• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Mamičky. Február 2010

30. októbra 2013 
@laxity cernice maju vela zeleza, je to super
13. feb 2011 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Výrobcovia i lekári zdôrazňujú potrebu podávať dieťaťu do 3 rokov formulu, nie obyčajné kravské mlieko. Tak teda umelé mlieko potrebuje, ale dojčenie mu nič nedáva? Materské mlieko poskytuje bábätku neustále dôležité živiny, vitamíny, minerály… Mamičky starších detí určite spozorovali, že na odsatom mliečku sa po usadení vytvorí hrubá vrstva tuku, oveľa hrubšia než sa usádza v prvých mesiacoch. Dokáže stále bábätko vynikajúco zasýtiť. Obsahuje látky, ktoré mu posilňujú imunitu a pomáhajú mu prekonávať množstvo infekcií, ktoré počas detstva nachytá. Dojčené bábätko sa nikdy nemusí stretnúť s umelým mliekom ani so skrytým umelým mliekom v mliečnych kašiach.

tot som okopirovala z annag clanku, tak som prekvapena jej odpovedou pre katku
13. feb 2011 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity cernicovy som zatial nerobila, ten ma na starosti mamina :slight_smile: ... zatial len malinovy, jahodovy a marhulovy :slight_smile: uz sa tesim na sezonu a uvarim krpatku a samozrejme mne. Jahody este mam v mrazaku, tak by som mohla este uvarit, ale necham na zmrzku
13. feb 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 my zvykneme robiť z jahôd z mrazničky tzv. čučo....mňamka veliká, skvelý studený nápoj :slight_smile:
13. feb 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat jo, ale katka jej pisala, ze kojit nebude dlho;... tak som to pochopila... annag jasne, ze podporuje kojenie co najdlhsie i nad 3 rocky :wink:
13. feb 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 si sikovna, ja som taketo uzasne lekvariky jedla este ako decko, ked nasi zavarali.. mali ovocie domace alebo i dokupili, len zrejme bolo chutou ine to ovocie, nez dnesne, neviem si to inak vysvetlit
13. feb 2011 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek ano ale pise ze je potrebne davat formulu a katke napisala ze um nemusi, tak to ma zarazs
13. feb 2011 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek :slight_smile: vsetky sme sikovne
@laxity noooooo, tak to ma zaujima, ved nemusime len zmrzku vyjedat. Je to zlozity recept? Ak budes mat niekedy cas napis :slight_smile:
13. feb 2011 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat ahaaaa, tak toto bych @annag napisala, chi
@jaja32 ja som lekvar nerobila este :confused:
13. feb 2011 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jaja32 to robím do mixéra iba mrazené jahody alebo černice, čučoriedky, maliny k tomu mlieko a cukor :slight_smile:

jednoduché a chutné :slight_smile:
13. feb 2011 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity mnam vyskusam, mne aj s tym salkom velmi chutilo, mnaaaaaaaaaaaaam, robite chute
13. feb 2011 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat ako so salkom? to čo robieva myslím @jaja32 tú dreň do mrazničky? :confused: salko miľujem :slight_smile:
13. feb 2011 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@svetlankat toto "čučo" je fakt super a v lete no koneeeec :grinning:
13. feb 2011 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity ano ano to
13. feb 2011 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu su tie nase elefantiky, kupene vcera x;o) su super, OLiv sa v nich dobre chodi, takze som spokojna ;o)
13. feb 2011 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
13. feb 2011 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek ja som ti už odpísala mailom :wink:

inak Naty má tenisky puma, myslíte, že v tom môže behať každý deň? :confused:
13. feb 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity jj, odpisala som

my mame tenicky next, velkost 20, tak idem studovat link, ktory mi dala @svetlankat
http://www.bata.cz/caste-dotazy/detska-obuv

:dizzy_face: :dizzy_face:
13. feb 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity my ich nosit budeme, su kozene, ved v tom nebude cely den :slight_smile:
13. feb 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olifcek veď to, že ja jej ich tiež nedávam stále, niekedy behá len v ponožkách :slight_smile: nech ich vynosí bo sú 19-tky, takže už asi nie na dlho
13. feb 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity nam su protetiky 17 uz akurat, elefanten 18 by boli na tom podobne, tak sme kupili 19 a uz sme skusali aj tie tenisky nextik, zanedlho budeme moct nosit, su to 20... ale este maju cas :slight_smile:
13. feb 2011 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity mnam, padnu jahodky :slight_smile:
13. feb 2011 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caveste :slight_smile:
@blumka Krasna rodinka a krasna torta pre princezne :dizzy_face:
@zucana Neviem, ci az o cislo vacsie treba :confused: Ja inak sledujem pravidelne odtlacky palceka vnutri na podrazke, aby som vedela, kedy treba nove :wink:
@svetlankat Ale ved ona tam pise, ze to vyrobcovia a lekari odporucaju davat formulu, nie ona :sweat_smile: Pise naopak, ze sa s UM dojcene babatko nemusi vobec stretnut. Chapem to tak, ze staci podla nej a laktacnych prejst na kravske. Teda aj z tych viacerych odpovedi, ktore tu Katka dala, som to pochopila. Ci zle citam? :sweat_smile: Ja akoze este planujem kojit, ale jeden nikdy nevie. Viem, ze mnohe babuchy tu su uplne zaryto proti mliecku, ja by som teraz tiez este nedala. Keby som vsak dokojila v roku a pol, uz by som sa asi nebala. No a ked tak premyslam, nevidim az taky rozdiel, ci zje dietatko denne tvarohovo-smotanoveho pribinacika, alebo si da poharik mlieka rano a vecer. Bielkoviny kravskeho mlieka je v tvarohu isto iste ovela viac :confused: A nu tu ide, nie? Vsak tu sa uz nehovori o takych davkach mliecka, ako ked boli deti prevazne len na nom. No neviem, co by som robila ja, ale sa mi tie odpovede pre @katka888 zdaju presvedcive. Nezabite ma, len moj nazor, kazdy spravi, ako chce :slight_smile:
@olifcek Topanocky su pekne. Akurat sa mi zdaju dost nizke v clenku :confused: To pisu, ze su na prve krociky?
@laxity My mame Nike, ale ja by som ich drobcovi teraz nedala nosit, boli len "na paradu". Viem, ze niektore deticky v takych chodia, ale ja teda zo zaciatku planujem davat "odporucanu" obuv.
13. feb 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ste ma tu spomínali :sweat_smile: , tak vysvetlím ten svoj výrok - to odporúčajú často slovenskí lekári a výrobcovia, ale nezohľadňuje to súčasné odporúčania významných svetových inštitúcií . Je to podobné ako sa teraz šíria fámy o tom, že dieťa sa má prikrmovať už od 4. mesiaca kvôli lepku. Rovnako ako odporúčané postupy pri zavádzaní príkrmov, tekutín, ktoré presne opisujú v akom mesiaci čo bábo môže alebo ešte nemôže zjesť . Sú to všetko nepodložené, mamičky vyslovene zavádzajúce informácie , len preto, lebo si niekto nedá námahu nájsť správny, dokonca záväzný zdroj informácií. Lebo napr. odporúčania Európskej komisie sú záväzné i pre členské štáty EU, ktoré by ich mali implementovať do praxe ..... to sa nedeje, namiesto toho sa pravidelne v STV v magazíne pre ženy strieda jeden odborník s druhým a prezentuje názory, ktoré si ani neoveril ....
13. feb 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag Tak som to spravne pochopila :slight_smile: Dobre, ze si nam napisala :wink:
A ten Damsky magazin, niektore temy aj recepty su dobre. Ale ti lekari, vazne si tam obcas protirecia aj sami sebe v roznych otazkach problematiky dojcata a batoliat :rolling_eyes:
13. feb 2011 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@annag ok takze ak som to uz teraz konecne spravne pochopila, ak nie je mozne kojit, moze sa dat KM? cize formula nie je taka dolezita ako sa prezentuje?
@rivatha vdaka
13. feb 2011 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laxity Ze cuco :grinning: Ja to poznam ako koktejl :sweat_smile:
13. feb 2011 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha ja som si to precitala, ale som si to vylozila po svojom, zjavne zle. Ale ved preto tu o tom diskutujeme, ked sa najde nejaky debo ak ja, aby to ten druhy dal na spravnu mieru. :slight_smile: Aj ked ja by som chcela este kojit, aspon do dvoch rokov, ale uvidime co zivot prinesie
13. feb 2011 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha cuco je lakavejsie :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. feb 2011 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha cuco si davaju bezdaci alebo studaci pri financnych suchotach... :confused: :grinning: nie... :wink:
13. feb 2011 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok