Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

laxity
14. jan 2011

@maminnka jáj tak o tom nepochybujem, že aj Peťko bude fešák veliký 🙂 a jarnú bundu si pre Natálku akej veľkosti zobrala?

olifcek
14. jan 2011

@maminnka 😀 😀 😀 sorrry

@laxity joj, veru, nadhera... ja skusim aspon leginky od nich, lebo uz nemam moc penazi a od mm nechcem pytat, i ked je jasne, ze sa tomu nevyhnem 😅

u nas dalsi zazrak. prvy sa stal na narodky malej, ked sa jej nechcelo este vstavat, zamrncala, prisiel k nej mm, dal si ju na seba a tak spolu hajali asi dve hodky... dnes druhy zazrak. kym ja som bola v sprche, Oliv si umyvala zubky a ked som prisla, mm usmev, a Oliv spi mm v naruci 😵 😵 😵 uzasneeeeeeeee 😵 😵

len dufam, ze uz potiahne do rana, a nie, ze sa o hodku zobudi a bude buntosit do rana 😅 ideme sa presunut do spaaaalne

maminnka
14. jan 2011

@laxity vsetko som jej kupovala vo velkosti 12-18 mes.

olifcek
14. jan 2011

@laxity soms a chcela opytat na cosi z tej cinskej a zabudla som, kym som napisala prispevok vyssie, joj....

lolka
14. jan 2011

cafte, vidim, ze niektore tu nakupujete Nextik, krasne vecicky maju 🙂 dnes som bola v Eurovea a v Mothercare maju 50% zlavy, tak tam chcem zbehnut, lebo dnes nebolo casu.
ja obcas objednavam malej GAP, pacia sa mi od nich veci.

u nas sa uz tiez spi, ale uz 2x som bola pri nej, pocujem mrnkoty a ona si sedi a pretiera ocka 😅

laxity
15. jan 2011

Ránko sa praje 🙂

@olifcek kľudne sa spýtaj 😉

Ako som bola včera u sestry a rodičov od 16.30 do 19.30, tak prídem domov a mm s Naty spinkajú 😵 . Tak a dnes som sama...čo vymyslieť...asi to istí Aupark 🙂

maculik
15. jan 2011

ahojte, kde ste kto?
My sme uz napapani, mali sme cesnacku od vcera a vecer som spravila morcacie s kari a kokos.mliekom, pouzila som ho prvykrat a vyborne to bolo.
Adelka buva a Petrik sa hra, ked sa zobudi, planujeme ist sa len tak prejst do mesta, na dzus a pivko, len dufam, ze nezacne prsat, akosi sa zatahuje a pritom hlasili cely vikend slniecko.

@maminnka a nakupovala si cez net, ci v BA v obchode? Ja tiez v pond., ked bude doobeda P.spat, planujem pozriet veci a nieco pekne kupit, len neviem, ci UK sa to da poslat aj sem do Nemecka.

olifcek
15. jan 2011

@maculik my uz po obede a o chvilku ideme z domuuuu... x;o)

ja lubim rezen obalovany v kokose... prida sa kokos do struhanky, mnam

maculik
15. jan 2011

kocky, odkedy sa moze cesnak?

olifcek
15. jan 2011

@maculik od roka

maculik
15. jan 2011

@olifcek daki. Pytam sa preto, lebo mm dal dnes ochutnat Petikovi cesnacku a ked videl, ze mu chuti, tak ho normalne krmil a on zjedol asi deci. Nebolo tam vela soli a potom uz len majoran, ale ten cesnak.... Aj ked boli len 4 struciky na maly hrniec, ale aj tak. Ja som prisla uz az ked dojedal a on nevedel, ze cesnak by este nemal.
Tak hadam neva, ze rok mame az o 2t 😅

A potom papal s nami tu spenatovu ryzu, tu mohol, lebo my ryzu nesolime, az kazdy na tanieri si dosoli. Takze obed, co som mu vcera robila, zase nejedol, ale aj tak mu vcera nechutil, tak aspon ze toto papal.

avaka
15. jan 2011

ahojte 🙂 ,my spime od 12:50,uz mame len 1 spanok 🙂 ,je to lepsie,lebo sme boli s toho len domylene,ked raz tak,raz tak.....a rano spime do 9:00 😎 ,vecer zaspi o 20:30,keby som vedela,ze ju nedomylim,radsej by som to posunula 8:00,19:30,ale sa tesim,ze tak krasne spinka... 🙂
baby.ktore mate 1 spanok a kojite pred obed,spankom,kedy davate detom obed?mne ked rano takto vstane,tak musim dat obed tesne pred spanim a potom uz nevladze mlieko pit a tym padom,zle zaspava a place... 😒 ale ved o 15 tej je uz na obed neskoro 😕
dnes papala o 12-tej,masko+zeĺeninka,k tomu cestovinky,normalne velke kusky tlaci tymi dvoma zubami 😀 ,mixnute ani nechce,takto sa citi dolezito 😀 😎
@laxity,my mame take iste auto,len ruzove,aj dnes sme sa uz vozili 😀 a zubky jej vecer ja pretrem,potom sama si musi,minule slohla neteri kefku zubnu 😅
tak idem,lebo uz piseme spolu 🙂
ozaj a uz mozem trochu mlieka do varenia,ze 🙂 by som skusila kasu zem.,aj cesnak a cibulu,trochu soli...?

maminnka
15. jan 2011

@maculik nakupujem iba cez net, v obchode iba v case vypredaja, lebo tento BA NEXT je neskutocne predrazeny! Do Nemecka Ti to poslu, bez problemov. Oni poslu aj na SK, ale len velmi obmedzeny sortiment a nabvyse, za vyssie ceny ako sapredava v UK!

laxity
15. jan 2011

@maminnka no ja som bola dnes v Nexte kedže som dostala na Vianoce poukážku ale ceny sú otrasné, ale tak kúpila som šaty a kratase 😵

olifcek
15. jan 2011

@avaka ja mlieko do varenia este nedavam, zacnem az tak o pol roka az....

@maculik 😉 a ved na sk posiela baba, od ktorej kupujeme my z kosic nextik... kurz ma 1.38... ona si to dava fikane poslat do londyna a odtial kurierom do mesta, kde zije, niekde na sr, neviem uz kde... a odtial posiela nam... vravela, ze nedava si poslat priamo na sk, lebo ne rozdiel medzi nextom, ktory poslu na sr a tym, ktory jej chodi z londyna 😅

my uz domaaaaa, uzasny dnik mame zasebou

a Oliv jak vcera zaspala cosi pred 22.0 tak hajala do 10.30, ze wow... sice casto cuckala, ale co uz... ja som itak nevedela spat, soms a prehadzovala, sledovala mm a Olivku ako spokojne hajaju... az okolo 7mej som konecne zaspala, Oliv s ana mna nalepila a hajala som do 10.30, lezala som tak, ze Oliv si sama vzala prso, ked chcela 😵

uvidime, ako pojdem ehaji dnes 🙂

maculik
15. jan 2011

@olifcek no ved ja som si cez nu uz objednavala, len ked mne by to bolo lepsie poslat rovno sem a ona vtedy ze radsej to posle k nasim, potom oni to musia posielat sem alebo cakat, kym my dojdeme. A pravdupovediac, nechcem velmi, aby nasi o tom vedeli, lebo zase povedia (teda tato 😀 , ze oplieskavam peniaze na kraviny, ci nemaju dost oblecenia. Hmm, ale ked tak rozmyslam, mozno by som si to dala poslat k segre.

ale ked @maminnka hovoris, ze by mi poslali normalnu kvalitu do Nemecka, myslis, ze to nebude tak, ako pise olif, ze na Sk posielaju horsiu kvalitu, tak ju poslu aj do Nem?

olifcek
15. jan 2011

@maculik abo nechaj poslat ku nam a ja Ti to poslem x;o) nemusi ani segra vediet 😉

maculik
15. jan 2011

inak, boli sme sa v meste prejst na 3h a po ceste sme zistili, ze vecer sa nam asi nebude chciet varit, tak sme sa stavili u Japoncov, dali si polievku (ale taka porcia, ako pre dvoch, obaja sme nechali) a kupili sme si malu porciu sushi k vinku. Len uz je tazko si takto ist posediet, kedze Petik nevydrzi sediet a chodit este nevie a po tej spinavej dlazke, kde stale by sa aj tak plietol pod nohy, ho nedavame plazit sa (keby aspon lozil...), takze uz bol po 20min nervny, tak sme to spraskali a isli rychlo von :D

Obaja uz spia, my ideme pozriet nejaky filmik.

@olifcek tak to vcera Oliv celkom skoro zaspala, nie? Teda na jej pomery 🙂

maculik
15. jan 2011

@olifcek vidis, aj to je moznost :D Este uvidim, co odpise @maminnka ohladom tej kvality, ale mozno by som to takto spravila. lebo pred segrou sa zase citim blbo, ze ona malo zaraba a ja minam na taketo oblecko 😒 Ale zase moze byt rada, ved to ostane pre jej babo 😎

maminnka
15. jan 2011

@maculik hmm, ja som este nepocula, ze na SK ide horsia kvalita... no ale ako vravim, mne ide hlavne o ten sortiment, preto nakupujem cez net, posielam ku k amoske a ona mi to z Londyna posle domov. Ale potom nakupujem cez tu kocku na MMB co ste ju aj viacere oslovili, ona to robi rovnako ako ja, nakupi cez net, posle svojej sestre v Anglicku a odtial velkou zasielkou sem, na SK. Oplati sa to.

laxity
15. jan 2011

@maculik práve pozerám, čo som kúpila šaty za 25 Eur, tak na stránke sú za 16 a keď som to prerátala, tak to vyšlo 22,08 ale určite sa to oplatí cez MMB hlavne, keď je tých vecí viac 🙂

sushi som nikdy nejedla 😕

maculik
15. jan 2011

@maminnka dakujem 🙂 Tak ak objednam, asi si to dam poslat cez tu kocku, a uvidim, ci k olif, alebo k segre. Ale asi to bude skor KED objednam, lebo akurat pozeram tu kolekciu a maju krasne veci, a to som len u veci pre Adelku, pre Petika som este nepozerala. Mm totiz dopozerava film, ktory som ja vcera nemohla od polky pozerat, lebo som isla k malemu, tak spolocne budeme neico pozerat, az ked dopozera, tak ja pozeram miesto toho NEXT 😀

maculik
15. jan 2011

@laxity je to vyborne, a ak aj nemas rada suroveho lososa, tak su aj so zeleninou zabalene, tak ked niekedy budete mat s mm vyrocie alebo nejaky sviatok, skus kupit (v nejakej jap.restike, nie v Tescu a pod, radsej) a uvidis, ci zachuti 🙂 Ja to idem jest po skoro 2rokoch, uz sa tesim 😵

maculik
15. jan 2011

@maminnka este jedna otazka, ked kupujes obuv, tak kupujes taku velkost, ako Petik nosi normalne? Je tam nejaky rozdiel? Lebo rozmyslam nad sandalkami, len sa bojim, ze co ak nebudu dobre. Tak asi ich radsej ozeliem... 😒

maminnka
15. jan 2011

@maculik ono to anglicke cislovanie je vzdy tak medzi nasimi dvoma cislami... kupujem vzdy o cislo vacsie ako ma teraz, napriklad som obom objednala tenisky a tiez sandalky, Petikovi som dala o cislo vacsie. Natalke tenisky o 1 cislo vacise a sandalky o 2 cisla vacsie, zda sa mi, ze babetkam rychlejsie rastu nozicky.

garonka
15. jan 2011

@olifcek aj ja by som chcela objednať nextik 🙂

laxity
15. jan 2011

@maculik ďakujem moc...možno ho nahovorím a vyskúšame 😵

dobre som nadhodila tému NEXT...ešte, že je po výplatách 😀

garonka
15. jan 2011

inač baby ja som dne zažila šoka, kamoška mi pisala, že jej krsniatko ma dnes 3m a papa už normalnu krupicu s kravskym mliekom 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 som zostala poburena ako niektore maminy dobrovoľne ničia zdravie svojho dieťaťa 🙄
krupicu dava už odkedy mal chlapček 2,5 m 😕

garonka
15. jan 2011

@laxity to si ty s tym začala? 😀 😀 😀 dostaneš po rici, lebo ja som nakukla do ich stranky a objednam nech mam cool dieťa 😀

laxity
15. jan 2011

@maminnka ja som dnes kúpila veľkosť 9-12 bo šaty mi prišli veľké a body k tomu už úplne, ale keď som prišla domov a skúsila som šaty, tak sa mi zdali akurát...tak zajtra idem vymeniť za 12-18 radšej nech ponosí dlhšie 🙂 ale to body je hrozne veľké 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre