Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
3. mar 2011

fuuu baby takze Neli je vlastne normalna 😀 viem si predstavit ze existuju uplne dobrucke flegmaticke deti, menej nervne, ale to su teda asi skor vynimky ako tak citam 😅
takze dakujem za prispevky 🙂

@blumka prajem uspesne stahovanie a dufam ze prvu noc sa vsetci krasne vyspite 🙂

idem uz aj ja do postele mm je momentalne niekde nad Viednou mal by pristávat akurat, este pockam kym prezvoni...vyspi sa v BA u brata a vidime sa az zajtra poobede... uz sa tesim 😉

dobru noc aj ja prajem, nech poklady nevystrájaju, dufam, ze so to nezakrikla 😅

blumka
3. mar 2011

@zoska no asi sa nevyspim, lebo ja na novom mieste dost dlho nespim dobre, musim si zvyknut 😀
a Neli je uuuuuuuuuuuuuplne normalna, neboj 😉 😀

zucana
3. mar 2011

@loginka ved ty mas dvojicky!
@zoska my SME na rovnakom leveli. Dnes hysak med SME od maculik odchadzali ani obliect sa nechcela

maminnka
4. mar 2011

ahoj kocky, halsim sa 🙂 kedze v poslednom case nestiham vsetko citat, je mozne, ze ste to tu uz preberali, tak by som sa s vami chcela poradit, aku autosedacku ste kupili pre deticky. Natalke je tato sice este dobra na vysku, ale nohy tam uz ma take skrcene, ze pri dlhsej ceste place... dakujem za vsetky tipy!

lenica81
4. mar 2011

ranko... noc bola fajn, teda pre mna... mm vravel, ze sa Vilko tocil a mrnkal, ale ja som spala ako zabita... 😀

@maminnka my sme kupili tuto... a Vilko je v nej evidentne spokojny, ako sme sli na liptov, tak sa zobudil za zilinou tesne a vydrzal bez kriku a placu az do lipt. jana, co je u nas uspech... 😉
http://www.mall.sk/autosedacky-9-18kg/maxicosi-...
ale zavisi, ci chces isofix...

zucana
4. mar 2011

@maminnka my mame tu co dala lenicka ale s isofixom a potom mame kiddy.....som spokojna velmi s oboma

laxity
4. mar 2011
matesl
4. mar 2011

ahojte zienky

tak sme po oslave a po ockovani a pred testami na alergiu 🙂
ockovanie, no plakali sme az vrieskali ale uz v cakarni bolo dobre. vcera sme mali teplotku miernu tak sme boli radsej doma, aby sa na nas noic enachytalo. ale inak oK.,
az a tie nase katastrofalne noci.
vcera som uz v noci odmietla dat prso, uz ho ma jak dudel, uz ma bolia bradavky, tak sme ho s mm na striedacku nosili na rukach, aj si poplakal, ale uz je to neunosne aby v nosi chcel kazdych 20 min prso, ako mam potom cez den fungovat a neuverite ale potom prespal svoj zivotny rekord od 0:40 do 4:15 😅 alebo som ho nepocula leno som si dala 2x magne B6 aby som sa uz ukludnila, som uz bola hotova a nezaspala by som.
baby co kojite a nemate dudu, ako to riesite aby si z vas nespravili cumel 😔

matesl
4. mar 2011

@maminnka nas place aj vo velkej autosedacke, nechce tam byt tak dlho a niekedy ani zaspat nevie tam 😕

lenica81
4. mar 2011

@matesl 😔

dorotka2
4. mar 2011

@loginka @zucana mne tiez neda nereagovat. loginka, podla mna u teba je to o niecom inom, lebo 2 deti malinke a jedno 7 mesacne a jedno 3 rocne by som povedala, ze je dost velky rozdiel. 3 rocne dieta posles spat a musi uz chapat, ze mama musi uspat babatko, ty mas dve babatka, takze to neber na svoju osobu, lebo to je uplne ina situacia.
@zucana ja suhlasim, sice mam zatial len 1 dieta, no nik mi s nim nepomaha, mm chodi z prace uzked mala spinka,ked budeme mat 2, bude chodit rovnako, takze si budem musiet poradit sama. Preto som nechcela druhe dieta hned, ale az ked bude mat Viki 2 rocky chcem byt opat tehu.
@olivcek @svetlankat ja mojho muza, aj ked byva vela v praci pustamho von sa ventilovat, aj ja chodim obcas,ked sa da,lebo japotrebujem ludi a moj mm tie, kym som nebola tehu, chodili sme von s kamaratmi kazdy vecer, teraz chodia vacsinou vsetci k nam, alebo chodi mm vacsinou so mnou, no chodi aj sam, no podla mna sa musi aj on ventilovat, lebo by nam svihlo obom, toz moj postreh. 🙂
@maminnka my mame tu co laxity a sme spokojni, malej sa paci. Uz sme ju vymenili, Viki by sa este uuuuplne v poho zmestila, ale vo vajku mi plakala, ani mna by nebavilo kukat sa do sedacky, teraz ocumuje, co je vonku a je spokojna. Cestu do rakuska, co bolo 5 hodin zvladla v celku v poho. 🙂

laxity
4. mar 2011

@matesl mrzí ma čo to u vás Riško vyvádza 😔 . Ja keď dám Naty večer spať a po hoďke sa mi preberie, že stojí v postieľke, tak ju necháme ležať, skúšam hladkať, ak nezaberá, vyberiem si ju na posteľ a ležím s ňou až kým nezaspí ale prso v žiadnom prípade nedávam...aj keď si pomrnčí, ale hladná byť nemôže a cuckať nedovolím...neznášam to 😅 , tak ako počuješ neznášam to, keď mi cumle bradavku, tak som to zastavila už dávnejšie, aby keď aj nebudem doma, aby ju vedel mm uspať dalej 🙂 ...takže veľa síl....a to že by si bola v druhej izbe a mm by to skúsil, niekedy cez víkend 😕

matesl
4. mar 2011

@laxity raz sa to podarilo, inak uz reve ze mama mama a nechce mu ani mlievo vypit z flase, vcera boli vedla a plakal, ale uz som chcela aj ja spat o tej 1 tak som mu povedala nech mi ho uz da...
no vy mate dudlik, ma sa ako upokojit...ja mu nemam co dat dudel nechce, hra sa s nim len 😔

dorotka2
4. mar 2011

@matesl nemaju, inak to ti nazavidim moja, ze to mas take tazke, ja by som uz asi odpadla.
My sme boli vcera s mm v kine na obcansky prukaz, super film, fakt. A dnes ideme na oslavu 30 jednemu mm kolegovi, tak sa tesim, tolko kultury za 2 dni, kolko nie za posledne 2 roky hadam. 😀 teda minimalne 1.

dorotka2
4. mar 2011

@matesl a oni nemaju dudlik, teda aspon pokial ja viem, inak som fakt rada, ze Viki ten dudlik ma, aj ked jej ho davam len vecer, cez den vobec, iba ak v kociku

laxity
4. mar 2011

@matesl nemáme dudel

zucana
4. mar 2011

tak som sa potesila, ze niekto rozmysla aj ako ja 😉
hned mam vacsiu chut sem ist lebo uz som si myslela, ze som vadna.
@dorotka2 aj my mame dudel iba na noc....ale poviem va, ze viki je v postednej dobe dobre nervacka...vzdorna 😅 ale inak anjelicek najvacsi 😀
@matesl to mi je luto ake mas noci.jaj uz ani neviem co napisat a poradit 😒

maminnka
4. mar 2011

@zucana uvazujem tiez nad kiddy, ale napadlo ma, ze ked idem v aute bez dietata, tak ta sedacka nie je nijako priputana, nie je to nebezpecne?

zucana
4. mar 2011

@maminnka ja som ju naschal pre toto zobrala pre mm...lebo on jazdi aj bez sedacky a sedacku si da len ked ide s viki alebo ju da do kufra. prave preto,ze ju nemusis odmontovavat ked potrebujes cele auto 😉
jedina vec ale to je problem auta je ze lexus ma hrozne pasy ....na mini pohyb sa zablokuju a potom sa ta sedacka neda upravit pocas jazdy a viki ma taku nenormalnu silu ze ked je naobliekana tak sa zosuchne dole ale nie ze vyjde zo sedacky len je nizko 😉

maminnka
4. mar 2011

@zucana moj muz bol pred mesiacom na 2 tyzdne v USA... vsetko som s oboma detmi zvladla sama, da sa to, bez problemov. Takze s Tebou suhlasim, ak ten chlapik nikam nechodi, tak predsa to raz za cas nemoze byt problem...

@loginka je samozrejme iny priapd, ona ma dve deticky malinke este, takze tam by som to riesila asi tak, ze muz by na chvilku prisiel domov, pomohol by uspat deti a vratil by sa na oslavu 🙂

maminnka
4. mar 2011

@zucana ja jazdim casto bez deti a sedacky ostavaju v aute. Nebudem ich davat do kufra, potrebujem aby pevne ostali v aute, aby som sa nemusela bat, ze v pripade narazu zo zadu sa ta autosedacka vyruti nekontrolovane dopredu. S mojim autom je zasa iny problem, ze ono ma nejake uzke miesta na autosedacky a priputat pasom je velmi namahave, proste ten uchyt je akoby uz pod autosedackou. Otrasny system!!! preto hladam nieco, kde nemusim dieta priputavat pasom. Starsieho syna uz musim, tam sa tomu uz nevyhnem, on uz ma autosedacku triedy II., ale aspon Natalku aby som nemusela...

maminnka
4. mar 2011

@lenica81 Leni, my sme mali MaxiCosi Tobi, ale boli sme velmi neposkojni, aj ked vtedy ta sedacka vyhrala testy... velmi zle sa utahoval pas. Tato Tvoja je sice trocha ina, ale system stahovania toho stredoveho pasu je rovnaky, ak sa dobre divam. Po roku sa to nejako zaseklo a uz nam to ani nikto nevedel opravit. A dat 450 eur za autosedacku mi pride sialena suma :( Ta Kiddy v teste dopadla este lepsie a nestoji ani polovicu... :(

dorotka2
4. mar 2011

@maminnka ja som zatial spokojna, aj od inych mam len dobre referencie,skoda, ze ty mas zlu skusenost. Mne sa aj tie pasy dobre stahuju, no neviem teda, dufam, ze bude ok. Inak kamosky maju romer a su tiez spokojne, ale mne sa tam ta latka nepaci, lebo na tych novych je taka, ze sa mi zda, ze sa bude vytahovat, uz sa u jednych znamych aj vytahuje ☹ A inak ja rozmyslam, ze mm kupim tiez kiddy,lebo on ju aj tak musi davat do kufra a stale prekladat nasu sa mi nechce.

maminnka
4. mar 2011

@dorotka2 aj nam sa stahovali dobre, ale po roku uz nie :( kupovala som ju v rakusku a fakt som nemala chut ju tam ist reklamovat :(

zucana
4. mar 2011

@maminnka ved jasne co sa tyka @loginka inak nechapem preco deti museli ist spat rovko
A ta priorifix co mam v aute s isofixom mala tiez super testy Ale pred par rokmi ta je dobra kupovala som cez nemcov mytoys za super cenu

dorotka2
4. mar 2011

@maminnka hm, ja som ju nastastie na slovensku tam kde vsetko v alladine, tak ked nieco, mozem reklamovat. Mne ju doporucial majitelka, ze nemavaju reklamacie a mala ju sama, ma maleho chlapca, takze som dala na nu, ale ved uvidime 🙂

matesl
4. mar 2011

@laxity idem teda do toho, redukovat, no nech si poplacka, ved ho budem drzat v naruci...uz toto fakt je neunosne takto 😖 drzte palce

matesl
4. mar 2011

@zucana aj ty kojis este, ze? a nerobi ti to mala...
vcera bol mm na pivo, ale tak ja kupem o 19, tak to mi este pomotze ale tiez chodi aj nasluzobky a nemam problem. ked on dojde z prace a ja si chcem ist nieco kuknut do obhcou tak strazi mlaeho a ja si oddychnem trosku z toho kolotoca...
ono to padne dobre vyluftovat si hlavu 😀 obom

matesl
4. mar 2011

@dorotka2 hehe aj my sme bopli ma obcianskom, ked tu bola moja mama, sme mali odlozeneho valentina, a pred tym sme boli na kavicke, take pohodove popoludnie sme mali, a vecer sme dosli na kupanie, nech sa s nim sama nemori 😀
a co ti vysielacky dociahnu az do kina 😀

lenica81
4. mar 2011

@maminnka vzdy sa moze nieco pokazit, netvrdim... 😉 a ked si dobre pamatam, si mala bmw, tak tam su zle sedacky... 😨 mala som v plane si ho kupit, ale teda, kaslem na to... 😀 😉 my sme v brendone skusali aj kiddy, ale mi tam prisiel taky natlaceny a to je z tych chudych... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre