Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
28. jan 2011

@zucana ja by som s nesquikom pockala, akoze kakao je mozno ok, aj ked no...ale nesquuik je plny cukru, ja ho nedavam ani terezke, len obcas tak raz za tyzden ma kakao, radsej by som pohladala inu alternativu
a viem ze svagrina davala svojej malej tiez sojove mlieko a sojove jogurty, asi tiez tak od roka..ale kojila ju do dvoch...nechapem preco mas prestat...ci aby si sa ty zdravotne dala do poriadku?

maminnka
28. jan 2011

@zucana
ja osobne s bravcovym masom a sunkou, ale kvalitnou nemam problem, mylsim, ze mas moznost kupit ozaj kvalitne potraviny, asi by som aj postupne davala. Dvakrat za den je asi vela... a preco mas prestat s kojenim? Ja by som skusila mozno uvarit kasu z toho sojoveho, ak sa to da, nikdy som nekusala. Jun je tu coskoro, ak nemusis, neprestavaj kojit. Sojove mlieko je cisto rastlinne, kvalitne je vraj toto: http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&...

svetlankat
28. jan 2011

@zucana viky aka paradna, sikovnica, ja davam jogurt bud priamo z chladnicky, alebo ked si spomeniem skor tak vyberiem.

maminnka
28. jan 2011

@zucana jaj a jogurt davam priamo z chladnicky. Nesquik je fakt samy cukor, ked treba kvalitne kakao je lepsie, aj ked pravdupovediac, neviem preco by ho malo rocne dieta mat...

blumka
28. jan 2011

@zucana vidis, to som ti chcela aj ja napisat co @maminnka ohladom toho masa a sunky...nebala by som sa toho ak je to maso kvalitne 😉 a 2x za den sa mi tiez zda dost..ja nedavam ani 5x do tyzdna ako sa odporuca maso...viem ze viki musi vela veci nahradit ale to sa mi zda dost,no ale nie som lekar...keby si sa skusila popytat aj inych?

svetlankat
28. jan 2011

@zucana ja si tiez myslim, ze neprestavaj kojit, praveze som citala, ze pri laergiach sa doporucuje kojit co najdlhsie az do troch rokov a dlhsie. A mne dr kazala davt bravcove, zatial len raz tyzdenne

blumka
28. jan 2011

@zucana, zuci aj nasa juli tak krmi baby a pcha im cumle a oblieka ich do svojich veci 😀 najprv povyhadzuje zo suflikov co sa da a ptoom to akoze navlieka na ne 😀

lienka2
28. jan 2011

@zucana, ja sice nekojim, ale nechapem preco by si mala prestat.. ked si doteraz mohla kojit.. 2x denne masko sa mi zda vela, nie je to velka zataz na take male dieta? ako baby pisu, keby si sa poradila aj s nejakym inym lekarom?

loginka
28. jan 2011

cafte baby 🙂
bavili ste sa o kileckach no my mame pozehnane, Lauri uz aj skoro 12 tipujem, no tazka je ako svet, aspon ju mozem dobre mackat 🙂 Domi je pri nej drobatko 10 kilove
dnes sme papali kelovy privarok, chutilo celkom
@blumka pytala si sa na zabrany, nam prave vyrabaju tiez take do L, dal sme si urobit 3, lebo mame 2 poschodia, uz sa neviem dockat kedy to bude lebo sa bojim na medziposchodi, ked sa rozlezu kazdy inde
idem si vas aspon docitat, ked este spinkaju

loginka
28. jan 2011

a ku kasiam, my papame uz dost dlho, mala od 11 mesiacov, maly dlhsie asi od 7 mesiaca
davam hotove, priznam sa, nechce sa mi moc vyrabat vlastne, som rada ze pri nich zamiesam tie hotove,aj to mi pizukaju pri nohach, no ale mozno vyskusam, dali ste mi tip
nezda sa mi zeby nam robili problemy, akurat sa mi zdalo ze po nestle maly trosku vygrciaval, ta sa aj zle rozmiesava
terat pouzivam asi najviac Hami

loginka
28. jan 2011

vyjadrujem sa k starsej diskusii, sorry, som taky opozdilec

lienka2
28. jan 2011

@loginka ja si malokedy tu kasu varim pravw vtey ked ju ma ist papat.. vacsinou uvarim na dva dni tu kasu a potom uz len hodim ovocie a mixnem.. prip. ohrejem troska, ked je velmi studena..

blumka
28. jan 2011

@loginka a kde vam ju robia?

teuska
28. jan 2011

caute babulky 😅
Tak my zasa spime. 😖 Dnes uz 3krat. Vzdy to bolo po pol hodke, tak som zvedava, kedy sa zobudi teraz a kedy pojde spat vecer 😒

lenica81
28. jan 2011

uz sa zvikendiava... to je hovadske slovo... 😀 sorry za vyraz...

ahojte... my sme dnes boli na navstevu a prechadzku, joj, ci dnes bolo krasne... 😵

@zucana hadam to bude o pol roka lepsie... je to pech s tymi alergiami... no sojove je iba sojove, jedine ze v lekarni sa spytas, ci existuje aj nejaka formula, ale skoncit s kojenim sa mi nezda... jedine to, ze chces 2. babo a aby si sa zregenerovala...

lenica81
28. jan 2011

my uz 3. noc sme spali oddelene... s 1 dojcenim v noci... rano som sa zobudila a normalne som mala opuchnute oci... 😨 😀 to sa mi hadam nikdy nestalo... 😅

@loginka a z normalneho kelu ci ruzickoveho... 😕 skus babylove kase, su o polovicu lacnejsie a bez cukru... a velmi dobre sa rozmiesavaju... 😉
este som sa teba chcela spytat na torty... si spominala, ze @maculik ti odporucila nejaku babu... koho prosim... a bola si spokojna... aka bola torta (myslim cesto, napln a tak... ) vobec nie som narocna... 😅 som totiz svokre povedala, ze torta je moja starost... tak nieco musim vymysliet...

lenica81
28. jan 2011

@zucana mala zlata, a ze aj kreslila uz... moj by asi ceruzky popapal... 😨 a jogurt davam rovno z chladnicky... teply jogurt 😝

lenica81
28. jan 2011

zas som tu sama... 😔 nie som blazon... 😕

blumka
28. jan 2011

hu 😝 😀

jaja32
28. jan 2011

@lenica81 nie si sama 😕

jaja32
28. jan 2011

@blumka neplas nas 😀

jaja32
28. jan 2011

@blumka aj ty uz davas polievocky alebo privarky?

maminnka
28. jan 2011

@lenica81 ty si tu vzdy vtedy, ked ja davam spat deti 🙂

blumka
28. jan 2011

@jaja32 polievky obcas...a teda kazdu nedelu ale taku hustejsiu, lebo inak by vsetko bolo mimo...a privarky ked myslis take zahustovane s mukou, tak take nie, to nemam rada ani ja,

andrea2603
28. jan 2011

@lenica81 nie si blázon 😅 😉 , ale si podarená, keď si tu tak sama píšeš, ale aj to sa stáva 😀
@zucana, kakao v žiadnom prípade ešte min . rok, to je jeden z najväčších alergénov, Lenka to má zakázané, ale samozrejme, že si dáva a pravidelne 😎 , ale keď to preženie, našťastie nemáva ekzém, ale vidím, že vtedy má suchšiu pokožku a to je alergička tak úplne minimum, len kúsoček tá nejaká hodnota tam vyskakovala 😠 . A s tým kojením, no ťažko radiť, úplne najideálnejšie by bolo ešte chvíľu kojiť, ale ty by si nemala ani ňuchnúť nič mliekové, ... a sója je tiež alergén, čo tak skúsiť potom bezlaktózové mlieko 😕 ?

dnes sa Liv v strede izby sama postavila zo sedu, dala sa na štyri, vystrčila riťušku hore a normálne sa vyrovnala 😵 , potom sa začala smiať a to som ju už chytala, lebo už padala 😅

maculik
28. jan 2011

ahojte
Deti spia, mm je na oslave sefkinych narodiek, takze ja mam volno 🙂
@lienka2 som asi nezachytila, ake domace kase robis, prosimta?

jaja32
28. jan 2011

@blumka neochutenu hustejsiu polievocku? mne to krpana nechce

andrea2603
28. jan 2011

@maculik ako v noci, nezlepšilo sa to spanie?

maculik
28. jan 2011

@andrea2603 jej, sikulka Liv 😵

ja som sa zase zabudla pochvalit, ze Petulik predsa len nakoniec aj 4nozkuje (tiez blbe slovo 😀 , uz asi 2t pekne lozi, ale ked sa ponahla, tak stale sup na brusko, to mu ide rychlejsie 🙂 Tak som rada, hlavne kvoli chrbatiku, ze sa mu posilnia pekne svaly, lebo uz som sa obavala, ked zacal skor stat, ako lozit.

maculik
28. jan 2011

@andrea2603 vies co, ani neviem. Budi sa stale a min.dva razy som mu zabudla dat ten sirup, lebo spal do pol7, potmo hned jedol a o hodku isiel spat, a predvcerom spal od 4 do rana (s papaniami, to je jasne) a dnes som dala, ale neviem, ci to bude mat efekt, ked som 2dni nedala.
Tak asi na chvilu prerusim a skusim zase potom. Ci co myslis, mam pokracovat? A stale davas len vecer polov.davku, teda 2,5ml?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre