Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

jja
23. feb 2011

ahojte baby, taka som nastvata...bola som si dat podstrihnut vlasy pri kadernicke a ona ma tak podstrihla ze ich mam uplne kratke....no, horsie na tom je ze v sobotu ideme na svadbu a ja netusim co s vlasmi...tak by mi ich bola kadernicka u mamy nejako vycesala a takto...no netusim... 😒
hovorite ze bol spln? tak moja mala pri splne pekne spi....tedda nebuntosi v noci. en si pocuckava. lebo posledny mesiac sme noc co noc hore asi dve hodinky....uz ani nepamatam kedy som sa poriadne vyspala. 😒
ja mam uz cely tyzden mindraky, ako ja budem s Kajkou cestovat na vychod. ona mi vobec nechce sediet v sedacke. ak ju tam aj necham trosku poplakat, tak tak zacne rumazgat az z toho grcka....ja neviem, ani hracky nezaberaju, ak nahodou zaspi na prse a dam ju tam sediet tak max. pol hodka....uz sme kupil aj prenosne dvd a skusim jej rozpravky pustat...len este tie rozpravky zohnat 😒 ale aj tak to nevidim ruzovo....vy ako cestujeete dlhsie trasy?

lenica81
23. feb 2011

caute baby... u nas noc v norme...

@avaka to je blbe mat take migreny, jedna moja kolegynka take mava, a to ti poviem, supa riadna pre nu a vsetkych okolo... 😔

@jja ja mam teraz dobru kadernicku, ta dava taky pozor, kolko odstrihne... aj som chcela taku hrubsiu ofinu, ale som jej 2x musela hovorit, ze este moze... to je dobre, lebo s nervami alebo placom odchadzat od kadernicky... 😔
my chodime na vychod na noc... cize okolo 8-9tej vecer a prespi celu cestu... je to sice pre nas namahavejsie, hlavne pre mm, sa striedame v ziline... v piatok ideme do lipt. jana cez den, tak uvidime, ci dame aj 2hodkovu prestavku v ziline, alebo vydrzi... v tej novej sedacke sa mu zatial pacilo, ale to sme boli len tu v ramci mesta... sme zvedavi sami, ako to dopadne... 😒

avaka
23. feb 2011

baby,asi nebol spln...

@jja neboj ,blasy ucesies..
musim rychlo,mala je uz hore,dnes snad ta Vierka donesie tie rozpravky,ale ma napadlo,ze ja mam take kreslene filmy o tom potkanovi...na dvore...a tak,to sidće nie je pre tak male deticky,ale ked su tam kreslene zvieratka,myslis,ze by si tym Kajku nezabavila?by som Ti aspon to doniesla...

selyma
23. feb 2011

Ahojte mamky. Pozerala som fotky z oslav, aj ja uz pridam, oslavujeme narodeniny v piatok, ale oslava bude v sobotu. Sa vytesujem A pozerali ste spravy, co ten otec dal facku babatku? To je uz strasne. 3 mesacne. To si neviem ani predstavit, chudatko, take male a uz taky zivot.
Inak po dnesnej poslednej poradni 9900 g a 73 cm. Princezna. Inak je zdrava, takze sa mame na 1

andrea2603
23. feb 2011

ahojte.
Liv posledné večere ťažšie zaspáva /žeby zuby?/, v noci je väčšinou 1 krát hore, ale potom už okolo 4.30 je už asi vyspatá a keďže mne sa ešte nechce vstávať, tak jej vždy dám poceckať, aby sme aspoň do 6.30 boli v posteli, tak vtedy si ešte aj 3-5 krát cecne, lebo už zaspať úplne nevie, len si po každé tak zdriemne.

@matesl asi treba tým nočným kojením prestať 😔 , síce Riško sa na prsníku upokojí, ale tým, že celú noc sa napcháva 😅 , tak si jeho žalúdok ani chvíľu neoddýchne, potom ho trápi bruško, je nepokojný, tak sa zas chce upokojiť na prsníku ... no začarovaný kruh. Ja som rada, že u Liv sa to polepšilo, lebo tiež bolo obdobie, že do pol noci som 3krát musela kojiť 😝 a od polnoci som už ani nepočítala ☹ . A teraz keď sa aj stane, že začne mrnčať pred pol nocou, tak jej hladkám chrbátik /samozrejme, že so mnou bojuje 😅 , lebo chce cecok/, v žiadnom prípade nekojím.

Tak sa majte pekne, ja sa tu pár dní neukážem, idem k svokre 😅

svetlankat
23. feb 2011

@selyma krasne miery

olifcek
23. feb 2011

@selyma super miery

@matesl
@andrea2603
mamicky, skuste dat pred spanim homeo chamomilla 15, 5 guliciek, rozpustenych v trosku vode, pomoze, uvidite 🙂

olifcek
23. feb 2011

teda chamomilla 15; 5guliciek 😉

matesl
23. feb 2011

@olifcek mam to doma, dokonca na doporucenie dr mame az 30ch...ale vcera sa pogrckal tak asi to cele islo von :(
zatial nepomaha nic 😒

matesl
23. feb 2011

@andrea2603 on nepije z prsa skoro nic, neprehlta len si dudle, takze sa neprepchava a este ked sa pred spanim vygrcka, ma uplne prazdny zaludok, no...

matesl
23. feb 2011

@avaka nebol, spln bol mnuly tyzden 😅

matesl
23. feb 2011

@avaka nam by stacil kanal, kde by isli reklamy, vtedy ani nedycha a mam chvilku pokoj 😀

olifcek
23. feb 2011

@matesl skus mu to dat v davkovaci panadol, ci nurofen sirupu, a vody malinko do toho... alebo hoc lyzickou... je to sladke, brusko to nezatazuje /vraj/, skus i dnes, ked mas 30, daj kludne i hodku, dve, pred spanim... my mame 15, ked nedam, tak tiez casto dudlikujeme, niekedy i celu noc, rastu nam uz dlhsie vsetky 4 nazar a uz i ocak je vonku... maju toho dost, chudak deticky ☹

matesl
23. feb 2011

@olifcek on to nema problem spapat, to je OK len akurat ze vcera grcal takze asi to z neho aj vsetko vyslo 😅
dr napisala okolo 17, tak davam, snad dnes nebude grckat
to kolko mate zubov? a uz ocne? juuuj, dr vravela ze po ocakoch by sa to malo polepsit, no neviem ;)))

olifcek
23. feb 2011

@matesl mame uz 9 i s tym jednym ocakom... no vsetky 4 stolicky opuchnute... rychlo bezi cas, tak neviem ako dlho uz, ci tyzden, ci dva, ci....? ocaky uz ale dlho zlostia... jeden ma uz spicku von, druhy este je len navrety...

maculik
23. feb 2011

@matesl @olifcek ja som zacala tie 30ky davat vcera, akurat teraz o 5 mu idem dat druhykrat. Tak som zvedava, ci a kedy to zaberie. Lenze mne sa to vo vode ani po 15min nerozpustilo a tak prehltol skoro cele gulicky. Ako to rozpustate?

inak, aj u vas je taka kosa? Tu bolo v noci -5 a teraz cez den okolo 0, ale vraj sa ma zajtra oteplit a prsat.

olifcek
23. feb 2011

@maculik rozpusta sa to i hodiny 😀 ja to dam do toho davkovaca z nurofenu, ako @zoska radila, dovtedy som to na lyzicke rozpustala, sem tam tym potrasiem, aby to slo rychlejsie, a ked je to cele rozpustene dam vypit olivke, plus paq este pridam dalsiu davku vodicky v tom, nech vsetucko vypije 🙂

jo, u nas je pocitovo uz treti den -11 az -17supnov, v noci taktiez, inak je -5 az -9, cez den i v novi... strasna kosa a vietor do toho, bleee

maculik
23. feb 2011

@olifcek fuuu, tak to u vas ina kosa, a ja sa tu stazujem 😀
ale som vymrzla aj doobeda, ked sme boli hodku v lese, teraz zo skolky sme sa len presli asi 20min dlhsou cestou domov, no potom sa nam uz nechcelo. Ja sa uz taaaaak tesim na jar, a aj kvoli tomu obliekaniu a vyzliekaniu, ved ja kym rano pred skolkou nas vsetkych troch obleciem a potom poobede vyzleciem, to je cela veda 🙂

tak skusim aj ja tak. len som nechcela vela vody davat, kedze sa nema vtedy pit kvoli tomu, aby sa nevytvorila v zaludku kyselina a tie homeo neznicila. Ale tak hadam nie....

zucana
23. feb 2011

@maculik isli by ste na pizzu s nami? neviem ako deti chodia spat resp. ci vydrzia lebo tu na pizzu sa da ist najskor 19.30 😅 a kedy v nedelu dojdete?

zucana
23. feb 2011

@maculik tu je slnko a 8 stupnov ale v nedelu ma prsat 😖

olifcek
23. feb 2011

@maculik daj fakt malo vodicky, v ktorej to rozpustis a paq uz nemusis, ja ale este potom dam, nech je i to, co v prvom leveli nepreslo a zachytilo sa v odmerke, nech prejde 🙂 zatial nebol problem, klop, klop

i ja uz chcem jar veruuuu.... my sme boli vonku od 9.40-14tej.. ale z toho medzi 10-11.0 v materskom centre, asi polhodku na ocnom, kde oliv dopadla ukazkovio, prideme este v lete na kontrolu, a ked bude vsetko ok ako dnes, tak uz tam nemusime, alebo len na preventivku budeme raz rocne chodit, sa tesiiiim .. chcela som ist povodne az v lete, potom, ze na jar, ale objednali nas na dnes, ked sme prisli, bol tam jeden chlapcek, oliv hajala v manduce, a dudlikovala, tak som mamicke chlapceka i sestricke povedala, nech kludne idu, ze my sa neponahlame 😵

olifcek
23. feb 2011

@zucana vikinke gumaky a p[rsiplast a moze sa ist vysalit 😀 😀

olifcek
23. feb 2011

no nic, olivka sa uz zobudila, hajala mi kraaasne, asi fakt pomohlom ze sa v tom MC paradne vyhrala, paq vela chodila, lebo chcela, no a uz i vecer s anam zadari ist skor haji... uz parkrat bolo, z eo 22.30 bol uz nocny spanok... parada, lebo uz i vstavame skor... i ked uz vstavame skoro vzdy o 8.00, bez ohladu na to, o ktorej zaspinka... ci o 22.30, ci neskor... sa vytesujem.. postupne sa to este viac upravi a spat pojdeme skor i vstavat budeme skor... x;o))

maculik
23. feb 2011

@zucana no jasne, my by sme velmi radi isli, Adelka by aj vydrzala, ale Petrik neviem, najneskor ci isiel spat, bolo okolo 21h. Ale tak mozno keby vypije mliecko, tak spi v kociku.
A prilet mame 13,30 do Benatok, kym sa vymocene z letiska, poziciame auto a prideme do Padovy, tak bude aj pol4, nie? Neviem, ako je to daleko od seba.

matesl
23. feb 2011

@maculik ja dam rozpustit na lyzicku vody do hodky je to rozpustene a malinke gulocky ked tak zhltne 😀

matesl
23. feb 2011

baby, chystam sa vecer pred kupanimmaleho ostrihat, drzte palce 😅

laxity
23. feb 2011

@matesl som zvedavá na nového Riška 🙂 potom hoď foto 🙂

matesl
23. feb 2011

no, trochu mi je luto ale..tu je vysledok 😅

maculik
23. feb 2011

@matesl jej, tak potom hod foto 🙂 Ja by som si netrufla, bala by som sa, ze narobim schody 😅 Aj Adelke teraz treba ostrihat ofinu, no asi ju vezmem k mojej kader., nech jej to tam strihnu.

kocky, mama mi hovori, ze mam skusit dat do vecerneho sunaru lyzicku krupice, ze ona nam tak robila. Moze sa to? A ak hej, tak ako, nahradit jednu odmerku tou krupicou alebo dat normalny pocet odmeriek + este ta lyz.krupice?

maculik
23. feb 2011

@matesl jeeeeej, ty si inak sikovna, krasne je ostrihany 🙂 A aky je uplne iny 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre