Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
11. mar 2011

@maculik aj tebe sa tocieva hlava od unavy? aj mne do kelu

no mne pradlo tiez zo senzitive nevonia, neviem co poradit, ine ti fakt nevonaju? mne mm nosi z talianska VER nel ci jak sa to vola atie mozem vsetky ;)

matesl
11. mar 2011

@zoska no moja, pri tom vsetkom som na tom veru aj zabudla, priznam sa. ved nebudeme vecne chori a uz bude teplejsie vonku, pomotame sa, kupime vhodnu obalku a posleme ;)

lenkahrehusova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maculik
12. mar 2011

Dobre ranko 🙂
tu sa ukazuje pekny dnik, ideme na prechadzku, ja sa potom odpojim a idem ku kozmeticke (uz posledny krat, je to tu drahe, tak som sa rozhodla tu uz nechodit a radsej skocim na Sk, ked tam budeme), mm zatial uvari a da spat deti a ked sa poobede vyspia, skocime na nejaky vyletik.
Petrik je od rana umraucany, ani jest poriadne nechce, neviem, co sa tak zle zobudil 😒

@matesl ja tiez kupujem len Vernel 🙂 Od nich aj ta Sensitive vonia pekne, aj pradlo mi po nom vonia, tak akoby jemne mandlovo, len na zaclony akosi nezabera.... Tak uvidim, ci ten pripravok, co som vcera kupila, bude dobry.

@zoska veru, sme aj chlapom hovorili, ze keby nebolo MK, tak tam mozno ani nie sme, lebo jasne, ze ked sa oni stretli, tak prva vec, o com sa bavili (okrem futbalu 🙂 bolo, ze ako klebetime na Koniku :D

svetlankat
12. mar 2011

dakujem Vam baby, ste zlate, tak noc nakoniec v celku fajn budila sa na kojenie o 23.15 o 3.00 a o 5.00 a spinkala do siedmej. Ale mala taky plny nostek, ze sa nevedela prisat, tak papala tak, ze par krat prehltla a pustila a znova a takto to opakovala az kym nemala dost, ani dychat nevedela. Z nosteka sa vkuse leje, pritom odsat nejde nic, teplotku nema a dasienka si sucha ostosest, Na nervy je to, ze ked si sucha dasienka, cele sopliky si roztrie po lickach, nestiham utierat a uz sa mi zda, ze maz tolkeho utierania bolave pod nostekom, vy ste to nejak natierali? Ked mali deticky sopliky? @zucana, bolo to tak, ze mm ju ulozil spinkat, Miska zaspala asi po hodine sa zobudila to som uz bola doma ja, nevedela sa prisat lebo mala plny nos, aspon mne sa tak zdalo, tak som odsala, ale dokopy nic neslo potom sa dala ten nestastny nasivin a vtedy zacal ten neskutocny plac, nikoho pri sebe nechcela iba mna. Aj ked sa uz po tych nekonecnych minutach ukludnila tak ako pisala @avaka, tak som si s nou lahla, prisiel mm k nam a Miska opat spustila az kym mm neodisiel, potom sa opat ukludnila a konecne zaspinkala

zucana
12. mar 2011

@matesl super tak snad uz len dobre bude a bez teplotky...a napis mi IP 😉
@svetlankat tak podla mna to bol ten nostek ...

sincerity
12. mar 2011

Ahojte

@svetlankat verím, že už je lepšie a aj soplíky sa čoskoro pominú...mne si Naty stále chytá ušká 😕

@maculik tak kde ste boli na akom výlete? Dnes bolo fantasticky, boli sme u svokrovcov od rána...bolo fajne, vybehla som si sestre, keďže nekojím, tak som sa nemusela už nikam ponáhľať 🙂

Natálke papá pekne ale s tým pitím máme trochu problém, mlieko žiadne, tak jej ho aspoň miešam do príkrmu 🙂 verím, že čoskoro to bude fajn, ako mi poradila @zoska a ako aj u nich je to teraz super 🙂

pekný zvyšok soboty 😉

laxity
12. mar 2011

baby pardón @sincerity je moja sestra, som písala omylom pod ňou som sa zabudla prepnúť 😀

maculik
12. mar 2011

ahojte 🙂
@laxity tak sme nakoniec boli doobeda vonku, ja len chvilu, mm s malymi asi 1,5h, potom spali a o 3 sme isli az doteraz k Rynu, prechadzali sme sa a potom na piesku. Petikovi som obliekla tie nepremokave gate a hral sa v piesku aj on 🙂 Sice sa bal lozit a ked padol na chrbat, tak sa nevedel zdvihnut, ale ved on sa osmeli, ved bol v piesku prvykrat (aj foto potom dam 🙂

a uz som sa cudovala, kto novy medzi nas zavital :D

laxity
12. mar 2011

@maculik tak pekný dník, my sme tiež boli dlho na záhrade, Natálke sa hrozne páči, keď chodí po kamienkoch 😀 ...ja som sa tiež tešila na naše pieskovisko, ktoré máme na sídlisku, ale nebudem tam chodiť, bo tam chodievajú špiniť mačky 😅

No sestra u mňa včera spala, tak sme to zabudli prehodiť 😉

sincerity
12. mar 2011

@laxity neuveritelne.... 😀 😀 😀

laxity
12. mar 2011

@sincerity 😀

svetlankat
12. mar 2011

@laxity aha ja ze kto mi to pise

laxity
12. mar 2011

ospravedlňujem sa...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
12. mar 2011

@rivatha i my sme mali prekrasny dnik, uz sa tesim na zajtra 😵 😵 😵 mali sme tu 13 stupnov, sice kusok vietor otravoval, ale tak, v kosiciach sme zvyknuti.... ale na zajtra hlasia slabsi vietor, tak duuuufam

svetlankat
12. mar 2011

@olifcek Oli ja sa ti ozvem ako buduci tyzden, lebo Miske trosku vybehla teplotka, ja som stale vnutorne presvedcena ze zubky, ale nerada by sme vas nakazili, ok?

olifcek
12. mar 2011

@svetlankat jasneee, to je v pohodeeee... hlavne nech je Miska fit a Ty pokojna 😵 😵

zoska
12. mar 2011

cafte baby, tak my sme doma z Nitry...vystava fajn, ale nohy ma bolia ako kona, ja mudra som si povedala ze idem bez malej a nemusim tahat prebalovaciu tasku, tak som sa nahodila a dala som si topanky na opatku, no au au...sikovna som 😅

mala zaspala pred chvilou, jej bolo u nasich tak dobre ze sa ani moc netesila ked sme sa vratili 😅 iba sa kukla zasmiala sa, povedala mama a hrala sa dalej...na jednej strane aj mi luto doslo ale na druhej som strasne rada ze je u nich spokojna a to tam bola od 10tej rano do pol 7mej vecer

@avaka ak mal tvoj mm dnes fialovu koselu a kravatu tak som ho videla, mal plne ruky prace 🙂

prajem pekny vecer vsetkym 🙂

matesl
12. mar 2011

@maculik ti nasi krpci su uuuplne rovnaky 😀 aj Risko dnes vstal ritou hore, uz spi nastastie 😵

matesl
12. mar 2011

@zoska to aj moj maly, ked ho necham s mojou mamou alebo mm, nechybam mu vobec a vraj je lepsi ako ked ma vidi, pekne sa zahra 😅

ivka79
12. mar 2011

Hojky..
baby na akú stránku chodíte na "aukcie" ?

svetlankat
12. mar 2011

@ivka79 ja na mimi

loginka
12. mar 2011

caute, pekny vikendik!
strasne som sa tesila ze sa oteplilo, ze malych niekam zoberieme, ale tentokrat nastupil mm s chorobou, takze nic, len v kociku
predtym som bola aj ja chora, to bolo hrozne, deti tiez hrozne, lepili sa mna, revy skoro stale ale prezili sme
@svetlankat s tym revom my sme to mali s Dominikom, taky neuveritelny plac, neutisitelny, bol po atb, tak neviem ci ho nieco nebolelo, brusko, zuby, ja uz neviem
teraz mala Lauri take noci, ze sa chcela vkuse nosit na rukach, asi si na to zvykla ked bola teraz nedavno chora, no neviem, predminulu noc som od nej odisla, potom si poplakala, mm ju tisil, tato noc bola lepsia, tak snad to vydrzi

katka888
12. mar 2011

Výchova 1. až 3. dítěte

Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor
potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.

3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní
kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie.
Můžete to být klidně i vy.

3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do
kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že
posledně to vůbec nepomohlo.

3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte
do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s
nejtmavšími skvrnami.

3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do
náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.

3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění
pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.

3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte
během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém
je vás možno zastihnout.

3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se
objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec
nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.

3. dítě - Strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí
1.Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2.Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý
tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.

3.Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4.Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5.Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6.Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7.Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.

8.Duplo toho schopno není.
9.Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být
vyslovena ve stejné větě.
10.Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11.Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.

12.Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13.Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení
hlavy.
14.Avšak kočkám ano.
15.Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.

16.Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2
bytu do hloubky 10 cm.
17.Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes
ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18.Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek
dospělých v narvané restauraci.

19.Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že
20.80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají
děti nebo ne.
21.80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se
Savem.

matesl
12. mar 2011

@loginka @svetlanka a mozno to bude fakt stolickami jak sa tlacia, mne maly tolko neplakal ani ked bol babatko, co sa teraz naplace, nanervuje a to nieked len tak, z nicoho nic aj v noci, alebo nad ranom

matesl
12. mar 2011

@loginka ja mam dost kd sa po mne liepa jedno dieta, nie to este 2, ako to robis? u nas niekedy staci na chvilu vziat na ruky a taha sa dole, ale za chvilku zas 😀

svetlankat
12. mar 2011

@katka888 super to je

svetlankat
12. mar 2011

@matesl nam vsetky styri stolicky vysli uplne v pohode, povedala by som, ze bezbolestne, mozno som uz aj zabudla, uz ich mame dlho, ale tieto ocaky nam to davaju vyzrat

hribikana
12. mar 2011

@katka888 - svata pravda 😀 😀 😀 sice viem posudit iba bod 1 a 2

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre