Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
23. apr 2011

@olifcek urob urob je to jednoduche

svetlankat
23. apr 2011

@blumka AJ VAM

olifcek
23. apr 2011

@svetlankat pre Teba je uz ale vsetko jednoducheee ako i pre @blumka, vy casto super peciete, nooooo, ja vasd kopirujem a ide to 😵 😵 😵

@blumka, dakujem krasne

olifcek
23. apr 2011

i ja prajem kazdej jednej babe, s ktorou sme si pisali, KRASNE VELKONOCNE SVIATKY.

pa

svetlankat
23. apr 2011

@olifcek Oli je to fakt jednoduche, na tom nemas co pokazit, fakt uprimne, len to vsetko zdzabes dokopy a je to

mimisash
23. apr 2011

dik za odpovede ohladom kakaa
a @svetlankat prosim napis ten recept na muffiny aj ja skusim
dik

svetlankat
23. apr 2011

@mimisash
250g pol. muky
120g krys. cukor
1vanilkovy cukor
1 prasok do peciva
1 vajce
75ml oleja
1 biely jogurt
stipku sody bikarbona
cokoladu pokrajanu na kusky, hrozienka, orechy, to uz podla chuti, co mate radi
Vsetko spolu zmiesat, naplnit kosicky, ale nie do plna, lebo dost narastu. Pecieme pri teplote 180 stupnov asi 30 minut. Nezlakni sa, ale cesto je take hustejsie.

mimisash
23. apr 2011

@svetlankat jeej dakujem vyskusam 😉

svetlankat
23. apr 2011

@mimisash 😉

alex
23. apr 2011

Krásne veľkonočné sviatky prajeme aj my s Jakubkom! 🙂

alex
23. apr 2011

ahojte kočky, my sme mali včera a dnes nabitý program. Včera sme boli ráno na železnej opekať, potom som bola u kamošky v kaderku a kúpiť niečo v obchode na seba, lebo večer som išla von, po sto rokoch. Mali sme sa stretnúť o deviatej, samozrejme som nestíhala, ako naschvál malý nevedel zahajať. Ale super som sa zabavila, bola som do pol druhej. Nebola som ďaleko od domu, takže o trištvrte som bola doma. MM mi volal, že malý je hore, dal mu čajík, ale ako sa prevaľoval, tak si buchol hlavičku a prebral sa, tak som musela utekať. Prišla som a malý s tatom v izbe sa hrali, tak som sa rýchlo obriadila a išla do hajan. No a dnes ma bolela hlava ale poobede som si s malým pospala hodinku asi a potom bolo dobre. Doobeda sme boli vonku, potom v obchode niečo kúpiť našim, lebo sme išli gratulovať. Krpec pekne hajal poobede od cca jednej do pol štvrtej skoro. Pak sme boli u našich a potom domov, okupkať, papať a hajať. Pekne drobček zahajkal.
Inak doobeda na ihrisku Jakubko prešiel asi 2 metre sám, on sa ale dosť bojí. Chodiť vie, ale strach je väčší. 🙂

olifcek
23. apr 2011

@svetlankat 😵 @alex super. S tym chodenim pozname aj my veru 🙂 a gratulujem! @avaka a Ty si kde? No, idem uz ja spat, bru noc

mimisash
24. apr 2011

@svetlankat
prispejem aj ja jednym receptikom "pruzkovany kolac s mascarpone"
na klasicky velky plech upecies klasicke piskotove cesto 🙂
potries kyslastym lekvarom, nakrajas na 7 pasikov po dlzke - podla toho, aku chces mat vysoku a siroku tortu (moze byt aj 5, 6.
pasiky rolujes od stredu ako osie hniezdo - lekvar to zliepa spolu - napajas ich za sebou a trosku postlacas, aby to dobre drzalo, na to vytlac aj 1/2 limetky aby to bolo stavnatejsie.
rozmiesas jedno balenie Mascarpone s praskovym cukrom a stavou z limetky - mnozstvo podla chuti - a natries s tym tortu
na vrch torty poukladas cerstve jahody alebo maliny
ozdobit mozes este listkami maty a nechat trosku schladit v chladnicke

to je vsetko. relativne rychle, efektne a velmi chutne - a "nezavadne" aj pre drobcov 🙂
a krajas to nie ako klasicku okruhlu tortu ale len pozdlzne aby ti vznikli pekne pruzky 😉

mmaarrttiinnaa
24. apr 2011

Ahojte u nas bude asi dalsi krasny den to mam radost aj ked Matthyasko este berie ATB pre to usko co mal zapalene vonku mozme ist mame dovolene od lekarky .Tak asi bideme zas cely den vonku .Ja uz len pocitam dni do vyletu strasne sa tesime cela rodinka .Vsetkym prajeme aj my krasny zvysok sviatkov

svetlankat
24. apr 2011

@mimisash mnem vyzera velmi dobre

svetlankat
24. apr 2011

@mimisash moc nerozumiem tom ako to mam stacat, na plechu to este nakrajam a potom po tej nakrajanej dlzke stacam? a este tu limetku vytlacim uz na zrolovane alebo este pred?

svetlankat
24. apr 2011

@alex super, Jakubko sa osmeli, rozbehne sa a uz ho nezastavis. 😉

mimisash
24. apr 2011

@svetlankat ano limetu vymackaj na uz zrolovane a rolujes pasy po dlzke a nadpajas tak ako osie hniezdo.

garonka
24. apr 2011

kuk 🙂

@olifcek a ja, že ake stretko sa tu robí 😅 nemame nič noveho, behame o sto šesť, zlostíme sa na všetko ale vieme byť aj dobrí 😅

@mimisash mňam aky lahodny kolačik 😵

svetlankat
24. apr 2011

@mimisash ja som taky dili ale ja neviem ze ako sa napaja osie hniezdo, predpokladam ze ked mi skonci jeden pas tak dam dalsi, aby sa strosku prekryli a tak dalej, nie? a to maskarpone len na vrch, sorry za tolko otazok.

lenica81
24. apr 2011

ahojte baby... my sme dnes mali krasny den... to pocko je moje super maximum letne... vobec sa netesim, ked bude cez 30... 😝
boli sme od pol 10 na zeleznej studienke, trosku sme sa pohrali a pocupkali... potom sme sa sli prejst ku lanovke, Vilko si pospal v manduce, a este sme sa potom opat smykali a je fascinuvany kamienkami... no, sice je zapraseny, ale taku radost z toho mal, ze ok... 😀

@mimisash mnami... 😵

@alex tak si si uzila bez chlapov, super... a uzas, ze Jakubko si cupka... to sa rozbehne... my mame skor ten problem, ze doma beha jak s prebitou nohou a vonku ho zaujima vsetko okrem chodenia, travicka, kvietky, kamienky, konariky... takze sa vela nenachodi... skor ho musim k tomu "nutit"... 😅 ako vravi moj muz, chodenie u neho nie je ciel... 😀

akurat som dosla na to, ze uz prezuzlal aj mys, nejako je neovladatelna... 🙄 😀

svetlankat
24. apr 2011

@lenica81 😀

olifcek
24. apr 2011

@garonka ziadne 😉 ... i ked sa blizi chata a paq svokrovci, tesiiiim ako zrelaxuhem 😵 😵 ...
@mimisash fajne vyzera, mnaaaam

@lenica8 jj, oliv sa mi v kamienkoch i v piesku, najlepsie v piesku na plaz. volejbal totalne cela vyvala, hehe, paq mame kamienky i piesok aj v plienocke, no ale taka spokojna tam je, co uz s nou 😵 😵
@lenica81 😀 😀 😀 😀 treba bezdratovu,. hehe

olifcek
24. apr 2011

@garonka kedy si bola v zoo? my sme boli vcera 😵 😵 @svetlankat predvcerom tusim, ze ? 😵 😵

garonka
24. apr 2011

@olifcek aj včera aj dnes 😅

olifcek
24. apr 2011

@garonka fiiiiihaaaaa.... vcera o ktorej? my sme boli od cca 14tej do cca 16.30 😉

garonka
24. apr 2011

@olifcek včera sme boli od jednej dokedy ani neviem lebo mm utekal do prace, a dnes od rana 😅 odchadzali sme s troma vrtuľkami a jednym balonom 😅

olifcek
24. apr 2011

@garonka mne sa veeeelmi pacil balonik minnie a twitty, no nechcela som kupovat, ked sme sli do zoo a ked sme uz sli z, OLiv hajala, tak sme to nechali tak... ale 5eur za velky, 3 eura za srdiecka a 2 za tie na palicke, ine paaalky, uff... ale tak.. kupili by sme, ved za tu radost v ocickach...

oliv mi krmila srnky, velmi chcela, taks om to najprv skusila ja nech mam istotu, ze nehryznu nechtiac 😅

mimisash
24. apr 2011

@svetlankat presne ako pises ked skonci jeden pas tak tam hned pripojis druhy ani nemusis prekryvat ten lekvar to udrzi jedine to trochu postlacaj rukami, robis slimaka..
a mascarpone ide navrch ale ak ti zostane mozes potriet aj boky.
keby nieco pis ....co viem to poradim 🙂

lenica81
24. apr 2011

@olifcek ale tlacitka nejdu... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre