to moje slniecko, stale sa smeje a ak aj pocuje, ze sa niekto dospely smeje, tak sa zhurta prida, aj ked ani netusi, ze na com sa to smeje 😀 My chodime spinkat tak nieco pred osmou, vstavame vsak nieco po 7.00, ale za to sa ani raz v noci nezobudi, a mozem ju uz aj nechat v jej izbicke samu... (ja sa tam vsak vzdy aj tak presuniem po dokukani TV, lebo tam mame tiez postiel) - no chybala by mi proste 🙂

Jedine co u nas nie uni - tutti ---- svokra a spolunazivanie s nou.....je to uz na hranici, naposledy sme sa tak pohadali, ze hrozil rozvod.....takze to akutne riesieme, lebo ja nedovolim, aby mi taka osoba rozbila manzelstvo a vzala otca nasmu nadhernemu dietatku....

Je to na dlhe rozpravanie - pisanie o nej, ale ved kazdy zdravy clovek vie, ze rodina ma byt sama, akurat ona to nevie....fuj...

maculik
14. jan 2011

Ahojte, tak sme doma z rocnej prehliadky, ockovanie dame az bud.tyzden a kiahne nedame, dohodli sme sa, ze ich dame az ak ich nechyti kym pojde do skoly.

Petrik ma 73cm (cakala som viac) a 9,15kg (to som pri jeho papani viac necakala 😝 , Povedala, ze uz tak rychlo nepribera a nerastie, ako predtym, ale ze to nevadi, pozerala aj rastovu a hmotnostnu krivku a sme v priemere.

Hovorila som jej, ze nechce ziadne pecivo, tak mam vraj skusit nejake chlebove tycinky ci co, musim to dnes pozriet, alebo tie Zwiebel keksy, aj to pozriem.
A mozeme zacat davat ryby, ale ked som sa jej pytala, ze ake, tak sama povedala, ze aj ona ma problem vybrat si rybu pre seba, kedze sladkovodne ktovie cim krmia a morske maju v sebe tolko bordelu, ze az.... Ale ze raz tyzdenne nejaku mozem, tak skusim pozriet v obchodoch, ci aj ryby existuju bio 😅
A mozeme pridat bielok, je vraj trosku tazsi na travenie, ale rocne deti uz su s tym v pohode.
Tak vyskusam bud.vikend, lebo zltok mal vcera, tak aby mal tyzden pauzu.

Inak celu poradnu prekecel, smial sa, ani len nezamrnkal, vlastne raz, ked ho merala pri stene (kedze po leziacky sa stale vrtel), ale to len tak trosku zaprotestoval 😉

Idem ho dat buvat a potom docitam.

olifcek
14. jan 2011

@maculik my ppame bielok ale len kusok, ale to preto nedavam viac, bo alergen x;o)

inak super miery... a neboj, mne Oliv od vianoc nepapala skor nic a itak pribrala x;o)) mm je super x;O)

olifcek
14. jan 2011

@janielah no, veru, na Olivke vobe cnie je poznat, ze sa narodila skor... zdravotne to nebolo nastastie poznat nikdy, len bola drobnejsia, to ju prezradzalo, no dnes uz nic x;o)) som na nu moc hrda 😵 😵

olifcek
14. jan 2011

@janielah mas sem pristup?

inak, ked si sa dne sozvala, myslela som na to, ako ste to vyriesili s bytikom 😵 😵

laxity
14. jan 2011

@maculik veď krásne miery super 😵 ...a s tými rybami asi aj u nás bude problém 😕

olifcek
14. jan 2011

hehe, moja duracelka ide hajiiiii..... som zvedava, ci uz paq potiahne az do noci zase 😀 😀 juj, ale brala bych vstavat o pol siedmej i skor... nech cosi z toho dna mame 😅

olifcek
14. jan 2011

ideme si lahnut... snad aspon hodku daaa... 😉

jaja32
14. jan 2011

Ahojte, tak mame po ockovani. Natalka bola statocna. Nechcela lezat, tak plackala a ked sa posadila, tak bola ticho. Ockovali nas Prevenarom 13. Dr. vsetko zaklincoval otazkou : a vcera som vas aj prezeral?

Najnovsia skusenost s uhradou vakciny. Distributor predava vakcinu Prevenar 13 - 10 ks v baleni - tu sa nedoplaca nic a po jednom kuse, kde sa plati za kus 4,51 eur. Samozrejme, ze ani jeden distributor nemal 10 kusove balenie. Aj aj tak sa da podnikat. Magistra v lekarni obvolala vsetkych na okoli. Staci vam? Kazdy si najde nejaku medzeru aby zarobil.

maculik
14. jan 2011

@olifcek @laxity diky, ved hej, vlastne som vacsiu vahu ani necakala, len som myslela, ze je vyssi, ale to sa asi len taky zda 😀
a rybky, veru, to bude problem. Mam v mraznicke pangasiusa, zajtra robim na obed, ale jemu este nedam, skor pozriem dnes v obchode, ci nemaju nejake bio ryby. A uvidim, co budem davat.

Kocky, neviete nejaky lahky, rychly recept na morc.prsia, to, co robim dokola, sa mi nechce zase robit, nieco nove by som vyskusala... teraz robim len cesnacku a tortel.s pestom, ale na veceru bude masko s kasou.

maculik
14. jan 2011

@janielah jej,tak uz aj vy chodite? Gratulujem 🙂
A suepr, ze sa mate dobre, veru, mala by si sem viac zavitat, aj ked pri chodiacom drobcovi to take lahke asi nie je 🙂

jaja32
14. jan 2011

baby, prosim vyjadrite sa k tejto trojkolke ...@blumka kuk 🙂 Tu je draha, v draciku maju za 69 eur a este mi daju aj zlavu.

http://www.hrajko.sk/trojkolka-smart-trike-plus...

olifcek
14. jan 2011

kupte pstruha. Ten zije len v tecucich a cistych vodach. Pangasiusa urcite detickam ed

olifcek
14. jan 2011

kupte pstruha. Ten zije len v tecucich a cistych vodach. Pangasiusa urcite detickam ed

olifcek
14. jan 2011

@maculik tak tu rybu babu urcite nie. Kup pstruha, ten zije v tecucej a cistej vode.

olifcek
14. jan 2011

najprv neodosle, napisem znova a odosle i predosle. Pisem z mt, ale i na pc je ten kon divny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre