Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
10. mar 2011

tak tu sa dnes cez den cokoladkovalo 🙂 ja som si rano ku kavicke dala Kofilu a po obede keksik......ja by som bez sladkeho umrela a teraz pri malej si to neviem ani predstavit. este na skole som vydrzala asi mesiac bez sladkosti, obcas som si dala musli tycinky, ale potom som chytila taky abstak v potravinach, ze mi az zle doslo a musela som si kupit cokoladu. 😅
my sme dnes spali cez obed 2 hodinky, po obede sli na prechadzku a potom zasli do Presporkova. vyjasila sa, vecer som rychlo okupala a uz chrni. dnes sme bez mm 😖
@matesl @raa @maminnka skore uzdravenie prajem

baby, reklamovali ste niektora kocik ? dnes som zistila, ze mi na streche kocika z boku odpadol nejaky asi gombik, lebo je to uvolnene a pada mi to 😒 len sa obavam, ze ho zoberu a povedia, ze mam dojst za 30 dni 😖 ved nemozem byt bez kocika, do kelu 😠

lolka
10. mar 2011

@matesl asi by som necestovala, ked nie ste fit a vlastne ani neviete ci je to alergia alebo nieco ine

laxity
10. mar 2011

@matesl ja by som určite nešla

laxity
10. mar 2011

moja bambulka už spí a opäť bez prsníka, odmieta, vôbec nechce, dnes papala mliečko jedine o 15.45 ☹ a vypila asi tak dnes tekutiny 1dcl ☹

avaka
10. mar 2011

caute babky 🙂

@laxity ,uz vcera Ti odmietala,ze?ktovie preco 😕 a inak je Naty v pohode?aj mne vypije cez den tak 1dcl vody,ale aspon cez obedny spanok ma mlieko a rano,vecer a dost v noci,tak hadam staci...ale ked Ti len raz za den pije....no ved hadam to prejde...len sa Ti moze znizit produkcia a potom nemusi chciet zase,ze bude tiect pomaly..

inak,aj nasa nosi plienku do kosa a vecer cistu do kupelne,aj pytzamo chysta na kupanie a rukou vystretou ide akoby niesla neviem co 😀
a to si mi teda pripomenula s tou cokoladou...to sme robili ako deti,zabalene v alobale na sporak sme davali,musi vyskusat zase... 😅
@raa2,nasa zacala chodit,teda zopar krockov predvcerom a za ruky som ju vobec nevodila,ked som skusila hompalala nohami ako hurvinek .....pred 2 tt som skusila za 1 rucku a isla,takze ,ak by som ju skor aj chcela,neviem,ako by som ju donutila,naozaj sa to neda... 🙂

ja som aj zabudla napisat,ze pri tej "super"noci mi mala spadla z postele 😅,len som sa zobudila,ako pisti,zasvietim a ona kuka,ze kde to je 😕,ani sa neudrela,lebo na tuto prilezitost mam za postelou vajko prirazene fit loptou a za tym stolicku,vyzera to hrozne,ale svoj ucel to splnilo... 😅

@lolka ,niektore predajne pozicaju kocik v case reklamacie....tiez si to neviem bez kocika predstavit

@blumka,to co radis @svetlankat,nevies,ze privela vody zatazuje ladviny???!!! 😀

avaka
10. mar 2011

a marodom skore uzdravenie...

E teraz slinta,vkuse ma ruku v ustach,ale nevidim,ze by sa nieco tlacilo...

raa2
10. mar 2011

@blumka vsetko najlepsie k narodeninam, vela zdravia, lasky, uspechov a nech si stastna!!! co si si dala zavazok ze nebudes chodit na FB?

raa2
10. mar 2011

@laxity neboj ona zacne viacej pit ked nebude mat mliecko...ani umele nechce?

raa2
10. mar 2011

@avaka som zvedava kedy sa rozbehne matko, dnes sme mu s mamou kupili sandalky, lebo mu smrdeli nozicky v tych pevnych a sa mu strasne potili.

maculik
10. mar 2011

ahojte 🙂
@matesl ja by som tiez nesla, asi by som sa bala...
@lolka mali by ti dat nahradny na ten cas, sice to bude rachotina isto, ale lepsie, ako nic.

mnam, roztopena cokoladka, pamatam si, ako sme si brali v lete na kupko, nechali ju na slnku a ked sme vysli z vody, uz sme len rozbalili a vylizovali 😵 Len keby to spravim teraz, tak zjem rovno celu cokoladu, takto mam aspon aku-taku mieru, ked to jem po kockach...

boli sme u kamosky, 3h sme kecali, pojedali a popijali cajik, drobci sa hrali, dobre bolo. Uz spia, mm je na futbale a ja si robim zanedbane platby 😝

maculik
10. mar 2011

@raa2 jej, pekna profilovka, konecne ta tam aj vidno 😀 🙂
ja som tiez kupila P.sandalky, ked sme boli so @zucana v tom obchode, kde chodieva, su to 20ky, tak som zvedava, ci mu budu este dobre, ked zacne chodit. Teraz ma 19ky.

avaka
10. mar 2011

@raa2 ,
@maculik ,ja som tiez malej kupila sandalky,ze na doma,ale divne v tom chodila,normalne padala,tak som kupila od RAKu a super, naozaj na prve krocky o 3 dni uz aj spravila prve kroky 🙂ale zalezi na tom asi ake sandale,my sme mali take velmi otvorene...

raa2
10. mar 2011

@maculik dakujem, my sme kupili 19 a ma tam este centimeter volu, ale nevadi ked nebudu na leto, aspon teraz vynosi, lebo v tych celych mal kazdy den nozicku spotenu....

raa2
10. mar 2011

@avaka tieto su nie moc otvorene, ma v tom pevne nozicky, tak hadam sa rozbehne do 3 dni 😎

laxity
10. mar 2011

@avaka hej včera bol tento istý problém pri zaspávaní a dnes ráno sa napapala a potom v podstate celý deň odmietala a tak aj zaspala, jeden prsník už cítim trochu naliaty neviem či si ho mám odsať veď od noci som nekojila ☹

@raa2 nechce vôbec uvidíme čo zajtra alebo v noci keď sa zobudí či sa chytí 😕

laxity
10. mar 2011

@avaka hej hej je to super, keď to tak krásne chápu, zlaté sú aj Naty keď nesie plienku až sa nesie 😀

laxity
10. mar 2011

@maculik ja som nemala žiadnu mieru dnes 😀

laxity
10. mar 2011

@avaka a aké sú najlepšie na behanie po byte? 😕

raa2
10. mar 2011

@laxity ved uvidis, ja mam dni ze mi matko ani deci mlieka nevypije, na prasky, a to ked je dobry den tak mi rano 210 vypije a som rada ze vypil....

maculik
10. mar 2011

@avaka ja som kupila take skoro uzavrete, tie otvorene nedrzia nohu, aj Adelke som az teraz prvykrat (tiez v tom obchode) kupila take tie klasicke sandalky, co ani patu nemaju, doteraz nosila tie plne, teda minule leto. Oni este potrebuju mat nozku pevnu 🙂
A tieto su tiez ze na prve krociky, @zucana to pozna, ona tam tiez kupuje. Zatial mu ich nedavam, kedze nechodi, az ked zacne chodit.
@laxity ale narobila si mi s tym chute, este ze som tu jedinu cokoladu zaniesla tej kamoske, inak by som si to teraz spravila :D Tak som si otvorila Adel.gumovych macikov a dala som si tie a za tym zuvacku, nech ma uz sladke nelada :D

lolka
10. mar 2011

@maculik @avaka prave som pozrela na ich stranke....tak pocas zaruky poskytuju nahradny kocik, nastastie.

@raa2 s chodenim mame este cas, co ta doktorka tak plasi 😠 dnes som bola v MC a bol tam chlapcek co zacal chodit ako 17 mesacny, teraz ma 20 a beha ako drak 😉
Viki coraz viac stoji, odhodlava sa male vzdialenosti medzi vecami dociahnut v stoji ako sa pustit na 4. posledne dni si ju s mm "posielame", sedime oproti sebe a ona musi urobit par krokov sama a veeeelmi sa jej to paci 🙂 chichoce sa a hned sa otoci a ide k tomu druhemu 🙂

lolka
10. mar 2011

@maculik tak ja som teraz prekladala Ferrero Rocher (dostala som k MDZ) s chrumkami 😅 zasa mam zravu... 😅

avaka
10. mar 2011

@laxity ,ja by som urcite odsala,ak si chces udrzat laktaciu..
a topanocky,uplne tie obyc.od raku biele uzavrete kozenne som kupila,sice tiez neviem,ci jej v tom nie je teplo,ale na zaciatok su asi fakt najlepsie...ked sa lepsie nauci,dam jej tie sandalky

@maculik tie nas mali aj plnu patu,ale akosi jej to neslo,a prsty boli skor otvorene,ja som ich vlastne vymenila za papuce,ktore jej boli velmi siroke a male na dlzku..
@lolka tak super 🙂

maculik
10. mar 2011

@avaka na prve su isto lepsie uplne uzavrete, aj ja take planujem kupit, ked zacne chodit 🙂 A sandalky potom, ked uz bude pekne bezkat 🙂

zucana
10. mar 2011

@maculik podlamna mu ich mozes dat 😉 Bude sa citit istejsie ;)
A uz nemame teplotu 😵
A zaspala Prave cezo mna 😀

lolka
10. mar 2011

Viki sa uz 4x zobudila od 18.45 a teraz aj kaslala 😒 horucku podla mna nema, sopel tiez nie, kaslala tak nasucho, dala som prso a o 30 sek.uz spinkala. snad to su len zle sny... 😖

dorotka2
10. mar 2011

@lolka Viki zacala presne tak chodit, najskor 2 krociky medzi nami, potom pat a o den uz po celom byte behala. Strasne, uz chodi strasne rychlo, aj vonku nechce byt vobec v kociku, ale behat sama. 🙂 A inak sme teraz zaspinkali a od 17 sme teplotkovali, ale podla mna su to zubky. O 19.30 som jej dala panadol a bolo dobre, uz mala 38,5 na cele. no stupala jej, ked som ju davala o 17 spinkat mala 37,8, takze istota je gulomet a teraz uz behala a nahanala sa so mnou ako splasena.
Baby co mate havinov, ako to riesite? Lebo ja mam teraz hafana mojho, ma uz 9 rokov, mala som ho este za slobodna a som na prasky. On je dobrucky, obcas otrava, no nejak to nemozem zosuladit, teda ich a teda mi budi Viki ako cupka,lebo musi ist vsade za mnou a Viki za nim, a ked ideme spinkat, on si tu cupka a budi ju, lebo sapostavi v postielke a hned ha, ha a je po spanku. A ako to robite s vencenim. Teda viem, ze @svetlankat ma hafana, tusim tiez maltezaka. 🙂

matesl
10. mar 2011

mate pravdu baby, naco riskovat, naco ho takat s teplotou, inak jak keby mal nastavenmy termostat maly, ze 37,8 stale.
mm musi pochopit, ze aj buduci tyzden mozeme predsa ist netreba to lilit

dorotka2
10. mar 2011

@matesl presne tak, ono netreba riskovat, ved nic vam neutecie, a doma je doma, aj ja som najradsej doma, ked som chora, teda podla mna kazdy. 🙂

maculik
10. mar 2011

@zucana zuzi, ja mu zatial davam len tie modre, co som kupila tu, aj to len ak nahodou sme vonku a on sa taha von z kocika (nastastie sa to stalo len 2x). Sandalky su mu este velke, pockame 🙂
a suepr, ze uz nemate teplotu, tak to bolo fakt ockovanie.
@matesl veru, ved mu to vysvetli 🙂

ja cakam kazdu chvilu zobudenie, okolo pol11-11 sa vzdy budieva 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre