Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
3. mar 2011

baby mm bol vcera s kamosmi na veceri (lebo jeden kamos pracoval v libii a vratil sa....) no a manzel tej mojej 'kamosky' nemohol ist na veceru iba na drink lebo musel ist uspavat 3rocneho...lebo ONA vraj nezvladne vecer 2 deti sama.... 😕

olifcek
3. mar 2011

@zucana zlaty to tatinko 😵 😵

andrea2603
3. mar 2011

@jaja32 mám niekde v komore, aj s takým plastovým chráničom, aby si do kolesa nohu nedalo dieťaťa, ale v podstate Lele nikdy nohami až ku kolesu nedočiahla.

@lenica81 na úplne normálnom bicykli 😉 , mám aj mestský aj horský, ale sedielko pasuje na horský. 😉

lenica81
3. mar 2011

@zucana @olifcek tatinko sice zlaty, ale ta baba je divnejsia coraz viac pre mna... 😒 sak nemoze ocakavat, ze mm bude stale vecer doma... alebo moze... 😕

@olifcek ako sa mavate... daco som sa ta chcela opytat, ale mi to medzicasom vyfucalo... 😖

ozaj, nemala si @blumka teraz okruhle narodeniny, alebo budes mat... 😕

avaka
3. mar 2011

ahojte 🙂
aj my sa chystame na bicykle,tak dufam,ze aj budeme... 😅 mm uz sklada speci bicykel k tomu,tak som zvedava,ci sa malej bude pacit... 🙂

a ja som vcera len tak skusila chytit za ruku a ona chodi... 😕 ,predtym nechcela ani za svet,aj keby som ju pod pazuchy chytila a za jednu ruku presla 1/2 bytu,tak sa tesim,snad sa coskoro aj sama pusti...ale smiesne chodi aj tak 🙂
dnes rano zjedla zase 3/4 jogurtu,no normalne nestiham...ale nechcela si nechat utret usta,tak som jej ukazala v zrkadle,ako vyzera a utrela...mala hned na to,ze papat,aj mi to bolo divne,ved akurat dojedla a ona potvora si dala 1 lyzicku a uz bezala k zrkadlu.. 😀

@olifcek ,prosim ta ,ako si davala ten maltofer?mne to nechce z lyzice,vsetko oblecenie som zaspinila... 😔 ,ale nieze by jej to nechutilo,ani neskusala,proste ju napadne,ze ani neskusi... 😒
@zucana 😅 ,ktovie ako my budeme... 😀

lenica81
3. mar 2011

@laxity nedavaj take videa na fb, bo zas slzim jak krokodil... 😔

svetlankat
3. mar 2011

@lenica81 ja osobne si myslim ze preco nie? ved zena musi byt doma ci chce alebo nechce a muz moze? niezeby som bola nejaka harpia co muza nepusti von, ale je pekne ked muz pomoze s detmi, aj pri uspavani.

olifcek
3. mar 2011

@lenica81 jeeej, TY si zlataaaa, este si pamatas? jo, blumka bude mar narodky 10.03., nech ju bonznem, hehe, ja 16.03. 😵 😵

mne to pride normalne, ze jej ide pomoct, ved ked bude na sluzobke, tak nepomoze 😅
@avaka ahojkyyy, takze predsa chudokrvna? myslela som si... maltofer som davala z lyzicky, pekne mi papa a pyta o dusu, no ked, tak jej to daj do chlebika, ten to vpije a nech to papa tak 😵 alebo do davkovaca zo sirupu nurofen, alebo ak Ti pije vodicku, kludne i do nej, len nech to vypije naraz... kvapky i dali podla vahy, ze? 🙂

my stale urobime 5 krokov, stojime a krok, zatial na viac nejdeme, mame strach...

@lenica81 mam sa super, stale lepsie a lepsie, i s Olivkou a mm 😵 😵 😵 a uz sa tesiiim na chatuuuu, kedze tu vas uz necitam takmer uz skoro vobec, tak aspon pokecaaaaame x;o)

olifcek
3. mar 2011

@svetlankat 😵 😵 😵

olifcek
3. mar 2011

@avaka inak, maltofer jej nedavaj aspon pol hodku pred a po mliecnom, ale to uz asi vies, nechcem poucovat, len poradit 😉

olifcek
3. mar 2011

@zucana vsimla som si, ze uz Viki pichali MMR vakcinu do ramienka... pls, daj mi potom vediet, ci mala nejaku reakciu... horucky sa prejavuju vraj az o 7-9 dni po zaockovani.. dakujem

olifcek
3. mar 2011

@lenica81 minulorocne narodky vyzerali, ze budu smutne, ale nakoniec boli super, a to vdaka niektorym vam tu, nasim staliciam a @zucana 😉

lenica81
3. mar 2011

@svetlankat ja som to tak nemyslela, moj mm je doma aj mi pomaha, kupe maleho aj ho uklada vecer... 😉 ale obcas sa moze v robote nieco udiat, alebo v rodine napr, su situacie, ze si zena musi aj sama pomoct... a obcas ho vypustim, aby sa nestazoval, ze je pod papucou... 😀 jasne, ze je to ine s 2 detmi, ale hadam to obcas v buducnosti zvladnem...

svetlankat
3. mar 2011

@lenica81 ale jasne

olifcek
3. mar 2011

@svetlankat ale ja suhlasim x;o)

lenica81
3. mar 2011

@olifcek ved ja po chate sa chystam domov na 2-3 tyzdne, tak aj potom by sme mohli dat nejaku prechadzku alebo tak... 😉

olifcek
3. mar 2011

@lenica81 jeeeej, jasneeeeee, tesiiiiim 😵 😵 aj so @svetlankat, @blumka a @lienka2, bude super, paradna parta 😵 😵 😵

no, ideme sa obliect a hajde von, dnes i ked tu slniecko nesvieti, je konecne pocitovo i stupnovo plus, +4 a +2, parada

svetlankat
3. mar 2011

@olifcek ja sa rada pridam

avaka
3. mar 2011

@olifcek dik 😉 ,to viem,ze nie s mlieckom,ale dr.samozrejme neporadila,to som vedela... a mala mala 3,53,vy ste mali kolko?mne sa aj tak zda,ci sa jej to same neupravilo,lebo sa tak velmi rozjedla... 😕 ,obed spraska cely,ale mozno aj preto,ze jej uz dochutim...no skusim na chlebik,ak nebude s lyzice..

olifcek
3. mar 2011

@avaka ked sa vratime kuknem, ak zabudnem, nakopni ma pls oslovenim so zavinacom x;o) no to sa neupravi za tyzden x;o) ved uvidis.. na babu to je aj vidiet.. ked je moc blede, slabo papa, umrncane, apaticke.. ale nie nutne vsetko dkopy, ved eli je sidielko 😉 😉

avaka
3. mar 2011

o.k,ale uz je to 4 tyzdne,od kedy jej brali krv,mali sme neskoro vysledky...a vies potom prosim Ta aj ake maju byt hodnoty?
@olifcek

avaka
3. mar 2011

@olifcek nasa nieje absolutne apaticky,vrieska to ano,ale inak 😀 ,akurat to jedenie,to sedi,ale teraz uz papa...no dufam,ze sa jej to po kvapkach upravi 🙂

zucana
3. mar 2011

@olifcek dam vediet vraj aj vyrazky mozu byt.aj petrikovi to uz pichali a vraj mal aj horucky aj po brusku vyrazky....

@lenica81 ta baba je proste neschopna....ja nepoviem keby ta mala sa teraz narodila ale ma 6 mesiacov a chalani po roku si vysli...ved od nikde nebol ani nepamatam....a to tam bol chalan co ma doma novorodeniatko plus 3rocneho tiez syna....ved ona nie je schopna ist ani pre maleho s malou musi svokra chodit....a malu dava o mesiac k mame a ide do prace....

zucana
3. mar 2011

lie lebo musi ist do prace ale lebo jej muz jej povedal ze zena musi pracovat a nie byt doma s detmi....no tak nech si zuju tu svoju rozpravku a on nech ide uspavat....

lenica81
3. mar 2011

@avaka tvoja a apaticka... 😀

@zucana tak ti dvaja sa nasli... 😔 ako, ja neviem, ako to ja budem zvladat, ale kedze tu nemam nikoho, tak si hold budem musiet zvyknut... 😅 😎

zucana
3. mar 2011

@lenica81 a co vy uz cakate ? 😉

laxity
3. mar 2011

@lenica81 nevedela som...bolo to také rýchle, tak som vedela, že asi nik nebude môcť 🙂 , ale bola som sama, bolo fajne, bolo tam dosť mamičiek, tak som ju pofotila, pokamerovala...vyjašila sa v loptičkách a šli sme 🙂

zucana
3. mar 2011

az teraz som docitala....vidim ze @olifcek a @svetlankat nepochopili moj prispevok.je krasne ked manzel pomaha.aj ja mam to stastie ze aj mne a dokonca si mozem vyjst s kamoskami a aj vecer posediet..len keby som ich tu mala viac...ide ale o to,ze ked uz raz za rok ide muz von s kamaratmi a musi po hodine letet domov, lebo jeho zena nie je schopna uspat 2 deti (6 mesacne a 3rocne) tak mi to pride trochu blbe....ja si myslim,ze obaja manzelia by mali mat aj svoje dni a a ked je to raz za rok tak uz vobec...
ved co ma hovorit @maculik ked mm chodi na fotbal a s kamaratmi alebo @blumka ked jej mm je casto prec a dlho pracuje....
aj keby mi mali obe deti plakat a ja by som sa narobila raz za rok by som muzovi dopriala a vydrzala....
@olifcek a tvoj mm je stale doma?

olifcek
3. mar 2011

@avaka najdem tabulku hodnot pre deticky, podla ktorej sa bohuzial neriadi kazdy pediater... x;o)

@avaka urcite sa upravi, ak nie, daju este kyselinu listovu a bude dobre x;o)

@zucana ja som to pochopila.. ale nevidim na tom nic divne, ved hodka nie je malo 😉 saq snad chodi i castejsie

moj mm je doma bud od cca 18 alebo od cca 20tej, podla toho, ci id epo praci cvicit, alebo ee... a cez vikendik ide na dve hodky zi zahrat pingpong..

zucana
3. mar 2011

@olifcek no tak asi si to nepochopila ked som napisala ze po roku siel von...a neviem ci by som ho nazvala zlatym ked zakazuje zene kojit a posiela ju od sedemesacneho baba do prace lebo to nie je dobre byt doma...ale vsak vpohode...takze pre mna je hodka malo a urcite aj pre mm a inych ale vsak kazdy z nas je iny....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre