Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
22. jan 2011

@lolka my mame opacne - 4 hore a 2 dole 🙂

inak, Petrik straaasne vyvadza, ked mu umyvam zubky 😒 Normalne mu musim drzat nejako krkolomne obe ruky a nasilu mu zubky umyt, lebo sa mece, place a odtlaca mi ruky. A zase bez umyvania ich nechcem nechat, uz takto som to zredukovala len na vecer, co rano pri vychystavani Adelky do skolky na to nemam nervy a potom vzdy zabudnem.
Pritom kefku si zuzle rad....

Vasi si daju zubky umyvat v pohode?

avaka
22. jan 2011

caute babky 🙂
vetko nnnnaaaaaajjjjjjjj dnesnym oslavencom ...
@laxity ,@maminnka,dik za tipy na torticku 🙂 ,snad nieco vykuzlim
@teuska,takze ako kocky poradili,tak nejaku piskotovo ovocnu torticku pre deticky a my potom este jednu oslavu robime a to som objednala tortu 🙂
segra mi teraz volala z hrackarne,tak ze kupuje hojdacieho kona 🙂

aj nasa mala sa dnes na obed zobudila po hodine,ale som si k nej lahla aeste zaspala na dalsiu hodku 🙂 a
@andrea2603 ,ten Tvoj uspavaci system asi zabera,od min,tyzdna,sice nezaspi hned,ale uz tolko nespekuluje a aspon sa snazi zaspat 🙂
dnes bola od 14-tej hore a o 18:30 sa normalne pytala spat 😕 ,ukazala mi 2x mlieko a spat,zlata,ale aj tak zaspavala 40 minut,ale je to super oproti 2 hodinam 😅
@maculik ,veru to leti,ja som tiez citavala vtedy ,ako sa tu hovorilo,kto pojde prvy....ani sa mi nechce verit,ze je to uz rok

@keju ,ahoj 🙂 ,pekne meno-Teo

@lolka ,aj ja som malu zoparkrat tak vypustila,ale je to fakt nebezpecne niekedy...

baby,malej so totalne vyhadzali stehna zozadu,ale strasne cervene,akoby zaparene,alebo spalene... 😒 ,chudatko,ale netvari sa,ze by ju to bolelo...nic som nejedla nove,ani ona,ale mala dnes a vcera trochu jogurtu...normalne,ked uz mam chodit na to gastro,tak jej poviem,nech jej zoberie krv aj na BKM a nie len za sono platit preventivne... 😠

garonka
22. jan 2011

@svetlankat Sveti tie prve dni boli super som bola rada, že je mm doma ale nech už ide do prace chyta nas ponorka 😅 a Tobi ma uplne obrateny režim 😒

zoska
22. jan 2011

😉 cafte
@keju vitaj 🙂

boli sme dnes v Ziline pokukat obchody, naupila som nejake veci malej 😅 ale aj sebe aj mmsamozrejme nakupoval- maniak
😀 dali sme dobry obed, celkom fajn bolo, Neli bola s mojou maminou cele poobedie a uplne v pohode...no poviem vam ked moja mama dojde tak mala sa tak strasne tesi z nej, vyska pisti, vesia sa hned na nu, je to fajn ze mozem s kludom niekedy vypadnut a viem ze malej je dobre 😉

@maculik ten vanilkovy sunar je podla mna len o voni, do 12mesiacov je babanova prichut, tu sme skusali aj my ked Neli este pila, ale nerobila nejake rozdiely 😉

zucana
22. jan 2011

cafte nove kocandy
tak aj my sme dnes malo spali ale posluchala a nastastie my mozme chodit v kociku ...aj na dlhsie...rano sme boli 2 hodky a z toho pol hodku robila modelku v obchode ked sme skusali bundy a est aj poobede bola na 2 hodinovej prechadzke bolo tu krasne slnecno 7 stupnov no nekup to 😅
@avaka robili vam testy na to mlieko????lebo mne to pride ako intolerancia na laktozu 😕
@zoska super konecnce si si oddychla a zasluzene dufam, aj nakupila 😉

laxity
22. jan 2011

@svetlankat určite keď sa vyberiem na smer Košice sa ozvem 😉

@elleniak napíšem IP 🙂

laxity
22. jan 2011

@maculik aj my máme 4 hore a 2 dole...a nedá si veľmi umyť zúbky 😖

maculik
22. jan 2011

@zoska a Neli uz nepije sunar? Lebo ja ho nechcem zbytocne naucit na nieco sladke, ked viem, ze je schopny pit normalny sunar. Aj ked od min.nedele, ako dostal tie horucky, tak sunar zase odmieta, ale bud.vikend zase skusime s mm (cez tyzden nehrozi, to chcem mm nechat vyspat sa).
a to ti zavidim, ze mozes takto na dlhsie vypadnut a malu nechat mame. Mne to tu tak velmi chyba, ze vlastne mozem cez tyzden odist max.vecer na cca hodku, ked mm dojde z roboty a kym davam maleho spat. Este aj ta kamoska Slovenka, co sme rozmyslali, ze by niekedy vecer dosla, tak sa k 1.2. stahuje 😒

ale mozno dojde mama zaciatkom aprila, mm ide zase do Thajska na sluzobku a nechcem tu byt sama. Tak potom zajdem aj na dlhsie von sama 🙂

keju
22. jan 2011

@maculik my mame 2 zubky hore a 2 dole...spodne si Tejko da umyt bezproblemov, ale len sa dotknem hornych tak strajkuje..zotieram mu ich gazickou teda aspon, nasilu...myslela som, ze ci sa mu netlacia dalsie, ale pozriet mi uz nedovoli, a ked sa rehoce spravidla sa uz aj meta 😀 ...cakam den odo dna, ze sa to zlepsi...

nas svist kocik chvilu rad ma a chvilu nie...kazdy den mame prekvapko...niekedy krici na zive raty okamzite, niekedy po 20 min,. a niekedy tam aj zaspi...nie je na to ziaden kluc, ziadna postupnost, ziadny figel, ani tah...co je dost na h...lebo si neviem nic naplanovat...a tak niekam ideme, trpnem ako to vypali... 😒

zoska
22. jan 2011

@maculik nie uz davno, dokopy bola na UMasi dva tyzdne a po nemocke ho uplne odmietla, takze doobeda sme na jogurte, actimele alebo acidku a vecer davam kasu, snad to staci co sa mliecnych vyrobkov tyka...okrem toho vypije asi pol litra caju za den
mne pila normalny sunar, potom bananovy a potom zasa normal, fakt to podla mna nieje prisladzovane len to vonia...no niesom si ista

keju
22. jan 2011

@avaka znakujete s Elou?

avaka
22. jan 2011

@zucana ,nerobili,iba detska robila to Ig,je to vraj v poriadku,keby to boal int.na laktozu,to by tam nevyskocilo? 😕
mala IgG 3,69 IgA 0,26 IgM 0,37 IgE 10,50 ,Dr.vravela,ze to ma dobre a ze tak male dieta nikto neotestuje,dr.sme uz zmenili,nova neviem,ci bude nieco riesit,ale ideme o tyzdem na gastro,aj na krv,tak poviem,nech to otestuju,uz ked mala 3 mes.vraveli,ze to urobia,ak bude mat problem a neurobili,len sono vzdy urobia,aj ked je v poriadku,lebo za to si priplacam... 😠 😔
inak ja mlieko skoro nepijem,aj ml.vyr.minimalne,niekes mam krupicove obdobia a mala jogurty nechcela,asi len 2x mala az vcera zase

a unas je kocik raz tak raz tak,niekedy vydrzi a bavi ju to,inokedy nie,momentalne zuri,ked ju tam davam,ale potom v poho,ale nie az na 2 hodky ako Viki a keby som ju sukala do bund,to by bolo rosambo... 😅

maculik
22. jan 2011

@keju len tak pre zaujimavost, o kolkej sa maly narodil? 🙂

@zoska jaaaj, to som nezachytila, ze uz nepije sunar. Ale aspon ze cajik a myslim si, ze ma dost tych mliecnych, ved o chvilu uz aj varit budeme moct z mlieka (uz som si dala svokre kupit krupicu, mm zajtra donesie) a syry a pod.

Idem buvat, kocky, lebo ktovie, aka bude noc a kedy mali zase rano budu buntosit.

Tak dobru noc 🙂

avaka
22. jan 2011

@keju ,snazim sa trochu,jej to ide,bavi ju to,hned sleduje,co robim s rukou,aj ked nevie zvieratko zvukom,uz caka,ci ukazem,casto ma nic nenapadne...tak som ju naucila kacku,sa knise do bokov,ale uz aj nieco podobne kac kac povie.. zatial vieme len zopar znakov 🙂 viacero nas tu zakujes detickami ,aj vy znakujete? 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alex
22. jan 2011

ahojte,
tak ja som včera išla hajať s malým o 20. O 23 sa zobudil, nakojili sme, ale už nevedel zahajať, tak sme zapli svetlo a hral sa. Potom okolo jednej sme zahajali a čuduj sa svete spal až do ráááána. Taká vyhajaná som už dávno nebola 🙂

@keju vitaj medzi nami. Malý má krásne meno.

@elleniak stretko bude v penzióne Horec v Liptovskom Jáne, víkend 29.4.-1.5.. Niektoré, teda väčšina ideme aj s manželmi. Ak by bol záujem napíš, aby sme ťa mohli nahlási.

zucana
22. jan 2011

@avaka nas testuju aj krv aj normalne alergologicke testy....skus sa popytat novej 😔

keju
22. jan 2011

@maculik o 18.20...v pondelok...ale to asi vies 😀 😀 😀 dobrunoc...

alex
22. jan 2011

@maculik my máme dva zubky hore, dva dole. Spodné umývame v pohode, vrchné nechce. Tak ako sa dá. Už sme aj Elmex pastu kúpili, lebo sa mi zdalo, že tam má povlak. Rozmýšľam, že si kúpim takú tú kefku na prst, možno s tým si nechá umyť.

avaka
22. jan 2011

@maculik ,nasa si ako tak necha,lebo chce kefku a ja jej dam,az ked si necha umyt 😎 ale mame len 2 zuby,tak to je este jednoduche... 😅

@zucana ,no na tom gastre,keby robili BKM,by to zistili nie? 😕 laktozu myslim...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keju
22. jan 2011

@avaka no my sme sa pokusame, ale mam pocit, ze este mu to nic nehovori...vraj niektore deturence sa neskor chytia...ale ovladame znak MLIECKO 😀
@alex dakujeme pekne...baby Vas tu jeeeeeeeeeeeeee 😀 sa tesim...

svetlankat
22. jan 2011

bru baby

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
garonka
22. jan 2011

@svetlankat dobru nocku 😉

svetlankat
22. jan 2011

Baby Misa si tiez nechce dat umyt zuby, ani s paspot a ani bez,no ja musim nejak umyt tych 12, och joj, ale je to u nas trapenie

garonka
22. jan 2011

@rivatha my nebudem znakovať 😅 keď mne na všetko Tobi kyve hlavou nie nie nie 😀

garonka
22. jan 2011

aj ja vítam nove maminky 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
garonka
22. jan 2011

@rivatha no jo 😀 ale mne sa to znakovanie trochen zapačilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre