Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
13. feb 2011

nejako to tu dnes zije 🙂
ale idem ja spat, lebo vcera som bola do 01.00 vonku s kamoskou a som hotova, aj ked doobeda ma mm nechal vyspat do 11tej, ale asi uz nezvladam taketo nocne akcie a noc predtym som bola sice doma ale spat som isla po polnoci, a som hotova teraz 😅 starnem asi 😀 😝

zoska
13. feb 2011

@lalipop uvidime 😉 ved na jednej strane sa na to tesim ale na druhej sa aj bojim ze budem musiet byt furt pri nej aby sa neobuchala a nic doma neurobim...
teraz sa mi sama vyberie do kupelne vyhadzat skrinku, kym ja napr.nakladam umyvacku, no ale ked zacne chodit, tak uz asi jej budem len za ritkou chodit 😅

olifcek
13. feb 2011

@katka888 jasne, i vyskusame paq, mame vyssi nart, takze nie vsetko obujeme
@zucana a vzdy i ponozku, jo?

@rivatha presne, paq sledujem.. to s tym prstom./. stara skola, vraj... ze to nie je sprane... tak ale viem, ja, ci to recht? ja volim na istotu 😉
@zoska vidiiiis? dam ho na gauc 🙂 diiikes

olifcek
13. feb 2011

@zucana jaaaaaj, prilozila som protetiky k tym topanockam od Teba a rozdiel asi 1cm len ☹ juuuuj, a ja, ze aka frajerka bude Olivka na jaaaaar... neva, tak bude frajerka doma x;o) ... tie od Teba su pritom 19 a tie protetiky su 17... vravim, ina znacka, ine cislovanie,...

olifcek
13. feb 2011

no nic, ideme i my do postele x;o)

laxity
14. feb 2011

ahojte

@lenica81 tak takéto čučo určite nie 😉

svetlankat
14. feb 2011

@katka888 Kati tu vobec nie je na mieste sa ospravedlnovat, aspon u mna, mne si pomohla si v tom tiez urobit jasno, no a hlavne si vyjasnit veci ktore som si zle vysvetlila.

svetlankat
14. feb 2011

@zoska dakujem
@lolka krasne foto, nadhera
@annag dakujeme, manzel sa mi tu rehotal, ze co to rozoberam, ked som rozhodnuta dlhodob kojit, ale informacie mat nikdy nie je na skodu, hlavne ked niekomu tvrdim co nie je pravda. Presne ako sa to su stalo.

laxity
14. feb 2011

@svetlankat keď napr. ako ty alebo @olifcek chcete dlhodobo kojiť, tak ako si to udržať? Tým pádom dávate stále aj cez deň aj v noci? 😕 Napr. ja ak by som chcela v noci prestať, tak to mlieko sa prestane tak tvoriť nie? Alebo je potrebné si odsávať v noci? 😕 nerozumiem tomu 😕

My strašíme od 4.15 😅 😅 😅 toto už bolo fakt moc ale o siedmej sme šli spať spolu, ja som stihla uvariť zemiaky, raňajky....ale toto bolo moc, proste začne debatovať, vstavať sa na posteli....a nie a nie spať a ukazuje znak pre rozprávku

svetlankat
14. feb 2011

@laxity ja som mala presne z toh strach, ze ked nebudem kojit v noci, ze budem mat malo mlieka, ale napr poslednych 5 noci Misa vstava 1x a mliecka ma dost, takze ja by som sa toho nebala. Su zeny, ktore koja len raz za 24 hodin, a maju dost mliecka

elleniak
14. feb 2011

@laxity ja davam MM raz alebo dvakrat za den a v noci dvakrat, trikrat.....ale pocula som, ze staci rano a vecer a udrzis si laktaciu....ja si myslim, ze o siedmej je dost skoro ist spat...moj chodi tak o osmej, deviatej a budi sa niekedy o siedmej osmej.

maculik
14. feb 2011

Dobre ranko 🙂

vidim, ze vcera to tu fakt zilo, ja som aj nakukla, ale odpisat nehrozilo, mm pisal pracu do skoly a ja som piekla o 10 vecer kolac, tak som tu nemohla vysedavat 🙂

dnes mame cvicenie, takze pojdem skusit dat P.o chvilu spat, aj ked vobec nevyzera unaveny. Ale hadam aspon o 11 zaspi.

@laxity ja som Adelku kojila asi 2mes (kym som neprestala) len rano a vecer a mlieko som mala. Urcite to tak funguje aj dlhodobejsie 🙂

lenica81
14. feb 2011

ahojte baby...
@zoska gratulujem ku krocikom...

@blumka, @lolka krasne torty na oslavach... 😵

@laxity ja kojim uz len rano a vecer a v pohode, zatial je mliecka dost... 😉 inak piskota ake dava rekordy... mna by porazilo, tak skoro vstat... som si relativne rychlo zvykla na to, ze Vilko teraz dobre spi, klop, klop... 😅

@maculik veru, vcera sa baby rozsupli...

z tych topanok som uplne mimo uz, ale zatial nam netreba, mam jedne papucky od raku, tak tie su ok, ale ked mu ich dam, len na skusku a chcem ho dvihnut, nechce sa v nich postavit... 😅 tak to bude asi zabava ho ucit, aby si na ne zvykol neskor...
ale aspon sa vyriesilo to mlieko... pricom napr. moj mm je proti kravskemu ako takemu, zakysane vyrobky mi dovolil, ale normalne mlieko este nie... 😀

maculik
14. feb 2011

@lenica81 @jaja32 my tiez este ziadne topanky neriesime. Doma je len v pancuchach, prip.v protismyk.capackach, do fusaku to iste, na ulici ho kracat nedavam, v obchode sedi vo voziku al.v kociku, takze topanky fakt este netreba. Uvidim, kedy zacne chodit, a ak sa aj otepli a bude moct byt v piesku a este nebude chodit, tak vtedy nieco poriesim, skor zatial nie.

inak, sme dokazom, ze nie kazde dieta sa prestane budit, ked prejde na UM. Petrik uz krasne pije z flase, ale stale sa budi vo svojom zvycajnom case okolo 22,30-23h, vcera sice zaspal bez papania a potom sa zobudil okolo polnoci, ale to uz nehrozilo ho utisit bez papania. Takze fungujeme pol na pol, bud flasa alebo kojim. Mm mi nemoze pomoct, vcera napr.pisal do pol3, ma toho vela, v piatok musi odovzdat PhD pracu na citanie a kym pojdeme do Tal., tak ma napisat 200str dokument. Takze jeho s tym otravovat nechcem. Ak sa nam nepodari odstavit do konca marca, tak mi pomoze mama. Ale to uz tak, ze nebudem davat UM miesto kojenia, precitala som si tu diskusiu, co dala annag link, a teda Petrik je presne ten typ, co by bol schopny v 3r pit aj 4x za noc flasu.

Takze zatial veselo kojime, ale plus je, ze keby nieco a nemozem byt doma, tak mm uz pekne moze dat sunar 🙂

teuska
14. feb 2011

caute babenky 😅
Mam malu chvilocku tak chcem hlavne pogratulovat vsetkym oslavencom v minulom tyzdni, radsej vas nebudem menovat aby som niekeho nezabudla, ale priebezne som pozerala fotky a nadherne torticky ste mali. Hlavne Blumka ten hrad. Ja som sa pokusala upiect Petkovi torticku, no chutovo vyborna, ale ten finalny projekt sa nepodaril. Proste nevyzerala ukazkovo. Dcera mu robila smotanovu, ale nechutila mu. A este svokra doniesla tortu, penovu.
A ozaj tym oslavencom vsteko naj, naj vela smiechu, radosti, lasky a hlavne aby ste vsetci boli zdravy.

teuska
14. feb 2011

Dam fotocku Petkovu, tortu som chcela upravit vo fotoshope 😀

elleniak
14. feb 2011

@lenica81 vzdy Ti Vilko tak dobre spal

zucana
14. feb 2011

@teuska jeeej krasny 😵
@olifcek ved ich daj ked pojdete na navstevu ako prezuvky 😉
inak my mame na von len tie lakovane...oni su dobre aj sa jej chodi dobre asi.....ale po trave sa jej znicia tak som chcela este tie topankotenicky a svokra ze naco....ze nech znici hentie...ale tak to bych nechala aj pre druhe a mala by ich do mesta nie do stravy a na behanie takto...neviem co si o tom myslite?su vypredaje tak isto najdem aj za 15 eur super kvalitu....a moja mamina by ich kupila....

avaka
14. feb 2011

caute,ja vzd ked nahodou nemozem na kona,tak tu je nieco dolezite!!!...........tak a,ale aspon som docitala 🙂
vecer som upratovala,varila,piekla valentinsku torticku a ked som sa sem pred polnocou dostala,nesiel mi PC,no tazko som zaspavala... 😀

@zucana ,ja by som asi nechala znicit,babo ma mat svoje topanocky a nie po niekom vraj,kazde si svoju topanocku vytvaruje......

@teuska nadherny maly smejko 🙂
@blumka,no tak tomu vravim paradna oslava,kde sa hrabe to nase posedenicko... a torta bola nadherna..... 😵
@lolka,nasa mala dostala takeho isteho kona ako Viki 😵 ,len sa nam hned pokazil a neerdzi uz,pojdeme ho reklamovat,ale velmi sa jej paci,stale s nim cvala,hladka ho a pusinkuje....Viki sa tiez paci,pozeram 😵
@zoska,gratulujem k 1.krockom 🙂 inak mala ma tiez velkeho plysaka,aj po nom pokrikuje stale,brum brum,ale kym jej ho dam,tak ho operiem,lebo uz tu lapa prach od narodenia... 😅 a tiez neviem,co s hrackami,mame tu malo miesta....teraz toho kona dostala,klavir...na nom hra tak ,ze nan vylezie,sadne a hra rukami aj zadkom,to ju najviac bavi... 😅 a s tou skrinkou,ja ked je v kupelni,tak sprintujem hned,lebo ona vyhrabe,kefku,co si mm topanky s nou cisti a ide si hned zuby umyvat... 😅
@laxity,super citat o 4 rozpravku by chcela... 😅 mozno,keby to nevedela ukazat spala by dalej... 😀 nasa sa zobudi o 1 v noci a keksik pyta... 😀

olifcek
14. feb 2011

@zucana ja som za, aby malo kazde babo vlastne topanocky... maju rozdielnu vahu, vysku, inak kracaju, inak teda formuju topanocku... cize tieto nech Viki kludne znici, ale ved kup i dalsie x;o) 😉

olifcek
14. feb 2011

@teuska daj viac fotieeeeek

laxity
14. feb 2011

@svetlankat @elleniak @maculik @lenica81 ďakujem, takže netreba v noci odsávať? bo mne kamoška spomínala, že treba práve kvôli tomu, aby bolo stále dosť mlieka...aj keď ja to vôbec neviem posúdiť až sa hanbím za to 😕

@lenica81 veď to sa ti potom mliečko prispôsobí 🙂 áno piškótka dáva rekordy riadne 😀

@elleniak áno je skoro ísť o siedmej spať, ale tak keď vidím na malej, že už má dosť, je unavená a hlavne, keď spala na iba jeden hodinový spánok doobeda, tak prečo by som ju mala trápiť...nevládze už ani štvornožkovať ☹ , ale tak ja sa nesťažujem, som už zvyknutá skoro vstávať, len tie noci chcem trošku zmeniť

@teuska riadny fešák je 🙂 a torta vyzerá pekne, vysoká, hlavné je aby chutila 🙂

@avaka ona chce pozerať video BE 😀 , tak pustíme a ona pozerá a my spíme ďalej 😀

olifcek
14. feb 2011

@laxity ja neviem tiez posudit, kolko mam mliecka, ale ja to ani neriesim, nepripustam si ine, nez to, ze ho mam dost, lebo Oliv si ho tvori, kolko potrebuje. v noci urcite neodsavaj, nech sa prisposobi mnozstvo dopytu

avaka
14. feb 2011

@laxity tak to mate super vymyslene... 😀 nasa pozera to spievankovo a cim viac to pozna,tym viac to zerie... 😅 ,tak to pustim,ked potrebujem spratat riad...
inak s tym nocnym kojenim,mm sa prisposobi,teda mne sa prisposobuje riadne,ked cez den neje,tak o 2 dni mam tak malo,ze cucu cuc a po troske ide vecer,myslim,ze aj ma malo....a ked napr.bola chora a vela cucala,po 2 dnoch mam taku nadprodukviu,az mam hrcky...a tecie mi z druheho pri kojeni,jej tecie,aj ked sa uspava,uz nechce,tak sa musi otocit a zaspat bez... 😅 chcem tym povedat,ze ked budes kojit rano a vecer,tak samozrejme budes mat menej,tak akurat na tie 2 razy myslim.... 🙂
my sme mali ist na navstevu,ale mozno sa zrusi,tak sa idem chystat,ak nahodou pojdeme,nez sa mala zobudi....
a tiez dam malu spat aj tesne pred 7-mou,ked spi malo cez den...lebo potom by bola hotova,az by zaspat nemohla....

laxity
14. feb 2011

@olifcek no veď to som tiež vravela kamoške, že načo odsávať, keď nebudem v noci kojiť 😕 , hlavne, že sa naše malé nesťažujú, tak určite ho máme dosť veď keď mi vtedy odmietala, tak som odsala 2 dcl a to je podľa mňa slušné za 5 hodín 😕

@avaka šak to, že mm sa prispôsobí, tak uvidíme ako to poriešime s nočným kojením, mm to nejak oddialuje 😀 , tak príjemnú návštevu 🙂

Chcem ísť s malou plávať do Aqua myslíte, že je to oki? Ale podľa mňa hej či? 😕

@garonka ja ťa tu stále čakáááááám 😀 😀 😀

zucana
14. feb 2011

Dik za reakcie ;) len ci sa jej Po trave bude dobre v tom behat ...

andrea2603
14. feb 2011

ahojte 🙂
kočky to čo ste tu cez víkend preberali, že toľko strán 😕 , no idem aspoň prebehnúť 🙂
@teuska ako ste narástli, fešák jeden 😵 🙂

katka888
14. feb 2011

babulky, ktore ste uz robili pre deticky tu piskotovu tortu, ja ju poznam pod nazvom lega / leniva gazdinka /, ake ovocie ste davali?
ja ju standardne robim s kompotovymi marhulami , v mrazaku mam cernice, ale to neviem ci moze, tak by som bola rada, ak by ste mi poradili co ste pouzili vy.

dakujem 🙂

laxity
14. feb 2011

@katka888 tu ti jednu posielam ale to asi neni tá 🙂

Recept na narodeninovu tortu pre naše srdiečka
(vhodná od 1. roka)
Potrebujeme:
1 kg jabĺk
0,5 l vody
2 Zlaté klasy (alebo iný puding - bez konzervačných látok a umelých prísad)
podľa chuti cukor (najlepšie ovocný alebo hroznový)
Jablká nastrúhame, podusíme, pridáme pol litra vody, cukor a Zlatý klas, uvaríme kašu. Do okrúhlej tortovej formy poukladáme na dno piškóty, na ne dáme vrstvu kaše, na kašu piškóty, opäť vrstvu kaše. Vrstiev môžeme prestriedať aj viac, končíme kašou. Povrch pekne zarovnáme. Necháme 1 deň v chladničke tuhnúť. Potom môžeme tortovú formu „otvoriť“ – ostane len dno. Torta je po tomto čase úplne kompaktná, môžeme ju podávať.

len ozdobiť treba podľa vlastného uváženia 🙂

katka888
14. feb 2011

@laxity
dakujem, aj ta znie zaujimavo, kedze u nas hrozia tri oslavy, tak sa recept urcite zide 🙂
dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre