Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
7. feb 2011

@lenica81 super, dufam, ze tak dobre sa vilko vyspal, ze uz tak bude chciet spat kazdu noc 😉 ...tak tak treba mm vyuzit..zide sa vam to pri druhych babatkach 😉 mna terez terezka od seba odhana, ona chce ocka 😀

maminnka
7. feb 2011

@martinaj jeej, ahoj, rada ta vidim aspon takto 🙂

maminnka
7. feb 2011

@lenica81 no vidis, akeho sikovnika mas doma!!! 🙂

matesl
7. feb 2011

@lenica81 aj vam maly tak zle spaval a od kedy spal s mm tak lepsie?

matesl
7. feb 2011

@katina2209 @dorotka2 do toho Rakuska berte aj pasy, ak mate deti tam zapisane...to je jediny doklad ze to dieta je vase ;)

lenica81
7. feb 2011

@blumka @maminnka dakujeme... hadam mu to vydrzi... 😅
@matesl u nas mm uspava v podstate skoro od narodenia, takze s tym problem nie je... a velmi pomohlo, ze cca 2 tyzdne s nim spal mm sam, ja v obyvke... a nejako sa odnaucil... predtym sa budil casto, a kazde 2 hodiny na prso...
ale nie som blahova, viem, ze pri zuboch to take ideal nebude... 😅 len teraz spava vo velkej posteli, tak este musime prejst na vyssi level, aby spinkal v postielke... 😉

dorotka2
7. feb 2011

@matesl jasne, treba tatinkov zapojit, aj viki dal UM prvy krat muz, jemu pri flaske zaspi, mne nehrozi 🙂

dorotka2
7. feb 2011

@matesl ja beriemm muzov,lebo ja pas ani nemam, teda mas este za slobodna a viki je v muzovom, ale mam aj sobasny list kopiu pri sebe,tak snad. 🙂

maculik
7. feb 2011

Dobre ranko,

@matesl aj my sme mali otrasnu noc, najprv sa budil kazdu 1-1,5h a nad ranom bol od asi pol4 do 5,15 hore, nehrozilo spat, plakal, reval, ani pri nas nechcel, mm som nakoniec poslala spat k Adelke, lebo do 2 v noci pisal veci do roboty, ma teraz tazky mesiac, tak ani ho nejdem ziadat, aby mi s nim v noci pomahal. U nas odstavenie tak, ze mu nedam papat, nehrozi, skusila som to tuto noc a o tej 5 uz sa mi prisaval aj na nos, takze idem si precitat to, co pisala @rivatha a @lenica81 hodila link, mozno tak to pojde.

Ale to by si mala super, keby sa vam to s pomocou mm zlepsilo 🙂

Inak, vcera papal velmi dobre, normalne som sa cudovala, aj dnes rano zjedol skoro cely jogurt zmiesany s malou vyzivou a este otvaral usta, tak som otvorila vyzivu od mamy a z toho zjedol este nejakych 6-7lyzic. Uvidime obed, budeme sa musiet poponahlat, lebo mame dnes cvicenie a o chvilu by mal ist spat, ale vobec nie je unaveny, tak to vidim na neskory spanok.

Poobede sme boli trosku v meste na kolacik, len teraz je to s nim tazke, lebo neobsedi a len po zemi by chcel lozit alebo vezme stolicku a tlaci ju pred sebou a to ma akoze choditko. A v kaviarni nic moc takto ho nechat 😅

martinaj
7. feb 2011

@maminnka ahoj, tak ja dufam, ze na najblizsom stretku sa uvidime aj nazivo 😀

maminnka
7. feb 2011

@martinaj ved aj ja dufam... 🙂

svetlankat
7. feb 2011

Caute baby, ja vas nejak nestiham citat, ale skusim docat len neviem kedy, lebo uz je segra na ceste tak zas nebudem na nete. Ja som len chcela k tym zubkom, zubky najviac bolia ked zostupuju, pri samotnom prerezavani su to uz take dozvuky, cize zubok nemusi byt vidiet ale dasienko boli, lebo zubok zostupuje, tak isto ked je viac zubkov a idu dalsie, co je vlastne teraz nas pripad, tak ten zubok co zostupuje, si robi priestor medzi tymi zubkami co su uz von a tym padom boli cele dasienko, lebo ten zostupujuci zubok tlaci uz na tie prerezane. Je to presne nas pripad, my mame vonku uz vsetky 1,2a 4 a teraz sa tlacia trojky, takze je to hruza a uz teda dost dlho. Inac toto info mam od svojej zubarky

svetlankat
7. feb 2011

@matesl preco si myslis ze si sucha nostek? ono to tak vyzera, ze nostek, ale deticky si tak suchaju horne dasienko. Skus si vsimnut, lebo toto co opisujes, mi sedi na zubky, aj u nas to presne takto vyzera

lenica81
7. feb 2011

@svetlankat aj u nas si tak sucha ako keby pod nosom... 😉 tak hadam ten zub aj niekedy vyjde...

tak teraz som Vilkovi dala opat um, vypil mi cca 90 ml... sice na 2x, ale predsa a teraz mi zaspinkal... dala som ho na balkon, dnes je tak krasne... poobede sup ho von pojdeme... 😵

lenica81
7. feb 2011

@maculik musim kuknut tie tvoje recepty... 😉

katka888
7. feb 2011

@olifcek
@svetlanka

baby co myslite, mozem malej spravit na 1. rok tu tortu, co sa robi z piskot, ovocia a kyslej smotany?

maculik
7. feb 2011

@svetlankat prosimta, a nevies, ako dlho mozu zubky zostupovat? Lebo ja mam uz niekolko tyzdnov pocit, akoby sa mu tlacili, ale stale nic
toto som inak aj ja uz pocula, ze samotne prerezavanie neboli, len tak trosku, ale celu galibu robi to zostupovanie?

@lenica81 asi to bude tym, ze ma taku pestrejsiu stravu, zacala som mu davat viac-menej to, co aj nam, len inak ochutene. Aj vcera mal rezancovu polievku, na veceru ten privarok zo soboty (inak, ten bol fakt vyborny, musim ho spravi aj nam), dnes ma zo vcera polievku a na veceru uvidim, co spravim.

maculik
7. feb 2011

@katka888 ja som taku robila, dala som do smotany o polovicu menej cukru, nez zvycajne (davam na 1 smotanu 1 vanil.cukor, teraz som dala na kazdu druhu smotanu cukor) a aj som dala Petrikovi ochutnat, ale nechutilo, vyplul to (to, co papa na fotke, je chrumka 😀 Tak aspon zapozoval 🙂
Zato Adelka sa nevedela dojest, maskrtnica mala 🙂

lenica81
7. feb 2011

a inak sme vcera ten golfac kupili... takyto...

http://www.superdeal.sk/liteway-chelsea.p407404...

lenica81
7. feb 2011

@maculik 😵 ved aspon nieco chuti... 😀

jja
7. feb 2011

@katka888 ja som taku vcera nachystala, a dala som aj namiesto smotany pribinacka s bielym jogurtim...je to este mnamkovejsie... 🙂
len kamosky oslavenkyne su tri chore...takze sa nam oslava asi presunie...jedna sa pride pohrat a dame si torticku, lebo neviem kedy bude nahradna party a to by nevydrzala 🙂

maculik
7. feb 2011

@lenica81 chrumky su vzdy zachrana :D Len uz sa nam minaju, ale mm ide zase koncom bud.tyzdna na Sk autom, tak privezie. Ale aj tak najlepsie maju v tom Hopsasa, co mi vtedy @maminnka kupila, tak take som nikde inde nevidela :( Tie aj dlhsie vedel papat, take normalne z obchodu ma hned zjedene.

No, akurat zaspal, idem ja konecne normalne ranajky zjest, lebo som mala len jogurt a kusok kolaca.

Inak, vonku je naaadherne, slniecko, modra obloha, hlasia 11st, len o pol2 musime vyrazit na cvicenie, tak hadam bude pekne este aj o 4, ked vezmeme Adelku zo skolky, aby sme sa mohli ist prejst 😵

katka888
7. feb 2011

@jja
diky za inspiraciu 🙂
u nas to bude zaujimave, ocko na sluzobnej, jedni stari rodicia tu, druhi 100 km inde, sesterky a bratranci s detmi - to zavisi, ci deti nebudu smoklit a to sme este v 1 a pol izb byte :D :D :D
takze oslava na x-krat...

ale citala som niekde, ze je lepsie rozdelit oslavu 1. narodenin na viackrat, lebo vela ludi, vela darcekov naraz mozze byt pre dieta viac stresujuce, tak my budeme oslavovat asi tyzden 🙂

katka888
7. feb 2011

@maculik
vidim, ze je tu vela sikovnych mamiciek 🙂.....
a to som si myslela, ze aka budem originalna, ked vymyslim ne-klasicku maslovu tortu hahahahahaha ......
uvidime ako mala, jogurty ma celkom rada, tak hadam trosku ochutna

maminnka
7. feb 2011

@maculik kupim Ti zasa a poslem?

maculik
7. feb 2011

@maminnka jej, dakujem, keby to bolo mensie, tak aj hej, ale takto by si to musela dat do nejake krabice a neviem, ako sa plati posta v ramci Sk, ci za velkost, alebo za vahu... 😒

maminnka
7. feb 2011

@maculik za vahu 🙂 🙂

maculik
7. feb 2011

@maminnka hm, tak to by si mozno mohla, ak tam pojdes 🙂 dala by som ti adresu svokrovcov a V. by to bud. vikend zobral sem. Len im musim povedat, aby to neotvarali, lebo minule, co viezol 2 sacky chrumiek, tak po ceste jeden skoro cely zjedol :D

zlata si, dakujem za ochotu 😵

Petrik od 11 spi, uz by mohol pomaly vstat, nech ho stihnem nakrmit, kym pojdeme... Idem mu tam nenapadko otvorit dvere a trosku robit poriadky s riadom 😅

avaka
7. feb 2011

ahojte 🙂
my teplotujeme
😒
@jja ,mna to tak mrzi... 😔 ...ja uz som aj bola nalomena,ze pojdeme,lebo E je v pohode ,teplota klesla,a nema ine priznaky,zieden kasel,sopel....nic....dokonca jej chuti jest a vymysla...myslim,ze su to zubky,presne toto iste mala,ked sme boli na tej chate,to sme isli aj k dr.vzali crp,vsetko v poriadku....no ale tak istotu nemam a co ak nahodou,ma nieco,este by nakazila deticky.. 😒 to teda dopadlo,co?by ma ani vo sne nenapadlo,ze naraz ochoreju vsetky,no Nelka je vraj total chora...

@svetlankat ,asi to tak bude veru s tymi zubkami....a moze byt teda teplota,ked zostupuju napr.aj 2 mesiace pred prerezanim?? 😕 ,lebo tak sme to mali vtedy(teplota-november) a teraz sa jednotky nedavno)(januar) prerezali a asi pojdu dalsie teda,ked zase teplota...

@matesl ,toaj mne mala robila pri prebalovani,som sa spotila,kym som ju prebalila,ale to su asi take obdobia,uz je lepsie,dokonca uz ma ani nesticuje aj kricat akosi prestala...proste si to vsetko asi potrebovala vyskusat... 😅 a hlavne asi reakcie moje na to..

svetlankat
7. feb 2011

@katka888 baby tu uz davali recept, piskotky, nastruhane jablcka a zlaty klas, @lienka2 to v nedelu doniesla a smakovalo, tak mozes skusit i toto http://www.nanicmama.sk/node/595
samozrejme s tym cukrom si to trosku prisposobis.
Ja som chcela robit tuto ale @jja ma teraz inspirovala

@jja daj mi prosim postup ako si robila tu tortu s pribinacikom a bielim jogurtom prosim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre