Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jaja32
21. feb 2011

Ahojte, boli sme dnes pozriet Livku @andrea2603 a velmi sme sa u nich dobre citili 🙂 Dakujeme. Natalka stihla pokazit jednu hracku, pretoze ju hodila o zem, no sikovna.

andrea2603
21. feb 2011

@jaja32 keď ste sa dobre cítili, treba prísť častejšie 🙂 a Natálka žiadnu hračku nepokazila, to je len taká blbosť z cukríkov 😉
Liv už od 20.00 spí, odkedy máva len jeden dlhší spánok cez deň, tak ide takto večer spať a ja si to tak užívam, mne ani jedno dieťa nechodilo skôr spať ako okolo 21.00.

lolka
21. feb 2011

ahojte,
pozeram, ze sa tu piekli kraaasne torty, ste sikulky 😉
my sme mali v sobotu este poslednu oslavu 1.rociku, robila som jablckovu tortu co @laxity davala recet. vsetkym chutila, len Viki ju vyplula 😀
dodatocne prajem oslavencom vsetko najlepsie a gratulujem k uspechom deticiek 😉 my este nechodime, auticko tlacime o 106 a cim rychlejsie ide, tym sa viac smeje 😵 za poslednych par dni urobila docela skok, tak som zvedava kedy nabere odvahu a pusti sa.
@katina2209 IP 😉

lalipop
21. feb 2011

@andrea2603 mame toho vela spolocneho. aj laurika pi od 20.00 a tiez mi spava vacsinou len raz a to v kociku na balkone 🙂 a tiez mi starsi chodili spavat az po 21.00. tak som rada, ze konecne tretie dieta vie kedy treba ist spat 😀

andrea2603
21. feb 2011

@lalipop len nech im to vydrží, lebo obávam sa, že keď trošku podrastie, tak začne vymýšľať 😝
A ja idem tiež už do spánkoviec. Dobrú noc. A inak dnes som ani nemusela veľa dočítavať, kde sa všetky flákate 😕 😅? @blumka je ospravedlnená, tá sa sťahuje 😉

lalipop
21. feb 2011

@andrea2603 tak dobru nocku. moj cas je az o 00.00

matesl
21. feb 2011

ahojte zienky,

tak mi uz len kasleme, dnes som volala dr ohladom yterov, mal ich pozitivne ale berieme pamycon do nosteka tak vravela ze to staci a buduci tyzden mame dojst na ockovanie,

inak zajtra v reflexe budu pribehy deticiek co ostali postihnute po ockovani...ani neviem ci to kukat 😨

homeo som dala az dnes, nemali ich v lekarni, az dnes mi osli co objednavali. al euz 2x plakal, tak neviem, ale to asi treba par dni na to...ja neviem. lepsie spaval ked to bola moja mama, asi som nebola taka nervozna z unavy, aj ked teda sa snazim, ale asi to zo mna citi ked som nevyspata, nezamaskujem to 😀

dorotka2
21. feb 2011

@matesl no, to teda nezamaskujes veru, to sa asi neda. Viki tiez kasle,ale zo soplikov,kedjej zatecu, ja uz k dr. ani nejdem, aj ked vracka z tych hnusnych soplov,lebo nechcem byt zase privelmi opatrna matka. 🙂

matesl
21. feb 2011

@dorotka2 ja by som tentokrat nesla, mala som aj fenistil doma, ale mali sme mat poradnu a volala som ze mame sople, ze ci medzi zdrave deti mam dojst a sestricka ze ak nekasle, ze hej, no ale zacal kaslat tak som isla skor, lebo aj ockovat mali, tak nech viem ze je OK, mal zelene sople, a aj vyter tentokrat vysiel pozitivny na nieco, takze by bolo treba aj tak atb, dobre ze som sla. aj my grckame zo soplov, no
a teraz aj kasle, ale uz nevykasliava, skor sucho tak som nasadila stoptusin. zda sa mi ze jak s nim idem von je ten kasel horsi, asi zajtra nepojdem, ale zas na hodinku sa prejst...no neviem ☹

raa2
21. feb 2011

ahojte, ako sa tu mavate ? ja moc som zase nestihala citat, stale nieco a do toho som uz bola na prasky, lebo mato 3 tyzdne skoro nic nejedol, schudol mi nieco vyse pol kila, ale uz to zacina dobiehat. konecne sa rozpapal, teraz do slova a do pismena co vidi to zje, resp. co pred nim neutecie, uz nemame ani problemy ze ked jedol tak som musela robit divadielko a jedli sme aj pol hodiny... dnes sme boli u doktora na ockovani, tak zatial vsetko v poriadku. matko trosku poplakal, ale inak to zvladol super. aj vyse troch hodiniek potom pospinkal 🙂 chudatku isli 4 zuby naraz, este jeden sa musi prerazit a bude to. neviem si predstavit co bude pri stolickach... nestiham vas docitach, tak snad zajtra, prajem dobru noc!

katina2209
21. feb 2011

@dorotka2 dodatocne vsetko najlepsie prajeme vela zdravicka a lasky a dufam,ze nas pridete navstivit 🙂
@lolka napisem ti ip

katina2209
21. feb 2011

@raa2 my mame to jedenie teraz stale tak ako pises aj ja som na prasky dufam,ze to prejde pretoze tiez mi strasne malo je a len ked robim divadielko....ze by to bolo zo zubov,len ziadne nove nevidim..... 😒 a v noci sme hore aj 7 krat co chce byt pricucnuty

matesl
21. feb 2011

j a baby este jeden tip/typ neviem ake i tam dat 😅

ked som bola u krcneho s malym, tak doporucil, ze ak budu tazsie dychat zo soplikov, ze ked ho kupem, par kvapiek aukaliptoveho olejceka na uvolnenie dychacich a Riskovi to velkom pomaha, ked aj v noci chrci trochu si dam na prst a dam mu cuchnut a uvolni sa mu nostek...
naordinoval nam aroma terapi 😀

avaka
21. feb 2011

cafte, 🙂 ,no veru som aj ja rychlo docitala...

@andrea2603 ,aj nasa,ked presla na 1 spanok,uz o 19-tej bola zalomena a teraz uz zase aj do 20-tej potiahne... 😅 ale tiez mi to dobre padne,ked skor spinka 😉

@andrea2603 ,sikulka Liv,takze uz beha.. 🙂 nasa stale drepuje s takou istotou a vcera 1.x urobila krok dopredu,ked som ju chytila pod pazuchy... 😅 ,neviem, preco to nechce,ona vsetko robit tak sama,az ked ma uplnu istotu ide dalej....ale tie kroky dopredu...ako taky golem... 😀

@zucana Viki je sikula,no po mamine 😉 ,Ty tak vyvaras.... 🙂
nasa prosim pekne vcera kadila tak,ze sa naklonila nad babikin nocnik,dala sa na 4,akoby vracala a tlacila do plienky.. 😅 ,a ked ju dam na nocnik,sekne v polovici....tak ju radsej necham tak.....

@zoska u nas sa tiez dnes spalo presne 35 minut(do 11:35),tak som skusila este poobede a zaspala,lebo inak 2.spanok vzdy spala vonku a teraz doma... 😕
my sme reklamovali kona a mala ho dnes uz 2x hladala....

a volala som na gastro po vysledky,ked som sa asi na 10.c dovolala,sestra varavi,ze pani xy,teraz som bola po vysledky a je to sodoma gomora...zavolajte este poobede....mna az pot oblial,ze preboha,co jej je?... 😕 az potom mi trklo,ze sodoma bude asi bordel medzi vysledkami a nie nase vysledky,tak som sa spytala,len medzitym mi zlozila...a poobede to uz nebrali... 😅 tak dufam,ze to nebude naozaj sodoma 🙄

@dorotka2 aj vam samozrejme blahozelame k 1.krockom 🙂

matesl
21. feb 2011

@raa2 moj od poslednej poradne 15.12. to mal 10 020g pribral 30g, teraz 16.2. mal 10 050g...a dr nic nehovorila
oi uz teraz nebudu tak vela papat, ani priberat 😅

dorotka2
21. feb 2011

@katina2209 @lolka piste aj mne do ip, kedy pojdete do babatkova ku katke, uvidime, ci budeme este soplikovat, aj ked je to zo zubkov, no nechcem riskovat zdravie vasich deticiek,no mozno by sme sa pridali. 🙂

dorotka2
21. feb 2011

@avaka @katina2209 dodatocne dakujeme 🙂

avaka
21. feb 2011

@raa2 ,jaj,ale riadne tie deticky zuby vytrapia... 😔 ,ale aspon,ze uz papa 😵
inak nasa sa tak rozjedla... 😕 teraz som jej na veceru nedala kasu,ale hustu polievku,zjedla,este aj roztek som jej musela dat,a skusam dat obed az po spanku a pekne papa 😵

@matesl ,skore uzdravenie Riskovi..

dorotka2
21. feb 2011

@matesl a uz ste lepsie moja teda? Viki aj vykasliava, alebo vygrckava skor teda, co si davala malemu,mala by somjej nieco dat, len ked janeviem, co je na to dobre, kedze sme mali sopliky este len raz a to mala taky iny kasel. ☹ Asi som dala zleho smajla, ten je na to, ze neviem co dat, to, ze sme este neboli chori je uuuuuzas

dorotka2
21. feb 2011

babule, pisali sme v tajnej teme o danovom priznani, tak kuknite co a ako robit ak neviete, ak niekto nevie a nema pristup, ak treba pytajte sa, pokusim sa poradit, kedze to aktualne riesim.🙂 😉

loginka
21. feb 2011

caute,
oslavencom blahozelam - my mame 26.februara korigovany rok, mali by sme to oslavit 🙂
inak fakt klobuk dole, nadherne torty robite, sikovnice ste, kto mi posle do IP tu jablkovu torticku? od @laxity

my dnes chaos den, deti spali na preskacku - kedze su chori, je to prvy raz, inak sme mali stale pevny rovnaky rezim spinkania, ale pomaha mi tu svokra, tak to tak mozem riesit
Lauri spinkala rano do 9, tak mala len jeden spanok, myslela som si, ze pojde spinkat skor ale hovno, hovno zlata rybka, vobec som ju nespoznavala co vyvadzala, sejkovala s flaskou, rehotala sa z nej, vkuse vstavala, uz mala davno svoj cas, hod apol sme sa uspavali, ale som radam, ze jej uz je lepsie, ale ma vyrazky, asi z tych antibiotik, zajtra idem k dr, tak uvidime co davat dalej, no ale kedze je chora odstavovanie zlyhava a zaspavame na prse, jasnacka

loginka
21. feb 2011

@matesl aj my kasleme, vy ste na tom ako? mne mala zacala v piatok, neboli sme u dr, ja som nasadila stodal, ale sa jej pohorsilo, teploty, tak sme v nedelu boli na pohotovosti a dali jej aj antibiot., vy co beriete na kasel?
skusim ten eukaliptus, da sa kupit v lekarni?
inak je hrdinka aj pri odsavani, celkovo to znasala velmi dobre musela citit hrozne, maly zacina byt tiez chori, s nim to bude horsie, je mu ne big problem dat aj phisiomer
inak ja neviem co si mam mysliet o tom ockovani... mam z toho blby pocit, ze je to take hmliste, v cloveku to po roznych informaciach vzbudzuje nedoveru a navyse je to nieco do coho je prinuteni, no neviem...@olifcek ty si bola na tej prednaske, co si sa dozvedela?

mmaarrttiinnaa
22. feb 2011

Ahojte dobré ranko - krasne ranko srdečne blahoželáme všetkým detičkám ktoré majú taký krásny dátum narodenia 22.2.ako aj my 🙂

matesl
22. feb 2011

ahojte baby,
som total nevzypata, celu noc plakal a kaslasl, kedz sa zy toho zbavime, takze ani von s nim nemozem ist kedze sa mu zhorsuje kasel. slahne ma.
aj sople zas tecu, to je od silvestra jeden kolotoc 😨
a staale by bol na prse, stale za mnou chodi, ked mu ho dam, na 3 sekundy sa odpoji a ide prec, asi mu ho nedam n ech aj place, ale toto sa neda stale, non stop v noci a cey den..to je o hubu.

je mi luto ze zrovna dnes ked ma narodeiny, som akasi vycerpana a nemam nervy na jehop vymyslanie ☹ ☹

matesl
22. feb 2011

@loginka eukaiptus kupis skor v tykach ezoterickych predajniach, mozno aj v drogiske ;)

inak asi mate 6-tu ked sa vyhadzal, mne dr povedsala, ze na pohotovost len v krajnom, lebo tam pri teplote hned atb ordinuju aj ked netreba. brali mu crp? ci tie atb treba?
lebo u nas to tak bolo ze sme teplotovali ale crp <8 netrebaklo atb a vyhadzali sme sa...aj soplik aj kasel bol...co moze byt

matesl
22. feb 2011

@dorotka2 musis nostek vystriekavat nejakym solnym roztokom, a odsat aby nestekalo na priedusky....a nam dava vzdy dr fenistil, redukuje tvorbu hlienu, ale ten je len na predpis.
na mokry kasel na vykaslanie Bronchikum Elixir alebo Sinupret, ked ma suchy kasel davam stoptusin 😉

laxity
22. feb 2011

@mmaarrttiinnaa @matesl @lenica81 krásny prvý rôčik aj vám a všetko najlepšie prajem 🙂 🙂 🙂

laxity
22. feb 2011

@matesl nech ste čím skôr v poriadku a mrzí ma, že práve dnes máš takýto "nanič" deň ☹ Riško ťa určite rozveselí neboj 🙂

matesl
22. feb 2011

@laxity aj vam vsetko dobre moja...
rozveseli ma ked bude doobeda spat aspon 2 hodky a ja s nim 😅

lolka
22. feb 2011

dobre ranko,
@mmaarrttiinnaa @matesl @lenica81 @laxity @zuzulik Vasim detickam prajem vsetko najlepsie k 1.rociku !!! 🙂 hlavne nech ste zdravi a robite radost maminke a tatinkovi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre