Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

teuska
8. máj 2011

Caute babenky 😅 prvy krat dokazem aj docitat, co ste pisali 😀
Nam nejako blbne PC, a maly mal od stvrtku teplotu a dnes ma trosku vyhadzany chrbatik, mohla by to byt ta 6. choroba?
@avaka to je super, ze uz to ockovanie mate za sebou, teraz sa co ock. a kde ? Mna by tiez nastrasilo, keby sa maly po ock. motal. Esteze je to uz o.k.

A zaroven vsetkym prajem vsetko naj ku dnu matiek 😅 😅 😅

svetlankat
8. máj 2011

bru baby a ja dodatocne krasny den matiek prajem

avaka
8. máj 2011

tak oneskorene,ale aj ja zelam vsetko naj k sviatku 🙂 ,ja som aj zabudla,ze ho mame...

@teuska ockovali nas mmr vakcinou do nozicky(ja som stale bola v tom,ze do ruky to ide,neviem preco... 😕 )
tak,ked sa Ti Petko vyhadzal,tak to moze byt 6. u dr.ste neboli?

my sme teraz vela vonku,vcera som kupila malej nove naradie,lebo sme stratili, aj kocik ako ma @svetlankat Miska,lebo nasej sa na Liptove velmi pacil 🙂 keby som vedela,co ma caka.... 😅 cely vecer vyvydzala,lebo v nom chcela sediet,tak som ju tam dala,nepraskol 😅 ,potom sa postavila,zase revala,ze sadnut a dookola,na rukach si drzala macku a krmila...
idem kuk,ci su pridane nejake nove fotky 🙂

teuska
9. máj 2011

@avaka no nakoniec to je 6. choroba, teploty nastastie ustupili. Vyhadzal sa uz aj na brusku. Dnes sme boli u dr. Rev hrozostrasny, uz sa tesim na ockovanie 😝 Potom som zasa nevedela donho dostat sirup, ktory mu predpisala. Neviete nejaku fintu? Raz mi ho rozlial a druhy raz vyplul 😠
a ozaj Evi na Den matiek urcite nezabudnes, ked bude Ela chodit do skolky, aspon u nas deti maju vzdy akademiu a ja som ju vzdy celu prerevala od dojatia 😅 Ked som videla Liviu, este nemala ani 3 roky ako stoji na javisku, mava mi a otvara pusinku, ja som revala ako mala, ale je to krasne. Aj teraz mi urobila krabicku na drobnosti a nachystala ranajky do postele 😀

svetlankat
9. máj 2011

@avaka mmr sa ockuje do rucicky, ale niektori doktori ju ockuju do nozicky, aj nasa dr do nozicky.
@avaka s tym kociarom ma to zrzi, Misa sa donho nasuka sama a vresti aby som ju tlacila, zatial drzi, ale co mame vacsi tak ten uz povolil, musim zasit, alebo ho niekde spracem aby nebol na ociach
@teuska aj ja budem revat ked tatko raz Misku uvidim, velmi zlata Liv.

garonka
9. máj 2011

@teuska uf šiesta choroba ta potrapi 😒 nemaš doma z panadolu sirup striekačku? skus Petrikovi tou striekačkou dať sirup, mne Tobi sirupy hlta pažravo 😅

maculik
9. máj 2011

Ahojte,

@teuska som ti vcera chcela napisat, ze to bude 6.choroba, ale mm ma vyhnal od PC skor, nez som stihla. Ale tak aspon ze to nie je nic vaznejsie, aj nasi obaja to uz maju za sebou. A sirup ako davas, na lyzicke? Petrik ma rad, spapa aj z lyzicky, ale ked davam v noci a place napr.od zubov, tak davam od Nurofenu v tej odmerke, natiahnem, kolko treba, dam si ho na kolena po leziacky a kutikom ust mu to streknem dozadu, aby to nemohol vyplut. A funguje.
Tak skus takto, ak mas doma nieco take alebo aj striekacku kludne.

my sa chystame po mesiaci konecne na cvicenie, teda Petrik este spi, dala som ho dnes skor, kedze musime o pol2 vyrazit. Lebo parkovanie v meste je hroza, vacsinou parkujem v podzemnom, no nie su tam vytahy, tak niekedy aj 2 poschodia nesiem v jednej ruke kocik a druhej Petrika. Co chodim, tak len 2x mi pomohli, inak to vleciem sama 😝

@avaka ja som najprv citala, ze ste stratili kocik, az na druhy krat som si tam vsimla tu ciarku a ze to patrilo asi k tomu, ze ste stratili naradie a kupili aj kocik 😉

garonka
9. máj 2011

@avaka nas očkuju o tyždeň a neviem či do nohy či ruky ale to asi jedno nie? len do nožky to asi viac boli 😨

svetlankat
9. máj 2011

@garonka ze vraj je to do nozky viac setrnejsie, lebo ze sa lepsie vstrebe, ale neviem

garonka
9. máj 2011

@svetlankat no tak to sa presvedčím v pondelok kam nas pichnu 😨

svetlankat
9. máj 2011

@garonka ono je to bolestive tak ci tak, keby to slo bez toho, no nie?

garonka
9. máj 2011

@svetlankat presne tak to mohli vymyslieť nejaky sirup a nie injekcie a vy kedy idete?

svetlankat
9. máj 2011

@garonka my hocikedy po dvanastom, asi pojdeme koncom maja zaciatkom juna. My nemame urceny presny datum.

garonka
9. máj 2011

@svetlankat jaaaj nam dala toho 16teho presne poradňu a očkovanie a to ma tobi presne 15m no sa teším 😒

svetlankat
9. máj 2011

@garonka nam vzdy len sestricka povie, teraz mame poradnu v 15tom mesiaic, ale kedy pojdem to je na mne. Drzim paste nech to mate hladko za sebou

garonka
9. máj 2011

@svetlankat to mate super 😉 ďakujem hadam to zvladneme bez problemov

svetlankat
9. máj 2011

@garonka ja na ockovania chodim aj s mm, takze aspon si to vieme naplanovat a zosuladit sa, ja nejak na tie ockovania neviem ist sama, bola som iba na prvom a potom som uz povedala mm ze musi ist so mnou.

garonka
9. máj 2011

@svetlankat ani ja nechodím sama 😅 buď ide mamina so mnou alebo tiež mm je to aj lepšie, lebo naposledy som ani tobiho za nožky nedržala ako mi kazali to radšej mm

svetlankat
9. máj 2011

@garonka je to aj super psychicka podpora, este ze ju mame. 😉

garonka
9. máj 2011

@svetlankat presne tak 😉

andrea2603
9. máj 2011

ahojte 🙂
@teuska aj Liv už mala 6.chorobu, ale fakt len tak minimum zvýšenú teplotu asi 3 dni a potom sa hore na hrudníku vysypala. Branko a Lenka také nikdy nemali a ani neviem, či to aj také staršie deti mávajú 😕?
Ja budem slzy v očiach mať v stredu 😅 , Lenka má vtedy vystupenie ku Dňu mamičiek 😵

Ja by som mala ísť s Liv na krv, kvôli tým zlým pečeňovým testom, ale nejak sa mi do toho nechce 😔

avaka
9. máj 2011

caute 🙂

@teuska tak ak je to 6. ,tak hadam uz bude o.k 🙂 a viem si predstavit ako si bola dojata...mne staci,ze si na FB zacnem citat niekt.statusy pre mamy a uz revem.. 😅
a fintu na sirup jedine s tou nurofenovoumako kocky pisu a rychlo to vstreknut,to som len 2x v noci,ked plakala a nechcela,ale cez den nie je problem u nas,zelezo,vigantol...len poviem kvapky a uz caka ako na nutelu a este by chcela 😀

@svetlankat ,mala ani necitila kedy ju pichli,lebo zacala tak vyvydzat uz po vazeni...no asi bola uz aj dr.rada,ze sme odtial vypadli 😅
a kocik Ta nemusi mrziet,ono to aj vtipne bolo,som si aj video urobila,ona tam ani nevie vyliezt.. 😀 ,dnes ju uz tak netankuje,pride,pobozka babiku,da pit a ide prec 🙂

@garonka aj nas presne tak dala,ked mala 15.mes 😠 ,ja by som kludne aj neskor...

@maculik kocik sme nastastie nestratili,to by bol iny pruser 😀

mmaarrttiinnaa
9. máj 2011

Ahojte nas budu očkovať v stredu 😒 Už sa tečíme 😒

svetlankat
9. máj 2011

bru

olifcek
9. máj 2011

opat vas nestihaaam... vcera vecer sme za vratili z noveho mesta nad vaaahom, tam som sa k pc takmer nedostala, takze niesom v ibraze... tiez sme si tam presli i 6.tou chorobou...

idem haji, bru noc

katka888
10. máj 2011

@olifcek
ahojky, vitaj doma 🙂
@svetlankat
baby, kedy dame stretko? my zas nestihame tento tyzden ...
mm pride z de, treba mi popratat poprat a v pia uz rano ideme k svokrovcom.

katka888
10. máj 2011

@svetlankat
@garonka
ja sa tiez snazim ist s malou na ockovanie s mm, ked je na slovensku. ja malu neviem drzat. on sa viac snazi ,aby sa nemykala a bolo to rychlo. my ideme v pondelok, dufam, ze sa uvolni z prace.

min tyzden sme boli na kardio... EKG a USG ..... som ju tisila 5 min kym sa vobec nechala obliect ☹ chuda

teuska
10. máj 2011

Diky baby za rady, tou odmerkou ho veru trapim, to mate super tie, ktorym deticky tie sirupy piju.
@garonka a
@avaka 😀 som sa nasmiala na tom ako ich papaju 😀
Teploty neboli take hrozne, pekne vzdy vystupili az po 6 hodinach, tak nebolo treba zabaly ani nic ine, ale vyhadzany je strasne a vraj do 3 dni to ma prejst, alebo mame prist, cize dnes by mu to malo prejst a vobec to tak nevyzera. Ale pockam do stvrtku, nechce sa mi znova k dr. Kolko boli vase deturence vysypane?

My ideme na ock. 17.5. doobeda s Liv k zubarke a poobede na ock., nadherny den predo mnou 😝 a to akurat 17.5. som mala pred dvoma rokmi poslednu ms. Ja chodim na ock. sama, mm je slabsej povahy a rad si necha ujst takuto akciu. Ale neviem ako Petka uz teraz udrzim, lebo som ho nevedela ani teraz, kym ho popocuva.

@avaka maly zacne vyvadzat vtedy, ked sa dr. postavi od stola 😀

teuska
10. máj 2011

@avaka dala som na facebook fotku tvojho mm a mojho mm s detickami a moj mm dopisal, ze najlepsi otcovia v okrese 😀

teuska
10. máj 2011

caute babenky 😅
co robite?
uz vsetky spite? zasa trpim samomluvou. Maly je cely vyhadzany stale rovnako, dufam vsak stale, ze zajtra to zmizne. Je dost mrzuty a stale je na mne zaveseny. Mozem ist s nim von? Teplotu uz nema.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre