Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
31. jan 2011

@matesl hahaha 😀

olifcek
31. jan 2011

my mame -11 a mesiac 😅

zucana
31. jan 2011

A cez den? 😉

laxity
1. feb 2011

Ahojte

@maculik @keju vaším krásnym, zdravým detičkám prajem k prvému nádhernému rôčiku všetko najlepšie, veľa veľa zdravíčka, lásky, radosti...a veľa veľa všetkého dobrého CMUK 😵

laxity
1. feb 2011

@zucana my sme mali cez deň -4°C, takže si pekne poprovokovala 😀

@lolka Viki tiež veľká šikulka, vie toho dosť ako pozerám 🙂 , my máme toho Hovoriaceho psíka od FP, mne sa veľmi páči, podľa mňa to bola dobrá kúpa, Naty si už stláča ručku, nôžku...a mojká ho samozrejme 🙂

@maminnka presne tak, tvoja Natálka krásne papá to ti fakt závidím, bo ja mám večný problém s jedením, ale zajtra ju nabonzujem doktorke a som zvedavá čo nám poradí 😀

@avaka no a tvoja E to ani nevravím, aká je šikulka klobúk dolu, už začne určite aj rozprávať čoskoro 🙂 , naša Naty kocky stále rozhadzuje, my fičíme už dlho ako robí koník, ako zavolá na cicušku, ako robí ryba, ako prdí Natálka 😀 a najnovšie si priloží nos k mojím alebo hociktorým nohám a čuchá a robíme fúúúúú 😀

idem uložiť malú bo potom ideme na cvičenie @maculik že je to cvičenie super vec? 😕

jaja32
1. feb 2011

@maculik @keju vsetko najlepsie drobcom k 1. rocku 🙂

lenica81
1. feb 2011

ahojte baby...

dnesnym oslavencom od @maculik a @keju vsetko naj k tomu prvemu rocku... nech ich este vela takto stastnych a spokojnych rockov stretne... 😵

@laxity my sme zacali chodit cvicit, ale kedze Vilko este nechodi, tak do skupiny od roka to bolo skoro a inak mali len kurz do 9. mesiaca alebo cez obed, ked spime... 😢 ale ked sa rozbehne, tak sup sup, pojdeme... sa tesim... 😉

michele11
1. feb 2011

Ahojte baby, ak sa vam sem mozem votriet, poradte mi, prosim... stale citam, ako vase deticky uz chodia na nocnik a moja mala sa to vobec nevie naucit. Doteraz tam aspon bezvysledne sedela, ale poslednych par dni odmieta aj to, proste si nan ani nesadne a uteka od nocnika s hroznym placom. Ako ste vasich drobcov naucili, na co nocnik sluzi???

jja
1. feb 2011

vsetkym dnesnym oslavencom prvorocnym 🙂 prajeme vsetko dobre ale hlavne veeeela zdravicka 😵

@michele11 my sme zacali davat sadat na nocnicek asi pred tyzdnom, predtym som raz skusila a plakala tak som to nesilila...a dnes sme mali aj prvy veelky uspech na nocnicku 🙂 mala si potom obzerala co urobila.... 🙂 ale predtym som to neriesila..cakala som na leto ze potom zacnem, ale jej sa to samej z nicoho nic zacalo pacit...nenut malicku na to a mozno sa jej o chvilu tiez zapaci.... 🙂

inac baby...vcera vecer som preplakala hodiny vkuse....mam kamosku od nas z okresu, v septembri sa jej narodilo dievcatko so srdcovou vadou..odvtedy mala milion operacii, same rezacky, infuzky...a vcera chudatko zomrela ☹ tak ma to zobralo, ze som v noci cely cas malu stiskala........

jja
1. feb 2011

@maminnka nebud smutna ze tvoj drobec nevie to co napr zucanina viku...my napr este len tyzden stvornozkujeme...a vytesujem sa tomu ako male deco 🙂 niektori tu uz chodia a my spoznavame kolienka 🙂 vsetko ma svoj cas, ako mi stale baby pisali 🙂 ked som bola smutna ze sa nehybeme...a uz sa zacina aj stverat na sedacku🙂

jja
1. feb 2011

a inac dievky poviem vam s cim sa hra najradsej moja K. neviem ci poznate tie zvieratka Littlest PetShop....http://www.hrackovo.sk/45/littlest-pet-shop?gcl...
Barca to asi pred 4 rokmi zbierala takze ma slusnu zasobu a pre Kajku je to najlepsie hranie...sklada si zvieratka, hadze ich o zem, potom sa s nimi rozprava...a tak dookola...ziadne babiky, auticka, mackovia,...iba tito pandrlaci mali a knizky ...to etse cita...takze ja ani neviem co jej kupit na narodeniny....dalsich petshopakov??? 😀

zucana
1. feb 2011

cafte babce my sme dnes rano padli na naoztek ☹ (aj ked dala rucicky sikovna moja- sa podkla o koberec) mala aj v nosteku krvicku ale ked jej ho chytam tak neplace....tak prva krvicka 😢
inak opat krasne slniecko a 10 stupnov tak poobede ideme s papa do mesta....
a zajtra pride kamoska z usa....tak robim veceru a v piatok uz nasi a aj 2 kamosky nakoniec.... 😵 a v piatok vecer idem na zurku s nimi

laxity
1. feb 2011

@lenica81 až od roka? Ja som dala Naty na cvičenie od 9 mesiacov a malo dieťa štvornožkovať...Naty práve vtedy začala 🙂 ...určite budeš spokojná 🙂

@michele11 ja dva dni skúšam, Naty mi zatiaľ neplakala, sedí a pozerá ako taký dubák, ja sedím pri nej a hrám sa s ňou, ale ešte ani nič neurobila...ešte to nechápe 😕 ...treba trpezlivosť 😉

@jja preboha 😔 😢 😔 aj mne ostalo smutno a veľmi smutno 😔 je mi to naozaj veľmi ľúto 😔 . Sa tešila akú kopu urobila do nočníka 🙂 a ako vravíš, všetko má svoj čas, či na chodenie, štvornožkovanie, nočník..... 🙂

@zucana chúďa Viki...mamina dávaj pozor 😉 , mne ešte nepadla, ale snažím sa ju učiť zliezať z postele a zatiaľ bezúspešne 😅 ...vidím, že materskú si krásne užívaš 🙂 . Ja som práve u sestry v práci, oddychujem, vegetím a tatinko varuje malú 🙂

zucana
1. feb 2011

@laxity sak pockaj ked tebe zacne chodit 😉 😀 to nemas sancu predvidat bola som za nou...

maculik
1. feb 2011

Dobre ranko 🙂

v prvom rade dakujeme za gratulacie 😵 Tak uz aj my mame rocik, strasne rychlo to ubehlo. Pamatam si, ze tie prve tyzdne, ked mal maly koliky a prereval noci a nespala som vobec, len on na mne, tak som si priala, nech uz je o rok viac, a aha, uz je to tu 🙂

@laxity na cviceni je fakt super, vcera sme im postavili taku prekazkovu drahu zo zineniek a laviciek a pod., tak sa tam preliezali, smykali, no zlati boli 🙂 A aj ja sa vzdy odreagujem.

maminnka
1. feb 2011

@matesl ja ti nefiem, uz pol roka v kociku nespala... mozno by aj zaspala, este pouvazujem... je to tento stvrtok alebo buduci?
@michele11 ja som nocnik este ani nevytiahla, ani neplanujem. Podla mna je este skoro.
@jja, dakujem ti velmi pekne, mas pravdu... A verim ti, ze sa vytesujes, ze sa drobec rozliezol 🙂 🙂 tesim sa s tebou!

laxity
1. feb 2011

@maminnka tiež si myslím, že je skoro, bo Naty tomu vôbec nechápe, tak ako som aj vtedy dávno písala, že to dieťa asi fakt nie je psychicky pripravené, ale tak skúsila som a sa mi to utvrdilo...uvidíme neskôr 🙂 ...pol roka ti nespala v kočíku? No zlatá je pekne naučená...a spí v postieľke? Bo moja Naty teraz spí a samozrejme na veľkej 🙂 ale nevadí mi to zatiaľ, bo takto aspoň potiahne aj dve hoďky 🙂

myslím, že tento štvrtok to je...ja na 90% neprídem...ale tak nevadí, bude aj nabudúce 🙂

jja
1. feb 2011

dievcata , neviete mi poradit kde zozeniem pekne princezkovske saty pre Kajku na svadbu? bude najhlavnejsia druzicka, vsak sa jej krstna vydava. 🙂 ...u nas v salonoch je bieda a neviem kde mam zohnat ☹

michele11
1. feb 2011

@maminnka @laxity @jja dakujem za radu, ja ju tam nenutim sediet, len kazdy po mne pozera, ze preco ju to este neucim, ked uz bude mat rok, tak som to chcela skusit, no ale efekt ziadny. Budem to teda pomaly skusat, najviac sa jej pacilo, ked na nocniku sedela a poza nu sme liali teplu vodu, ked to zblunkalo, mala sa isla usulat od smiechu 😀

maminnka
1. feb 2011

@laxity ano, spi v postielke, pekna sa sama zaspava, aj doma, aj v jaslickach.

laxity
1. feb 2011

@michele11 na okolie sa nepozeraj a neriaď sa podľa nich, je to tvoje dieťa 😉 ...teda ja to tak aspoň robím 🙂

@jja skús http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=42714 len neviem veľkosť 😕

laxity
1. feb 2011

@maminnka no vidíš, je úžasná 🙂 , tak sa netráp tým, že nevie prštekom ukazovať a pod....aj na to príde 🙂 u nás zase nehrozí takéto uspávanie, najlepšie pri prsníku...ale už aj to chcem ukončiť len neviem ako 😅

laxity
1. feb 2011

@jja tu máš pre 10-11 ročné dieťa http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=10545

raa2
1. feb 2011

ahojte, my sme dnes boli u zubarky, teda ja s mm a matikovi pri tej prilezitosti kukla tie 4 zubky co ma vonku 😀 Povedala ze do 3 rokov nemame davat pastu, iba cistou vodou umyvat 😕 v septembri idem zase na preventivnu, ak ma do vtedy nieco nezdrapne, tak ho zasa vezmem a ze mu kukne ci sa mu dobre prerezavaju. bol chudacik sokovany z tej stolicky
Teraz som ho dala spat, ale uz bol 3 krat hore, lebo susedovcom dosli stavat skrinu vstavanu, tak ho zobudili vrtanim ☹
noc tiez nic moc, nakolko sa mu prerezavaju 3 zuby, tak bol hore zo 5 krat,inak uz prespi celu noc. mlieko mi stale nepije, vypije max 90 ml a koncime a to som rada ze tolko vypil. aspon ze kasu zase zacal jest 🙂
@maculik Vsetko naj Petrikovi, boze ako ten rok rychlo prebehol! my budeme mat v nedelu rok, boze takto pred rokom ako som kazdym dnom cakala kedy uz porodim a zbavim sa toho velkeho brusiska 🙂
@michele11 ja maleho davam od pol roka na nocnik, tak ma navyk spraveny, nikdy mi tam neplakal alebo tak, vzdy ked sa mu da tak spravi co treba a ide dole. uz sem tam sa aj za pipika chyti alebo pride k nocniku ze sa mu da cikat. tak uvidime ci nezacne bojkotovat. Vzdy ho pekne pochvalime a jemu sa to velmi paci 🙂
poobede sa chystame na sanky, to sa mu velmi paci, mam tu na zahradke vybeh, chodime dookola ako oslici, ale matik sa tesi, to je hlavne 😉

maculik
1. feb 2011

@jja aj my lozime len asi 2t, uz som si myslela, ze ani nebude a prekvapil nas 🙂

na nocnik ani ja este nedavam. AKo poznam Petika, nasho lenivceka, tak by sa mi na to akurat tak vykaslal, a pravdupovediac, ja ani neviem presne, kedy kaka, vacsinou rano, ale zachytit by som to nevedela. Napr.dnes som akurat obliekala Adelku do skolky, on sa pri nas hral a zrazu len ticho, tlacenie, povzdych a bolo.. 🙂

@laxity jej, to mas super, taky veget, a co ma tatinko volno dnes?

@maminnka si spominala, ze Naty oproti ostatnym drobcom nic neukazuje, tak aby ti nebolo luto, ja som len vcera naucila Petika ukazat, aky je velky, a to tu drobci vedia uz mesiace, neukazuje ani kde je ocko, usko a pod, to sa zacne akurat tak rehotat a pichat ma do oka, ale ved on sa nauci skor ci neskor 🙂

maculik
1. feb 2011

a @rivatha ma dnes narodky - tak vsetko najlepsie! 🙂

raa2
1. feb 2011

a este som zabudla, nas Matko uz melie o sto o osem, celkom dost slovicok uz vie a aj farby rozoznava. chodi zatial iba okolo gauca, na par sekund sa zacal pustat, tak som zvedava kedy urobi prve krocky 🙂 a po 4 roch vobec nechodil a plazil sa mozno 5 krat a to len dozadu 🙂

jja
1. feb 2011

@laxity jeeej...dakujem, su uzastne....pre stariu mam, ale pre krpca hladam..no ako vidim , tam si urcite volaco vyberiem 🙂

lenica81
1. feb 2011

@laxity akurat ten kurz neotvarali... neviem preco, ci mali v minulosti malo zaujemcov alebo co... sme boli na jednej hodine, ale to tam deti skakali, chodili a behali... cupeli a tak... a to ho nosit je pre mna namahajuce a jemu na nic... on len kukal... 😔

michele11
1. feb 2011

@raa2 tak to je super uspech, ked uz pol roka nocnikuje 🙂 Dufam, ze aj u nas sa zadari a pochopi, ze sucho v plienke je lepsie 🙂 , ked nie teraz, tak na jar, ked bude vonku bez plienky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre