Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
9. mar 2011

no tak o pol 8 ze ideme dospat, ale dusil ho kasel tak sme 20 min spali.
a zda sa mi ze je trisku teolejsi, ked budem prebalovat odmeram teplotku a ked tak zajdeme dr, neviem ci este moze mat teplotku po ockovani, alebo to je nieco ine 😒

zucana
9. mar 2011

Tak my noc zla a este mame teplotu. @olifcek veru nestras. A co na sk to' nie je povinne?

maculik
9. mar 2011

Ahojte,
tak ja nasu noc radsej uz ani nekomentujem, najhorsie je, ze ja prsia uplne prazdne a on chce zuzlat. Skoncilo to tak, ze o 4 po asi 3h bdenia a driemania mm za par sekund ho uspal a ja som isla spat k Adelke a 2h spala, kym sa P.nezobudil.
Musim to este vydrzat, kym dojde mama (30.3.) a potom ideme uplne odstavit, ved ja uz mam mlieko len vecer, v noci tak pri prvom zobudeni, potom uz nic. A prsia ma bolia riadne, ako ich zuzle, ked ho nahodou odpojim, tak rev neskutocny a spat ani za svet.

Ideme teraz von, len akurat pocujem, ze tlaci (a uz aj citim 😀 , no a okolo pol12 spat. Vcera spal skoro 3h.
boli sme s A.v skolke a jej ucitelka sa pytala, ci P.bude tiez k nim chodit. Ja ze hej, ale do jezkovej (najmladsej) skupiny. A ona tak potichu (lebo sme boli na chodbe), ze ak mame inu moznost, nech ho prihlasime inam, lebo ze ta skupina nie je dobra (ze by to nemala hovorit, ale chce nas varovat). Ze nechavaju tie ucitelky deti revat (co som zazila, ked ich stretavam v lese), jedna fajci, aj na prechadzkach, a dalej uz sme sa nemohli rozpravat, lebo chodili dalsi rodicia. Tak chcem zajtra s A.poslat mm, ten vie predsa len lepsie po nemecky, aj viac rozumie, nech sa jej este popyta. Lebo teda nechcem dat P.niekam, kde mu nebude dobre. S A.sme mali vzdy velke stastie na vsetky jasle, tie v Luxe boli uuuuuplne uzasne, potom bola pol roka v Montessori, tie boli tiez super (ale drahe) a teraz ma uplne uzasne ucitelky, triedu. Tak ma mrzi, ak by to malo byt pri P. inak ☹

matesl
9. mar 2011

@zucana je zuzik v 15 mesiacoch...no asi je nieco vo vzduchu ze tie nase deti takto nespia

matesl
9. mar 2011

@matesl tak s tymi prsiami to mame rovnake a revom pri odpojeni tiez 😖

lolka
9. mar 2011

@matesl @zucana
my noc nic moc, bola kazdu hodinu hore s revom, furt sa prehadzovala, podla mna sa jej nieco zle snivalo, nacucla sa a bolo dobre. takze tiez nevyspata 😒
@laxity @alex @lenica81 buduci tyzden by sme sa pridali s Viki, v Hopla sme este neboli. Alex, teba by som mohla zobrat, len neviem ci by sme sa natrepali s kocikmi 😅

olifcek
9. mar 2011

@zucana bohuzial to je i u nas povinne a to medzi 15-18mesiacom veku dietatka. Ja to posuvam. Zatial nemame ani tretie preockovanie. Pokial ma Viki len taku nizku hodnotu na teplomere, tak parada. Ak to bude trvat viac ako tri dni, zajdi k lekarke, ale ja verim, ze to bude ok uz zajtra 😉 urcite daj info

zucana
9. mar 2011

tak stale mame 37,5 tak von nejdeme dnes....a uvidim kolko bude mat pred spanim ked tak dam polku cipku....
normalne som sa vylakala jask si to tu @olifcek napisala....tu sa to moc neda posuvat ze ked sa ty rozhodnes.tu to ockuju v centrach, kde to kontroluje stat a statne zdravotnictvo a ides do stastneho zdravotneho centra kde ockuju vsetky deti a volaju ich. my ideme 30.na posledne ockovanie. a potom do 6 rokov pokoj.uz nech to mame za sebou lebo ma to uz nebavi.....
ale hra sa aj vykrikuje teraz kuka telku v boxe nechcem ju nechat moc behat ....aj papala pekne aj kaka pekne...

olifcek
9. mar 2011

@zucana i u nas je to kontrolovane samozrejme.. ale posuvat sa to da, vsade... 😉 mm mi dokonca povedal, ze ak i nedam ockovat a schytame pokutu, tak to zaplatime..

30.teho mate ake ockovanie este?? u nas to konci mmr ockovanim, ockovanim od rucicky, paq az v 6 rokoch..

ale neboj sa... ma naozaj nizucku teplotu, to je uuuplne ok 😉

a urcite ju nechaj behat. deticky nemame nijak obmedzovat.. i keby mala vyssiu horucku a chcela behat, nechaj ju behat...

avaka
9. mar 2011

ahojte,

@zucana ,
@olifcek ,ja som vcera pozerala v archive o ockovaniach...radsej to uz podrobnejsie nejdem ani skumat... 😔 ,tak ci tak nas zaockuju...

olifcek
9. mar 2011

@avaka no ked sa ako rodic rozhodnes, ze nie, nezaockuju... ked, tak to skus aspon posunut na neskor... vcera uz konecne prepuklo i v spravach, ze prevenar je nebezpecny... len neviem, ktory, ale tusim tu niekto pisal, ze 13... nase deticky su ockovane este 10, nastastie? no uz o dva dni skor mohla tato informaci aprist, nakolko v cin i vo francuzku o tom vedeli z o dva dni skor...

a ak odmietnes, lekar to nemusi poslat dalej, ale robia to tak, lebo inak by aj im hrozila pokuta tusim 500eur, no a paq si Ta RUVZ predvola, porozprava TI o bla bla bla, paq dostanes ca sna opremyslenie a ked nie, tak mozno dostanes pokutu..

olifcek
9. mar 2011

o ockovaniach je i na youtube... date si tam

palba ockovanie

https://www.youtube.com/watch?v=M2X8mva7VnE

druha cast

https://www.youtube.com/watch?v=23p4-4jLeh0

je tam toho viac.. napriklad tento reflex

https://www.youtube.com/watch?v=YoumQ0RzAuc

rodivcia by mali mat tieto informacie

avaka
9. mar 2011

@olifcek my sme objednani v 15.mes,to je mmr,ze? a my sme mali prevenar tusim 13?v karte to ma zapisane asi....ze?
my sme aj to tbc,mali dlho hrozne,hnis tiekol,az ta ma jazvu chudatko... 😔

avaka
9. mar 2011

@olifcek tu palbu som vcera pozelala,aj mm sa napr.rad dava ockovat proti chripke a vraj ake je zvysene riziko alzhaimra potom(neviem ako sa to pise 😅 )

katka888
9. mar 2011

@olifcek
ahojky, zistovala si nieco ohladom skolky? my pojdeme odniest asi prihlasku bud tyzden, cakma na ondrejov podpis, ked sa vrati, tak by sme sa na KVP mohli stretnut, hmm?

olifcek
9. mar 2011

@avaka no a stavim sa, ze to Tvoja lekarka nenahlasila RUVZ i ked mala, proste to brala ako normal, ale nie je to normal..

jj v 15 mesiaci je ta mmr vakcina..

prevenar 13 sa dava od tohoto roka, co viem.. v cine umreli 4 deticky za dva dni po tomto ockovani.. je to ockovanie proti pneumokokom.. ale jasne, uz pitva ukazala, zevraj tri mali problem so srdieckom a jedno respiracne problemiky, no ale deticky sa nemaju ockovat ani ked sopliky maju, nie to este take zavazne ochorenia 😢
@avaka no... pre mna ma velke plus info od toho neurologa... je to odbornik, a ked on povie, ze to ma vplyv, tak ma.. ja toho liptaka nemozem, je to.... prirovnat ockovaciu latku ku polievke do ktorej sa nemas starat, co v nej je a byt rada, ze je... no akozeeeee

olifcek
9. mar 2011

@katka888 nebolaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, juuuuuj, a uz som v januari chcela... jasne, stretko bude parada! tesiiim

avaka
9. mar 2011

@olifcek ja ked si predstavim,ze nas dr.3.x zaockovala,ked mala E najhorsi ten ekzem... 😠 😔

a Ty to posunies o kolko?pomoze to v niecom to posunutie?my sme obj.ked ma presne 15.mes. 😒

avaka
9. mar 2011

@olifcek ,dr.videla.ze nema dobre zahojene tbc a uz sme ockovali prevenar

avaka
9. mar 2011

@olifcek ja som to vtedy nevedela 😔

olifcek
9. mar 2011

@avaka posuvam a cakam... teraz uz napriklad prevenar 13 je na pretrase, ockovanie proti TBC maju od 1.1. uplne zrusit.. ja to posuvam, aby bola OLiv co najsilnejsia a samozrejme oddialujem vaciny od seba... ve dposl. sme mali v auguste... teraz sme mali ist vo februari, aleeeee, posunula som to telefonicky na april, maj s tym, z ekym chripka neprejde, tak povedali, ze samozrejme, a ze nech sa paq len ozvem.. takzeeee... ozvem sa ozvem 😀 😝

olifcek
9. mar 2011

@avaka ani ja som tieto informacie vcas nemala... sme mamicky, verime lekarom.. sme super mamicky.. len skoda, ze lekari sa viac bola o svoje penazenky ako o nase deticky..

avaka
9. mar 2011

😀 ,dik,musim ist,pekny den 🙂
@olifcek

avaka
9. mar 2011

@olifcek tak,tak 😔

olifcek
9. mar 2011

@avaka ja idem zehlit, olib sa rkasne sama hra, musim to vyuzit.. paq ideme von 😉

avaka
9. mar 2011

@olifcek prave pozeram v karte,co som si okopirovala,ze sme mali prevenar 13 😔 ,tak na nas to asi skusali uz skor...

andrea2603
9. mar 2011

ahojte 🙂
my máme ísť na očkovanie v júni, ale posuniem to na augusta, normálne MUDr. poviem, že chcem takto a keď sa jej to nebude páčiť, vyhovorím sa ,že má sople 😎

matesl
9. mar 2011

@lolka to je hrozne, ze a funguj potom cely den s nimi...ufff
buduci tyzden sa aj ja pridavam, hocikam 😅

zucana
9. mar 2011

tak my sme mali uz to mprv a teraz 30teho mame posledne preockovanie pcv...a predpokladam ze ako vsade tak prevenar 13 (uz mame 2 z toho....ale tu do karty nepisu ci je to 7micka labeo 13tka ale od roka 2010 13tka asi)

@olifcek a nenecham viki behat lebo ona beha a jasi sa a potom jej stupa teplota....

teraz hajka mala 37,5 ale nedala som nic.az keby mala 38 dam.dufam,ze uz bude zajtra uplne bez teploty.

dnes som si spravila hot dog 😀

olifcek
9. mar 2011

@andrea2603 tak tak 😵
@zucana nie, 13 perevenar je od septembra? 2010... dovtedy bola 10, ak sa nemylim.. a my mame 10... prvu i druhu vakcinu... ako chces, ja len mam info, co som citala i lekarka vravela, ze ked bude teplotka, ale oliv bude chciet behat, nech ju necham... ale kebyze pride na lamanie chleba, neviem, co bych robila 😉

ja bych urcite nic nedavala do 38,3... mali sme 2x teplotku, raz do 38,5 nedala som nic, a nedavno 39,3 tak to dostala a davala som, i ked bolo 38,5.. az kym to nekleslo.. ale to sme boli chorucke... ja tyzden, mm 5 dni, oliv den a pol 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre