Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
3. sep 2009

kocky, tak aj ja drzim palce na poradnu, mozno sa vam aj drobci ukazu 🙂
zuci, uzi si mamu, poznam to presne, aj ja sa vzdy tak vytesujem, ked niekto za nami pride. Najblizsie sice asi az v oktobri sestra, ale neva, ved to rychlo ubehne 🙂
A poznam aj tie pocity, co si tu minule pisala, ze ti prislo luto, ze tam nikoho nemas, kamaratky, rodinu a tak, s ktorymi by si si uzivala tehulkovanie a stretka... Ja to citim presne tak, niekedy mi je uplne smutno z toho, ved tolko kamaratiek na SK mam tehu a ani sa nemame ako stretnut. Aj ked sa narodila Adelka a chodila som kocikovat, tak som zavidela kockam z nasej julovej temy, ze sa mozu stretnut, zoznamit a kocikovat spolu, a ja som tu chodila sama...
Ale teraz som sa cez Konika zoznamila s jednou Ceskou, co byva v Nem tam, kde my, nie je sice tehu, ale ma trosku starsiu dceru, ako je Adelka, tak sa planujeme co najskor stretnut a hadam aj sa budeme potom stretavat.

maculik
3. sep 2009

olif jeeej, to ste pekne vymysleli 😵
a kolko vlastne budete mat ludi? Celkom Ti zavidim, ze mas svadbu este pred sebou (v dobrom, pravdaze 😉
potom si to poriadne uzi a ak aj nieco nevyjde, nenechaj si tym pokazit naladu 🙂

zucana
3. sep 2009

olif supis napad...drzim palce nech to ututlas...ja uz teraz by som nie 😎

olifcek
3. sep 2009

maculik no...ja sa v KE stretavam s troma babami, ale tehotna nie je ani jedna x;o) ja som divna asi...ale uvitala by som niekoho, s ky by som mohla zdielat tehulkovanie i nazivo...v praci si ani nestazujem, ked je mi zle...i vcera sefka zahlasila, ze vidim, ze dnes Ti nie je ani zle. a ja, ze je, ale pomoze mi, ked si postazujem? a ona, ze no nie...jasne, ze to nemyslela zle...ale...fakt, co by mi pomohlo, keby som im hovorila, ze pridem rano do prace idem na wc, kusok vodicky zo seba vyblinkat, na obed kusok obeda, a ze ked idem dom, tak mi ide hlava prasknut a doma ide cely obed niekedy von....a ze to trva uz asi tyzden...ale tu Vam asa mi to lahsie pise, lebo niektore mate problemy ako ja, alebo ste mali, a hlavne..vnimate to inac, nez zena, ktora ziadne dieta nema, a ani tehotna nie je...x;o)

este kolegynke, ktora uz ma vacsieho syna niekedy poviem, ako mi je...jej chudinke bolo spatne od 4mesiaca az po koniec 8mesiaca, brrr....ale zle, ze blinkala vkuse...

olifcek
3. sep 2009

maculik malo ludi...ci vela? no premna je to i dost x;o) 25+2 /my/ a na dvoch cakame, maju sa do piatka ozvat, tak snad to tak urobia.

zuci mozno ani mne to nevyjde, chi x;o)

maculik no...mne uz nevysla farba siat a tie, ktore som si vybrala a mam ich ist 14.09 oskusat, neviem, ci budu bre, ci i ked sa upravia ako bude treba, ci budu stale pekne vyzerat, hech...tak drz palceky prosim x;o)

alex
3. sep 2009

Olif a čo tá PN,hmmmm?! Mala by si si oddýchnuť, keď ti nie je dobre.

alex
3. sep 2009

Inak super ste to vymysleli s tými písmenkami, aspoň budú mať o zábavu postarané, kým sa vy pofotíte.

olifcek
3. sep 2009

alex jo, stale viac a viac som peesvedcena, ze v pondelok pojdem ku lekarovi a uvidime, co mi odporuci. co nakaze, to vykonam. uz som i kolegyni vravela, teraz, teraz, ze v pondelok idem ku lekarovi, nech ma kukne.

a jo, dakujem, odkazem drahemu, hehe x;o)

maculik
3. sep 2009

olif, budem 🙂
a ozaj, tie saty na prezlecenie si vtedy zohnala?
to mate taku rodinnu svadbu, my sme tiez take nieco chceli, no ked sme skoncili zoznam pozvanych, zredukovali tych, co teda neboli az taki dolezity (1 kamos sa s nami odvtedy vobec nebavi, proste sa urazil, ale tak co uz, ked niekto nie je ok...), tak sme mali 90 😝 Ale my sme hrozne velka rodina, lebo nasi maju vela surodencov.

ja sa tiez v praci nestazujem, lebo vlastne vedia o tom len moji 2sefovia (chcem pockat min.na ten morf.uzv, lebo do vysledkov amnio to uz asi aj tak bude na mne vidiet), aj ked nasa klebetna sekretarka uz pokukovala po mne, ale co, ja nie som povinna im nic hovorit.
Akurat jedna kolegyna - Ceska, ta to vie od zaciatku, lebo to viem, ze ona to nevyklebeti.

A nasim sme to povedali v juli, ked sme dosli domov, to som bola cca 10t. Pri Adelke az niekedy okolo 16-17t, lebo ja som uz mala raz missed, tak sme chceli pockat do ukoncenia 12tt, potom sme mali ist na SK, ale to nevyslo, tak sme to odkladali, az nakoniec sme to oznamili telefonicky, lebo to vyzeralo, ze na SK pojdeme az niekedy okolo 25tt. A to by som nevydrzala 😅

olifcek
3. sep 2009

maculik i my sme velka rodina, moja mamka i oco maju tiez veeeela surodencov c;o) ale ja som pozvala len mamku, oca, z dvoch bratov len jedneho, segru, ale ta nemoze, musi byt s detickami. no a drahy si zavolal z rodiny len rodicov, tetu, babku a segru x;o) on viac surodencov nema. zvysok su kamosi, hehe x;O)

olifcek
3. sep 2009

maculik a jo, saty...jo zohnala...sice si v nich pripadam ako balon, ale vraj vnich vyzeram pekne, tak snad...x;o)

ale ja sa prezliekat nechcem, to si chcem vziat len ako poistku, keby mi vo svadobnych satach nebolo pohodlne..

redovy mame naplanovany na 23.30, i to len nejaky pomaly, nech ma nepicne x;o) a okollo 1.00 chceme koncit x;o)

blumka
3. sep 2009

jj, olif, ja viem ako si to myslela... 😉
my sme mali na svadbe 170 ludi a to neprisli vsetci 😀 😀 .. a krasne ste to vymysleli s tymi pismenkami.. 😵

alex
3. sep 2009

blumi, že 170...uff. Nám stačilo našich 70 hostí. Aj to sme sa nestihli povenovať všetkým.

maculik
3. sep 2009

olif, vy sice chcete koncit o 1, ale ci vam to vyjde, no to neviem, chi chi 🙂 😀

a co je redovy, klobukovy?

blum, 170? Fuha... 😅 🙂

zucana
3. sep 2009

my sme mali 85 ;) ale v taliansku to bolo ako keby sme na slovensku mali 200 😖
ale stalo to za to....
babce idem ja...olif pekne sa prezleckaj na redovy a blumi pekny domcek 😉

olifcek
3. sep 2009

ja som taka...seda myska. medzi svojimi mi je uzasne, ale nesmie sa vec tocit okolo mna, a toto sa ma tocit okolo mna a tak mam chut sa niekam schovat...myslim svadbu x;o) vzdy hovori, ze som introvertny extrovert x;o)

maculik redovy...no, zienka sa prezlecie, niekedy do kroja bolo zvykom, a ide sa tancovat, kde si kazdy s nevestou kusok zasanti a zenich, alebo druzba zbiera peniaze od tych, co chcu tancovat, alebo, co dotancovali xl;o)

uvidime, ako dlho vydrzim...ak nebudem ospala, tak fajn, ale ked s ami bude chicet spat, moze to pokracovat, ale uz bezomna asi x;O) krute, ja viem

maculik
3. sep 2009

olif, tak to je u nas klobukovy, vlastne po odcepceni (mne dali dole ozdoby z vlasom - kedze zavoj som nemala, a dali mi satku, a manzelovi klobuk) sa spravi kolo a vnutri toho kola sa tancuje s nevestou, u nas zapriahli aj zenicha, takze klobuk bol polozeny vedla kamosov na stolicke a kazdy, kto si zatancoval, hodil peniaze do klobuka a 2 kamosi im uliali slivku (to bolo mimo planu, oni sa toho zhostili sami 😀
Vladko sice tancoval tak hala-bala, ja som si to uzivala 🙂

olifcek
3. sep 2009

hehe...no...ja si musim davat pozor hlavne..aspon lekar tvrdi x;o) ale chcem si to uzit, i ked..fakt neviem, ci sa neprejavi introvert vo mne x;O)

megg
3. sep 2009

Olifcek, to tento vikend mas svadbicku? Juuj bude Vam skvele,drzim palce aby si si to uzivala z vesela 😉

Mne dopadli krvne testy super, tak som happy, dalsi Level zvladnuty 😉

olifcek
3. sep 2009

megg az 19.09. x;o)

GRATULUJEM

alex
3. sep 2009

megg super, že krvné testy máš v poriadku 😵

kakatka1
3. sep 2009

Megg super, viem aky je to krasny pocit ked uz vies ze su OK. Ja som sa veru velmi bala uz pri odbere krvi co bude, kedze pri Simkovi mi vysli zle. 😖

olifcek
3. sep 2009

kakatka ale simko je skvele zdrave babo, ze? x;o)

kakatka1
3. sep 2009

Jasne a tvoja princezna tiez urcite bude, su to len blbe nepresne tabulky. Ja som si pri Simkovi preplakala pre to pol tehotenstva. 😢 Teraz som si povedala ze ma len tak nevytocia. 😠 Ultrazvuk je ovela presnejsi a ja dufam ze aj tento krat bude vsetko OK a narodia sa nam vsetkym krasne, zdrave deticky. 😵

olifcek
3. sep 2009

kakatka dakujem. jo, i ja verim, ze by na utz uz davno videli, keby cosi bolo nedobre...najma na tom poslednom, co som bola, co ma vzali mimo poradia, aby som neplakala tri tyzdne kvoli neistote, a premerali malu od hlavy po paty x;o)

alex
3. sep 2009

no ja som sa rozhodla, že aj keď budú výsledky dobré, na amnio budem trvať. Ja viem, že starostlivosť o choré bábo by som nezvládla, takže chcem mať 100% istotu. Ale určite mi amnio ukáže, že je všetko ok. Zajtra idem do poradne, tak sa dohodnem s lekárom, lebo on sa tak tváril, že však ešte vám také vyšetrenia urobíme a hentaké, ale ja proste musím mať istotu.

maculik
3. sep 2009

alex, ja idem na amnio presne o tyzden, o takomto case uz by som mala mat po tom. Radsej na to ani velmi nemyslim, aj ked najviac sa bojim, aby som potom nedostala nejake komplikacie....
Boze, uz nech je aspon koniec septembra 😒

alex
3. sep 2009

maculik neboj, veď riziko je len 0,5-1%. Nie je sa čoho báť, uvidíš. 😉 Ja sa na to spolieham, že lekári už to toľko krát urobili, že sa proste nič nestane.

kakatka1
3. sep 2009

Alex no je to tvoje rozhodnutie ale pokial na to nemas lekarske doporucenie, tak si to musis hradit sama. Samozrejme ze aj zalezi na veku, myslim ze od 35 rokov to je tiez hradene poistovnou. A v neposlednom rade su tam aj urcite rizika, napriklad aj mna sa pri Simkovi pytal doky ci som ochoptna ist aj na amnio ale mozem prist o uplne zdravy plod. No tak si vyber potom, co. A amnio aj tak neodhali uplne vsetko. Ale tymto som ta nechcela zneistit, hovorim je to len a len tvoje rozhodnutie.

alex
3. sep 2009

kakatka1, my sme boli na genetike, keďže sa nám nedarilo dlho bábo a mne zistili, že mám otočený jeden chromozóm a v 5-10% môže byť bábo choré, preto nám amnio aj bolo odporučené, ak raz otehotniem. A pár dní na to, sme naozaj splodili náš poklad. Riziko pri amnio je 0,5-1%, čo je naozaj máličko, takže to risknem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre