Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
27. mar 2011

@blumka my sme sa citili uzasne, ale ved v takej spolocnosti sa ani inac neda

olifcek
27. mar 2011

@blumka mne je s vami vzdy perfektne.. a bonznem mm, citil sa tiez super, a strasne sa mu pacili deticky, a stale zasneme z toho, ako skoro Miska zacala chodit, aky je uz Lukasko smely, TeTe aka uzasne pozorna k detickam a opatrna, co sa ich t yka, a Julka vecny smejko... proste super, super, super..

aky Tvoj mm zuperny bol... nasli ste sa veru... 😵 😵 😵 ale to i @svetlankat so svojim, @lienka2 so svojim a jasne, i ja s mojim 😵 😵

Oliv chytila druy dych zda sa, ale ideme si lahnut, ked sa znasne vie, ze sa ma hajinkat, len je otazne, ci nebude hajinkat a kecat i hodku 😀 😀

blumka
27. mar 2011

@olifcek mne sa pacilo ako sa tvoj mm venoval nasej Tete 😵
dakedy si to zopakujeme 😉

svetlankat
27. mar 2011

@olifcek 😀

maculik
27. mar 2011

Ahojte 🙂
dnes sme mali zase pekny den, poobede sme boli vsetci 3h v lese, super prechadzka 🙂

@zoska jej, my sme presne tak isto spali :D
a spat som ho dala tiez tak podobne, ako ty, prislo mi to sice divne, lebo ved po starom len nieco po 7 bolo, ale nevadilo mu to, vypil flasu a pytal sa k mackovi, ale nezaspal hned, lebo som ho tam este o 20min pocula si nieco mrmlat. No uz buvaju obaja, ja si trosku citam a pojdem tiez pomaly spat.

a s tym cestovanim ta uplne chapem, ved ja mam to iste.... Teraz nastastie dlhsie nikde nebol, mal ist teraz vo stvrtok do Thajska, ved vlastne kvoli tomu dojde mama, no nastastie to zrusili a ta konferencia bude miesto toho tu v Bonne. Som rada, tiez len trpnem, kym sa mi ozve.

kosicanky, super, ze ste si uzili stretko u @blumka , tesime sa aj na nejake foto uz zariadeneho domceka 🙂

a chutky tu robite riadne, @rivatha @zoska @blumka aj ostatne, ja by som si hned dala, ale som sa zac.tohto tyzdna vazila a od Talianska som pribrala 2kg, mala som vyse 56, co som nikdy nemala, tak som sa zatala, zrusila som vecerne jedenie, snazim sa dat si veceru do tej 6-7 (dnes sa nedalo, kedze sme boli vonku do pol7 a mm dorobil cestovinky az o pol8), no a obmedzit sladke, a uz som kilo schudla, ale budem musiet zacat cvicit, lebo vaha ani nie je taky problem, skor to zmlandravenie celkove. Takze vcera som bola v posilke, zajtra si idem pre preukaz, zaplatit prvy mesacny poplatok, dohodnut na prve 2razy trenera a tento tyzden zacinam makat. Bojim sa toho zaciatku, lebo moja kondicka je nie ze nulova, ale uplne minusova, takze prvy mesiac bude muciaren 😝

@olifcek a Olivka uz teda chodi hajat trosku skor? Pekne sa jej to uz posuva, ci? 🙂

olifcek
27. mar 2011

@maculik macu veruuu, super sa vsetko krasne upravuje.. i papat sme viac zacali, i hajat viac, cize ratam, ze nam zase po jednej noci budu veci male... hehe, OLiv nam rastie po skokoch vecne 😅

olifcek
27. mar 2011

@blumka dakujem x;o)

cakam, kedy sa mm opyta, ci este nechceme dalsie, ale samozrejme, nenaaaapadneeee x;oD

olifcek
27. mar 2011

no, OLiv sa ale haji nechce este, tak ju necham do 22 sa hrat, no x;o)

blumka
27. mar 2011

@olifcek ale videla si sama, ze ked je deti viac tak je menej starosti s nimi...sa vyhraju 😉

olifcek
27. mar 2011

@blumka 😝

zucana
27. mar 2011

cafte baby tak ze jake stretko pekne bolo 😉
tu bolo pekne viki bola rano s papa na horach a poobede sme spinkali 2,5 hodky a potom boli na ihrisku a v meste...viki si dala pre zmenu do ust kamienok esteze som si to vsimla a vytiahla ho 🙄
inak mm sa zda ze vela je a ma velke brucho...mame 10600 gramov ze sa vas mam opytat....takto papame:
6.00 mm
10.00 ovocie cca 100g
12.30 obed cca 250 g
13.30 mm
17.00 jogurt cca 100g
19.30 vecera cca 300 g
21.30 mm

sem tam kusocek chlebika
co vy na to?

a @zoska je to tazke verim...musis ale mysliet na tie pekne veci aj ked by ti bolo mozno lepsie s mm ale napriklad ze budete mat pekny domcek a ze mm praca bavi a robi aby vas uzivil 😉

olifcek
27. mar 2011

@maculik juuuj,. posilkaaa, milujem posilku, i volejbal, plavanie, tenis, turistiku...aaaaaaaaaaa.... toto leto uz mozno dam plazovy volejbal.. sice tam budem jak mala velryba, ale ked vydrzim, tak za chvilu uz budem mensia velryba.. 😅

ale nie, uz chudnem, pomalicky, i napriek sladkemu, asi pomaha, ze sme vela s OLiv mimo domu, a to, ze ju nosim, co mi asi prospieva tiez.. ved uz ma skoro 11kg, tak asi nozicky cvicia denne no 😵 😵 i zadeeeeeeeeeeeeeeek

olifcek
27. mar 2011

@zucana rada bych poradila ale ja netusim kolko zjeme 😉

olifcek
27. mar 2011

my ani nemame pravidelne chody vlastne, bo niekedy pyta papat, inokedy este v ten isty cas nechce papat..

ked nas zubky trapia, tak i dva tyzdne takmer len mm papame.. takze ja jedenie nesledujem uz... viem len, ze par dni papame vela vela, vlastne i vkuse, chi, cize fajny skok bude.. i vytiahla sa nam do vysky OLiv... ved deticky vedia, neboj nic, neprepapas ju..

blumka
27. mar 2011

@zucana, julinka je mladsia a vazi okolo 12 kg, zje vela, lebo je vzdy ked vidi nieco co sa jest da, ale neje kraviny ako piskoty, cokolady, vyzivy papa tiez bez cukru, takze ja to neriesim, som rada ze jej chuti...a to ze ma velke brucho patri k babatkam...
a keby sa aj niekomu zdalo ze vela papa a ma velke brucho tak neviem ako by som jej vysvetlila ked by pytala jest ze uz nemoze 😅

zucana
27. mar 2011

@blumka tak o to nejde len ze ci jej nedavam vela ;)
inak vsak podlku vykaka 🙂 a papa tiez iba vsetko bez cukru a ani kekse ....iba chleba :D to je jej zakusok

olifcek
27. mar 2011

@blumka no, JUli ma pekne brusko, i OLiv vlastne 😅 ... i ja niekedy, pssssst.... inokedy je schovane v rifliach 😅 😀

olifcek
27. mar 2011

@blumka my mame niekedy piskotky na ranajky 😕 😉 ale nie kazdy den 🙂 niekedy spapa jednu, inokedy i sedem... 🙂

ale keksicky nam nechutia, teda, tie detske, cokoladky a ine sladke nedavam... je mi jasne, ze piskotky kus maju, ale kupujeme take BIO, tak mozno ani nemaju cukor, musim kuk 🙂

blumka
27. mar 2011

@zucana keby jej bolo vela tak ti nezje, skus jej dat menej, bud ti bude pytat viac alebo castejsie, tym nic nevyriesis..
kebyze juli jedla slakdosti alebo nejake parky a take "junky"' tak by som sa bala ze je tucna ale ona sa malo hybe, vela spinka, nechodi este, a vela papa zeleninku, masko ja robim skoro bez oleja, zemiaky, ryzu no proste z toho nemoze byt tucna...neboj sa, terezka ked mala rok mala take brucho ze som jej ziadne nohavice nevedela zapnut...a teraz ma zas taky problem ze jej vsetky gate letia bo je chudas 😉

blumka
27. mar 2011

@olifcek ale je predsa rozdiel ked niekto da piskotu raz za cas ako niekto kto ich dava kazdy den aj medzi jedlami a potom sa cuduje ze ma tucne dieta.... 😉

olifcek
27. mar 2011

@blumka no veru, ja parky, salamky a ine nedavam, ved to bych rovno uz i vyprazany rezen so salatom mohla... na to je casuuuuuuuuuuu 🙂

no ideme haji, OLiv sa normalne pyta, ja neveriiim

paaaaa, maminky

svetlankat
27. mar 2011

@zucana velke brucho? my mame 8,5 kg a mame vypukle bruske, po napapani mame brusisko 😀

olifcek
27. mar 2011

@blumka tak to jo veru.. ja som rada, ze je oliv baculko, ale pevny, no nie zo sladkosti ale z maska, ryze, zemiakov, ovocia... 😵 😵 😵

olifcek
27. mar 2011

@svetlankat veru a ako krasne to brusko chodiiiiiii

svetlankat
27. mar 2011

@olifcek 🙂

zoska
27. mar 2011

@zucana aj Neli ked sa napapa tak ma brusko ako balonik, aj dnes vo vani si ho obzerala, k tym noham co vyzeraju ako pastelky je to take komicke...
váži 10,5kg
a jedalnicek:
8.00 kusok peciva s maslom/ lučinou a cajik
10.00 jogurtal. pribinácik
12.00 obed cca 200g a cajik
15.00 ovocie cca 250g
17.00 cajik a keksik alebo kusok peciva (aby vydrzala do vecre)
18.30 kasa
plus minus takto papame, nemame uplne presny rezim...

a inak dnes sme sa rozhodli ze asi pojdeme do Lignana koncom jula 😉

blumka
27. mar 2011

@zucana...mame doma taku fontanu na gulicky a je tam taka rura cez ktoru tie gulicky vystreluju, tak terezka tam ruku vopcha a juli nie, taku ju ma tucnu... 😅 to si dnes Sveta vsimla....juli ma fajne faldiky...kazdy to vravi, no ale co mam robit...chuti jej tak nech papa..je to lepsia varianta ako keby nechcela jest nic 😉

avaka
27. mar 2011

no konecne sa to tu trosku rozprudilo 🙂
baby,ake super stretko 🙂 a ved aj my mavame,ale ked je pekne,tak uz najcastejsie na ihrisku... 🙂 a ako sa ma lienka2,davno tu nebola...
my sme inak spali cez obed 12:05-15:00,takze tiez super 😎 ,tak som nevedela,co vecer,lebo inak spavala do 13-14-tej....po starom,tak sme isli vecer cca o pol hodku neskor a nevedela zaspat....vlastne cely den sa jej posunul o tu hodku....zaspavala cca 19:30,a teraz 20:30 aj tak stale rozmyslam,ze by nebolo zle,ak by v lete chodila okolo 20-tej a nie 19-tej 😕
@zoska ,to som si aj ja vzdy myslela,ze mi napr.na ihrisku E nepojde naspat do kocika,ale ide v pohode,tak ale zase ona este nechodi ako Nelka...aj ked musim ju pochvalit,konecne sa uz pomaly prechadza po byte ked chce rychlo,tak zacina robit taky smiesny styl,jedna noha dopredu a druha vzadu a tak stvornozkuje,no smiesny pohlad 😀

a mame obdobie NIE!,vy to nemate baby?u nas sa teraz na vsetko vrti hlavou....papat-nie pit -nie,spinkat-nie,pusinku-nie....proste zistila,ze sa moze rozhodnut... 😅 a tie amoky a velke slzy,ked ieco nedovolim...
a dnes sa opat rozhodla,ze nebude lezat pri prebalovani a zase sa rychlo zvrtla na utek a spadla z postele... ☹ ,nastastie sa jej nic nestalo
@maculik,drzim palce,nech to nie je az taka muciaren 😉 ,aspon zmenis prostredie,ja som chodila pred tehu a super bolo,teraz sa mi ani nechce velmi... 😅
@zucana,mne sa nezda,ze by jedla Viki vela,ani vela nevazi myslim....ved nasa sice zje na gramaz asi menej na veceru,ale inak asi rovnako +este na ranajky cca1/2 rozku,alebo chlieb s maslom+zelenina a nema ani8,5kg

avaka
27. mar 2011

boze,co tu pribudlo,kym som dopisala 😅 ,idem citat

zoska
27. mar 2011

inak baby kolko meraju vase detuchy? lebo normalne sa mi uz tusim 4krat stalo ze ked videli Neli na ihrisku tak sa ma pytali aka je stara a ked poviem ze 13mes. tak kazdy iba ze fiiiha aka je vysoka, vyzera na rok a pol minimalne...
minule sme boli u znamych ich syn ma o 5 dni rok a je o hlavu nizsi 😅
Neli ma okolo 84cm
dufam, ze nebude ako zirafa, aj ked ma byt po kom 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre