Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
14. mar 2011

@laxity no my sme zatia pri spodnych 2-kach 😀

laxity
14. mar 2011

@maculik aj mne by sa zišlo okná umyť...sú už v katastrofálnom stave 😅

maculik
14. mar 2011

@matesl ani my este nemame spodne dvojky a zatial sa ani necrtaju 😅
@laxity no ja to robim hlavne kvoli tomu, ze o 2t dojde mama a ako ju poznam, ona by sa hned na to vrhla, ale to nechcem, chcem, aby si trosku oddychla (teda v ramci moznosti pri starostlivosti o drobcov 😉 , lebo doma okolo domu ma stale co robit a nezastavi sa 😒 Aj ju chcem trochu vykrmit, lebo ved je ako palicka. Tak hlavne preto to umyvam, inak by som asi cakala do neviem kedy 😅

zoska
14. mar 2011

ahojte,
ja mam cas na net uz len vtedy ked Neli spinka a to je uz len vecer kedze cez obed chodim spavat s nou vacsinou 😉

musim sa pochvalit, ze mame celkom zabehany rezim uz, zobudza sa o 7mej, cize skor ako kedysi, ale to je tym ze skoro svitá...par dni buntosila od 6tej ale uz sa to upravilo a kazdy den skoro na minutu presne o 7mej 😅
potom sa hrame, ma ranajky, desiatu a okolo 12tej pol 1nej ideme spinkat...niekedy hodinku, niekedy sa podari viac...dnes napr. skoro 2 hodky 🙂
potom hned obedik, cajik a ideme von, bud na ihrisko alebo dnes sme boli len tak okolo panelaka (nechcelo sa mi kocik trepat)
a vecer po kupani, mame kasu, caj a zaspsinka do minuty a spinkava uz zvacsa celu noc...niekedy ked mrnka tak si ju beriem k sebe, dam cumlik a je vsetko ok...

fusak do kocika uz nepouzivam vyse tyzdna, mame len deku

zubov mame 5ks a tlaci sa jedna horna 2ka a jedna spodna 2jka, ale zatial bez priznakov, len obcas redsie kako, ale naststie bez placov a teploty..

takze som spokojna, dufam, ze som nezariekla nic teraz 😅

avaka
14. mar 2011

@lenica81 ,aj ja som ho uz zrusila,teda len spodok som nechala,ak by sa velmi ochladilo...ale deka tam vyzera akosi otrasne,musim najst nanoznik...aj my mame tu podlozku,ta je super 🙂

laxity
14. mar 2011

@zoska no krása 🙂, ma teší, že máte režím urobený...ja tiež dúfam, že čoskoro to bude zase o niečo lepšie, aj keď sa nesťažujem bo oproti niektorým iným dievčatám to máme super ☹

avaka
14. mar 2011

@zoska ,super,konecne mozes taketo nieco napisat 🙂
inak,aj nasa sa budila pravidelne o 7:40,to len v poslednej dobe buntodi....tiez svetlom a ked sa zmeni cas,to vstane o 5-tej??? 😕 😅
@laxity,E tiez uz o 19-tej ide spat,dnes sa uz dokonca o 18:20 pytala,ale vydrzala potom...a to spala cez obed dlho...
Naty je zlata....to musi byt vzacne detickam takto makat na stavbe 😵

zoska
14. mar 2011

@laxity jj , ved aj dufam ze baby ktore to maju hlavne v noci furt zle tak maju nadej z tohto ze to raz dobre bude 🙂 ked Neli v decembri ostala bez kojenia tak v noci sice nepytala papat ani pit , ale budila sa a bolo jej treba furt davat cumel, presli cca 2 mesiace a sme na tom celkom dobre, v podstate k dokonalosti chyba uz len malinko 😉

avaka
14. mar 2011

@zoska ,aj vy obedujete po spani?som rada,som myslela,ze len my....ale mne to fakt nevychadza do spanku dat aj ranajky +des.+obed a olovrant nemate?ja davam.nieked ymi v podode zje vsetko-5 chodov,dnes to bolo slabsie...

laxity
14. mar 2011

@zoska tak ja si tie 2 mesiace s radosťou počkám 🙂 🙂 🙂 , aj mne sa prebudí v noci, ale trošku pomrkná a spinká ďalej 🙂 nedávam nič ani vodu ani čajík

zoska
14. mar 2011

@avaka a kedy sa vlastne meni cas? teraz v marci, ci to je slnovrat...mam v tom gulas
kazdopadne dost sok, ked sa mi namiesto 8.30 zobudila o 6tej 😒
ale uz som aj mm vravela ze treba nieco vymysliet do domu, aby neprechadzalo tolko svetla do izby 😀 zatemnim sa tam 😅

laxity
14. mar 2011

@avaka a čo zvykneš dávať na raňajky a desiatu? Ja dám na raňajky jogurt, potom piškotku a čajík a prípadne niečo čo papáme my a potom až okolo pol dvanástej obed...aby mi dosť spapala, tak musím ju nechať vyhladnúť trošku 😀

avaka
14. mar 2011

@zoska ,podla mna to nepomoze zatemnit,maju v sebe hodiny 😀
neviem,kedy sa meni....myslim,ze 21. jarna rovnodennost nie? 😕

zoska
14. mar 2011

@avaka jj obcas ked tahala dlho bez spanku tak som dala obed pred spanim ale inak to vychadza takmer vzdy az po spinkani, nejak to neriesim ci je to dobre alebo nie... 🙂
@laxity ona ked sa vygulame z izby tak vypije 250ml caju a zje pol rozka , cca okolo 8mej- 8.30, pred 11tou spapa velkeho pribinacika, potom este vypije trosku caju a okolo 12tej ide spinkat , tak do nej nechcem cpat obed 😉

laxity
14. mar 2011

@avaka a ďakujem je to veľká pomocnica 😀

zoska
14. mar 2011

oki babce, popisem este zajtra, mm ide opat do sveta, takze idem sa povenovat a po zvysok tyzdna som vecer vasa 😉 🙂
pa

avaka
14. mar 2011

@laxity na ranajky chlebik(rozok),to papa pekne sama
na desiatu v poslednej dobe jogurt skusam,niekedy si da,ak nie,tak ovocie a do hodky ide spat a to ma mlieko este,ja by som aj vynechala desiatu,ale ked som skusala,obed velmi nejedla,mozem skusit znovu,ked sa rozjedla...,len mam pocit,ze do vecer by bola hladna potom,po spanku pekne obed zje,aj olovrant aj veceru(to jej vychadza kazde 2 hodky 😅 ,keksik este pomimo,ale len kusok 🙂

avaka
14. mar 2011

@zoska tak to mame casovo cca rovnako ranajky aj desiatu 🙂
😀 ,tak dobre,tento vecer venujeme tvojmu mm 😀

maculik
14. mar 2011

@zoska jej, Nelka uz celu noc prespi? Parada, konecne sa aj ty vyspis, v dobrom zavidim 🙂 A podobny rezim mame aj my, akurat ze rano vstavame aj podla toho, ci k nam dojde do spalne este buvat Adelka a ci ju este uspim alebo zobudi aj Petrika 🙂 Ale tiez tak okolo 7 je to. Len s ranajkami je u nas problem, este v Tal.bolo super, tam vzdy papal zemlu, ked my sme ranajkovali, a potom jogurt,ale doma nechce pecivo vobec :( takze ma okolo 9-pol10 jogurt , potom pred spanim mliecko (ale flasu uz chcem vyradit, dnes som mu nedala) a ked sa zobudi, obed. Prechadzka rano a poobede. Olovrant ovocie/vyziva, vecera kasa, potom mlieko. Kojim uz len v noci, to ideme zrusit, ked tu bude mama.

a dnes som uz ani ja fusak nedala, vlastne ani cez vikend nemal, ale deku davam. LEbo ked si vezmem, ze na jesen som dala fusak az ked bolo okolo nuly a minus, a teraz je aj 10st a fusak stale ma, tak je to divne.
A pred Adel som dnes dosla do skolky, neskor, nez chodievam, lebo po cviceni mi to vychadza az tak pred 4, a boli na piesku a nemala ciapku, vlastne ziadne dieta, aj ucitelka ze ved je teplo (asi 11st bolo), tu uz nabehli na jarny rezim 😅

laxity
14. mar 2011

@zoska tak to jasné 🙂 , Naty papá okolo siedmej už jogurt alebo výživu, potom trošku od nás a potom dávam obed a okolo 15.00-15.30 opäť nejaké ovocie a potom kaša-ale to je slabá jedáčka ☹ a po nej si dá minimum čaju a ide spať

laxity
14. mar 2011

@maculik a tu dnes, že 19°C, takže jednoznačne bez fusaku 😀 a len v trojkolke

maculik
14. mar 2011

kocky, cas sa meni posledny marcovy vikend, vychadza to teda Velkonocna nedela, myslim.

ja tiez obed davam az po spani 🙂

a kocky, Petrik nechce ani keksiky, ani piskoty, akurat chrumky, a tak by som mu niekedy dala, takto musim nechat nosit chrumky zo Sk, lebo tu maju len HIPP, je ich tam asi 15ks a stoji to skoro 2€ a Petikovi ani nechutia.
A to pecivo ma tiez mrzi, tak by som mu spravila chlebik s nejakoou pomazankou alebo zeleninkou, a on to vobec nechce papat ☹

@zoska tak pekny vecer, uzi si manzela 🙂

maculik
14. mar 2011

@laxity cooo, 19st? tak to zaaavidim, joj, kedy to uz dojde aj sem? 😵

avaka
14. mar 2011

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/avaka/album/...

nase nove foto,ale uz su aj na FB 🙂

lalipop
14. mar 2011

@maculik nasa to ma presne opacne. chrumky vobec nechce, zato pecivo a piskotky jej chutia. dnes zjedla na veceru cely rohlik so salamou 🙂 ja fusak davam, lebo ten vietor co tu fuci je hnusny a vobec to nevyzera na 19°c . my este pockame a potom prejdeme hned do sportiaku

avaka
14. mar 2011

tak este raz,musela som vymazat,lebo som zabudla,len pre priatelov.. 😅
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/avaka/album/...

avaka
14. mar 2011

@maculik ,nasa zase chrumky velmi nie,len keksik pyta,ale to mi pripada,ze len kvoli tomu,ze vie,ze to nie je jedlo a nedostane hocikedy 😀
@maculik tak aj Ty davas po spani,tak som rada,som myslela,ze len ja a ze to je divne... 🙂

u nas bolo vcera teplo a som ju slabo obliekla,velmi fucalo a bola studena...sme isli skor domov teda... 😒

lalipop
14. mar 2011

@avaka aj my obedujeme az po spani cca o 14.00. mala aspon vyhladne a vsetko pekne spapa 🙂

avaka
14. mar 2011

@maculik
@lalipop ,pekne profilovky 🙂

@lalipop ,presne tak aj u nas 🙂
idem,dobru noc

lalipop
14. mar 2011

@avaka dakujem a dobru nocku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre