Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
19. mar 2011

no idem aj ja hore uz...som pripravila kapustu na zajtra idem robit kacku s kapustou a loksami a piect tortu na veceru ideme na navstevu .... tak trochu zmena....skoda len ze v pondelok skoro vstavam 😅

olifcek
19. mar 2011

@zucana Vikinke prajem krasne vymesacniny 😵 😵

my uz dve noci tazke mame zasebou, zubky nas trapia, zda sa, ze sa prereze dalsia stvorka.. chudak deticky... nonstop pricucnuta, a ak sa odcucla, mrncala, paq sa opat pricucla.. uz nech maju tie nase deticky zubky vonku

zatial pa, mamicky 😵 😵 a bru nocku prajem

zucana
19. mar 2011

@olifcek aj vam 😉

laxity
20. mar 2011

@katina2209 sama sa mi odstavila, chcela som ukončiť len nočné kojenie a ona sa asi rozhodla, že keď nie v noci tak ani cez deň 😀 . Bolo mi to zo začiatku nesmierne ľúto, pretože som chcela kojiť, ale ako náhle sa Naty začala sama odstavovať, tak sme s mm povedali, že takto to má byť a nebudeme v tom pokračovať a vlastne keď sa odstavila sama, tak aspoň som ju nemusela ja trápiť nejakým odstavovaním a plačom...a je to super, hej pije asi druhý deň 😀 umelé pekne 150ml hneď ráno ako sa zobudí a vypýta si ham ham 🙂 a dostáva umelé aj v polievkách, musím aspoň takto aby mala dostatok všetkého 🙂 a poviem ti, že má to výhodu...furt niekde labzujem, ja som sa tuším ešte nezastavila odkedy nekojím 😀

laxity
20. mar 2011

samozrejme ahojte 🙂 a krásnu nedeľu 🙂

lenica81
20. mar 2011

@laxity skoro vstavate... vsetkym peknu nedelu... tu je krasne slnecno, len chladno... 😒 ale poobede skocime na prechadzku...

aj my sme dnes mali skoro budicek, ale ja som si pospala, teda podriemala do pol 9tej... 😅 mm zobral maleho vedla, i ked ma obcas dosiel kuknut... 😉

laxity
20. mar 2011

@lenica81 jojo dnes sme vstávali o 6.00 práveže aj celkom slušné, nato, že zaspala o 19.15 myslím 🙂

aj tu je krásne ale fúka 🙂

maculik
20. mar 2011

Dobre ranko 🙂
My tiez dnes hore od 6,15, skusala som este dat mu sunar, ci ho neuspim, ale nehrozilo, trochu cucol a uz len hryzol ten cumel. potom aj Adel sa uz zobudila, tak mm ich vzal na chvilu, ale mne to nedalo a isla som o 78 za nimi. Takze o 9 uz som sa citila, ako keby bol obed, tolko sme toho postihali 🙂

Je tu krasne, ale Petrik ma stale teplotu, tak mm vzal von len Adelku a ja mozno s nim pojdem, ked bude poobede uz vyhriaty vzduch. Mm ide hrat o hodku futbal, tak ked dam drobcov spat, chcem spravit tie kvietky.

Inak, hlasia 12-13st a slniecko na zaciatku tyzdna, ale noc stale okolo 0 a -1. Tak neviem, ci na noc tie kvietky prikryt alebo ako...

zucana
20. mar 2011

@maculik juuj este sale ta teplotka...ma to mrzi....a radsej uz nejdem mudrovat lebo neviem co to moze byt ☹
tu je 17 stupnov a krasne slniecko. mm bol s viki vonku a ja som zatial napiekla, navarila a povesala pradlo a musim sa pochvalit zatial sa vydarilo len plnit tortu budem az poobede ked viki zaspin a neviem ci dokazem na 3 casti prekrojit kedze je kasna vysoka 😅
prajem krasnu nedelu vsetkym 😵

maculik
20. mar 2011

@zucana a co idete oslavovat, ked pecies tortu? a neboj, prerezes, ved ked aj nie uuuplne rovno, tak medzi tym bude plnka, takze to bude pekne spojene.
u nas drobci spia, mm isiel hrat futbal a ja idem akurat papat a pozerat pri tom Panelak, presadila som dvoje kvetinky a s ostatnymi neviem co robit. Zabudla som kupit totiz viac malych kvetinacov. Asi ich dam teda spolu do velkeho kvetinaca a do rohu balkona a tie, co som uz presadila, tak dam na parapetu.

olifcek
20. mar 2011

@lenica81 asi by kazde dietatko vstavalo okolo siestej rano, kebyze ide tak skoro hajat 😀 vlastne i dospelaci, hehe. U nas fuci vietor, pocitovo vraj minus, ble. Nam dojde okolo piatej mm, tak sa tesim, ideme s oliv nachystat zemiaky a rybu, dame si na veceru. Pohodovu nedelu prajem

lenica81
20. mar 2011

@olifcek no nas chodi medzi 8-pol9 spavat, a je okolo 6tej hore... 😅 ja uz mam rybu a zemiaky v trube a na sporaku... 😉
tu bol rano mraz... a vraj aj brutalne fuka... 🙄

olifcek
20. mar 2011

@lenica81 tak vidiiis 😉

my uz v kuchyni, OLiv papa, ja idem konecne cistit zemiacky x;) i ked mam najradsej v supke umyte, prerezane na polovicu a tak na papieri upecene, ale dnes mam chut na varene, mnam x;o)

tak uz ozaj musim definitivne off...

zucana
20. mar 2011

@maculik to' nesiem ako dezert na navstevu...

zucana
20. mar 2011

moj dnesny vytvor 😅

jja
20. mar 2011

@zucana mnam 🙂

laxity
20. mar 2011

@lenica81 u nás to tiež bolo vždy jedno či šla spať o 20.00 alebo o 17.00 vždy vstane okolo 6.00 🙂 , takže to už je zvyk 🙂

laxity
20. mar 2011

@zucana moc dobre to vyzerá 😵 😵 😵

svetlankat
20. mar 2011

@zucana aj ja by som si dala

zoska
20. mar 2011

cafte 🙂
@zucana mnaam 🙂 ja som dnes taka prezrata uz, ale oci by mi jedli

robila som pecene buchty, vydarili sa...ako od babky 😀 takze kysnute cesto uz nieje moj nepriatel 😉
a okrem toho som este robila syrovo-cesnakovu pomazanku na jednohubky, mali sme totiz navstevu a teraz dojedam a uz len fucim, gombicka na rifliach odopnuta 😀

@maculik ak ma mrznut tak daj kvietky asi dnu...niekto dava na schodisko...ved susedia by to par dni prezili, ci?

mm vybehol za chlapikom zo stavebnej spolocnosti podpisat nejake veci este, mala uz spinka, tak mam veget chvilku..
jaaaj a mala dnes zacala utekat, normalne sa rozbehne...sme dnes nestihali za nou 😅

lenica81
20. mar 2011

@zucana mnami... 😵

lenica81
20. mar 2011

@zoska daj recept na to cesto, lebo ja s kysnutym stale bojujem... 🙄

no tak teraz uz cez obed budes isto spavat s malou, ked uz beha... aj teba utaha... 😎

zucana
20. mar 2011

dik baby len ja ju nemozem :(

zoska
20. mar 2011

@lenica81 dnes som veru spala...ale len jej zvycajnu hodinu a stvrt, ale zaspala som tusim skor ako ona 😅

cesto: 500g muky, 3dcl mlieka, 1kocka drozdia, 2PL cukru, 1KL soli ,1dcl oleja . kvasok som robila takto: troska mlieka som si odliala do pohara, zohriala v mikrovlnke, hodila tam drozdie a trosicku cukru a zamiesala, drozdie sa mi ani nerozpustilo celkom, ale nevadilo to
vsetky suroviny a kvasok som vymiesila v miske...ked sa uz odliepalo od stien tak som zavrela rychlokysku a cakala kym vykysne
mamina to robila len prikryte v teple utierkou, nema rychlokysku...nechala kysnut cca polhodinku 😉
jednoduche a rychle, az som boa prekvapena ako dobre to islo

lenica81
20. mar 2011

@zoska dakujem... skusim niekedy... ja milujem buchty pecene... 😅

elleniak
20. mar 2011

@laxity akú značku UM Ti pije Naty?

maculik
20. mar 2011

@zoska dala som ich pre istotu do takeho kumbalu, co nam ide z balkona, to je akoby taka spajza s dverami alebo ako to mam nazvat, proste taka mala miesnost, my tam mame kufre, vesiaky na pradlo a pod. Tam minus isto nebude.
a susedu mame praveze super, to nou som sa inspirovala, aj vyzdobu pred dverami som spravila, lebo ona robi stale nejaku, tak nech to mame tiez pekne (sme na vrchnom poschodi, tak ostatni susedia ma nezaujimaju :D

@zucana mnam, vyzera super ta torta 😵

my sme poobede, ked sa mali vyspali a mm dosiel z futbalu, vybehli do Mc Donalda, po 100rokoch, tak sme si dali kolacik (neviem, ci aj na Sk uz su tie Mc Cafe, tam maju uuuzasne kolace) a ja zmzlin.shake, tak som bola prezrata 😝 a potom este na cajik sme vybehli a domov sme dosli pred 6.
P.mal dnes tepl.okolo 37,6, najviac mal 38,1, tak uvidim rano, ci bude mat a ci pojdeme k dr. Ale na cvicenie asi v kazdom pripade pre istotu nepojdem, asi je aj trosku oslabeny z tej teploty, tak ho nechcem zbytocne namahat. Vy by ste isli?

zucana
21. mar 2011

@maculik ja bych nesla ....a isla bych asi tej lekarke keby mal aj 37....a su aj na SK tie caffe..aj v it 😉 ale nie v kazdom meste
@zoska ty ked pises ako si napchata a ide ti prasknut gombik tak sa tu rehocem ty prutik jeden chudy 😀
ja uz v praci ranajkujem.....tak bre ranko

laxity
21. mar 2011

Ahoj

@elleniak Natálka pije France Lait 1-3 roky 🙂

zoska
21. mar 2011

ahojte 🙂
my sme hore od 6.30, uz treti den je to tak ze zaspi vecer o 18.30 a rano sa budi o 6.3O, musim zacat chodit skor do postele, lebo nevladzem potom...kde su cay ked drichmala do 8.30 😅
ale nestazujem sa! viem ako sme to mali predtym takze na tie dve - tri zobudenia v noci kvoli cumliku je to fajn 🙂

@zucana aspon ze som ta pobavila 🙂 no fakt som bola prezrata, mm sa ma pytal ci uz cakame druhe 😀 ale uz necakame, uz to v noci splaslo 😝

@maculik nesla by som na cvicenie, nech Petko naberie sily pekne, aby s to nezhorsilo, pripadne aby ostatne deticky nieco nechytili, ked nevies co to je
ale uz su tie teploty nejako dlho ☹

dnes je krasne, pojdeme von zachvilku, treba kupit pecivo, tak sa prejdeme trosku a poobede skocime na ihrisko 🙂

prajem vsetkym pekny 1. jarny den

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre