Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
2. feb 2011

Aj ja idem varit mne tiez zaspal o 10 tak som zvedava kedy sa zobudi? A kde sa to teda stretava v tom avione?

lenica81
2. feb 2011

@maculik ja idem zehlit... boze, tak sa mi nechce... ale obed navareny, uz len mne ryzu... dnes je tu tak krasne... tak som ho supla na balkon, inak by mi tu este vystrajal... nechapacka, ze ho dam do kociara a v mziku je tuhy, teda do 5 min a tak, ked ho nedam alebo nejdeme von, tak je schopny este tu hodinku vystrajat... 😖

ja mu preto pri jedeni nic do ruk nedavam... 😅 lebo som skusala a si to pchal do pusy alebo rozhadzoval a kukal na to, kdeze to len je a pusu mal tak, ze som mu tam nic nenapadne strcit nevedela... ☹

lenica81
2. feb 2011

@katina2209 pri ihrisku... zda sa mi, ze je to v tej casti, co bola ako druha dobudovana... ale pomaly clovek prehlad straca... na linku bolo vidiet stiefelkonig obchod... tak si to najdes podla toho na planiku... 😎

maminnka
2. feb 2011

@jaja32 ja to troska osmazim na masle, a potom varim ako ryzu 🙂

@matesl ano, pekne spapa ja pokrajane masko.

svetlankat
2. feb 2011

baby dakujem za reakcie, vidim, ze v tom nie sme sami. Hadam to skoro prejde.

jaja32
2. feb 2011

@maminnka dakujem

lolka
2. feb 2011

caute, Viki som uspala na prse, po asi 20 min. som sa odtiahla a odisla z izby a ona spi....u nas uspech, doteraz som vzdy pri nej lezala, lebo ma zvykla pusou hladat 😅 teraz sa aj pomrvila, ale spinka 😵 tak som rychlo dobehla...
@katina2209 my zajtra dojdeme a je to pri HM, Nexte...urcite to najdes 😉
aj my papame pri zapnutom BebeTV alebo sa inak zabavame, lebo by sme nejedli. v klude neposedi a neotvara pusu 😅
u nas je dnes na obed spenatik, kuracie masko a zemiak.

@maminnka spapa pokrajane masko ? wow, supis 😵

lienka2
2. feb 2011

@svetlankat my tiez mame pomocnikov pri jedeni.. hlavne ked je obed, par lyziciek otvara usta ale potom uz vymysla, tak mu dam druhu lyzicku s ktorou si dobka v miske s jedlom a obcas sa pokusa aj do pusy si ju strcit.. no potom to vyzera tak ze na zemi je kopa lyziciek a obcas aj nejake jedlo 😅

maculik
2. feb 2011

@maminnka aj my papame na kusky masko, vlastne hned od zaciatku som mu vsetko mixovala, ale masko len nadrobno krajala. A postupne vacsie kusky a vcera papal moj obed (telacie masko a ryzu) a pekne mu to islo, len som mala pocit, ze on to masko velmi nehryzie, skor prehlta 😅 Ved ale sa necudujem, ma len 6 zubkov, tak som vobec rada, ze to nevypluva.

a sosovica sa dnes nekona, mm ju minul a nepovedal mi, tak som spravila mrkvicku na masle, potom som to dala povarit s cuketou a k tomu pridam uvarene krupky a masko. Uvidime, ci bude chutit.

maculik
2. feb 2011

@lenica81 vies co, ja uz ani velmi nezehlim. Akurat mm kosele a Adelke tricka do skolky, ale ostatne som zrusila. Svoje veci na doma nemusim mat ozehlene, ked niekam idem a mam nieco pokrcene, tak to rychlo prebehnem, ale vacsinou staci, ked dam pri kazdom prani program Lahke zehlenie a potom to na susiaku pekne vyrovnam a ponatahujem, a netreba to zehlit. Skus si aj ty trosku zlahcit, nezehli uz uplne vsetko, ak si teda na to vyslovene nepotrpis... A radsej si trosku oddychni, precitaj knihu alebo zdriemni 🙂

katina2209
2. feb 2011

babulky poradte mi nieco co robite alebo kde pridavate ovsene vlocky som kupila tie alnatura do coho davate ako to pripravujete,lebo sme to este nedavali 🙂

lienka2
2. feb 2011

@katina2209 do jogurtu, s pucenym bananom, struhanym jablckom, ale aj do polievky napr., ci na veceru do kase 🙂

katina2209
2. feb 2011

@lienka2 a ako robis kasu normalne krupicovu a do toho das treba to aj povarit?

svetlankat
2. feb 2011

@lienka2 dakujem, ja som si myslela, ze len u nas je to taka katastrofa

katina2209
2. feb 2011

@lienka2 a kolko asi davas do jablcka alebo bananiku?

maculik
2. feb 2011

@katina2209 ja robim vlockovu polievku a P.velmi chutila, robim ju pre nas a jemu odoberiem, kym dochutim, ale raz papal aj uz ochutenu, kedze svoj obed odmietol a nic ine som nemala 🙂

lienka2
2. feb 2011

@katina2209 kasu z ovsenych vlociek.. staci zaliat horucou vodou a pridat ovocie a mixnut.. zalezi kolko toho chces.. ja davam banan a asi dve-tri lyzice ovsenych vlociek a troska UM, ale ty este kojis ak sa dobre pamatam, tak to vynechas..

a do vsetkeho ostatneho das tolko kolko sa tebe zda dost, ja davam vzdy viac ovocia ako vlociek..

lienka2
2. feb 2011

@maculik taku polievocku ideme aj my teraz zjest, zeleninka plus vlocky 🙂

maculik
2. feb 2011

@lienka2 ano, aj ja taku robim, niekedy trosku zaprazky aj. Dnes robim zeleninkovu, ale s haluskami, joj, som na ne zabudla, idem ich tam hodit 😅

zucana
2. feb 2011

ja robim ryzu s kralicim rajcinkou hraskom a cukinou ...dufam,ze bude vsetko oki prvykrat rajcinka

lienka2
2. feb 2011

a ja som tu polievku pre lukyho uvarila ze bude aj na zajtra, lebo on struhane velmi nepapa.. a zjedol mi ju celu 😕 😅 😀

lenica81
2. feb 2011

@maculik to je to, ze ked to operiem, i keby som dala program lahke zehlenie, nie vzdy je mi sudene to ihned vyvesit... 😔 vyberiem to z pracky a uz mi to Viliam upratuje von... takze radsej to necham, zabavim ho a potom vyvesim, a to teda uz pokrcene je... ☹

lenica81
2. feb 2011

ja polievky nedavam, sa mu to leje z ust... ale asi budem musiet zacat, aby sa aj to naucil... len taku hlbsiu lyzicku musim zohnat... 😒

maculik
2. feb 2011

@lenica81 skus take huste tie polievky, ja davam take. Vela rezancov, zeleninky, vlociek alebo proste toho, co davam ako huste a striedam - par lyziciek husteho a lyzicka len vodicky... A tiez davam takou obycajnou cajovou lyzickou, mame jednu taku hlbsiu, tak tou sa mi aj podari mu tam nieco dat 🙂

no a s tym pranim, to poznam 🙂 Preto poslednych parkrat uz nastavim pranie tak, aby dopralo bud rano, ked je este mm doma a vie ho zabavit, kym vyvesiam, ale ked spi. Akurat ze som musela upozornit mm, lebo minule som vecer pred spanim nalozila pracku a dala, nech je hotovo rano o 8 (takze cca za 10h) a v noci som isla pozriet Adelku a zrazu pocujem, ze pracka uz perie, tak som sa cudovala, ze by uz bolo rano? A pozriem na hodinky a len pol2, on ju prestavil a zapol, ked isiel o 1 spat, vraj sa mu nezdalo, ze tam svietilo, ze 9h. Tak uz vie, ze mi do toho nema kecat :D

avaka
2. feb 2011

caute baby,
ja sa musim ist za vami vyventilovat,lebo vybuchnem,az normalne revem,taka som nasrataa!!!!!!!!!!!!
tak na to trapne gastro,co chodime kazde tri mesiace len tak so zdravym dietatom.......som rada,ze zijeme v dobe super pristrojov,ale aby som tam chodila s malou,aby mal dr.kto splacat drahy pristroj(co mi aj moja pediatricka sama povedala),tak to je uz vrchol...
mali sme ist na krv a do 10:15 sme tam cakali NALACNO s takto malym dietatom,hukala tam caj chcela stale,co bola tak hladna uz...a uz minule sme sa dohodli,ze nebude uz robit sono,lebo som sa ozvala,äVed kde sa robi sono preventivne kazde 3 mes.zdravemu dietatu 😠 ) a ona spravila teda len take kratke 30sekundove,ze vyhrnte ju,pozriem ju,ja ze ju popocuva... 😕 a potom sestricka,ze 8 euro 😕 tak jej vravim,ze a to sa plati????ved sme boli dohodnuty,ze sa nerobi....a ona taky ksicht,ze asi za to nemoze a ja som to mala aj v papieroch,ze BEZ SONA !ani mi nejde o tie prahy,ale o princip,a ako sa tam chudatko vystresujemtak vyvadzala,ani odvazit ju nemohli a ked som doma citala diagnozu v sprave,ze NECHUTENSTVO,tak som tu chodila ako tiger,pritom som jej iba povedala,presne ako vy pisete teraz,ze vymysla pri jedle a chce rukami a tak....pritom by stale chcela cosi jest okrem jogurtov aa zje menej,ale davam jej casto cc kazde 2 hodky a to nevravim,ze by bolo vraj dobre prestat dojcit,aby sa rozjedla 😅 ,tak jej vravim,ze ona cez den uz nepije mm,tak ze :aha....
Ved mne mala niektore dni je malo a niektotre sa tak rozje,ze zje 5 chodiv...
ja som tam teraz vytocena isla volat,nech si to laskavo v tej sprave opravi,co si vymysla diagnozy,ale nastastie pre nu tam uz mali odkazovku
jedine,co dobre,ze som povedala,ze ked uz tam chodime ,nech vezme krv aj na to mlieko...tak vzali,aj na vajcia a soju...takze po 2 t vysledky a DOVI !
a to este nevravim,ze mi po ceste zadriemala,vycerpana od revu,ale som ju musela prebrat,lebo ja som ani neranajkovala,mussela som varit obed pre malu a prichystat plavanie...
jaj,este ze vas tu mam,lebo som bola na infarkt 🙂 uz je lepsie,poobede ideme plavat,tak ssa uvolnim... 😅

lienka2
2. feb 2011

@lenica81 ta polievka co sme dnes mali bola husta, tam vela stavy nebolo..

maculik
2. feb 2011

a uz sme hore, tak sa ideme hrat a papat a do mesta ideme az podvecer, lebo mm volal, ze teraz by mohol s nami ostat len 15min. tak pojdeme o pol6 a zajdeme aj nieco spapat a asi rovno aj na nakup (aspon sa nebudem musiet trepat sama s tymi taskami). Inak, aj u vas sa toho tak vela poje? Ja mam pocit, za aj ked robime velky nakup, ze o 2-3dni zase nic nie je v spajzi. A to mm stale ze dietuje, no vecer nevidim nic ine, len ako lasuje v chladnicke a pojeda syr, salamu a pod, a potom ze kam sa to straca 😝 🙂

olifcek
2. feb 2011

@avaka mohla si dat e na prso aspon... chudacik malicka... inak ma rozculuju keci, ze menej mm, aby viac papali... my pijeme vela mm a pekne papame, vaha vravi za vsetko! ved vazime viac ako mnoho donosenych babatiek v nasom veku a casto az o dve kila... hrozne! a skodaaa, ze len odkazovac bol...

lienka2
2. feb 2011

@lenica81
@maculik ja vesiam pradlo spolu s lukym, ja rychlo vesiam a on mi to zatial vyhadzuje z kosa.. obcas mi aj poda nieco 😅

maculik
2. feb 2011

@avaka joj, to co je za doktorku? Mne to inak tiez pripada tak, ze vas tam posielaju len tak, ani dovod velmi nie je, tak predsa rocne deti vymyslaju pri jedle a ona tam hned da ze nechutenstvo. To akoze aby ste tam museli dojst zase alebo co tym sleduje?! No ja by som jej to nezaplatila, ono sa povie ze 8€,a le si vezmi, ked toto spravia viacerym, tak sa im to pekne zbiera. Boze, to by aj mna vytocilo, neznasam takych lekarov... Keby este islo o dospeleho, ze musis cakat ty tak dlho, ale male dieta nechat bez jedla a pitia len kvoli 30s sonu, ktore ani nemali robit, tak to je fakt vrchol 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre