Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
8. sep 2009

ahojte mne je zase po dlhsejdobe zle...
luci neboj bude vsetko dobre 🙂

zucana
8. sep 2009

ale riesia tam ze sa moze udusit ci co ....no zasa strasenia a pod... 😉
ahoj lucia ty si nova? a odkialze si?
ja idem do obchodu kupit potraviny lebo satku som sice kupila vcera ale chladnica zyva prazdnotou a muzik za dnes vecer vrati 😀
inak jani nepis zoznam lekarov v rodine a ich specializaciu aby sme vedeli s cims a mozme obracat 😀 😝

zucana
8. sep 2009

luci uz som si ta nasla v tabulke 😉 si tu dlho nebola alebo vymenila foto 😉
olif ze jaka vymakana tabulka 😎

blumka
8. sep 2009

zuci, a este neriesia ze nesmies dvihat ruky hore ked si tehotna? 😀 😀 🙄 ...lebo vraj sa vtedy omotava pupocna snura okolo babatka 😀 😀 ..blbosti
ja som sa na nete docitala, ze najlepsia poloha na spanie je na lavom boku, lebo vraj tak lepsie prudi krv ku babu, ale ked budete spat inak, tak isto babu neublizite tak, ze sa udusi alebo sa mu nieco stane

alex
8. sep 2009

presne tak, naše maminy si určite takéto veci nečítali a neriešili ich a sme tu. Bábo ti dá samé najavo, ako mu je dobre.

nedockava4
8. sep 2009

tak, som spät...
...obedik navareny a manzel zavolal, ze nepride...ze to zje na veceru 😔

zucana
8. sep 2009

blumi riesia 😀
jedna ze nemali by ste umyvat okna baby presne kvoli tym rukam....akurat tu bola vtedy mamina tak sme sa smiali a povedala ze ona 2 hodiny pred porodom rylovala v zahrade 😎

zucana
8. sep 2009

nedockava nesmut...daj si viac aj za muzika...moj tiez pride az vecer...idem si spravit kuracie s curry a brokolickou a ryzou a fesimu namarinujem steaky 😉

alex
8. sep 2009

zuci moja mamina tiež rozprávala že pred pôrodom ešte kolenačky zmývala dlážky... 😎
Netreba samozrejme nič preháňať, ja aj upracem aj oddychujem, všetko s mierou.

joanna333
8. sep 2009

ahojte dievcata, uz mam vysledky tripple, riziko na DS mi vyslo 1:765. dr.,povedal ze to je ok, ale mne sa zda dost vysoke. ake ste mali vy hodnoty?

nedockava4
8. sep 2009

zucana...hm, ked ja som sa tam tesila :-/
este aj puding som mu uvarila ako "zakusok"...
joana...ja som mala 1:7500

zucana
8. sep 2009

joana mne vyslo 1:8875 ale nie z tripple ale z NT kombinovane s krvou...ale ty mas 34 takze je to podla mna ok...rizikove je pod 1:250 a na morfo uvidis ze bude vsetko oki

zucana
8. sep 2009

nedockava ja vim....aj ja sa tesim a pak nic...ale nebud smutna popapate s malinkym 😉

nedockava4
8. sep 2009

no, asi hej...aj ked som zistila, ze za posledne 2 tyzdne som toho vela nepojedla a pribrala som veelmi 🙂 hlavne som sa "naliala"

kakatka1
8. sep 2009

Jaj aka som sprosta, prave som si pozrela na nete ako malemu babu robia za ziva obriezku. Este terez sa trasiem. Strasne to malicke plakalo 😢 😢 😢 Boze preco im to robia, chudiata male. 😔

blumka
8. sep 2009

a my budeme mat na veceru bryndzove halusky...svokra sa ponukla ze spravi 😀
joanna, ja som nebola na triploch a z NT mi vyslo riziko 1:72000..ale ako vravi zuci, riziko by bolo od 1:250..a hlavne, baby, nerieste nieco, ked vam lekar povie ze je to v poriadku...asi su tu od toho, ci nie? 😉
zuci, mna s tymi rukami vyplasila jedna dobrosrdecna teta v prvom tehotenstve..byvala u nas a davala mi taketo "mudre" rady..ale malo to aj svoju vyhodu aj ked mi uz niekedy liezla na nervy, ze ma nenechala vela veci robit a porobila to za mna 😀 😀

blumka
8. sep 2009

katka, aspon to neurobis svojmu 😉
V porodnici so mnou lezala na izbe mamicka co dala obrezat chlapceka...chudatko male jednodnove, vzdy sme vedeli kedy cika...taky plac spustil ☹

kakatka1
8. sep 2009

No nikdy v zivote 😠 A ja som si myslela ze u nas sa take nieco nedeje. Niektore mudrovinky obcas sadnu, tiez by sa nemali vesat saty tak, ze behas popod snury, inak bude mat babo obtocenu pupocnu snuru okolo krku. No ja neviem ci to bola nahoda, ja mam na balkone tak vysoko a Simko mal 2krat. 😕

kakatka1
8. sep 2009

Mamina ma doma este tu staru knihu Dieta a tam su vselijake taketo pranostiky.

blumka
8. sep 2009

kati, urcite nahoda... 😉 neviem aku by to malo spojitost ze ked zdvihnes ruky, tak co? sa uvolni v bruchu priestor aby mohlo babo viac plavat a tak sa zamota, ci ako? no nedava mi to logiku..ja takym veciam neverim...

zucana
8. sep 2009

ja si zas neviem predstavit ze aj cviky ze ruky hore to by asi nebolo vhodne a v knizke pre tehu su 😀
tak si vyber !

maculik
8. sep 2009

tak uz aj ja som prisla z obeda, dnes otrasny, akurat polievka a ovocie mi sadli, inak bleee 😝

jaaaj, taketo tie povery su len na vylakanie, jasne, ze to nefunguje. To by predsa aj doktori upozornovali, no nie?

a inak, to umyvanie dlaziek pred porodom este aj nas mozno caka, ak budeme prenasat, tak cakajte, ze budeme robit vsetko mozne, nech sa ten porod rozbehne a nemusia ho vyvolavat - umyvat okna, dlazky, behat po schodoch a podobne 😀 Ale mne aj kamaratke pomohol pohar cerveneho vinka - vecer okolo polnoci sme este popijali s manzelom pred domom a o pol4 rano som ho budila, ze mi praskla voda 😀

maculik
8. sep 2009

olif, ta tabulka je super, taka prehladna, no sikovnica si 🙂 🙂
aj ja si teda tento tyzden odmeriam brusko, ak najdem meter, lebo bola to nedavno oblubena Adelkina hracka, tak neviem, kam ho zapatrosila a ci je tu, alebo v Bonne.
Sama som zvedava, ako mi bude rast 🙂

blumka
8. sep 2009

no mne pred porodom nepomahalo nic... 😠 a tak to aj dopadlo..voda zacala odtekat ale kralovnej Terezke sa nechcelo ist von 😀

maculik
8. sep 2009

blumi, sa cudujes, do takej zimy ako vo februari byva? Jasne, ze jej bolo v brusku lepsie 😀
No mne voda zacala okolo tej pol4 rano, kontrakcie okolo pol6, ale ziadne ze pripravne, okamzite po 3-4min a brutal silne a mala sa narodila o 12, ale museli pomoct vakuovym zvonom, lebo som ju nevedela vytlacit ☹ 😒
To ta blba epi mi uplne vsetko znecitlivela a takmer zastavila porod, takze sa to min. o 2h zbytocne predlzilo...

ale hlavne, ze je vsetko v poriadku 🙂

blumka
8. sep 2009

maculik, no tak to dufam, ze tomuto druhemu babu sa bude chciet 😠 😀
mne voda odtekala po troske celych 24 hodin...proste som sa citila ako keby som si v kuse pocvrkavala 😅 ..museli mi kvoli tomu dat nieco na otvaranie aj nieco na rozbehnutie kontrakcii...no a tiez malej nakoniec pomahali zvonom, ale ked to videl manzel, tak zavelil, ze dost a ide sa na cisarak...no a plodovka mi zacala odtekat o tretej rano v piatok a terezku sme mali na svete v sobotu o tristvrte na styri poobede 🤐 ...

lucia411
8. sep 2009

No babenky som tu nova, no od jula prihlasena co som sa o tejto strsnke dozvedela...zijem v cudzine, teraz som na PN-ke tak mi sprijemnujete pekne chvile...precitam si Vas, potom zase odbehnem, ale prihlasim sa denne asi aj 100 krat 😀 ake mate tehulkovanie???

blumka
8. sep 2009

lucia ahoj..a kde zijes?
ja uz mam dobre tehulkovanie, zle mi je len rano, kym nieco nezjem, citim sa fajn..a ty?

vevoncek
8. sep 2009

ahojte

tak ja dnes až takto neskoro bola som na kontrole so štítnou žľazou a bolo tam toľko ľudí a taký blbý systém je tam že som tam bola od rána až to obeda doma PC stále nefunguje

inak večer som si merala po stojačky bruško a mala som 82cm ale som rada že nie som sama čo má najmenšie bruško ja som rada zlatá stredná cestička 😀

maculik
8. sep 2009

blumka, a nakoniec ti spravili ten cisarsky? inak, to ta akosi dlho nechali trapit...

luci ahoj 🙂
a preco si na PN? dufam, ze nic vazne.
ja mam tiez celkom ok, az na tie bolesti a tvrdnutie brucha posledne dni 😝 tiez mi uz nebyva zle, brusko rastie, ale zatial mam len +1kg 😒 Blumi, ty priberas, ci tiez este nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre