• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@rivatha ved si vezmi, stojime uz 4 mesiace, chodime urcite dva, a uz stoji bez opory, uz skusa i krociky, je opatrna,, no viem, ze ked naberie odvahu, rovno bude chodit , opatrna, no po mne ee, asi rozvazna po mm :grinning:
12. feb 2011 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha
a ta ista literatura neodporuca do domacnosti umyvacky riadu, lebo vraj potom prideme o nadherne chvile s detmi pri umyvani riadu rucne .... :grinning: :grinning: :grinning:

a viac nepisem, lebo neviem ci sa mam smiat, alebo plakat...

ozaj, co je pre ziskavanie rád lepsie, internet, alebo babky plne starých "osvedcenych" rád?
12. feb 2011 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ne klenbu volnu, ale kotnik volny, tam malo byt

@katka888 to co za haluuuxz :grinning: :grinning:
12. feb 2011 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek
ta ved chcem, ta toto decko postavim k tomu lavoru so spinavymi gratmi i keby motyky z neba padali :grinning:
12. feb 2011 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
safla, i notak hlasi low battery..aj dobre, bo uz haji sa mi chceeee

tak uz ozaj bruuu, mamicky
12. feb 2011 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek
kde to ty si? bez prudu? na lazoch?
12. feb 2011 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka888 To co za "odbornici" :sweat_smile: No jo, uz len tie chvile pri umyvani riadu mi chybaju, ked to za mna umyje umyvacka :sweat_smile: Praveze s drobcom spolu vyberame umyvacku, tam mi lepsie pomoze ako pri umyvadle :grinning:

@olifcek Spravne pises; veru, nie bojko, ale rozvazna som :sweat_smile: :grinning: Podobni su ti nasi cuckosi mali :grinning: My sme stali a pri opore chodili necele 4 mesiace, pred 10tym mesiacom sme mali prve krasne krociky. Potom vyse mesiaca robil par krockov vzdy, ale tak do 10 len :sweat_smile: K nam, k opore a podobne. A potom uz pred 11tym mesiacikom zacal suvisle chodit :dizzy_face: Zo dna na den tak bude aj u vas a uz vam bude len hore-dole po izbe chodit a vsetko prevlacat :sweat_smile:
12. feb 2011 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek A tiez bol uplne pevny dlho dlho, len sa mozno bal. Ale ved to je jedno, hlavne, ze su zdravi a chodia nam :dizzy_face: Cim neskor, tym menej topanok a starosti s nimi :grinning:
No, dobru nocku. Bola som pri malom, pojdem aj ja hajat. Aj tak ste uz vsetky fuc :sweat_smile:
12. feb 2011 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha
my sme uz vybrali umyvacku riadu .... a mlady este iniciativne na akciovy tovar vybavil zlavu :grinning: :grinning: ... teraz rozmyslam..... nebude to brak, ze sa ho asi tak chceli v obchode zbavit?
13. feb 2011 o 00:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka888 No "vybrali" som myslela, ze sme z nej s huncutom spolu vybrali cisty umyty riad :wink: :sweat_smile:
13. feb 2011 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A peknu nedelu vsetkym :slight_smile:
13. feb 2011 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: my ideme prerabat byt, tak ja si veci inac vysvetlujem :grinning:
13. feb 2011 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@avaka dakujem

Baby dobre ranko

mam otazocku, davate uz drobcom bielok? od roka sa moze, dnes mame spenatik, tak neviem ci mozem dat uz cele vajko, alebo radsej len zltko a este ma zaujima tvaroh, tiez sa moze od roka, tak uz skusit dat? ci pckat este?
13. feb 2011 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha presne ako pises, Misa tiez viac pomoze pri umavacke nez pri umyvadle
@katka888 fakt riadna blbost
13. feb 2011 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha presne ako pises, ked sa deturence rozbehnu, je pohodlnejsie pre ich krociky ak behaju v topanockach, ale uvidis, ze uz coskoro vam to krasne pojde aj bez nich a nebude sa smykat, Uz ani miske sa nesmyka, zvyknu si. Jedinu vynimku co poznam je Luky od @lienka2, jemu to krasne ide bez topanociek na prvy sup
13. feb 2011 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat ja som uz malej dala cele vajko a tiez do spenatiku :slight_smile: a co sa tyka tvarohu, z viacerych stran od doktoriek som pocula ze do 18 m. nie, ja som zatial nedala.

dobre rano :wink:
13. feb 2011 o 09:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lolka to iste sa tyka aj pribinacka?
13. feb 2011 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lolka alebo lepšie povedane vyrobko vyrabaných z tvarohu?

13. feb 2011 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@elleniak cisto len tvarohu, malej uz davam Lipanka, je to kombinacia aj smotany.
no, ani neviem do coho by som jej samotny tvaroh dala :confused:
13. feb 2011 o 09:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lolka tak fain lipanka davam aj ja :slight_smile:
13. feb 2011 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat
pytala som sa doki prave na tvaroh, ze ho mala moze, nam povedala ze nasa moze aj kalorickejsie, lebo je stihlucka, spominala aj pudingy, len som sa jej nepytala, ake mala namysli... / mozno tie typu pribinacik a pod. /
nasa mala uz tak od 11 a pol mesiaca papala pecivko s tvarohovou naplnou, najprv len kusok a tento tyzden uz aj cele pecivko.

a co sa tyka bielka, tak po 11 mes som jej uz robila na masle prazenicku z celeho vajicka, aj teraz sme robili chlebicky, tak uz trosku bielka spapala. samozrejme, este som jej nedavala cele vajicko, len v tej prazenici.... a to len asi raz za dva tyzdne to vyslo, cize tak zatial len 2x
13. feb 2011 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a jahody odkedy?
viki velmi chuti slivkovy sojovy jogurt....
idem ja coto popratat mm isiel s viki na nedelnajsiu prechadzku spojenu s ranajkami a kostolom a ja som si dufam konecne vybrala kosticku z hrdla...vcera sme boli na pizzi a sa mi zo sardinky ta mala kosticka zasekla v mandle a nesla mi vybrat od rana to vyberam som zvedava ci je uz vonku ma to tam drazdi ....
peknu nedelu...dnes nik neoslavuje? kde je @laxity ta to ma tusim pod kontrolou :sweat_smile:
13. feb 2011 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka888 podla mna na to ides trosku zhurta ale vrak ty si mamina :wink: ja som opatrna ale aj preto lebo mame alergiu no ta nasa by mala prejst tak dufam,ze tvoja ju nedostane v dospelosti :confused:
13. feb 2011 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka888 ale kaloricke veci maju papat i stihle i baculky... tu ide o ich oblicky, ktore velke mnozsto bielkobin nedokazu spracovat... kati, rob ako uznas za vhodne... itak tak robis :wink:

a nie v laznach, ale zasuvku mam dalej kus od postele a nebollo by mi pohodlne tak netovat x;o)
@svetlankat kludne skus le nedaj cely x;o)
13. feb 2011 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka888 nedavaj na rady jednej lekarky.. i ked Tebe vyhovuje co Ti povie.. takze..

suhlasim so @zucana, my alergiu nemame zrejme na nic, ale netreba brat veci zhurta... uz mame takmer rok alebo rok, tak huraaa systeem, dame vsetko? to nieee..
13. feb 2011 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som len chcela podotknut ze aj ked nemaju deti teraz alergiu tak sa moze prejavit v dospelosti a tej sa uz clovek nezbavi...nie je vobec pravda ako sa vravi ze nasi rodicia a my sme jedli uz bryndzove halusky ked sme mali 5 mesiacov a tu sme...lebo prave v dnesnej dobe u starsich generacii vzdnika nenormalne vela alergii na laktozu napr. a tej sa uz clovek nezbavi....
13. feb 2011 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka888 :grinning:
@svetlankat No prejde aj bez topanociek, ale bojim sa na to pozerat :sweat_smile: Na puzzle v pohode, ale na podlahe mam paniku. Ked nam zlezie pred uspavanim v overale z postele, tak zatvaram oci :sweat_smile: Casom si zvyknem aj ja hadam :grinning: A aj kvoli zime by som ho nerada nechala bez nich teraz. Take podlahove kurenie, to by bolo eno-nuno :sunglasses:
@zucana Uf, to muselo byt neprijemne. To si ju tam citila a nesla dole? Vraj chlebik pomaha, ale ty asi nemozes muku, co? To si si pinzetou dociahla :confused: A s alergiami mas pravdu. Stretavam sa s tym, ze maminka povie, ze uz dala medik a nic sa nedialo, takze nie je alergicka. Ale nedari sa mi zatial vysvetlit, ze prave to skore podanie moze vyvolat alergiu neskor. Co uz, je to na kazdom.
13. feb 2011 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zucana bohuzial mas recht... o tom sme sa tu uz bavili v minulosti, ze @blumka??
13. feb 2011 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek To je pravda, ze netreba zhurta, ale zasa treba v tomto obdobi po roku davat velmi roznorodu stravu a postupne nove a nove veci. Citala som, ze sa lahko vtedy deticky ucia na nove chute a ked spoznaju teraz, je menej pravdepodobne, ze budu odmietat rozne jedlo neskor. Ale chapeme sa, dufam, ako to myslim, ze nehovorim o reznoch, cokoladach atd.
13. feb 2011 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha samozrejme, ze pridavat, ale nie hned vsetko v prvom tyzdni... :wink:
13. feb 2011 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok