Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
4. feb 2011

@lalipop a jak si to naucila? lebo moj by nelezal proste ...on je hrozne hyperaktivny, uz sa mu nohy podlamuju a nic...nelahne si na postel ani za svet...jedine ked tak na prse, jak dudle sa ukludni a to ho uspi...dudlik nemame..tak sa nema na com ukludnit.
on proste sam lezat nebude...asi budem musiet pockat, kym bude uz vacsi a budeme vyjednavat 😅

matesl
4. feb 2011

@olifcek myslim ze to som aj niekde citala, len nesmies vela, vraj moze sposobit u baba vnutorne krvacanie, znizuje zrazanlivost krvy, tak som radsej opatrna 😅

olifcek
4. feb 2011

@matesl nesmies dlhodobo x;o) ale kludne den, dva, tri, toho sa neboj 🙂

matesl
4. feb 2011

@olifcek nastastie mam teraz pokoj aj so zubami a hlava ma boli skor vynimocne.

dokonca aj kramy co som mala prve ma neboleli, zato ovulacia bola priserna, som myslela ze zapal mam, aj som bola na vysetreniach, dokonca ma na chiru poslala, ci nie slepak...a nic sa nenaslo a potom som dostala kramy...
doteraz som mala bolestivu menstruaciu, teraz ovulaviu 😅

katina2209
4. feb 2011

@matesl @alex @ lolka aj mne poslite fotky do IP 🙂
mna hlava neboli,len stale premyslam nad tym nad cim nemam a potom sa neda spat ☹
Matko bol predchvilkou hore tak som ho uspavala,lebo sa zobudil s placom dnes nechcel ani vecerat dufam,ze na neho nieco nelezie

lalipop
4. feb 2011

no mam skusenosti so starsim synom a myslim , ze to funguje. on tiez nemal dudlik a tiez bol vecer na prsniku alr ked ma touz vycerpavalo,tak som mu to stopla a je dnoducho som ho nechala vyrevat a po tyzdni bol pokoj . tak skus. mala plakala mozno tri dni a teraz ani nemukne,ale ona ma dudel. no vzdy ked odchadzam tak este cestuje po postielke. najradsej zaspava dole hlavou - tam kde ma mat nozicky. asi jej to vyhovuje. lebo ked som tam s nou lezala tak tiez iba vymyslala aja som na to uz nemala nervy. a teraz je to super. len sa nevzdaj. uvidis, ze si maly zvykne.

matesl
4. feb 2011

@katina2209 supni si obcas vecer 2x magne B6 a lepsie sa ti zaspi 😉

lalipop
4. feb 2011

@matesl presne to mam aj ja . vzdy ked mam ovulaciu tak ma rozboli ceky podbrusok a vzdy si musim dat tabletku. a tiez mi to zacalo az po druhom porode. tak aspon viem, kedy mozem otehotniet, lebo antikoncepciu neberiem

matesl
4. feb 2011

@lalipop uuuf tak na toto ja nie som, ja som to raz skusila ked mal asi 5 mesiacov a koniec, az bol bordovy a potom vzlikal este aj zo sna a zle spal... eee to nezvladnem
a punam dokonca kocku, ktorej to prestalo fungovat 😅

matesl
4. feb 2011

@lalipop to je ale divne s tou ovulaciou, presne mna vsetko boleo aj pri pohybe, preto som sla, som po CS, ze ci sa mi ta rana nezapaluje tak to cele boleo...a na gynde ze nist, vytery ciste, proste vsetko OK 😉

lalipop
4. feb 2011

@matesl no ale uz je starsi a ked to vydrzis bude ti pekne spinkat. ja som za nim chodila po 5 minutach aby somho ukludnila. nikdy som ho nechala zajst sa.

matesl
4. feb 2011

@lalipop chodila som ale on sa vobec neukludnil ked som ho hladkala a teraz to nemyslim ze pojde...stal by cely cas v postielke a plakala ja na to nemam nervy 😅

katina2209
4. feb 2011

dobru noc idem si ja skusit lahnut 🙂

lalipop
4. feb 2011

@matesl skus to. ak to vydrzis po tyzdni by si na to zvykol. ani my sme to nemali lahke . tiez stal v postielke a nechcel si lahnut, ale ja som vydrzala. . prvy raz to bude trvat mozno 20 minut, ale postupne by sa to malo skracovat. mna to kojenoe tak vystavilo, ze som mala az tachikardiu- srdce mi bilo 120 uderov za minutu . tak som to kojenie musela stopnut zo dna na den .

matesl
4. feb 2011

@lalipop a v noci ked sa ti budi co mu davas? ci uz sa nebudi?
to ti byvalo tak zle? ci si mala busenie srdca?

avaka
4. feb 2011

@katina2209 ,neboj nelezie,nasa sa tiez casto budi s placom 😉
dobru...

@lalipop ,
@matesl ,ani ja neskusam zaspavat samu,tiez myslim ako matesl,ze cochvila bude rozumiet tomu a a skusime...

ja som sa zabudla pochvalit,co nasa mala dnes jedla:1/2 rozka s maslom+kalerab
3/4 struhaneho jablka
kur.maso na pore,cest.+ zelen.priloha(dost velka porcia na nu)
cca 80ml presnidavky
kasa
+ keksik a ryzove chrumky + 2x mlieko cez den
a ze nechutenstvo... 😅

lalipop
4. feb 2011

@matesl to bolo este pri druhom teraz mam dcerku. no a to busenie som mala z unavy- ved som sa nic nevyspala, ked bol furt na prsniku . a s tym nocnzm budenim to riesim dudlom.
@avaka tak to jej smakuje, aj nasej tak chuti

matesl
4. feb 2011

@avaka pekny papkac, nas maly pred chorobou jedol aj nonstop, chrumkami vyplnal prestavky medzi jedlom, dal cely krajec chleba napr. 😀
teraz neviem co ma za zvyk, vsetko co mu dam do pusy tlaci si prstom este dnu alebo si to vyberie 🙄 a ked zatlaci hlboko hned si grcne...

nooo ja nenecha vyplakat, neda mi to, ved len tak malo pre neho mozem urobit aby pokojne zaspal...ja verim, ze raz pride cas kedy bude z diskoteky tak potichu chodit, len aby ma nezobudil 😀 a obedny spanok vyuzijem a idem si s nim lahnut...tak dospim 😉

matesl
4. feb 2011

@lalipop ja si tiez hovorim, ze pri druhom uz budem viac trvat na dudli, asi sa oplati...vies ho upokojit

lalipop
4. feb 2011

@matesl tak toto obedne spanie aj mne vyhovovalo, ale pri troch detoch ani nemam cas ani mi to netreba. ja si "dobijam baterky " asi tak 6 hodin v noci a staci mi to

avaka
4. feb 2011

@lalipop

@matesl ,no ja to preto pisem,lebo jej dr.napisala,do karty ze nechutenstvo,ked malo vazi.. 😒

@matesl ,aj nasa to robi a stale si naschval prsty do hrdla pcha a natahuje ju...
😉 ,ved sa nam to raz vrati ,ja tiez pri nej lezim vzdy dlho,ale tiez vravim,ze do maturity to snad nebude 😅 ,keby ze mam dalsie dieta,ze sa mu musim venovet,je to ine,ale takto polezim 🙂

lalipop
4. feb 2011

@avaka len si to uzite kym mate jedno

avaka
4. feb 2011

@lalipop ved to ,potom neviem ci uz pri uspavani budem 2 hodiny lezat... 😅
idem kocky dobru 🙂

matesl
4. feb 2011

@lalipop jeej, ze 3 deti, aj ja chceeem, ale asi nestihnem 😖
inak aj ja som z PE...teraz som kukla tvoj pas 😎
a ak spis neprerusovane, tak to sa da vyspat, uz aj ja som si nejak zvykla, aj ked niekedy nezaspim cez den, dnes sa mi nejak nedalo

matesl
4. feb 2011

@avaka aj ja poelzim, kym nezacne panelak...potom budem nervnejsia 😀
ja som zistila, ze ho treba vystavit, ak po 17 este spi v kociku, prestanem chodit a zobudi sa...inak by som ho vecer neulozila. ked dobre zredukujem spanie, tak je tuhy do 10 min. ale niekedy jak z divych vajec, ale tak rehocem sa na nom a on potom na mne, tak si ho uzijem, este ho vyblaznim a potom uz zaspi.
a ja keby mam druhe, asi by som to od malinka ucila smae spat v postielke a uz tohoto by som si nechala na maznanie v posteli 😀 😀 😀 co uz s nim, ked je to taky ceckos..zacal robit to, ze ked sa blazni v posteli, dojde ku mne, pocucka..v polohe na 4 a ide prec, zas pride a tak dokola. minule sa mi aj na brucho prisal...smiala som sa a on sa predvadzal este viac 😀

alex
4. feb 2011

Ahojte,
tak sme pobalení, toľko vecí a hádajte kto má najviac 😀

@matesl aj Jakub to tak robí, že na štyroch pocucká aj dnes si vypýtal a len som tričko vyhrnula, tak sa začal tešiť, úplne zlatý bol.

alex
4. feb 2011

Inak mm išiel spať k malému a ja som vedľa v izbe a som zvedavá kedy bude budíček. MM dostal aj čajík na pomoc, tak som zvedavá, či to zvládnu a kedy budem musieť zakročiť.

baby fotky musím pozmenšovať a tak poslať, ale teraz sa mi s tým nechce piplať, ja to robím v painte, takže po dovolenke pošlem.

matesl
4. feb 2011

@alex coze? ty si ich nechala samych? si sa rozhodla odstavit_? ci len vyspat sa 😀

lalipop
4. feb 2011

@matesl a kde byvas v pe ?

alex
4. feb 2011

@matesl nie, odstaviť nie, len skúšam, že keď ma nebude cítiť, či nebude lepšie spinkať. Ja si ani neviem predstaviť, že by som nekojila, však to je taký môj cuckáčik. No niekedy je to fakt o hubu, keď za hodinku aj 5x kojím. Keď nevie zaspať, tak to tak býva. Pocucká, odpojí sa, chvíľku leží, už si myslím, že zahajá a začne sa mrviť a opäť chce cucať a tak dokola... No ale mala by som to využiť a šupnúť sa už do postele.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre