Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
13. feb 2011

@svetlankat mna teda cuco nelaka... 😝 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
13. feb 2011

@rivatha ci len si to zrekapitulujem , kravske sa moze a um nie je az take dolezite ako sa propaguje. ked sa bavime uz pri odstaveni

svetlankat
13. feb 2011

@rivatha presne to, cuco, boze to boli studenske casy

olifcek
13. feb 2011

@rivatha na vsetky tri fazy chodenia... jo, ten cleok sa i nam nevidel, ale drzi to clenok pekne 🙂

olifcek
13. feb 2011

@rivatha mm sa dnes smial, ze ked bude mat Oliv 10 rokov.. pride zo skoly a povie ,,mama, davaj mliecko,, 😀 😀 😀 😕

olifcek
13. feb 2011

@svetlankat @annag to fakt? ked sa neda kojit, tak kravske je lepsie ako UM?

svetlankat
13. feb 2011

@olifcek aj ty si prekvapena, ja som si nejak zle vysvetlila annag clanky, zjavne

jaja32
13. feb 2011

Zatial tu citam len o dojcenych detoch... a ked mi mala odmietne UM? Nemam sa asi podla vsetkeho bat dat KM. My zatial papame mliecko 2x a papame jogurty, syr.... snad mliecko bude chutit nadalej...to len pre istotu moja uvaha. Aj ked radsej asi netreba mysliet tak dopredu 😉 ?

jaja32
13. feb 2011

@rivatha @olifcek no nic, pekne rano nabalite dieta do skoly a date do tasky miesto vody na pitie mm 🙂

maminnka
13. feb 2011

@olifcek elefanten su tiez kvalitne topanky, dobre si vybrala 🙂

svetlankat
13. feb 2011

@jaja32 vela mamiciek co ja poznam, ktorych deticky su na um, po roku prechadzaju na KM preto ze je to financne menej narocne.

olifcek
13. feb 2011

@svetlankat jj prekvapena... tak ale @annag sa vyzna... ostava mi verit, ze budem do troch rokov Olivky kojit a mam po probleme... 😅

olifcek
13. feb 2011

@jaja32 he he 😀 😀
@maminnka jeeeej, dakujem! dalsie chcem protetiky al. Richter skusit 😵 😵

jaja32
13. feb 2011

@svetlankat to ano, aj ja poznam kopec mamiciek, ale radsej budem inde setrit a usetrene dam malej na mliecko... pokial chuti. Aj ked nutrilon je strasny na chut.... to povedal moj mm

annag
13. feb 2011

@svetlankat

po roku, pokiaľ bábätko normálne papá príkrmy a dojčí sa - nepotrebuje piť žiadne iné mlieko ani umelé, ani kravské či kozie .... a pokiaľ sa už nedojčí, tak mlieko a mliečne výrobky potrebuje, ale nemusí to byť formula

olifcek
13. feb 2011

@jaja32 ja si idem v pondelok kupit sunar, mnam, sa tesiiiiiiiiiiim, jasne, Olivka neochutna, to len pre maminu bude 😵 😵 konecne, bo tu o tom pisem uz asi i mesiac, ze si ho kupim, a konecne ho mam na zozname, nezabudnem nan teda, mlask

@annag tak az sa OLiv zacne odstavovat, budem Ta bombardovat, ako ojenie udrzat, i ked je fakt mozne, ze ako @jaja32 pise, ze Olivke do skoly na desiatu mm dam namiesto vodicky, ci cajika 😀 😀 😀 😀

jaja32
13. feb 2011

Jaj, ja som asi nezodpovedna matka....ja topanky zatial vobec neriesim. Mame doma od kamosky, pretoze jej mala ich vobec nechcela nosit. Ked bude aktualne kupim.... informacii mam uz dost od vas 🙂 Len to bude asi coskoro...

maminnka
13. feb 2011

@rivatha uplne s Tebou suhlasim, ze dat dietatu tvarohoveho pribinacka kazdy den a pohar mlieka kazdy den: zvolim druhu cestu. Ale kupim kvalitne plnotucne mliecko. Ja teda zatial nie, dam UM, ale v ramci tejto dilemy by som volila KM. Inak, mozno sme len riadne oblbnute reklamou producentov umelej vyzivy.

jaja32
13. feb 2011

@maminnka mas pravdu, to bude asi ozaj len o propagacii umeleho mlieka..

annag
13. feb 2011

ešte by som asi dodať mala - dieťa , ktoré nie je dojčené a teda potrebuje i mlieko (um, km), by ho nemalo za deň vypiť viac než 1 liter. Pretože ono mu pokryje aj 2/3 dennej energetickej potreby a potom mu už nezvyšuje na pestrú vyváženú nemliečnu stravu - cieľ je, aby si bábo osvojilo nové chute ovocia, zeleniny, mäsa a vytvorilo si tak správne návyky do ďalekej budúcnosti ...

jaja32
13. feb 2011

@olifcek jaj, ty gurmanka 🙂

Nasa Natalka sa v poslednej dobe zabava tym, ze si da 2 dudliky naraz do ust a smeje sa. MM kolega povedal, ze gurmanka od malicka 🙂

olifcek
13. feb 2011

ja som do 3.5 roka pila sunar, mamka mi nedavno spominala kojila ma asi 6 tyzdnov, paq sunarik pekne krasne x;o)

svetlankat
13. feb 2011

@annag dakujem tak si ma vyviedla z riadneho omylu, i ked moja dr nam zakazala davat KM do troch rokov.Odporucala mi dovtedy kojit. Ja chcem kojit co najdlhsie, len ma tie rozdielne nazory dost miatli. Fakt vdaka

annag
13. feb 2011

@olifcek veru, moja 6 ročná dcéra zbožňovala odsaté "materské kakao" 😀

jaja32
13. feb 2011

@olifcek sladoucky sunarik 🙂

nam v nemocke dali nutrilon ha, potom som kojila a teraz sme na nutrilone ha...este mam doma zasoby a potom chcem prejst na obycajny nutrilon. Snad neurobim zle, ked zmenim. Radte babule.

elleniak
13. feb 2011

@annag najnovšia študia hovori, že dojčit by sa malo len do roka, pretože po roku sa v mliečnych žlazách zachytavaju toxiny čo ty na to?

jaja32
13. feb 2011

@annag ked odmietneme um, nemusim sa bat dat malej KM?

annag
13. feb 2011

@svetlankat
@olifcek

a prečo by ste nemali kojiť dlhodobo 🙂 . Bábätko sa dobrovoľne pred 2 rokom neodstaví, jedine ak zareaguje na pomalý tok mlieka alebo si vytvorí averziu (napr. ak mamička na neho napr. nakričí počas dojčenia ....)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre