Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
15. feb 2011

@maculik mali jaky zlati... Adelka taka okana... vyzera byt taka sibalka... a to cvicenie dobre vyzera... 😕

lenica81
15. feb 2011

@matesl tak to teda riadna pliaga vas chytila... tak nech vam to co najskor prejde... a aspon trosku sa vyspis, ked mamina dosla... 😔

maculik
15. feb 2011

@lenica81 @zucana diky 🙂
leni, veru, je to sibalka, hlavne v poslednom case, mam taky pocit, ze aj v skolke sa co-to priuci 😝 😀 Len niekedy je az prilis, napr.vcera som bola na wecku, ona prisla za mnou a ako otvorila dvere, tak aj P.chcel ist do kupelne, tak ona chytila dvere a ja ze Adel, nezatvaraj tie dvere, a ona sa na mna pozrela a just ich isla zavriet, skoro P.pricvikla prsty... Proste zacala robit naprotiven, no hadam aj toto casom ustane 😅

a na tom cviceni je to fakt dobre, vzdy taketo nejake prekazky postavime, alebo velky matrac a pod, tancujeme s nimi, ta hodka rychlo zbehne. Len tie Nemky keby boli normalnejsie, neviem, ci to len mam take "stastie" na take nejake divne, ale vobec sa s nimi neda bavit, bud sa vobec alebo len tie, co sa poznaju. A vcera tam preberali prve topanocky, tak prosimpekne ked sa jedna spytala tych, co im uz drobci chodia, ze ktore su dobre, tak odporucili nejaky obchod a ked sa spytali na cenu, tak stoja 69€ 😝 To som sa ja do debaty ani nezapojila, lebo teda ja si na kvalitne veci potrpim, ale nie dat 70€ za topanky, ktore budu na nohe tak mesiac. 😝 Ved aj za 20-30€ sa daju kvalitne kupit, no nie?

a inak, uz sme aj my presli na jeden spanok, dnes buval 2h. a nejako casto kaka, dnes uz 3.x, aj vcera tak, a veeelmi smradlave a riedke, moze byt zo zubov?

matesl
15. feb 2011

@maculik vy na tie padnute klenby nemate doma nosit papucky? nam dr kazala pevnu patu nech ma, tiez jednou nozkou chodil skoro po vnutornom kotniku 😅

maculik
15. feb 2011

@matesl to ja ani neviem, ze su vpadnute klenby 😨 ja som stale v tom, ze to ma z toho, ako mal v brusku nohy oprete o moje rebra a vykrivene. Ale tiez mi neslo do hlavy, preco z toho tak vycaptava, no nikto mi nic ine nepovedal, len ze sa to bude riesit, az ked zacne chodit. A kazala vam to nosit aj ked ste este sami nechodili?
no nic, pojdem pomaly pre Adelku, len P.nechcel obedovat a teraz pisti a dozaduje sa mlieka, asi mu musim dat, pritom sa uz cez den nekojime, ale to asi tym, ze nejedol od rana 😒

lenica81
15. feb 2011

@matesl @maculik ja som sa vcera na poradni pytala doc, co s topankami... lebo mam doma jedny papucky od raku, tak ze ked uz chodi za rucicku, tak mam dat na chvilu, nech si zvyka... a s kludom tie papucky na snurovanie... a ked uz bude regulerne chodit, tak kupit pevne kozene... na vonku...
tak som vcera skusala... tak pokym dosiel na to, ze musi nozku trosku dvihnut, tak sa smatlal... 😅

matesl
15. feb 2011

@lolka ze nejaky kinedril na noc obcas, ze aj ono potrebuje suvisly spanok...ja neviem, skusim este homeopaticky sirup, niekto si to chvali...
a vy tiez prso v noci potrebujete?

matesl
15. feb 2011

@maculik akonahle sa stavia na nohy, tak moj stale stoji, on nesedi moc. mame take platene papucky od raku a aj pevnesie v tom stoji, nesmyka sa mu. ma ich stale ked je hore, lebo len postava vsade 😅

jaja32
15. feb 2011

Ahojte, dnes sme mali rocnu prehliadku - vazime 9055 g a meriame 75 cm 🙂

lenica81
15. feb 2011

@jaja32 pekne miery... 😉

matka331
15. feb 2011

ahojte....potrebujem poradit :(od vcera vecera ma boli lavy prsnik v noci som mala aj teplotu teraz cez den nemam,ani hrcku ziadnu nemam ide o zapal?mate niektora s tym skusenost?

zucana
15. feb 2011

Moje dieta spi od 13.15 😨
@matka331 nemam... A ako inac?

matka331
15. feb 2011

inac celkom fajn,pomalicky zaciname chodit uz prejde mensi kusok lenje velmi poplasena :Da zajtra ideme na ockovanie vy ste uz boli?

zucana
15. feb 2011

my hej...
1.3. ideme na dalsie ☹

dorotka2
15. feb 2011

@maculik fakt krasne fotecky 🙂
@matesl moja, no teda tak to vam nezavidim take nieco. Viki dnes rano trochu pokasliavala,sabojim,aby ju nieco nedraplo, ked ideme zajtra do toho Rakuska, uz len ta cesta, no tesim sa. ☹ Budem na vas mysliet, nech ste cim skor fit, nech to prejde, taka pliaga, nejak vas to tu pomaly vsetkych chyta. ja si musim klop,klop, zatial sme chori neboili, teda Viki nebola, odolavazatial, len sa trochu bojim, lebo som pocula, ze niektore zeny ked prestali kojit, tak deti zacali byt chore, tak dufam, ze to nie je nas pripad.
Ainak baby, co uz nekojite, robili ste nieco smlieckom? @maminka o neho prisla tusim, @zoska, ty si nieco robila, ked sa Nelka odstavila? Lebo mliecko este mam, no viem, ze niektore mi za pravdu nedate, ale tyzden nekojim a citim sa lepsie, nie som taka unavena, mozno je to psychosomaticke, no neviem 😉

matesl
15. feb 2011

@dorotka2 nerob vraj nic s tym, ak mas hrcky len v sprche vytlac, ak nemas problem, tak nic, to prejde.
a kojenie vycerpava, to aj mne dr povedali... tak sa tesim ze ste to zvladli 😉

matesl
15. feb 2011

@matka331 ja to mavam obcas, ale ked maly vytiahne ten prsnik a vyprazdni sa tak ma to prejde. len si ho vyprazdnuj a ked tak aj vinovy obklad daj ;)

matka331
15. feb 2011

dakujem....dufam ze to neni nic vazne uvidim ako to bude do zajtra 🙂

dorotka2
15. feb 2011

@matesl aj som si myslela, problemy nemam ziadne, len mi hovorikla znama, ze simam davat pozor, aby mi to do hlavy nestuplo. Ze z toho moze preskocit, aj ked si myslim, ze je to hovadina, a vraj na to citrony pomahaju, tak to je podla mna hovadina este vacsia, ved co by mi pomohlo, kebyze jem citrony. 😀
@matka331 ja som to nikdy nemala, teda len v porodnici, ked sa mi prsia strasne zacali nalievat
A inak babule, kolko trva, kym sa mi mliecko strati, ked s tym nic nerobim, lebo ho stale mam a Viki stale tym padom laka, cez den mi utocvi na vystrih 🙂

olifcek
15. feb 2011

@dorotka2 jasne, ze kojenie vycerpava 😉 ale mlieko do hlavy udrie len na zacdiatku, teda aspon som necitala, ze by takto neskoro este mohlo, ale to by Ti @annag vedela dat fundovanu odpoved, alebo kuk jej stranku www.dojcenie.eu
@matka331 alebo pis sem https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

olifcek
15. feb 2011

@jaja32 super miery x;o)

svetlankat
15. feb 2011

@jaja32 krasne miery

maminnka
15. feb 2011

pomoooc... kocky, co ste robili tu jablkovu tortu.... mozno polozim blbu otazku, ale struhali ste jablcka aj so supkou ci nie?

avaka
15. feb 2011

caves 😎

@ maminka,bez supky 😉

jaja32
15. feb 2011

@maminnka bez supky 🙂

jaja32
15. feb 2011

@avaka 🙂

maminnka
15. feb 2011

@avaka @jaja32 dakujem kocky, lebo ja mam jeden recpet aj so supkou, ale teda sa mi to hned nezdalo 🙂 no aspon viete, aka som ja kucharka 😀 idem cistit jablkaaaa 🙂

jaja32
15. feb 2011

@maminnka dobra si kucharka 🙂 to je zly recept 😉

maminnka
15. feb 2011

a este jedna otazka: 1 kg jablk sa vazi az ked su postruhane? a mam ich "vyzmykat"?

avaka
15. feb 2011

@matesl,boze,takto Vas to zlozilo... ☹ ,skore uzdravenie zelam,nech ste coskoro fit a hlavne si oddychni,ked Ti mamina pomoze,,,,
@lenica81,aj my uz menej zbierame smeti.. 😀 ,ale po novom,ked si ju chvilu nevsimam,tak nieco najde ,da si do ust a pride za mnou-usta dokoran,ze ááááááááááááá,aby som videla,ze nieco zjedla a isla to hned riesit 😀

@maculik
@matesl
@loginka,ked spominate tie nozky,aj nasa mala vykrivenu po porode,aj sme cvicili,ale mne sa zda,ze uz to ma dobre a nikto nas ani nikde neposielal...
a myslite,ze ked bude mat babo siroku topanku a makke kosticky ako vravite,ze moze mat potom z toho siroku nohu... 😕 😅
a nase tiez stale uz vylieza na gauc a dole sa niekedy klati z boku,takze budeme musiet dat viac bacha...
a potvorka ma stale hryzie,prestala sticovat,tak ma novinku,aj som kricala na nu uz... 😔 ,z nicoho nic kusne,som hviezdicky videla,do ruky,do ramena,alebo ked stojim do nohy...no hroza...dufam,ze ju to rychlo úprejde...ked jej vravim,ze ma to boli,ze to nesmie,zacne sa pozerat inde,zo zaciatku sa aj smiala tomu,ale uz nie...tak dufam,ze pochopila..

zajtra ideme na plavanie a presunuli nas na 16:30,to pojdeme odtial aj o 18-tej,dufam,ze mi po ceste nezaspi... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre