Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lolka
9. sep 2009

olif, to by som skor povedala, ze su tehu priznaky 😵 uz ked si sledovana, tak je dobre a pri liekoch nebudes sa nebudes citit zle - aspon co sa tyka stitnice.

olifcek
9. sep 2009

lolka v prvych tyzdnoch? chyta ma panika...mne brali krv, ked som bola v 17tt, glg

olifcek
9. sep 2009

blumka hehe, toto by bolo dobre vidiet 😉

lolka jj, ja si tiez myslim a verim v to..ja uz nemozem mat dalsie vysledky zle, stacili tie triple...lebo inak asa zacnem aj bat, hech...este som v pohode...myslim x;o)

lolka no, poucila ma o tych liekoch, aj o tom, ze ak stitka praucje dobre, ze nevadi, ze zacne kusok menej hormonov produkovat, lebo ich bude mat v tabltkach a naopak, takze pohoda..

no ideme papat konecne, hehe

...vraj som maly zavislacik.....ts ts ts

lubinka9
9. sep 2009

ahojte,
viete mi poradit? Som na zac. 17tt a obcas mi stvrdne cast brucha, dolu az pri ohanbi. Nie cele brucho len taka vydutina akoby sa mi urobila. Predchadza tomu kratucka bolest ako pri MS, potom sa to trochu vyduje a stvrdne. Trva to niekolko sekund, potom ok.
Mali ste to niektora? Je to klasicke tvrdnutie bucha (tak skoro?), ci to moze byt mimi. Mam pocit posledne 2 dni, ze ho citim ale niesom si ista.

Nie je to caste pocas dna a nemam ziadne ine bolesti, k Dr. idem buduci utorok.

zucana
9. sep 2009

zavislacik dobru chut 😉
blumi a prebalovaci kut mas tiez v spalni?

zucana
9. sep 2009

lebo neviem ci ten mam matv tej druhej izbe alebo pripostielke v spalni...

komarik
9. sep 2009

lubinka9, ja som to mala ale aj s poriadnymi bolesťami brucha ako pred menzesom a trvalo to celú noc. Lekár skonštatoval že sa rozťahovala maternica a naozaj počas 2 dní mi zrazu narástlo krásne bruško. 😉

lolka
9. sep 2009

olif, v tomto tt ma uz babenko svoju st.zlazu, takze tie tabletky su skor pre teby - si myslim 😕
lubinka, mne tiez obcas stvrdne brucho, ale ani nie tak na dotyk ako na pocit 😕 jeden den som si ho citila cely ale na druhy den uz bolo lepsie, tak neviem 😕 v piatok idemdo poradne, tak sa opytam na to.
davaj si magnesium, to je proti krcom 😉

zucana
9. sep 2009

inak akurat som sa bavila s tym mojim kamosom porodnikom gynekologom a povedal ze ak ta stitka bola ok a v tehu je len nejaky vykyv nic sa s tym nerobi...ze len minas peniaze na lieky tak ja uz fakt neviem ale tak ja teda verim tomu mojmu 😒

lolka
9. sep 2009

dosiel mi muzik z tenisu, idem mu urobit papat...

komarik
9. sep 2009

k tej štítne zľaze, ja sa tiež liečim od 20r. Mám ju trošku zväčšenú a od vtedy som brala tiež Eurthyrox. Akonáhle som zistila že som tehu volala som lekárke a tá mi ju hneď kázala vysadiť. V auguste som bola na krvy a kontrolu mám 23.9. Som zvedavá čo mi povie. Do teraz neberiem tie tabletky.

olifcek
9. sep 2009

Lolka len dufam, ze ju ma babo v poriadku x;o(

lolka
9. sep 2009

jojo, ta stitnica je individualna, kazdy moze mat inu hladinu a podla toho sa aj lieci.
zucana, nestresuj sa kvoli tomu, doki ta sleduje a to je najdolezitejsie 😵

olifcek
9. sep 2009

zuci nastastie som doplacala len 17 centov a je ich tam 100 😕 nalacno rano jednu, hehe x;o)

ja dufam, ze len teraz vyskocila, bo x;O)

komarik vysadit? hmm...

olifcek
9. sep 2009

zuci jj, mame lekarov odbornikov a ten moj posiela na vsetky mozne vysetrenia, i na tie, kam ine nechodia, takzeeeee...x;O)

olifcek
9. sep 2009

ideme kukat serialiq...x;o)

lubinka9
9. sep 2009

diky baby, komarik a robili sa ti take akoby hrce pri tom? Neviem to ani opisat.. Lebo je to ine ako pri roztahovani maternice, to mam len MS bolesti 😕 Tak som myslela, ze ci sa nemoze uz mimi nejak zapierat, je to skoro ale je to moje druhe tehu.. tak mozno 😕

na to magnezium sa spytam Dr., po tom co mu toto poviem.

komarik
9. sep 2009

olifcek, ano ako som tehu tak som nemala ani jednu tabletku. Doktorka mi to vysvetlila tak že som riziková, 2x som už o maličké prišla a nebudeme riskovať znovu. Ale aký princíp ju k tomu viedol neviem. Isté je že sme zatiaľ v poriadku obaja len mne strašne padajú vlasy. Už mám len polovicu z vlasov. Dnes som s ňou volala a pýtala sa ma v ktorom mesiaci som. Keď som vravela že v piatom tak povedala že to už je v poriadku. Tak si myslím že mi ich znovu nasadí. Neviem ale tiež som čítala že u každého to môže prebiehať inak.

lubinka, mala som hrču a aj mávam. Normálne to vyzerá ako by som mala krivé bruško.

komarik
9. sep 2009

na dnes vás opúšťam idem pozerať dr. Housa. Peknú noc prajem.

zucana
9. sep 2009

olif ved ti vravim ze vyber si kazdy ti povie inak...ja sa uz nestresujem ale ma to sere ze proste jeden ta posle iny nie a jednu pozrie aj tam a druhu nie....
prijemne pozeranie serialiku 😉

blumka
9. sep 2009

zuci, zo zaciatku som mala ten prebalovak v spalni, vosiel tam..potom sme sa stahovali, uz by do spalne nevosiel ale uz ho tam ani nebolo treba, lebo som uz vtedy terezku v noci neprebalovala... 😉
lubinka ja ti neporadim ale podla toho co hovoris, to moze byt tvrdnutie, nie? popytaj s lekara 😉

zucana
9. sep 2009

blumi tak podla teba kde by ho bolo lepsie mat? tie izby su vedla seba tak male by som vzdy brala to izby prebalovat?

blumka
9. sep 2009

zuci, ja ti napisem ako som ja robila...mala som zo zaciatku prebalovak v izbe..asi prvych par dni som prebalovala tak, ze som sa postavila z postele a preniesla som Terezku na prebalovak a tam som ju prebalila...lenze potom sa mi nechcelo vstavat z postele, tak som si do rohu postielky supla par plienok, utierky, kremik a ked bolo treba prebalit, tak som sa len posadila na posteli, vzala Tete k sebe a tam som ju prebalila...mala som to vsetko po ruke a nemusela som sa ani z postele prebalit...ale...potom prisli dni, ked sme v noci museli terezke pomahat s kakanim, tak vtedy bol ten prebalovak vhod, bol hned po ruke, nemuseli sme behat z izby do izby....
ono je najlepsie ked je vsekto hned po ruke, ked sa da 😉

blumka
9. sep 2009

xixi, co som napisala..ze z postele prebalit..malo byt z postele vstat 😀 😀 😀

zucana
9. sep 2009

no tak uvidime ktory bytik vezmeme 😀

ewelyne
9. sep 2009

Lolka, Hajdylca- v lekarni na Riazanskej nedaleko Polusu, lekaren sa vola VickyWall a je oproti hotelu Blue. Tie soli sa volaju biochemicke Schusslerove soli- taky divny nazov, ale osahuju kazda ine tkanivove mineraly-kt. su v nasich bunkach. maju aj stranku www.vickywall.sk a je tam aj letak o soliach na stiahnutie myslim, ale priamo v lekrani vam poradia lepsie aj vas mozu premerat, ktora je najvhodnejsia. Inak tie soli su zname uz 130 rokov, bezne dostat v lekarniach v zahranici, len na SK az od tohto roku a len v jednej, ale daju sa aj cez internet z tej lekarne objednat.

ewelyne
9. sep 2009

http://homeopatie.webovastranka.cz/wiki/106/644...

aj tu su popisy a indikacie a aj napomocne diagnostiky podla tvare-vrasky, kruhy pod ocami, farba pleti... atd....

zucana
9. sep 2009

baby poradte este...mame na vyber 2 byty...jeden ma 110 m2 3 izby kuchyna, 2 malinke kupelky je v jednom dvore kde je 6 bytov velmi tiche miesto s krasnou zahradou a preliezkami pre deti. druhy je 140 m2 ma 4 izby, kuchyna, 2 kupelky (vacsie), pracovnu a je priesranejsi, je tiez sukromne umiestneny na 2 poschodi s vytahom ale nema zahradku a je tam trochu viac bytov. oba byty su v centre viac menej v blizkosti. Ten mensi ma velmi pekny vchod a je obklopeny tou zahradou....budeme tam tak 1,5 roka cize babo bude mat tak 1,5 roka ked budeme odchadzat, tak neviem comu mam dat prednost...prostrediu zahradke aj ked babo sa tam moc este nevyhra ale mozem tam dat kocik alebo priestoru v byte v podobe druheho....tak a ted babo rad (cena rovnaka s tym, ze v tom vacsom si mozem vybrat este aj novu kuchynu )

blumka
9. sep 2009

zuci a naco vam je 4 izbovy byt s dvoma kupelnami, ked budete len traja?...ja by som dala prednost tomu prvemu..sice mensi aj ked 110 m2 nie je malo...ale je to asi kludnejsi byt, ked je tam len 6 bytov...no a zahrada je len plus..ked ti babo zacne behat nemusis s nim chodit mimo..staci vasa zahrada...preliezky asi nevyuzijes ale ak tam budu ine deti pre tvoje babo to bude stacit, ze uvidi ine deti ako sa salia 😉
ale zasa ten vacsi...no...cim viac ma clovek priestoru tak tym viac ho vie vyuzit, zee?...

hajdylca
9. sep 2009

zuci ja osobne by som brala ten mensi, lebo sice babo bude mat "1,5" ked odtial budete odchadzat, ale predsa len tam zrejme budu nejake mamicky chodit, a budes mat kam aspon baby chodit vykocikovat, ked sa Ti nebude chciet ist daleko, a ked je tam tak malo ostatnych bytov... a kuchynu si novu vyberies vo Vasom domceku taku aku chces a budes ju vyuzivat nastalo a nie len na rok a pol... moj nazorik🙂 a baby bude podla mna min. rok pri Vas- takze aj ked pridu Vasi budu mat kde hajat, si aspon ja myslim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre